Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.10.2014., 12:42   #1
kaiwan
Guest
 
Postovi: n/a
Nadogradnja karti

Nisam siguran gdje da stavim ovaj post, pa ga stavljam ovdje, valjda nije pogrešna lokacija.

Imam 2 navigacije, proizvođača Navon (mađarski neki).

Htio bi update karti napraviti ali nisam siguran što i kako, pa bi molio ako neko zna da me savjetuje.

Modeli točno ne pišu na navigaciji ali imaju ovaj software:

Model 1 radi na Windows CE 5.0 i ima software iGo Amigo s kartom cijele europe. POjedine zemlje imaju karte od različitih proizvođača: Navigo, Tompat, Tele Atlas itd.

Model 2 radi na Windows CE 6.0 i ne piše da li je iGo software (samo se vidi kod paljenja NAVON) s kartom regije. Pojedine zemlje imaju karte od različitih proizvođača ali većina je Navigo.

Lp
  Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 13:42   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Vjerojatno obe imaju neku verziju iGO programa (iGO, Amigo,...).
Update karata, poi i sl. je jednostavno do bola. Nabavi nove podatke (mape, poi, building,...), spoji navigaciju na komp, pobriši postojeće podatke iz podfoldera unutar content foldera i kopiraj (copa/paste) nove s kompa na njihovo mjesto. Poželjno je da su poi, building i karte budu od istog proizvođača.
Koje ćeš podatke staviti je apsolutno nebitno jer su sve dobre. Ja u zadnje vrijeme stavljam Here mape.
Obirom da je svaka država karta za sebe, ne moraš stavljati čitavu Europu već samo one države koji ti stvarno trebaju na navigaciji. Nove države ionako možeš ubaciti i kasnije ako ti zatrebaju.
Ukoliko se podaci nalaze na sd kartici, a ne u memoriji uređaja, onda je izvadiš, staviš u čitač i napraviš ostalo kao gore.

P.S.
Imaš negdje na forumu i temu o navigacijama
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2014., 13:48   #3
kaiwan
Guest
 
Postovi: n/a
Uspio sam pročitati malo više podataka kada sam ih spojio na komp i pogledao šta ima u folderima.

Jedna navigacija ima iGO Amigo, a druga iGO Mobile Navigator.

Imaš li neki link za te karte da probam?

Dodatno, da li smijem obrisati zemlje, jezike, glasovne naredbe koje mi ne trebaju? Pretpostavljam da moram samo obrisati iz odgovarajućih foldera?
  Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 15:08   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Svi programi iz iGO grupe koriste iste mape, poi,... Jedina razlika je u voice datoteci koja ima drugačiju ekstenziju u svakom od njih.

Za podatke pogledaj po raznim GPS i mobitel forumima (hint: ja sam nedavno sve našao na domaćem cafe.*.hr forumu).

Brisati možeš što god hoćeš. Npr. ne trebaju ti enlgeski i neki drugi jezici ako imaš hrvatski. Ako baš želiš biti 100% siguran, najbolje ti je iskopirati sve sa navigacija na hard disk pa u slučaju problema lako vratiš nazad podatke.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 23:18   #5
kaiwan
Guest
 
Postovi: n/a
Pogledam thanks
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na