Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2013., 18:59   #61
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
ozbiljan posao = posao u kojem sam prisiljen raditi sa pouzdanom opremom. Android mi se nije pokazao pouzdanim, počevši od OSCa ili bilo koje midi applikacije. Aplikacije postoje samo za windows platformu i stoga sam prisiljen raditi sa windows tabletom.

Sve u svemu čekam božić i izlazak haswel tableta.. u pouzdanosti ćemo pričati slijedečih 6mj...
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 14:11   #62
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
pa ozbiljan posao je svaki onaj koji ti generira proizvod, tj. novac.
zato kazem da je bespredmetno tupiti kako je android igracka kad ja mogu navesti primjer kako je windows igracka, i to losa igracka.

sto se specificno win8 tice, bolje radi od win7, nema sumnje i to je normalno, ali sucelje je krs i smatram da uopce nije trebao postojati.
ja bih uzeo surface da mu mogu staviti os koji zelim. i naravno, ne po ovoj cijeni.
Evo ja radim na windows 8 OS-u već dulje vrimena, poprilično ozbiljan posa.
Apsolutno, ali apsolutno nikakvih problema.

Ono što očekujem od OS-a je da bude kvalitetan OS.
Znači - da bude sustav u kojem će mi aplikacije koje koristim raditi kvalitetno, u kojem će se hardver koji imam najoptimalnije utilizirati, u kojem mogu jako jednostavno doći do aplikacije koju trebam, da ih taj OS podržava, te na kraju, da će sve to raditi pouzdano.
Windows 8 meni ispunjava sve te kriterije i zbog toga ga u potpunosti prihvaćam, koristim i preporučujem.

Je li na njemu metro, Aero ili pak Windows classic apsolutno me ne zanima. To gledam nedi 1% svog radnog vremena na kompjuteru, a mislim da sam i tu puno reka.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2013., 15:07   #63
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Ja sam dugo odbijao Win8 zbog posla i metroa. Ali mogu reći da mi je nakon 6mj. jasno da je to bio subjektivan i krivi stav. Win8 je stabilan koliko i win7 u najmanju ruku. Uz to je i brži (boot, dizanje iz hibarnate). Start mi uopće ne nedostaje. Metro dobro dođe za "pregled situacije" jednom dnevno, i onda se pritiskom tipke makne. Ne vidim ništa loše u tome. Tako da, što se mene tiče, Win8 na surface-u i drugim tabletima je poželjan ako to prati hardware performansama, prijenosnim dimenzijama i autonomijom baterije.
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 23:49   #64
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Evo ja radim na windows 8 OS-u već dulje vrimena, poprilično ozbiljan posa.
Apsolutno, ali apsolutno nikakvih problema.

Ono što očekujem od OS-a je da bude kvalitetan OS.
Znači - da bude sustav u kojem će mi aplikacije koje koristim raditi kvalitetno, u kojem će se hardver koji imam najoptimalnije utilizirati, u kojem mogu jako jednostavno doći do aplikacije koju trebam, da ih taj OS podržava, te na kraju, da će sve to raditi pouzdano.
Windows 8 meni ispunjava sve te kriterije i zbog toga ga u potpunosti prihvaćam, koristim i preporučujem.

Je li na njemu metro, Aero ili pak Windows classic apsolutno me ne zanima. To gledam nedi 1% svog radnog vremena na kompjuteru, a mislim da sam i tu puno reka.
Potpisujem, samim time koliko ljudi komentiraju samo Metro sučelje puno govori o tome kako koriste svoje računalo i na čemu najviše vremena provode

Isprve sam mislio da pretjerujem ali win 8 je prvi sustav koji je do sad 100% stabilno i pouzdano odradio sve zadane radnje. Iznad očekivanja

O.T. još 10ak dana do 8.1 popriličan broj win8 tableta je najavljen, jedva čekam atom z3770 i haswell u akciji, navodno vrte 4k rezoluciju bez po beda
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 15:59   #65
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
dajem drugo misljenje od uobicajenog.
to se ne smije?

veci je problem sto se ignoranti hoce trolati sa mnom.
nemam problema u razmjeni argumenata kao npr. Njusskalo koji je rekao da nema potrebne aplikacije van windowsa za svoj posao. posteno.

ali se natezati da je metro ui dobar, a win8 "najoptimalniji" dok milijuni poslovnih ljudi (a i potrosaca) pizde te informaticari u firmama gledaju kako ne preci na novi windows, nema smisla.
Koji su to točno milijuni poslovnih ljudi i informatičari u firmama?
Da preciziram, samo jedan od primjera koji ti mogu navesti, frend je programer u banci, u Švicarskoj, znači ne u jednoj maloj Hr, nego u Švicarskoj, te su uredno dobili preview verziju 8ice pola godine prije izlaska, kako bi prilagodili sve potrebno u svojim aplikacijama na novi OS do izlaska, što su naravno i učinili. Ti ne razumiješ da gledaš stvari isključivo iz neke svoje iskrivljene perspektive jalnog rvata, a ne da će se svaka iti malo važna kompanija na svijetu pripremiti za svaku novu inačicu najraširenijeg operativnog sustava na svijetu, jer im je ama baš svaki klijent važan, a oni ne mogu znati koliko će klijenata odmah prijeći na taj novi OS. Vežem ti primjer uz banku gore - klijent, milijunaš, voli gadgete, naravno ima love ko salate, kupuje odmah po izlasku laptop sa w8, a njegova omiljena švicarska banka nema aplikaciju koja funkcionira na njegovom superduper laptopu. Pa zamisli koja bi to bruka bila...

Da ne nabrajam dalje, poanta je da moraš početi gledati stvari s malo šireg aspekta, to što ti misliš da su tvoji argumenti u stilu 'dok milijuni poslovnih ljudi (a i potrošača) pizde te informatičari u firmama gledaju kako ne preći na novi windows' uistinu argumenti, daj molim te, praviš sprdnju iz sebe i samo flejmaš tu po temi, sasvim nepotrebno.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 16:04   #66
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
dajem drugo misljenje od uobicajenog.
to se ne smije?

veci je problem sto se ignoranti hoce trolati sa mnom.
nemam problema u razmjeni argumenata kao npr. Njusskalo koji je rekao da nema potrebne aplikacije van windowsa za svoj posao. posteno.

ali se natezati da je metro ui dobar, a win8 "najoptimalniji" dok milijuni poslovnih ljudi (a i potrosaca) pizde te informaticari u firmama gledaju kako ne preci na novi windows, nema smisla.
Developeri pizde na Windows 8?
Molio bih te da mi pokažeš te ljude

Ono na šta ljudi pizde jest da ne možeš naći shutdown kompjutera, oliti ne žele naučiti nešto novo, pa umisto da to nauče, jednostavnije je kenjati na sav glas kako to ništa ne valja.

No bolji memory management, manji footprint, hyper-v, baratanje image fileovima, bolje iskorištavanje snage proca, kickass kernel, portability, odličan support za touch, automatsko traženje drivera...to nije bitno, jel tako?

Ma stari, ti si majstor.

e sad ne znam jesi li trol, ili jednostavno spadaš u one zatucane korisnike kojima su svi krivi za nešto što sami ne znaju koristiti.

__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 16:55   #67
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
, to što ti misliš da su tvoji argumenti u stilu 'dok milijuni poslovnih ljudi (a i potrošača) pizde te informatičari u firmama gledaju kako ne preći na novi windows' uistinu argumenti, daj molim te, praviš sprdnju iz sebe i samo flejmaš tu po temi, sasvim nepotrebno.
Lik je zapravo u pravu u ovome. Ja se kladim da miljuni, ali doslovno miljuni lokalnih system administratora, IT support ili kako se već zove odjel u firmama gledaju kako ne preći na novi windows. Zašto? Jer im se ne da. Neki će možda i šefu probati prodati foru da nije dobro kako bi manje radili :P Oni pametniji će reći odmah da je to pametno, ali će potrajati (ti će najmanje na kraju raditi jer će odugovlačiti).

Na kraju dana. Oda Windowsima te stabilnosti da prastari Win XP SP3 vozi hrpetina ljudi.
  Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 16:58   #68
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa je pain i shitload of work, ali sa xp na w7 ne znaš jel više profitiraju stare ili nove mašine po pitanju brzine, a mogućnosti cenralizacije.

ta oda će prestati 2014 i ko ne pređe, omašio je fudbal + apsolutno nije točna jer je w7 kudikamo bolji os.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 17:00   #69
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa je pain i shitload of work, ali sa xp na w7 ne znaš jel više profitiraju stare ili nove mašine po pitanju brzine, a mogućnosti cenralizacije.

ta oda će prestati 2014 i ko ne pređe, omašio je fudbal + apsolutno nije točna jer je w7 kudikamo bolji os.
No šit šrlok da je Win 7 kudikamo bolji OS. Ali i OS star preko 11 godina koji se još koristi masovno dosta govori!

I nije točno da od brzine profitiraju starije mašine.
  Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 17:09   #70
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da, koristi se zbog dvije stvari:

1. ovo što si ti napisao
2. starih appova koji ne rade na novijim win

ako imaju 2gb profitiraju i to već od singlecore 775 pa na više... xp3 sa svim zakrpama koji se aktivno koristi je sve samo ne lagan os.

osobno sam ih testirao prije nego smo išli na w7 apgrejd.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2013., 17:16   #71
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Lik je zapravo u pravu u ovome. Ja se kladim da miljuni, ali doslovno miljuni lokalnih system administratora, IT support ili kako se već zove odjel u firmama gledaju kako ne preći na novi windows. Zašto? Jer im se ne da. Neki će možda i šefu probati prodati foru da nije dobro kako bi manje radili :P Oni pametniji će reći odmah da je to pametno, ali će potrajati (ti će najmanje na kraju raditi jer će odugovlačiti).

Na kraju dana. Oda Windowsima te stabilnosti da prastari Win XP SP3 vozi hrpetina ljudi.
Eto, a ja ti opet tvrdim suprotno, tj da nije tako, nego u svakoj tvrtci koja drži do sebe i svojih korisnika prate trendove i moderniziraju svoje aplikacije i prilagođavaju ih maksimalno svakoj novoj verziji, kako već rekoh, najrasprostranjenijeg os-a u svijetu
Odi malo van, pa vidi kak stvari funkcioniraju
A ovi argumenti 'jer im se ne da' su ono,
Pomišljaš li da to 'jer im se ne da' nosi povelike financijske gubitke u poslovanju? Ili ti sad argumentiraš kao gore quotani sam protiv svih ivok u stilu i primjeru neke hr tvrtke sa 5 i pol zaposlenih i kvazi sys adminom, koja prodaje krpe u mrdušu donju, pa je dotični sys admin rekao gazdi, e nama ti ne treba ova fensi osmica, mi ćemo svoje prnje prodat i bez toga? Ja ne znam pričamo li mi uopće o istoj problematici ili vi pojedinci samo volite doć pisat po temama et tak, nek se nešto događa?
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 18:19   #72
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa znam dobro kako funkcionira vani. Zato sam rekao da iako probaju "odugovlačiti" da će na kraju oni biti ti sa kraćim DL-om :P Na kraju će opet svi proći. Pročitaj opet post sa drugim tonom, jebga. Internet komunikacija.
  Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 12:21   #73
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Koji su to točno milijuni poslovnih ljudi i informatičari u firmama?
Da preciziram, samo jedan od primjera koji ti mogu navesti, frend je programer u banci, u Švicarskoj, znači ne u jednoj maloj Hr, nego u Švicarskoj, te su uredno dobili preview verziju 8ice pola godine prije izlaska, kako bi prilagodili sve potrebno u svojim aplikacijama na novi OS do izlaska, što su naravno i učinili. Ti ne razumiješ da gledaš stvari isključivo iz neke svoje iskrivljene perspektive jalnog rvata, a ne da će se svaka iti malo važna kompanija na svijetu pripremiti za svaku novu inačicu najraširenijeg operativnog sustava na svijetu, jer im je ama baš svaki klijent važan, a oni ne mogu znati koliko će klijenata odmah prijeći na taj novi OS. Vežem ti primjer uz banku gore - klijent, milijunaš, voli gadgete, naravno ima love ko salate, kupuje odmah po izlasku laptop sa w8, a njegova omiljena švicarska banka nema aplikaciju koja funkcionira na njegovom superduper laptopu. Pa zamisli koja bi to bruka bila...

Da ne nabrajam dalje, poanta je da moraš početi gledati stvari s malo šireg aspekta, to što ti misliš da su tvoji argumenti u stilu 'dok milijuni poslovnih ljudi (a i potrošača) pizde te informatičari u firmama gledaju kako ne preći na novi windows' uistinu argumenti, daj molim te, praviš sprdnju iz sebe i samo flejmaš tu po temi, sasvim nepotrebno.
da, i, frend ti je programer u svicarskoj banci i treba testirati kako ce im aplikacije za klijente raditi na win8.
pitanje je zasto uopce rade legacy aplikacije ovisne o os-u kad postoji web?

e da, miljunas koji voli gadgete, vrlo vjerojatno nece kupiti laptop s win8. tako da nemoj ti meni govoriti da sam jalni rvat i suditi o mojoj perspektivi jer ti nemas pojma, vjerojatno neces ni imati jer ces ovakav tesko doci u ozbiljno okruzenje za svog zivota. programeri u bankama to nisu, makar bile svicarske.

evo jedan clanak koji objasnjava zasto se enterpisei nece prebacivati na win8.
http://www.computerworld.com/s/artic...with_Windows_7

i jos jedan koji pokazuje zasto se post-pc era posrala ballmeru u usta i svima vama kojima sam ja, eto, zatucan jer propagiram nove tehnologije i razmisljanje van okvira kutije. ironicno.
http://www.dailyfinance.com/2013/10/...y-microsofts/#!
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 12:36   #74
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Post-PC era je marketinška glupost koja ni sa svim android i iOS uređajima nije zaživjela jer opet svi rade na poslu na PC-ima, čekiraju isti taj fejs na desktopu i doma imaju destkop računala i/ili laptope (većina). A mizeran postotak cijele te ergele uređaja vrti nešto drugo, a da nisu Windowsi bilo XP, Vista, 7 ili 8.
  Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 12:40   #75
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
da, i, frend ti je programer u svicarskoj banci i treba testirati kako ce im aplikacije za klijente raditi na win8.
pitanje je zasto uopce rade legacy aplikacije ovisne o os-u kad postoji web?

e da, miljunas koji voli gadgete, vrlo vjerojatno nece kupiti laptop s win8. tako da nemoj ti meni govoriti da sam jalni rvat i suditi o mojoj perspektivi jer ti nemas pojma, vjerojatno neces ni imati jer ces ovakav tesko doci u ozbiljno okruzenje za svog zivota. programeri u bankama to nisu, makar bile svicarske.

evo jedan clanak koji objasnjava zasto se enterpisei nece prebacivati na win8.
http://www.computerworld.com/s/artic...with_Windows_7

i jos jedan koji pokazuje zasto se post-pc era posrala ballmeru u usta i svima vama kojima sam ja, eto, zatucan jer propagiram nove tehnologije i razmisljanje van okvira kutije. ironicno.
http://www.dailyfinance.com/2013/10/...y-microsofts/#!
Jesi ti pročita te članke?
Pogotovo ovaj sa ballmerom? Jao jao, trolčine.

Šta se tiče tvog "zašto ne radimo aplikacije za web, pa nećeš morati ništa updejtati?", zbog web i updejtamo, jer će to na kraju koristiti krajnji korisnici, koji, pogodi, na svakom novom kompu dobiju Win 8. WAU, ovo je bilo neočekivano, jel tako?
Također, novi browseri imaju nove sigurnosne zakrpe i fičure, koje olakšavaju nama programiranje, da bi ti moga bezbrižno, primjerice, plaćati karticom preko interneta.

Inače, ne znam kako tamo di imaš nekoga tko radi u programerskoj firmi, jer ti sigurno ne radiš, no kod nas se backsupport za IE8 ili niže, pogodi - PLAĆA dodatno, upravo zbog razloga koje sam gore navea.

I na kraju, kakve veze ima svo ovo laprdanje koje si napisa?

Skačeš s teme na temu (loše argumentirano), a nisi uspija ni potkrijepiti svoje izjave o tome kako je Windows 8 nepouzdan i glup OS, a već si na članku kako je ballmer kreten i glup i kako je krivo procjenija tržište. Ni prvi ni zadnji.
On je to barem ispravija sa windows phone-om (prvi i drugi komentar), nudeći promotivne i bagatelne opcije za developere (šta ti nemaš pojma, jer čitaš samo šta tebi paše), a na kraju je i sam prizna da je krivo procjenija konkurenciju.
Očito je čovik dovoljno velika osoba da prizna pogrešku.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 12:57   #76
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
sad je vrijeme "centralizacije" data centara raznih firmi i država na jednu lokaciju i to je jednostavno trend... virtualiziraj i šalji.

super. jer ima cloud u imenu.

osim što je to veći posao i od reinstalacije tone računala, ma i od selidbe u drugu državu majka mu stara koji je qrčev benefit od toga? osim što ne mogu otić u sistem salu i zamijenit krepali hardver za ispravan nego ovisiti o nekom fridrihu 2000km od mene kojeg niti ne znam i kukat da mi ode nekaj popravit.

ako misliš da je najbolje poslat firmu u cloud, web, nebo ili kako hoćeš i imati prilično limitiranu kontrolu i upitan support onda se grdo varaš (pod upitan ne mislim da se popravak neće izvršiti, nego je pitanje koliko brzo).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 13:06   #77
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
da, i, frend ti je programer u svicarskoj banci i treba testirati kako ce im aplikacije za klijente raditi na win8.
pitanje je zasto uopce rade legacy aplikacije ovisne o os-u kad postoji web?
Web app za takav opseg poslovanja? Pa nije to glumina banka...

Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
e da, miljunas koji voli gadgete, vrlo vjerojatno nece kupiti laptop s win8. tako da nemoj ti meni govoriti da sam jalni rvat i suditi o mojoj perspektivi jer ti nemas pojma, vjerojatno neces ni imati jer ces ovakav tesko doci u ozbiljno okruzenje za svog zivota. programeri u bankama to nisu, makar bile svicarske.
Vidim ja tko ovdje nema pojma, prvo o pravopisu, a zatim o životu, poslu, sudiš o nekom kog ne poznaš niti imaš pojma čime se bavi i kako živi, a da ne spominjem ove nebuloze o jednoj Švicarskoj, di taj isti programer ima 40.000kn prosječnu plaću i odgovorno i kvalitetno radi svoj posao. EOD s tobom i lagani add na ignore listu, jer uopće nisi vrijedan debate, a kamoli da si nešto argumentirao i poveo ontopic i zanimljivu raspravu. Konkretno ti dam primjer iz prakse, dakle PROGRAMERA, u velikoj korporaciji, koja je PREŠLA NA NOVE WINDOWSE i kao što i treba razmišljati svaki biznis, maksimalno se prilagodila krajnjem korisniku, no ti onda prebaciš priču na osobne impresije i lupetanja. Katastrofa lik.

Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
evo jedan clanak koji objasnjava zasto se enterpisei nece prebacivati na win8.
http://www.computerworld.com/s/artic...with_Windows_7

,,,,,,,
"There's a good chance, bla bla, prvi članak je smijeh, tebi je to relevantna informacija, pa kad sam vidio da je to nagađanje nekog analitičara, džizus, to je tvoj argument za 'milijune i milijune poslovnih ljudi i informatičara koji gledaju ne prijeći na novi os'???
A drugi članak je još veći smijeh i uopće nije vrijedan komentiranja, pogotovo ne u ms surface temi. Kakva Božja postpc era, u doba kada 90% kućanstava u svijetu ima, vidi čuda baš osobno računalo, pa vidi još jedno čudo, baš sa nekom inačicom ms windowsa A da ne spominjem tvoj kulturni stil pisanja, boldao sam... EOD s tobom, dalje nastavljam samo ako se povede ontopic rasprava o uređaju iz naslova teme.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti

Zadnje izmijenjeno od: nino. 23.10.2013. u 18:56.
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 23:46   #78
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
uh zakuhalo se.. a ja i dalje nemam spec surface 2 pro modela .. niti informacije kako ga nabaviti u hrvatskoj..

Iskreno dok sam programirao nije me puno interesiralo koji os koristim, bilo mi je samo bitno da sve radi i da je donekle pouzdano.

Danas kad sam prisiljen biti u toku sa novitetima volio bih si kupiti igračkicu koja će moći furati 4k rezoluciju bar kao backup (atom 3770 već glatko reproducira 4k http://bcove.me/oigv6133), a vjerujem da je to haswellu sa hd4xxx+ mačji kašalj

Microsoft store ne šalje u hrvatsku.. kako nabaviti surface mimo njih? amazon?
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2013., 18:14   #79
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ifixit je raskopao Surface Pro 2: noćna mora za popravljanje - sve je poljepljeno, više od 90 šarafa,...
http://www.ifixit.com/Teardown/Micro...ardown/18604/1
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 23.10.2013., 18:36   #80
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
upravo pročitao..mislim da je jedini proizvod koji je dobio 1/10 ocjenu
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2013., 18:59   #81
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Nije istina.

Prije njega 1/10 je dobio ...errrrr...... Surface Pro.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2013., 19:00   #82
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Nestom sam obrisao, nesto ostavio. Cijenjenim kolegama obavijest da ću kod slijedećeg nekulturnog posta, flejmanja, spamanja, zatvoriti temu uz prigodne poklone zasluznima.

Nastavite u normalnim okvirima, pro et contra, bez koristenja neprimjerenog vokabulara. Fala.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 08:27   #83
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Koga zanima, cijena u Mediaworldu u Italiji je za 32gb surface 2 438€, a za 1€ dobijete i ''otkljucanu'' Nokiu lumiu 520. To traje do 7.11.2013
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 13:43   #84
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Koga zanima, cijena u Mediaworldu u Italiji je za 32gb surface 2 438€, a za 1€ dobijete i ''otkljucanu'' Nokiu lumiu 520. To traje do 7.11.2013
Za kupovinu preko neta, samo Italia, potreban codice fiscale. (oib)
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 23:35   #85
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
RT...
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 10:08   #86
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791


nažalost samo rt...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 09:59   #87
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Kolko peneza?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 10:01   #88
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nemam pojma, jedan od mora testnih što ih dobivamo
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2014., 18:47   #89
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Je li ima nekakv "wifi" screen uređaj koji radi na Surface Pro 2? Konkretno nekakvo wireless spajanje na monitore/projektore (ne chromecast) u svrhu screen mirroring (kao da je na MiniDP spojeno, samo bez kabela)?
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na