Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2010., 15:44   #1
mdgrgic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 66
poboljsanje performansi racunala??

pozdrav,zanima me dali postoje neke aplikacije ili neki drugi nacin kojim bi jos vise poboljsao performanse svog kompa.ne kuzim se bas previse u sve to,pa ako ima neki nacin,bio bih vam zahvalan.
mdgrgic je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 15:48   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Kojeg kompa?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2010., 15:48   #3
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor mdgrgic Pregled postova
pozdrav,zanima me dali postoje neke aplikacije ili neki drugi nacin kojim bi jos vise poboljsao performanse svog kompa.
Performanse računala u prvom redu najbolje moreš povećati kupnjom novih i samim tim boljih komponenti ili pak overclockom ovih koje sad imaš. Kak nisi opće navel komponente i kakve točno performanse tražiš moremo do sutra razglabati i ništ pametno ne budemo zaključili. Sve one all-in-one aplikacije (na koje si ziher mislil u svojem upitu) koje kao poboljšavaju i optimiziraju rad pojedinih aplikacija ili čak cijelog operativnog sustava - su ništ više nego priče za malu djecu. Pogotovo svi oni "optimizatori" za net, memoriju, disk i ko zna kaj sve.

Nemoj trpati sranja na komp, ne instaliravaj ono kaj ti ne treba (bez obzira kaj svi u kvartu to imaju i jer je njima to tak super) i s vremena na vrijeme defragmentiraj disk i(li) počisti registry, pa bude ti jedna instalacija Windowsa trajala godinama. Sad samo čekam da se jave vandali koji misle i zagovaraju da je formatiranje Windowsa svakih (kaj ja znam) pol godine - obavezno, jer to svi tak rade, a i sam OS je onda responzivniji i slične bajke kojih su se nagutali diljem neta i raznih foruma na kojima obitavaju 14 godišnjaci s jedno tri-četiri Fejsbuk profila.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 16:16   #4
mdgrgic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 66
ovako,core 2duo t6600 2,2ghz,4gb ddr3 memorije,500gb hard,ati radeon 4650 1gb...mislim sve radi ok,al sam mislio cisto zbog igrica i rada na njima,dali postoji nacin da se malo jos ubrza sve to...
mdgrgic je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 16:19   #5
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
kao sto ti je receno,stavi nove drivere(ATI),pocisti kompjuter sa tune up utilities,defragmentiraj disk...

mislim ti svi "optimizeri i ubrzivaci" nemaju nikakvoga efekta na sam rad kompjutera
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 16:23   #6
mdgrgic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 66
a di mogu nac nove drivere za ati??jer kada sam gledao na netu,samo mi izbaci onaj atijev catalyst control center,al drivera bas i nema..
mdgrgic je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 16:29   #7
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
CCC je najčešće u paketu sa driverima.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295

Zadnje izmijenjeno od: fran123456. 16.01.2010. u 20:59. Razlog: Gramatika
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 16:30   #8
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor mdgrgic Pregled postova
a di mogu nac nove drivere za ati??jer kada sam gledao na netu,samo mi izbaci onaj atijev catalyst control center,al drivera bas i nema..
Kak nema - evo (Display Driver Only) pa provjeri da ima. Kreneš s ove stranice, pa Download Drivers, odabereš OS i model kartice i izlista se sve kaj se može skinuti za određenu seriju kartica.
Citiraj:
Autor mdgrgic Pregled postova
al sam mislio cisto zbog igrica i rada na njima,dali postoji nacin da se malo jos ubrza sve to.
S tom karticom možeš sve optimizacije i poboljšanja izvesti i opet ostaje činjenica da je kartica preslaba za bilo kakve zahtjevnije i novije igre.
Na opću žalost onih koji ih posjeduju, a žele se igrati, dobra većina prijenosnika nije namijenjena za igranje. Oni koji jesu koštaju osjetno više od desktop pandana.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 20:57   #9
mdgrgic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 66
pa neznam odakle ti to,ali sam ja sve igrice do sad igrao bez ikakvih problema.sad neznam sto ti smatras novijom igricom?!?!
mdgrgic je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 20:58   #10
mdgrgic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 66
sto se tice graficke...kod laptopa je to jedna medu boljima,naravno ne racunajuci ove po 20-ak tisuca kuna...
mdgrgic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2010., 21:32   #11
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Veliš da si dosad sve igre igral bez ikakvih problema, a tražiš savjet kak bi "ubrzal igrice i rad na njima". Kolko god ti smatral HD 4650 1GB dobrom karticom, daleko je to od kartice namijenjene za igranje.
Je, to je jedna od boljih mobilnih kartica, ali je još uvijek riječ o srednjem segmentu i za ugodno i fluidno igranje je ipak potrebno razumno složiti detalje u igrama.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 12:11   #12
mdgrgic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 66
a pa htio bi da ako mogu,izvucem maksimum iz njega.zasto da korisitm npr.70% ,ako mogu svih 100%.o tome se radi.
mdgrgic je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 13:20   #13
-ELF
Banned
Moj komp
 
-ELF's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: eire
Postovi: 366
iskljuci servise sto ti netrebaju, iskljuci Superfetch, iskluci defendera i firewall, iskljuci aero (vista ili 7)... formatiraj diskove
-ELF je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 14:38   #14
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor mdgrgic Pregled postova
pozdrav,zanima me dali postoje neke aplikacije kojim bi jos vise poboljsao performanse svog kompa
Ne...bježi od tih TuneUp govnarija!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na