Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2014., 17:02   #1
zamorac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Tiho napajanje do cca 500kn

Pozdrav,

trebam novo napajanje, budjet je cca 500kn. Ne treba mi jace od 450-500W, moju konfu mozete vidjeti sa strane. Do sad sam imao (tj. jos uvijek imam) XFX core edition 450W i dok je radio bio sam super zadovoljan. Nazalost, procvrcao je i sad je glasan za pop...

Primarno mi je bitna pouzdanost i tisina dok je komp u idle-u, cesto ga ostavljam preko noci da radi upload, a spavam u istoj sobi s njim. Kad je pod opterecenjem nek se vrti, onda u pravilu svira muzika ili nesto pa mi ni nije bitno.

GLedao sam malo reviewe po netu i tek sam sad zbunjen, svaki sajt malo drukcije mjeri i nisu svi testirali sve pa nemrem usporedit ili su pak testirali jacu varijatnu, a znamo da nisu ista napajanja isako su iz iste serije.

I radje bi aktivni pa nek se sporo vrti i bude tih nego pasivni pa da si mislim jel se pregrijava...

Savjeti?
zamorac je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2014., 17:49   #2
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
ukiy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2014., 18:59   #3
NikolaA
Premium
 
NikolaA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor zamorac Pregled postova
Pozdrav,

trebam novo napajanje, budjet je cca 500kn. Ne treba mi jace od 450-500W, moju konfu mozete vidjeti sa strane. Do sad sam imao (tj. jos uvijek imam) XFX core edition 450W i dok je radio bio sam super zadovoljan. Nazalost, procvrcao je i sad je glasan za pop...

Primarno mi je bitna pouzdanost i tisina dok je komp u idle-u, cesto ga ostavljam preko noci da radi upload, a spavam u istoj sobi s njim. Kad je pod opterecenjem nek se vrti, onda u pravilu svira muzika ili nesto pa mi ni nije bitno.

GLedao sam malo reviewe po netu i tek sam sad zbunjen, svaki sajt malo drukcije mjeri i nisu svi testirali sve pa nemrem usporedit ili su pak testirali jacu varijatnu, a znamo da nisu ista napajanja isako su iz iste serije.

I radje bi aktivni pa nek se sporo vrti i bude tih nego pasivni pa da si mislim jel se pregrijava...

Savjeti?

E to i mene muči naime sad sam u procesu kupnje napajanja i u trgovini mi kažu da su jako tiha zalman ili lc power s 140mm ventom pa se sad dvoumim..pa ako netko zna iz prve ruke koliko su tiha i dobra ova napajanja pa da podjeli svoje iskustvo ovdje sa svima bilo bi super...
NikolaA je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2014., 19:13   #4
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Imam ovo http://www.lc-power.de/index.php?id=46&L=1 i definitivno mogu preporučit.
Tiho-ja nemam pojma ni da radi vent, hladno i kad ovo moja konfa iz potpisa radi na max.
Bang for the buck napajanja, apsolutno!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2014., 23:22   #5
NikolaA
Premium
 
NikolaA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Imam ovo http://www.lc-power.de/index.php?id=46&L=1 i definitivno mogu preporučit.
Tiho-ja nemam pojma ni da radi vent, hladno i kad ovo moja konfa iz potpisa radi na max.
Bang for the buck napajanja, apsolutno!

odlicno

puno znaci imati informaciju iz prve ruke...
znaci necujno je to je jako bitno barem meni samo mi reci jel se mozda grije kad je komp u max load-u?
NikolaA je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2014., 23:59   #6
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
Bitno ti je i koliki je load na napajanju... tako da možeš ići na napajanje s puno snage, a još uvijek da je relativno kvalitetno, npr. Chicony Hipro 600W

Npr. konfa od @BojanZD troši u full loadu jedva 250W. To je jedva trećina snage tog napajanja koje ima, naravno onda da se ventilator nema potrebe vrtit jako
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2014., 22:15   #7
NikolaA
Premium
 
NikolaA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
kako izracunati koliko stvarno napajanje daje snage jer na nekima pise 650w na nekima 400w?
NikolaA je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2014., 07:10   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2014., 09:10   #9
Crni_007
Premium
Moj komp
 
Crni_007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 300
EDIT -sad vidim u drugoj temi da si vec kupio napajanje

Koristim par mjeseci Seasonic SS-520GM2 EVO, odlično tiho napajanje, nisam ga čuo ni u loadu od 250w + što je full modularno, a cijena je oko 530kn, tak da moja preporuka za navedeno napajanje. Ima 3 god jamstvo, eventualno ak hoces G seriju sa 5godina jamstva ali nije modularno (Seasonic S12G-450) cijena ista.

Zadnje izmijenjeno od: Crni_007. 10.08.2014. u 09:16.
Crni_007 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 11:34   #10
NikolaA
Premium
 
NikolaA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Usput da priupitam ovaj ventiralor unutar napajanja mislim 120mm dali ako se deesi da prozuji ili postane bucan postoji neki standart pa se kupi i zamjeni novim ili su to slozili tako da nema zamjene?nije da ce to sad kod mene odmah na novom napajanju se desiti ali htio bih znati
NikolaA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2014., 12:17   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Možeš ga bez problema zamijeniti drugim. Ali ako prozuji u garantnom roku, izvrši reklamaciju jer na to imaš pravo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na