Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2014., 17:24   #1
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Review: Silverstone Fortress FT03 (mATX)

Odmah da pohvalim UZI Shop i Zlatka (nino).
Uspio mi je nekako nabaviti željeno kućište s drugog kraja svijeta

Stiglo jučer, danas sam ga krenuo slagati. Još mi neke stvari fali da bude kompletno, ali radi i blizu je kraja.

Trenutna konfiguracija:

Gigabyte Z87MX-UD3H-B3
Intel i7 4771
Gigabyte GTX660 OC Windforce
PC Power and Cooling Silencer Mk.III 600W
Samsung SSD 840 120 GB
WD Blue 500 GB
WD Black 1 TB

Izmijenjeno:

2 x Silverstone 120 mm venta su zamijenjeni s Enermax Cluster Advance (napisao sam već par riječi o njima u temi o ventilatorima).

5 x Bitfenix Alchemy SATA white sleeved kablovi (30 cm)

Fali mi jedan 3.5" to 2.5" adapter, da strpam unutra i 4. disk, pa ako netko ima za prodati, nek se slobodno javi.


Definitivno je unique, i izgledom i rasporedom komponenata. Potpuno je anti tool less, što mi se sviđa jer se ništa ne klima i ne izgleda kilavo. Bez čitanja uputa, nemoguće ga je složiti jer da bi matičnu uopće mogli staviti unutra, sve mora ići van.


Bočne i prednja stranica se skidaju. Bočne idu na slide down to lock i ako se prenosi, mora se držati za prednju i stražnju stranu, inače samo kliznu gore i oslobode se. Prednja ploča je stvarno pošteno debeli komad aluminija. Na bazi kućišta se nalaze gumice koje sprječavaju vibracije stranica. Iste gumice se nalaze i na mjestima na koje dolazi napajanje.


Kućište prima standardna ATX napajanja, čak bi se moglo i duže ubaciti jer ima još slobodnog mjesta na kraju gdje se u mom slučaju može sakriti višak kablova. Prije nego sam otvorio kućište, otvorio sam vrećicu sa šarafima da izvadim distancere za ploču i već pomislio da je neka greška jer je u paketu jedan jedini distancer. Kasnije sam skužio da su svi potrebni distanceri već dio kućišta i kao cijeli interijer, u mat bijeloj boji. Taj jedini distancer koji ide u kompletu, može biti postavljen na jedno od tri mjesta koja se razlikuju od ploče do ploče tako da ništa ne nedostaje. Jedino čudno je to što "ugrađeni" distanceri i taj standardan imaju različite navoje. Samo za taj standardan sam morao iskoristiti drugi šaraf. Kabel od napajanja koji vidite na slici ide na drugu stranu kućišta do konektora koji gleda na donju stranu kućišta. Na donjoj strani kućišta je veliki filter za prašinu (pokriva napajanje i prostor za 2x 80mm ventove, tj. rupu gdje sam ostavio standarni nosač za 120 mm. Filter se za donju stranu drži magnetom i eventualno čišćenje ne može biti jednostavnije.


S osnovnim komponentama unutra, ostaje jako puno prostora za manipulaciju kablovima što iskreno, nisam očekivao od tako mATX kućišta. Slot in DVD ima svoj prostor i praktički se ne kuži u unutrašnjosti. Na običan DVD s ladicom nema šanse da se vraćam. Diskovi imaju svoje nosače s gumicama za utišavanje. Sve je dosta fleksibilno i ubija vibracije Na kraju, skužim da sam zaboravio staviti nosač s ventilatorom unutra. Odspajanje SATA kablova i pronalaženje drugih rupa da ih provučem do ploče jer nosač blokira ovu kroz koju sam ih provukao. Nažalost, treći vent od kućišta ne stane unutra jer je CPU hladnjak veći od predviđenog. S manjim tower hladnjakom, dobio bi vjerojatno niže temperature procesora, no i sad su zadovoljavajuće.


2.5" HDD se montira na priloženo postolje i direktno na kućište, dva komada 3.5" diskova idu na prethodno opisane nosače i također se montiraju direktno na kućište, a zadnji, četvrti ima ladicu s već postavljenim SATA konektorom u koji se disk samo stavi i zatvori. Jednostavno za brzu izmjenu diskova. Sva 4 komada komotno stanu unutra i kablovi im međusobno ne smetaju. Kad nabacim 3.5" na 2.5" adapter, još jedan SSD ide unutra. Lights on i vozi

Svi konektori su na gornjoj strani kućišta, gdje se nalaze i USB 3.0 konektori, konektori za mikrofon i slušalice, te tipke za reset i paljenje. 120 mm vent fino vuče topli zrak van iz kućišta.



Temperature:

Ventilatori se vrte na 800-1200 okretaja (fizički switch na ventilatorima je postavljen na taj mod). Testirano je s OCCT.
Povećanjem brzine vrtnje ventilatora do 1500 ili 1800 okretaja, pod loadom i u idleu se dobije i do 5-6 stupnjeva razlike.

CPU


GPU


Kućište trenutno zauzima na stolu oko 2 i pol puta manje mjesta od Fortressa FT02 koji sam imao do sad. FT02S je u prodaji za smiješno nisku cijenu. Na forumu je i njegov review pa ako nekog zanima, može baciti oko.

Jednom Silverstone, uvijek Silverstone. Njihova rješenja, kvaliteta izrade i materijali jednostavno ostavljaju bez riječi, a plastična kućišta postaju jednostavno nešto što ne želite više vidjeti u blizini.

Ako netko ima kakvih dodatnih pitanja, pucajte!
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 24.04.2014. u 17:58.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 21:39   #2
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Super izgleda case i konfa u njemu Isto tako lijep osvrt na kućište, ovo izgleda bolje nego recenzije nego na nekim portalima Još samo sleevati onaj USB bracket i to je to
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.04.2014., 22:16   #3
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 675
Jako lijepo
Samo probaj taj 24 Pinski sleevat ili sakrit nekako,jer to šarenilo bode oči.
Al sve u svemu,odlično
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 22:51   #4
__z__
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
I kako radi frižider?
__z__ je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 23:11   #5
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Dobar osvrt, fora kućište. Sviđa mi se bijela kombinacija. Jedino je problem, ko i u svakom drugom malom kućištu, ti vražji kablovi. Ima ih posvuda
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 23:19   #6
kreatinko
Premium
Moj komp
 
kreatinko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Odlično izgleda Se smije znati koliko si ga platio ?
kreatinko je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 23:54   #7
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
@ DragonSlayer - 24 pinski, 6 pinski i 4 pinski su jedini fiksni kablovi na napajanju i tvornički u crnom sleeveu. Termo bužir je postavljen malo više jer se iz dosta uskog sleevea mora raširiti preko cijelog 24 pinskog konektora pa se vidi šarenilo.

Razmišljao sam da stavim bijeli sleeve umjesto crnog, ali morao bih otvoriti napajanje, a nemam ni alat za vađenje pinova iz tih konektora.

Kasnije sam skužio i da je ovo druga revizija kućišta koja se nigdje ne spominje. U svakom reviewu se kao nedostatak spominje front panel usb koji na drugoj strani ne ide u header na ploči nego je samo ekstenzija i mora se spajati na usb portove. Ovdje je klasičan usb 3.0 header.

@ Pupo - Ima nevjerojatno puno mjesta za učvršćivanje i skrivanje kablova za tako malo kućište. Nisam to očekivao, pa me ugodno iznenadilo. Strana s diskovima može sakriti kablove za 2 napajanja ako se ne koriste 4 diska.

@ kreatinko - 1245 kn
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 25.04.2014. u 00:28.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2014., 00:08   #8
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Mali update:

Stigli bijeli Kingston Fury 2 x 8 GB

CPU vent premješten iz push u pull konfiguraciju, jer inače ne stane donji nosač s ventom pod 45 stupnjeva. Malo spuštene temperature, ali smanjeni okretaji ventova i buka.

Čeka se oprema za sleevanje kablova pa kreću završni radovi čim stigne.

__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 11:13   #9
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Pozdrav!

Odličan izbor kućišta (drago mi je da smo obojica dobili drugu reviziju s kojom je ispravljeno nekoliko bitnijih nedostataka)

Fino si ti to skombinirao, napajanje, CPU hladnjak a pogotovo ovi novi bijeli ramovi od Kingstona mrak izgledaju!

Baš me zanima ukupan dojam kad napraviš sleeving na kablovima.

LP
Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 11:20   #10
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Inače, snimi ove ljepotice, mislim da bi ti se fino uklopile u build, samo me za cijenu ne pitaj!




http://www.kfa2.com/760_hof.shtml#
http://www.kfa2.com/GTX770_ltdoc.shtml
Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na