Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2007., 01:42   #1
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Javna peticija protiv ZAMP-ove nesposobnosti i nameta na IT proizvode

ovdje je peticija
http://www.thepetitionsite.com/takeaction/364222356

još ju nije moguće potpisati jer ju prije trebamo dotjerati.
ovdje molim da svi predlože potrebne promjene i dorade, kako bi smo ju mogli objaviti i promovirati u bespućima Interneta (a uskoro i Neuroneta )
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2007., 01:48   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Odma sticky ovo!


Edit: Sutra razglabamo, uskoro pada forum
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2007., 01:55   #3
gogz
Premium
Moj komp
 
gogz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 44
Sadrzaj je odlican, ja bih mjenjao jedino naslov, i to u: "Javna peticija protiv ZAMP naknada na informaticke proizvode" ili nesto slicno. Poz
__________________
Sorry, Shorty.
gogz je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2007., 10:27   #4
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
bravo horza..to se cjeni...idem ja na blog staviti link...
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2007., 21:00   #5
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Pf, antidrzavna bagro sitnog zuba! Zond, Buljo, Visage i Tomo su odlucili dati po 100 kn za svaki USB stick i memorijsku karticu koju su kupili u zivotu, jer bila bi sramota da Claudia Beni zbog vas pirata propadne i zavrsi ko Elvira Voca.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2007., 22:39   #6
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
zalepljeno....
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 13:58   #7
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
meni nije jasno dali vi stvarno mislite da ce ta peticija nesto napraviti ?

ma no faking way nekuzim vas ako ocete nesto poduzeti ajmo fino u svaku peticiju jmbg ili broj osobne jer ovo je koda se ja bunim protiv standarda u svedskoj i potpisem 5 milijuna ljudi, dajte dodjite k sebi ovo nece ama bas nista promjeniti... i ja sam protiv ove gluposti ali ovako to necemo promjeniti.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 14:34   #8
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor Codiac- Pregled postova
meni nije jasno dali vi stvarno mislite da ce ta peticija nesto napraviti ?

ma no faking way nekuzim vas ako ocete nesto poduzeti ajmo fino u svaku peticiju jmbg ili broj osobne jer ovo je koda se ja bunim protiv standarda u svedskoj i potpisem 5 milijuna ljudi, dajte dodjite k sebi ovo nece ama bas nista promjeniti... i ja sam protiv ove gluposti ali ovako to necemo promjeniti.
A ne radeći ništa hoćemo?
Uglavnom samo recite kad bude peticija gotova,te da ću ju bacit na koji god site/forum mogu jer ovo je kriminal
edit.samo nas je 10 potpisalo ,WTF: hitthewa
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020

Zadnje izmijenjeno od: Deathwish. 06.01.2007. u 21:59.
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 14:39   #9
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
moj potpis je gore
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 15:26   #10
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Ovakvu peticiju nece nitko dozivjet ozbiljno, i iskreno bio bi glup da to ucini.
Ako se radi prava peticija, tada se stavlja pravo ime i prezime te jmbg, ane neki nickovi...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2007., 15:27   #11
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Tresla se brda....

Namet na pamet

Radna skupina predstavnika IT tvrtki drastično je srezala halapljive apetite ZAMP-a za naknadama na uvoz i proizvodnju elektroničkih uređaja i medija za pohranu podataka, izbjegavši time mogućnost da i hrvatsko informatičko tržište, poput mađarskog, postane kmet osiromašenog estradnog feuda

Kroz sljedeća dva tjedna HDS ZAMP će s HGK-om kao krovnom gospodarskom institucijom kojoj su članice i IT tvrtke potpisati Sporazum kojim se definiraju naknade za elektroničke uređaje i medije za pohranu podataka te način njihova ubiranja od hrvatskih uvoznika i proizvođača takve opreme. Ekskluzivno donosimo trenutačno aktualnu verziju tog dokumenta koju možete pročitati u cijelosti, zajedno s trenutačno važećim "cjenikom" naknada.

Da vas podsjetimo, pred nešto više od godinu dana ZAMP ("Zaštita Autorskih Muzičkih Prava"), stručna služba za obavljanje djelatnosti ostvarivanja i zaštite autorskih glazbenih prava pri Hrvatskom Društvu Skladatelja (HDS), sukladno Zakonu o autorskom pravu i drugim pravima, pokušala je obaviti nečuveni harač nad hrvatskim informatičkom tržištem kako bi namakla sredstava za preživljavanje posrnulog domaćeg estradnog miljea.

U proteklih je godinu dana oformljena radna skupina koju su, uz predstavnike ZAMP-a i pravnike, sačinjavali i predstavnici informatičkih tvrtki članica Hrvatske Gospodarske Komore. Cilj skupine bio je usuglasiti stavove jedne i druge strane te doći do sporazumnog rješenja kojim bi IT tržište ipak uspjelo izdržati takav namet, a da istovremeno poštuje nevjerojatan Zakon zahvaljujući kojem ZAMP zaista ima pravo posrnuti u novčanike korisnika tehnologije u trenucima kada svircima ponestane gaža.

Sudeći prema dokumentu kojeg smo nabavili, predstavnici IT tvrtki uspješno su se othrvali ZAMP-ovim početnim idejama te su odradili, kako se čini, hvale vrijedan posao tijekom više desetaka sastanaka radne skupine kako bi naknade za elektroničke uređaje i medije bile što je moguće manje. Trenutačna verzija sporazuma donosi "tarife" koje nisu ni u kom slučaju bliske onima koje je prvotno zamislio ZAMP i koje, kad se već moramo pomiriti s postojanjem takvih naknada, domaće IT tržište ipak može podnijeti.

Sporazum tako donosi cjenik naknada koji je značajno povoljniji po džepove korisnika od onog kojeg imaju susjedni Slovenci, ali i mnogi udaljeniji Europljani, kao i klauzulu o postepenom povećavanja naknada kroz višemjesečna razdoblja, ukoliko se pokaže da one nisu imale utjecaja na tržišne rezultate. S vremenom, kako doznajemo od predstavnika IT tvrtki, doći će se do optimalnih cifri kojima bi trebali biti zadovoljni i ZAMP i članice HGK-a.

Naš stav o besmislenosti naknada koje postoje u drugim europskim državama u trenutku dok se te naknade troše isključivo za popunjavanje kućnih budžeta estradnjaka umjesto za dovođenje suvremenih glazbenih servisa na hrvatsko tržište, poput iTunesa (što je u interesu i članovima HDS-a i korisnicima tehnologije) ne trebamo, zacijelo, ponavljati, obzirom da ga – uvjereni smo – s nama dijeli svatko tko je pri zdravom razumu. S druge strane, ne možemo ne odati veliko priznanje predstavnicima pregovaračkog tima sa strane uvoznika i proizvođača opreme koji su uspješno pregovarali sa ZAMP-ovcima oko svođenja njihovih apetita na podnošljivu mjeru.

Tako jedan CD medij neće, kako je to originalno zamislio ZAMP, poskupiti za 1,44 kune, već za 0,08 kuna u ovoj godini, pa uz eventualne postepene poraste do 0,64 kune do druge polovice 2009. godine. Prazan DVD, na kojem nitko nikada nije snimio niti jednu MP3-cu, a možda nikada niti neće, tako neće poskupiti za 2,35 kuna, već za 0,12 kuna u ovoj godini, odnosno do 0,96 kuna do kraja 2009. godine. Najveći uspjeh IT tvrtke su postigle kada su u pitanju memorijske kartice, pa tako kartice kapaciteta od 1 GB neće poskupiti za abnormalnih 120 kuna, što u slučaju nekih proizvođača nadmašuje i njihovu pravu cijenu, već će sve kartice kapaciteta do 5 GB poskupiti za 6 kuna ove godine, odnosno do 32 kune do kraja 2009. godine, ukoliko se pokaže da to neće utjecati na njihovu prodaju.

Pregovarači su se uspjeli izboriti i za izbacivanje nebuloznih uređaja sa ZAMP-ova cjenika, poput ručnih računala, satelitskih prijemnika ili televizora s integriranom memorijom, za koje je ZAMP smatrao da mogu poslužiti za krađu glazbenih umjetničkih djela, misleći pritom valjda da svačiji mozak jednako lopovski domišljato funkcionira poput njihovog. Uvoznici i proizvođači opreme izborili su se za još štošta, pa vas upućujemo da eventualne detalje koji bi vam u spomenutom Sporazumu mogli biti zanimljivi proučite sami.

Kako se očekuje skoro verificiranje ovog dokumenta, možda u bližoj budućnosti doživimo i to da HDS ZAMP novce koje će zahvaljujući tome priskrbiti uloži u digitalno osuvremenjivanje hrvatskog tržišta distribucije glazbenih djela.


http://www.bug.hr/bolex/
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 15:56   #12
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
/cut
Kako se očekuje skoro verificiranje ovog dokumenta, možda u bližoj budućnosti doživimo i to da HDS ZAMP novce koje će zahvaljujući tome priskrbiti uloži u digitalno osuvremenjivanje hrvatskog tržišta distribucije glazbenih djela.


http://www.bug.hr/bolex/
Je sve se bojim

Nemrem vjerovat što su oni htjeli i kako im je uopće ovo uspjelo...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 16:00   #13
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
svejedno ne zelim im davati ni 0,08lipa stvar je principa...ako ne mozete opstati na trzistu kljuc u vrata zatvotrite i nadite si neki posao...
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 16:59   #14
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
@Jelc - pa te cifre što si naveo su one koje je SuperUnknown naveo u početku ove teme.
A o tim prvobitnim nametima da i ne pričam.
Nije stvar 8 lipa, nego je stvar principa.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 17:04   #15
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
U potpunosti se slažem s Codiac-om, ovakva peticija niti će biti primječena niti ozbiljno shvaćena čak i da je primjete. Treba napraviti nešto donekle skandalozno. S obzirom da se radi o naknadi za autorska prava koja plaćamo po svakom mediju, onda smo mi svoje po pitanju autorskih prava zadovoljili i možemo ladno ići dijeliti cd-ove s glazbom svih domaćih (jadnih i siromašnih) pjevača po glavnim trgovima svih većih gradova. Ja čak nemam ništa protiv doći u Zagreb pa pred Saborom dijelim.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 17:12   #16
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
ne, ne treba raditi nešto skandalozno. skandalozne stvari zablicaju, pa su fora tjedan dana i onda ih svi zaborave i ništa se ne postigne.
treba napraviti nešto s čime se može nešto postići. nešto ozbiljno što je moguće priložiti uz prijavu trgovačkom sudu, drugim nadležnim institucijama, udruzi za zaštitu potrošača, helsinškom odboru, itd.
odakle razmišljanje da je nešto što će privući ogromnu pozornost dobro? tak se ništa ne mijenja
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 17:16   #17
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Ajd, ak ti kažeš da ćete tako nešt napraviti, želim vam svima sreću. Ali et, čisto sumnjam, kao i silne peticije koje su pisane na netu protiv T-coma. Ah, svi ste postigli ajme puno. Sorry, ali s obzirom gdje živimo i kamo sve ovo ide, izrazito sumnjam da ćete se pomaknit za milimetar bez medija.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 17:18   #18
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Stvarno jadno ako trebaju probjeći takvim koracima. Ali baš me briga ako je tako odoh ja u Sloveniju ili Mađarsku kupovat infomatičku opremu. Pa ću njima davati novce u plaćati poreze umjesto našima. Ako tako žele neka im bude.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 17:27   #19
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Možda bi onda trebali i to uzeti kao jedan razlog koji ćete navesti, ali mišljenja sam da bez malo kampiranja ne gine vam propast. Ništa nećete postići ako mislite guzice stalno držat na toplom i gunđat
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 17:47   #20
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Možda neka zaklada sa lovom za podizanje tužbe? Kad bi par tisuća ljudi dalo 10 kn mjesečno, skupila bi se prilična svotica za financiranje pravne borbe... Pa makar trajalo godinama.
A do tada, organizirano kupovanje CD-a, DVD-a, HDD-a i ostalog u EU
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 18:04   #21
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
Ma triba ih sve poslat na goli otok s gumenom macom! P***a in materina!nije stvar u 8 lipa nego šta ako ja na taj dvd oću snimit backup svojih podataka?e pa mogu tako i uvest na papir jer moš prepisat nešto, i na kemijske isto tako pa i na tipkovnice jer moš pretipkat nešto tuđe pa to pogledat na monitoru.Pa koja smo mi usrana država majko mila.e tlak mi je na miljon. ma neću iz principa kupit nijedan original. jel oni pare od sviranja po pirevima prikazuju kao zaradu i plate porez. moš mislit.
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 18:12   #22
WeD@
Space Cadet
 
WeD@'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Split<-->Vela Luka
Postovi: 592
imam jedno pitanje, koliko uopce ima tezina jedna peticija na internetu, gledano sa pravne strane ?
p.s. ja cu porblem sponzoriranja zak-holodeka i ostale bagre rijesit tako da cu kupovat medije u neumu, to je moj mali osobni protest...
__________________

e4300@3.2, 965p-ds3 rev 3.3, (kingmax 667 ddr2 1gb)x2
9600gso 768mb, 1tb wd, 500gb wd, sb live!
fortron 500w


WeD@ je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 18:34   #23
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Koliko ima tezina potpisa na netu, pa kaj nije po zakonu i kod nas navedeno da je digitalni potpis isto vrijedan kao i vlastorucni.



Ovo mi je dobro:
"

Zapravo, prepisati autorsko djelo – recimo stihove nekog glazbenog uratka – moguće je i na druge "medije" osim papira, pa uskoro od ZAMP-a možemo očekivati i cjenik naknada za moguću povredu autorskih prava za fasade zgrada, zidove interijera, prozorska stakla, namještaj, odjeću, obuću, automobile... Naravno, i alat kojim bi se krala autorska djela valja propisno popisati u cjeniku, poput olovaka, flomastera, kistova, ali i noževa i ostalog bešteka kojim se autorsko djelo može urezati u drvo ili neki drugi materijal. Iskoristite li za kopiranje autorskog djela metodu kojom je Marquis de Sade svoja autorska djela stvarao, ZAMP-u ćete morati iskeširati pokoju kunu i svaki puta kada poželite obaviti veliku nuždu…

"
  Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 20:24   #24
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Ljudi, trebam pomoć. ovo nikak nemrem sam u nekom suvislom vremenskom roku.

Odlučio sam fakofat ovakav način potpisivanja peticije.
Site na kojem će biti peticija, objašnjenja, materijali i ostalo je http://www.aktivacija.mine.nu


Stvari trebaju biti ozbiljno napisane i donekle profesionalne, a šaljite ako što napravite na horzadome*AT*gmail*DOT*com:

Izrada tekstova (poželjno da dobar dio preuzmete sa službenih stranica
što je ZAMP
što je HGU
što je HGK

Izrada animiranih bannera (gif)
standardne veličine bannera (pogledati google firefox bannere) s stvarima poput

"Znate li da Ivana Brkić dobiva proviziju od svakog praznog CD-a prodanog ili proizvedenog u RH? ... bolje to nego da slučajno na njemu završi njena *glazba*"

"Znate li da *glazbenici* u RH više ne moraju izdavati CD-e? ... u NAŠOJ zemlji glazbenici ionako zarađuju od praznih CD-a"

"Hoće li uskoro glazbenici u RH dobivati proviziju i od svakog prodanog kruha? ... ili možda mlijeka?"

i svašta slično što bi privuklo ljude da dođu potpisati peticiju
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 21:31   #25
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Citiraj:
Autor AdmiralST Pregled postova
jel oni pare od sviranja po pirevima prikazuju kao zaradu i plate porez. moš mislit.
Vecina ih po kvaliteti i nije za drugo nego da pjeva po pirevima i dernecima, ali znaju masno naplatiti svoju "umjetnost"
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 21:47   #26
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
okej, dosta sraćkanja... već sam obrisao neke postove... hoće li netko osim Aleksandra i potpisati peticiju?

eventualno napraviti koji banner ili neki tekst pa pomoći?
lako je pričat u vjetar
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 23:25   #27
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Bravo Horza, svaka čast na inicijativi !

@Ostali:
Dosta plakanja, obrišite balce o maminu kecelju, tipkovnicu i miš u ruke i doprinesite malo. Svi kazete da će nečega biti jedino ako ovo sve dobije medijsku poularnost, e pa internet je medij pa ajmo mi vrsni poznavatelji toga medija doprinjet popularizaciji ovog Hrvatskog nonsensa. NIšta nas to ne košta, a ako nečega bude super, ako ne nismo pali bez borbe.

ZAMP-a na vješala
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2007., 00:17   #28
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Potpisano...

Kako ste naveli da će se taj iznos multiplicirati u nekoliko godina. Ali u tih nekoliko godina mi ćemo polako bit već pod okriljem Eu i možemo se onda fučkati sa zampovima, slušat ćemo njihove norme.
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2007., 11:52   #29
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor Mortal Pregled postova
Potpisano...

Kako ste naveli da će se taj iznos multiplicirati u nekoliko godina. Ali u tih nekoliko godina mi ćemo polako bit već pod okriljem Eu i možemo se onda fučkati sa zampovima, slušat ćemo njihove norme.
ma jelde malo preksutra. takve odluke se donose na nivou države... npr. slovenija ima takav zakon.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2007., 12:32   #30
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Dečki-obratite pažnju na ono "Radna skupina predstavnika IT tvrtki"

Brijem da se dotična gospoda neće tek tako dati zaj**avati i dozvoliti da ih estradnjaci kamatare
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na