Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.09.2018., 12:10   #1111
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Citiraj:
Autor Chuxonja Pregled postova
pogledo baš malo na njuški, cijene su mu sulude ponekad. Pa ja bi mogo na havaje da sam se po tim ciframa rješavo s478 i AGP stvari



400 traži sada za p3b-f
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 12:13   #1112
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
P3B-F je po mišljenju mnogih najbolja Slot 1 matična ikad napravljena. Mislim da je također i zadnja u seriji koja je koristila famozni 440BX chipset.

U stvari, čuo sam samo najbolje stvari o toj ploči sve do nedavno, kad mi je @c-shadow ukazao na neobičan problem sa Photoshop-om i SCSI tehnologijom - naime, sudeći po starim komentarima i temama koje (još) postoje sa početka 2000-ih, bilo je dosta pojedinaca koji su imali problema sa P3B-F...
Na P3B-F ploči je u određenim revizijama bio problem s mem kontrolerom, rušio se photoshop i slične aplikacije kod većih mem. transfera. Problem sa SCSI je bio na nekim xxx-S pločama, ne sjećam se više detalja, ali onboard scsi kontroler je volio malo zastati ponekad. To je sve na ograničenom broju primjeraka i revizija ploča, nisam ljubitelj asusa, ali ne bi generalizirao da sve ploče tog modela ne valjaju. Ja sam eto nabo ko prstom u g... nekoliko komada sfušanih
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 12:58   #1113
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
evo dual P3@1000/256 i 3gb ECC SDRAM, 9.1Gb scsi hdd

još mi ta grafa fali

https://imgur.com/a/m9yK5ch



Zadnje izmijenjeno od: duggi. 19.09.2018. u 13:04.
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 13:31   #1114
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Chuxonja Pregled postova
pogledo baš malo na njuški, cijene su mu sulude ponekad. Pa ja bi mogo na havaje da sam se po tim ciframa rješavo s478 i AGP stvari
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
400 traži sada za p3b-f
Uff! Čovječe, da ja prodam svoju retro kolekciju za taj iznos, uključujući svih 20 i nešto 3dfx Voodooica, SCSI kitove i dvo-procesorske mašine...

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Na P3B-F ploči je u određenim revizijama bio problem s mem kontrolerom, rušio se photoshop i slične aplikacije kod većih mem. transfera. Problem sa SCSI je bio na nekim xxx-S pločama, ne sjećam se više detalja, ali onboard scsi kontroler je volio malo zastati ponekad. To je sve na ograničenom broju primjeraka i revizija ploča, nisam ljubitelj asusa, ali ne bi generalizirao da sve ploče tog modela ne valjaju. Ja sam eto nabo ko prstom u g... nekoliko komada sfušanih
To ti je obično moja sreća... Uvijek, BAŠ uvijek kad nešto kupim, moram to ili mijenjati ili reklamirati zbog eventualnih problema.

Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
evo dual P3@1000/256 i 3gb ECC SDRAM, 9.1Gb scsi hdd

još mi ta grafa fali

https://imgur.com/a/m9yK5ch


Tvoja mašina? Lijepo! Imao sam nešto slično od HPa (u stvari, još uvijek imam), HP Visualize P-Class, kojem je izgleda otišla matična. Dvaput ga upalio, podignuo se i zatim ugasio. Sad je došlo do tog da samo baca crnu sliku na ekran bez ikakvog feedbacka, pa sam u međuvremenu nabavio "dalekog rođaka" Kayak XU800. Ista stvar kao i Visualize, jedino što ovaj koristi Rambus memoriju i ima jedan P3 procesor (800MHz), ali sa slotom, terminatorom i priključkom za regulator voltaže drugog. I da, radi OK
  Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 13:48   #1115
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
mislim da imam još jedan p3@1000 ak hoces,sam moram pronaci
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 13:54   #1116
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
dečki... khm... khm... ako ćete dopustiti da vam predstavim kaj sam ja imao jedan duži period - https://www.cnet.com/products/aopen-...-i440bx/specs/

i da, nabavio sam scsi disk kao sistemski, brijem da je 10g ibm bio.

hvala, dženja
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 13:57   #1117
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
jedino što ovaj koristi Rambus memoriju i ima jedan P3 procesor (800MHz), ali sa slotom, terminatorom i priključkom za regulator voltaže drugog. I da, radi OK
U jebote. Ovo je stvarno rijetko u 3PM. Imas kakve slike? Fantazija.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 13:57   #1118
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
mislim da imam još jedan p3@1000 ak hoces,sam moram pronaci
Je li baš Slot-1 ili je S370?

@Bubba Naravno!
  Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 14:57   #1119
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
370
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 16:40   #1120
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
370
Šteta... Hvala u svakom slučaju
  Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 23:54   #1121
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Blast from the past 2000.: AMD Duron 600MHz


Nakon propadanja banaka i prve demokratske smjene vlasti stanje se nekako počelo oporavljati. Našlo se posla za jadne studente i mogao sam si priuštiti ovaj proc koji sam platio nešto više od 800kn.

Za mene je ovaj procesor bio game changer. Prvi ozbiljni procesor kojeg sam imao doma. Radio je na 900MHz bez ikakvog dizanja napona (FSB 66->100MHz), a imao je otključan multiplier (prvi stepping, L-bridgevi su kasnije bili rezani). To je danas kao da digneš procesor sa 4GHz na 6GHz Prvi brži procesor je tada koštao 5-6x više i nitko ih nije imao na lageru. Taj proc navodno dan danas radi u blagajni kod frenda u firmi.

U kombinaciji sa ASUS V3400TNT/TV/16 grafičkom karticom (nVIDIA RivaTNT sa 16MB video SGRAMa, video in/out) konačno sam mogao zavrtiti Unreal Tournament i to na relativno visokim detaljima.

Život je bio lijep. Štedilo se za GeForce256 koja je konačno pojeftinila sa daleko previsokih 4000kn+ za hrv standarde pogotovo u ono vrijeme i sanjalo se o tome da ćemo jednog dana imati mrežni switch na LAN partyju umjesto huba jer je 100Mbps 8-port switch tada koštao tisuće kuna.

I da, počeo sam lurkati po PCE forumu na koji sam se registrirao tek dosta kasnije
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 00:02   #1122
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam isto imao nekog durona, možda čak i ovog sa slike, bio jako zadovoljan, ali brate mili kad je sletio mobilni barton 2500 i kingmax onaj gold ddr ram, e to je bila nikad prije a ni kasnije viđena revolucija (oke do c2d koji je pojebo sve)
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 00:09   #1123
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Čitam neke vaše komentare i polako dolazim do zaključka... Ljudi, napravili smo potpuni krug!

Naime, kad je ovaj hardver bio nov, bez obzira na to da li pričamo o SCSI CD-RWu, AMD Duron procesoru, ili HP radnim stanicama, pa čak i GeForce grafičkim... Taj je hardver koštao puno novaca, više nego što si je većina mogla priuštiti. Zatim su godine počele dolaziti, i taj je hardver postupno došao od nove do zastarjele tehnologije. Da bi zadnjih 10-ak godine postao "stara krama" kako bi većina rekla, i izgubio svu vrijednost.

Međutim, u zadnjih godinu-dvije komponente poput Duron procesora, ili SCSI diskova, kontrolera i snimača opet su počele dobivati na cijeni, i počelo se o tome pričati. Eto, čak su i PCI grafičke krenule u proizvodnju! Čini se da smo došli do kraja, ali zapravo smo tek na početku nove priče ... saga se nastavlja!
  Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 00:24   #1124
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Eee, mobilni barton 2500 je kod mene radio na 3200 ako se dobro sjećam (FSB 100->133MHz) i mogao sam peći jaja na njemu Tad sam imao GeForce3 Ti200 i da to je jelo malu djecu

Ali onaj prvi Duron je imao puno veći utjecaj na moju generaciju. Nakon one neimaštine s kraja 90-tih kad su ljudi masovno ostajali bez posla u vrijeme kad su došli tada procesorski vrlo zahtjevni DivX-i i 3D igre bili smo GLADNI procesorske snage, pogotovo oni koji su na faksu radili u AutoCADu i SolidWorksu npr.

Tu dugogodišnju agoniju je prekinuo AMD i doslovno nam poklonio daleko najbrži procesor koji smo ikada imali doma. Prvi puta nakon predugo vremena smo opet komotno mogli sve bez da Intelu iskrcavamo cijelu plaću samo za procesor.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 00:25   #1125
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
BTW: ovo mi je najjači topic na PCE!
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote