Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.06.2017., 18:45   #1
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
"Ambilight" DIY projekt

Prvo isprike moderatorima ako ovo iz nekog razloga nije dozvoljeno

Tražim suradnika za rad na projektu, a projekt je simulacija Philips Ambilight efekta




Ovo je zamišljena situacija:



Od suradnika očekujem da barata ovakvim gadgetima i da je sposoban uredno odraditi montažu (ili pripremu za montažu), a nebi bilo loše ni da pomogne u slaganju konfiguracije (htpc?) koja bi pokretala medij.

O oblicima suradnje i € možemo javno ili tajno
Trenutno sam u fazi slaganja idejnog projekta i troškovnika, tako da bi i prijedlozi oko opreme bili više nego dobrodošli

EDIT: neće se koristiti SHARP display (sad sam vidio cijenu ) nego 4 obična LCD tv-a

__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 22.06.2017. u 19:26.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 22:19   #2
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Sto se tice 4 TV-a, osobno nikako nebi mogao prec preko toga da na sredini ekrana imam križ.

Prije bi uzeo projektor ako se vec zeli dobiti ogromna dijagonala

ili bi isao na 65-70" TV i stavio fotelje - kauc na max 3m bikoz ...


__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2017., 22:31   #3
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Sto se tice 4 TV-a, osobno nikako nebi mogao prec preko toga da na sredini ekrana imam križ.
Potpis, ubio bi me OCD.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 02:41   #4
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Dizajn, dobit će efekt engleskog prozora iz 18. stoljeća, nisam još došao do detalja izvedbe.. vidite da je djelomično i zavjesom prekriveno


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 03:52   #5
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
...
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 23.06.2017. u 04:26.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 09:32   #6
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Ovo nije za gledanje filmova i televizije nego za efekt prozora. Prostorija ima nekih 500-600m2


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 10:00   #7
trtatrt
Registered User
Moj komp
 
trtatrt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Ne bih želio ispasti nepristojan, ali mislim da će projekt završiti "Džaba si krečio", evo i zašto: efekt ambilighta će se izgubiti zbog zastora koji djelomično prekrivaju rasvjetna tijela, a djelomično će upiti svjetlost za djelove koje ne prekrivaju. Ali ako netko to želi, ok. Sebi sam složio par sistema na PC i kodi-u i to radi kao ako i ne bolje od Philipsa, nema tu nauke, a bogami ni nekog troška. Ako ti treba kakav info ili hint piši.
trtatrt je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 10:36   #8
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Ma kakvi nepristojan, tražim i iskustva i savjete i ljude
To mi je jedan od projekata (za pare, ne osobni ) i nemam vremena (ni znanja, a ni volje) za složiti to od nule, zato i tražim suradnika. Zavjese bi bile lagane i providne, da nije goli zid, a mogu ih i izbaciti. Zar nije rješenje: više LED-ica?
Mogu li se LED žarulje spajati u sistem?

p.s. prostorija ima 800m2 i projekt može eskalirat svakako (sala za vjenčanja je u pitanju)
__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 23.06.2017. u 10:47.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 12:28   #9
trtatrt
Registered User
Moj komp
 
trtatrt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
OK,
Pitanje treba li ti baš ambilight ili dinamička rasvjeta oko ekrana?
Sve se može spojiti ALI je "komplikovano" jer osim mikrokontrolera ti treba i još par skolopova a to onda za sobom vuče nove instalacije, tako da ti je moj savjet zaboravi dodavanje LED rasvjete iz prostorije.
Što će točno biti prikazivano na tim ekranima?
Kako će oni biti spojeni na izvor slike ( direktno ili preko nekog matrixa)?


Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Ma kakvi nepristojan, tražim i iskustva i savjete i ljude
To mi je jedan od projekata (za pare, ne osobni ) i nemam vremena (ni znanja, a ni volje) za složiti to od nule, zato i tražim suradnika. Zavjese bi bile lagane i providne, da nije goli zid, a mogu ih i izbaciti. Zar nije rješenje: više LED-ica?
Mogu li se LED žarulje spajati u sistem?

p.s. prostorija ima 800m2 i projekt može eskalirat svakako (sala za vjenčanja je u pitanju)
trtatrt je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 14:03   #10
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Za pocetak otkantaj arduino i razmisljaj o RPi. Elegantnije rijesis spoj sa izvorom slike i mocniji je hardver za nesto vecu cijenu.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.06.2017., 15:14   #11
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Nisam planirao koristiti postojeću rasvjetu, nego složiti novu grupu.
Na ekranu će se vrtiti animacije (kupljene s neta ili programirane), a mislim da osim toga ima razne mogućnosti (snimke mladenca i slično).
Zašto Ambilight? Alternativa je više ekrana, a to sigurno ispadne skuplje. Bitno je efektom prekriti što veći dio zida. Zavjese se teoretski mogu osvijetliti i sa stropa sa prednje strane. Prva ideja je bila projektor ali mislim da je lakše izvedivo sa LCD-om (treba se moći kretati ispred njih pa bi problem mogle biti sjene). Ekrani bi se i zatvorili u nekakav lažni prozor, a planiram ih spojiti na grafičku karticu ili neko bolje rješenje koje ne znam.
Sama cijena ne igra glavnu ulogu jer je ovo samo jedan zid, pa mogu zakinit neki drugi element ako ima smisla. Možda se ista priča ponovi i na nasuprotnom zidu, samo prvo moram izračunati koliko košta izvedba.
Koja je razlika između ambilight i dinamičke rasvjete?

p.s. hvala svima na odgovorima, već sad znam duplo više nego jučer
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 18:40   #12
trtatrt
Registered User
Moj komp
 
trtatrt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Hajmo od cijene, za tu priču ako ćeš sam spajati otprilike ambilight riješenje ti dođe oko 100€
Netko je spominjao RPI, to bi bilo ok pod uvjetom da je i on izvor slike, kako to nije u tvom slučaju 7€ za arduino je sasvim dovoljno.
Ako misliš osvijetliti cijeli zid, nećeš, vjeruj mi, ako misliš koristiti dodatnu rasvjetu nećeš se usrećiti, razlog je: LED rasvijetna tijela nisu digitalna a raditi module ( driver modul + wireless modul) za svako rasvjetno tijelo je u domeni "Džaba si krečio", postoji razlog zašto je Philipsov HUE skup.
Ono što ti ostaje DIGITALNA LED Strip traka koja košta "od do" ovisno o broju LEDica i tipu LEDica te napajanje. Kako su 4 panela u igri izvor ti može biti jedino kakav komp. Da ne odustaneš prije nego što kreneš večeras ti snimim 2 videa, jedan je orginal Philips Ambilight na mojoj Philips TV te drugi složen na mom kompu, pa će ti biti jasnije o čemu pričam. BTW složeni Ambilight radi bolje, ne što je moj :P


Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Nisam planirao koristiti postojeću rasvjetu, nego složiti novu grupu.
Na ekranu će se vrtiti animacije (kupljene s neta ili programirane), a mislim da osim toga ima razne mogućnosti (snimke mladenca i slično).
Zašto Ambilight? Alternativa je više ekrana, a to sigurno ispadne skuplje. Bitno je efektom prekriti što veći dio zida. Zavjese se teoretski mogu osvijetliti i sa stropa sa prednje strane. Prva ideja je bila projektor ali mislim da je lakše izvedivo sa LCD-om (treba se moći kretati ispred njih pa bi problem mogle biti sjene). Ekrani bi se i zatvorili u nekakav lažni prozor, a planiram ih spojiti na grafičku karticu ili neko bolje rješenje koje ne znam.
Sama cijena ne igra glavnu ulogu jer je ovo samo jedan zid, pa mogu zakinit neki drugi element ako ima smisla. Možda se ista priča ponovi i na nasuprotnom zidu, samo prvo moram izračunati koliko košta izvedba.
Koja je razlika između ambilight i dinamičke rasvjete?

p.s. hvala svima na odgovorima, već sad znam duplo više nego jučer
trtatrt je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 22:11   #13
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Mojsavjet: informiraj se kod firmi koje se bave takvim rješenjima ima ih koje nude i pripadajuće programe za upravljanje sadržajem. Naravno ako ti bude odgovarala cijena.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2017., 13:21   #14
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Imam kontakt od jedne firme, poslati ću im upit. Ako možda imaš koju za preporučiti, možeš mi poslati tu ili na PM. Od ovih koje znam očekujem izuvanje iz cipela s ponudom, tako da ću 99% ići na DIY. Ne bojim se hardvera i softvera, samo lemilice i koda
U toku dana ću napraviti detaljniju skicu, sa brojevima, materijalima i pozicijama rasvjete i opreme, pa će zadatak biti jasniji.

Zanimljivost s interneta:

Jučerašnji Google doodle me odveo do jednog zanimljivog videa i gospodina



Da vidimo, kako se ovo reproducira na vašem setupu
Da bi prezentacije bile po PCE standardu, tu su i black barovi

Edit: probni render
__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 25.06.2017. u 16:44.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 11:40   #15
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
bump

skica:
View post on imgur.com


Jeli moguće duplicirati trake A, C i D?

Ima li zainteresiranih za suradnju?
Nije mi problem doći u Zagreb/Rijeku/Petrinju/... na dogovor
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 18:43   #16
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor trtatrt Pregled postova
Hajmo od cijene, za tu priču ako ćeš sam spajati otprilike ambilight riješenje ti dođe oko 100€
Netko je spominjao RPI, to bi bilo ok pod uvjetom da je i on izvor slike, kako to nije u tvom slučaju 7€ za arduino je sasvim dovoljno.
Ako misliš osvijetliti cijeli zid, nećeš, vjeruj mi, ako misliš koristiti dodatnu rasvjetu nećeš se usrećiti, razlog je: LED rasvijetna tijela nisu digitalna a raditi module ( driver modul + wireless modul) za svako rasvjetno tijelo je u domeni "Džaba si krečio", postoji razlog zašto je Philipsov HUE skup.
Ono što ti ostaje DIGITALNA LED Strip traka koja košta "od do" ovisno o broju LEDica i tipu LEDica te napajanje. Kako su 4 panela u igri izvor ti može biti jedino kakav komp. Da ne odustaneš prije nego što kreneš večeras ti snimim 2 videa, jedan je orginal Philips Ambilight na mojoj Philips TV te drugi složen na mom kompu, pa će ti biti jasnije o čemu pričam. BTW složeni Ambilight radi bolje, ne što je moj :P
jel bi ti se dalo podijeliti neki dobar tutorial i dijelove koji su potrebni,

razmisljam sloziti oko projektor platna, dimanzija 250cm vodoravno i 150cm vertikalno, jel to izvedivo.
Izvor slike mi je PC koji je HDMIem spojen u reciever te iz receivera u projektor.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 23:28   #17
trtatrt
Registered User
Moj komp
 
trtatrt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Naravno da bi, obećao sam videiće, čim ulovim vremena dižem ih, isto tako mogu i suorce za arduino i app za winsw tko slaže na windowsima složiti i ubaciti na gdrive


Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
jel bi ti se dalo podijeliti neki dobar tutorial i dijelove koji su potrebni,

razmisljam sloziti oko projektor platna, dimanzija 250cm vodoravno i 150cm vertikalno, jel to izvedivo.
Izvor slike mi je PC koji je HDMIem spojen u reciever te iz receivera u projektor.
trtatrt je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 23:31   #18
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor trtatrt Pregled postova
Naravno da bi, obećao sam videiće, čim ulovim vremena dižem ih, isto tako mogu i suorce za arduino i app za winsw tko slaže na windowsima složiti i ubaciti na gdrive
Ok super :thumbsup:
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 23:32   #19
trtatrt
Registered User
Moj komp
 
trtatrt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
je moguće je mada i poprilično komplicirano, traka je digitalna i ima samo jednu signalnu liniju, u tvom slučaju bi trebao imati 2 kontrolera



Citiraj:
Autor murina Pregled postova
bump

skica:
View post on imgur.com


Jeli moguće duplicirati trake A, C i D?

Ima li zainteresiranih za suradnju?
Nije mi problem doći u Zagreb/Rijeku/Petrinju/... na dogovor
trtatrt je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 03:19   #20
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Jesu to 2 Arduina?
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na