Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2022., 06:04   #13141
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
kao što rekoh bio je i tehnicolor kod mene sva tri su bila na stolu odokativno-tehnicolor je bio najmasivniji mislim da njega više nemožeš ni dobit,
ova preostala 2 su tu negdje ubee mora biti uspravan i nešto je širji,
fritz je vodoran po defaultu, ali ga sa dva šrafa možeš uspravno postaviti,
moraš imati na umu da mjesto ima i dosta prostora za hlađenje,
što je opet bolje riješeno kod fritza cijela donja strana je praktički otvorena,
mislim 6660 po svim rangiranjima 2. najbolji roter na svijetu,
prvi je fritzov top model kojeg kod nas nema, što s obzirom na ažurnost a1 službe za korisnike i nije zanemariv detalj oko odabira routera,
bar po meni jer svi problemi koje imamo ili smo imali nisu bili vezani uz routere nego uz sustav a1.

p.s. wifi 6 stvarno donosi nešto što nije za bacit evo na dlink dwa-192 ac1900 na ac (wifi5) routerima je max brzina billa 400 sad je 550, znači isplati se i za nešto starije uređaje

__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 04.05.2022. u 10:31.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2022., 11:07   #13142
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
@skalar

sta se tice korisnicke tj tehnicke, s obzirom da su kod mene bili jasno vidljivi ispadi, nisam ima problema s njima, tehnicari su isto bili pristojni i susretljivi (drugi je bia kod mene u komadu nekih 90min, a treci se samoinicijativno vratia na dodatnu provjeru), al nisu svi jednako otvoreni na prihvacanje sugestije da bi problem moga bit kod njih... zadnji koji je bia kod mene je bia najbolji po tom pitanju, doduse njega sam i doceka "naoruzan" sa svim testovima koje sam proba i rezultatima istih

u mene evo i dalje drzi vezu nakon 24+ h, greske se i dalje gomilaju (na ch24 presisalo 110 milijuna) i cisto sumnjam da ce oni ista reagirat dok je veza stabilna... da se razumimo, stabilnost veze je i meni najvaznija, puna brzina je tu, i ne osjetim neka stekanja neta (npr. gledanje neceg na hbomax radi bez ikakvih problema)... za sada necu nista cackat i testirat dalje vec pustim neko vrime da vidim oce li nastavit drzat vezu stabilno ili ne... al svakako je frustrirajuce da nakon sta su nasli razlog smetnji na visim frekvencijama stanje nakon njihova izlaska na teren jest gore nego sta je bilo (promatrajuci podatke s routera sta je jedino sta mi je i dostupno), jer su sve frekvencije u rx smjeru redom pale u rasponu 3-6 dB gledajuci MSE...

s komentarom za komunikaciju se slazem, ona svakako nije na razini na kojoj bi tribala bit...
OF&H je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2022., 11:36   #13143
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
meni je rekla kad su bile 500 + - po kanalu da te greške nisu razlog za prijavu kvara kao sve dok ne pukne veza sve je ok i onda se preko noći sve popravilo,sad dal jesu ili nisu nešto radili nemam pojma, nelagoda je kad si zaredom više puta bez svega ,bar bi bili dužni nešto i objasnit,pitao sam ju jučer što bi trebao napraviti da se kompletna linija provjeri,ona kaže da to rade na prijedlog tehničara sa terena,sad pak imam adminastritivne probleme s njima već se 10 dana natežemo oko cam kartice koja sad napokon radi oni šalju dopise da ju vratim,taman misliš napokon mir i stigne dopis

p.s. tu u zagrebu mislim vidi se da ih očito ima premalo.i iz toga proizlazi stres to što kažem nije usmjereno ni u kom slučaju protiv servisera a1
velim ovaj 5 je bio ok nego sustav im nevalja,jučer sam izgubio 2h i tri prebacivanja iz službe na službu da mi pogledaju zašto je još uvjek to sa cam karticom otvoreno što se nakraju nije desilo nego mi je rečeno da će me netko nazvati što se isto nije desilo.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 04.05.2022. u 12:03.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2022., 20:07   #13144
Thiniad
Premium
 
Thiniad's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Da li mi može netko reći koji je najnoviji tv dekoder od A1/bnet?

Imam neku crnu manju kutiju čiji je softver spor do bola, hoću nekaj novijeg/bržeg...
Thiniad je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2022., 20:57   #13145
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Meni isto u Splitu godinama, sve OK.
Takodjer. Imam Bnet kabel od kad postoji prakticki, uptime 99.9999999999% 😁
S tim da smo mi na Bačvicama na staroj kablazi jos. Vec neko vrijeme sam na 1G i ni tu nemam problema takodjer.

Sent from my SM-G986B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2022., 21:27   #13146
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
@Thiniad
mislim da je i dalje Kaon KSTB4020 najnovije šta nude...
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2022., 02:52   #13147
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Takodjer. Imam Bnet kabel od kad postoji prakticki, uptime 99.9999999999% ��
S tim da smo mi na Bačvicama na staroj kablazi jos. Vec neko vrijeme sam na 1G i ni tu nemam problema takodjer.

Sent from my SM-G986B using Tapatalk
i kod mene je 15 godina stara bnet kablaza jedini novi kabel je bio od utičnice do router koji ču sutra morat mjenjat ,jer ga je odokativo pola metra prekratko odrezao,problem je očito bio da u glavni kaslić nitko nije vidio potrebu zaviriti svih tih 15 godina.

Citiraj:
Autor OF&H Pregled postova
@Thiniad
mislim da je i dalje Kaon KSTB4020 najnovije šta nude...
Kaon KSTB4020 potvrđujem,malo sporije učitava prilikom paljenja ali inaće radi solidno.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 05.05.2022. u 02:58.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2022., 23:35   #13148
StevoLopata
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Pozdrav, imam pitanje vezano za pregled tehničara koji mi je bio u stanu danas. Došli su on i kolega zbog prijave slabijeg signala (na što nas je dodatno uputila tehnička podrška SZK), te su mjerili signal samo na ulazu u Fritz 6660, a ne na glavnom razdjelniku koji dijeli signal na TV i sam modem (spojeni smo preko ZAS). Nakon tog mjerenja su mjerili u kutiji ispred stana i došli do zaključka da treba mijenjati tu instalaciju koaksijalnog kabela koja je postavljena kad je BNet prvi put ulazio u zgradu. Postoji li mogućnost da je problem u razdjelniku ili na samoj glavnoj pristupnoj točki unutar stana, s obzirom da taj dio nisu ni pogledali, već su mjerili na već razdijeljenom području?
StevoLopata je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 11:05   #13149
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Naravno da postoji mogućnost da zeza razdjelnik. pogotovo nakon xy godina.
Ako znaš, možeš napraviti test / detekciju kao i kolega x postova poviše.
Napiši kako izgleda razvod od ulaza u stan.

Nije prvi put, ako su ti bili origigi serviseri ukoliko zaključe / procjene da treba mijenjati coax kabel (npr. zbog prevelikog gušenja signala), da se to njima ne radi nego hoće taj posao uvaliti fizikala koperantu.

EDIT: Jeli coax kabel negdje nagnječen, slomiven pod oštrim kutem i sl. ?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 06.05.2022. u 11:16.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 11:27   #13150
Incre_Dible
Premium
Moj komp
 
Incre_Dible's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 149
Nedavno sam imao zamjenu Ubia za Fritz. Tehničari su dolazili 3 puta. Stavljen fritz ali se nije mogao sinkati, tehničar kaže da je do loše utičnice i koaxa. Zamijeni utičnicu i koax ali i dalje traje dosta dugo sinkronizacija. Nakon nekog vremena je proradilo ali ga nisam koristio. Nakon par dana fritz se restarta svakih 20min zovem opet dolazi tehničar mijenja ponovno utičnicu i koax. Kažem mu da zamijeni fritza ali kaže da nije sigurno do njega jer je "novi" i da je problem u "starim" instalacijama u zgradi. 10 godina nisam nikada imao prekida do zamjene. Konekcija je taj put trajala nešto duže 1h-2h i opet pukne. Zovem ponovno tehničara i tek onda je zamijenjen Fritz za koji sam im govorio od prvog izlaska da nije ispravan. Nakon zamjene Fritza sve radi bez prekida i po signalu nema grešaka nikakvih.
Incre_Dible je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2022., 12:01   #13151
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Naravno da neki primjerak može doći novi a neispravan.
Usput, dosta je skup pa je nezgodno olako zaključiti ...
Već smo ustanovili da je Fritz 6660 "probirljiv" i traži sve parametre veze po ps - u.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 12:04   #13152
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
jedno je DOCSIS 3.0 a drugo DOCSIS 3.1 sad kod ispada svima se veza vratila u ulazu samo meni nije a u ulazu sam ja jedini na gb vezi, iz nekih čudnih razloga im nedaju da pređu na gb ugovore dok im neistekne stari bnetov ugovor.
DOCSIS 3.1 je puno osjetljiviji na smetnje, naravno da se hoče riješilo bi se u par sati, ali izgleda da volje baš i nema,
fritz 6660 je jako dobar router ima aktualni firmware - najbolje što se nudi trenutno u hrvatskoj,
gotovo je 99% sigurno da sve što imaš u stanu neradi smetnje,
vidiš iz postova da je gotovo kod svakoga krenulo ka rješenjima kad krenu provjeravat i mjeriti u glavnim kaslićima u ulazima - samo zvijezde znaju zašto to odmah ne rade prilikom priključenja friza i zašto šalju tehničare višekratno na turistička putovanja uzaludno,
u međuvremenu bi oni trebali znat da gb brzine na stare konigurirane linije imaju problema.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Naravno da neki primjerak može doći novi a neispravan.
Usput, dosta je skup pa je nezgodno olako zaključiti ...
Već smo ustanovili da je Fritz 6660 "probirljiv" i traži sve parametre veze po ps - u.
da ali očito je to nešto kad se hoće da srediti.

p.s. korigiram se opet raste broj greška
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 06.05.2022. u 13:38.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 13:40   #13153
Incre_Dible
Premium
Moj komp
 
Incre_Dible's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 149
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Naravno da neki primjerak može doći novi a neispravan.
Usput, dosta je skup pa je nezgodno olako zaključiti ...
Već smo ustanovili da je Fritz 6660 "probirljiv" i traži sve parametre veze po ps - u.
Ma sve stoji ali mogli su odmah prvi dan to testirati/riješiti ovako sam bio 10 dana bez neta. Nije mi rješenje mijenjati utičnice, kablove "koji su bili ispravni cijelo vrijeme" a da se ne proba odmah sa zamjenskim uređajem. Najmanji problem pustiti uređaj kroz provisioning

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 06.05.2022. u 14:30.
Incre_Dible je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 14:29   #13154
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Samo jedan detalj, antenske utičnice koje su "do jučer" valjale, moguće ispravne i u okviru svojih specifikacija,
znaju smetati / praviti razne probleme za ovaj "novi DOCIS 3.0/3.1 internet.
Čak i "sporijem" Ubee EVW32 znaju smetati a kamoli za "brzi" Fritz 6660.

Zato često i savjetujem da se utičnica izbaci i stavi obična F spojnica odnosno za "umjetnički dojam" modul koji ima samo F spojnicu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 14:33   #13155
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Ako imaš tv, onda ide opet splitter 2/1 prije routera sa nekim gušenjem ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 15:08   #13156
StevoLopata
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Naravno da postoji mogućnost da zeza razdjelnik. pogotovo nakon xy godina.
Ako znaš, možeš napraviti test / detekciju kao i kolega x postova poviše.
Napiši kako izgleda razvod od ulaza u stan.

Nije prvi put, ako su ti bili origigi serviseri ukoliko zaključe / procjene da treba mijenjati coax kabel (npr. zbog prevelikog gušenja signala), da se to njima ne radi nego hoće taj posao uvaliti fizikala koperantu.

EDIT: Jeli coax kabel negdje nagnječen, slomiven pod oštrim kutem i sl. ?
Hvala na odgovoru. Nisam bio prisutan prilikom instalacije usluge koja je bila prije malo manje od dva mjeseca, no ukućani su mi rekli kako se ništa nije povlačilo od ulaza, već su se samo spojili na antenski priključak u dnevnom boravku, blizu kojeg su postavljeni i TV prijemnik i Fritz. Ne znam tko je bio prilikom originalnog postavljanja, no ovaj put su došli ljudi iz vanjske firme i isto tako rekli da ukoliko se odlučimo na mijenjanje coax kabela da će njihovi kolege doći odraditi taj posao. Ono što mene tu brine je što su rekli da planiraju mijenjati originalni coax kabel provučen kad se BNet originalno probijao kroz zgradu, a za to su rekli da se ponekad zna dogoditi da ne mogu postaviti novi kabel, ovisno o samoj instalaciji u zgradi.
StevoLopata je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 15:42   #13157
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Nema univerzalnog odgovora jer ovisi kako je izvedena ant. instalacija u pojedinoj zgradi.

Najstarija varijanta je bila vertikala, svima isto, kod tih se radio novi razvod po hodniku i ulazilo poviše ulaznih vrata pa dalje ...

Po opisu kod tebe je vjerojatno nešto novija varijanta sa ZAS ormarom na hodniku, Bnet / VIP / A1 stavi svoj ormar blizu tog ZAS ormara (nekad je i isti ako je dovoljno velik), ukapčanje na A1 se svodi na to da pronađe tvoj kabel, skine ga sa ZAS - a i ušteka u njihov A1 razvod.

E sad, treba dobro provjeriti jeli u pitanje baš kabel (jer ga nekad i nije tako lako zamijeniti) a da nisu u pitanju spojevi / konektori.
Zna se koliko je realan gubitak signala ovisno o dužini, ako je bitno više nego je normalno i/ili ako je ispod potrebnog nivoa da bi usluga ok radila onda se mora mijenjati.
Na žalost, nekad je lakše provući novi coax drugim putem (čitaj: potencijalno kanalice po stanu).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 15:51   #13158
StevoLopata
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Najčudnije kod svega je što usluga generalno radi dobro. S internetom apsolutno nijedan problem otkad je postavljen, a TV zna imati tu i tamo prekid u signalu u trajanju od pola sekunde, u najgorem slučaju jednom u više sati. Kad sam zvao SZK za skroz nevezanu stvar su mi rekli da vide problem sa signalom na lokaciji i da bi bilo poželjno da tehničari izvide situaciju na terenu.
StevoLopata je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 16:01   #13159
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Ako internet radi bez ispada / prekida, nikakvih problema onda nije do coax kabela (barem dio koji ide od ormara do routera).
Do trzanja slike na TV - u može doći iz x razloga, STB, HDMI kabel, TV i njegova pamet i/ili stanje, rezolucija, ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 16:13   #13160
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
@skalar
ne znam koliko se poveca broj gresaka al za utjehu u mene i dalje sibaju jednakim tempom od utorka i veza se i dalje drzi (za sada barem ) tako da se ne puno stresira oko toga iako razumin da bi tia imat stanje sta blize idealnom..

@Ante M
tako je, ako je tv prisutan onda ide 1 > 2 splitter (onaj koji oni stavljaju ima gusenje od 4.5db)
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 16:39   #13161
StevoLopata
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Do trzanja slike na TV - u može doći iz x razloga, STB, HDMI kabel, TV i njegova pamet i/ili stanje, rezolucija, ...
Trzanje izgleda ovako: https://streamable.com/p7dhb6
Više mi se čini da se tu potencijalno radi o signalu jer izgleda identično kao i kad bi bio loš prijem na DVB-T/T2 kanalima
StevoLopata je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 17:06   #13162
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Hm, ovo "raspadanje u negativ" bi prvo okrivio TV pa STB pa tek onda kvalitetu / nivo signala.

Svako koliko se to dešava i jeli na svim kanalima ili samo nekim ?
Šta kaže nivo / kvaliteta signala u STB - u (pogledaj na x različitih kanala) ?

Ako ti nije teško isprobati, spoji STB na PC monitor ako ima HDMI ulaz, eventualno drugi TV.
Ako imaš onaj noviji 4020 STB trebaš prvo spustiti rezoluciju na cca 1080p.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 17:19   #13163
StevoLopata
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Nema nekog pravila, ponekad se dogodi nekoliko puta u par sati, ponekad ne vidimo više dana. Imamo 4020 STB postavljen na 1080p 50Hz u postavkama, nisam doduše našao opciju kvalitete signala u njegovim postavkama?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 06.05.2022. u 18:12.
StevoLopata je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 18:12   #13164
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Stari STB je imao u teh. postavkama "do" podešavanja rezolucije, gdje je / ima li novi ne znam.
Uopće me nebi čudilo da su to namjerno izbacili ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 20:19   #13165
StevoLopata
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Stari STB je imao u teh. postavkama "do" podešavanja rezolucije, gdje je / ima li novi ne znam.
Uopće me nebi čudilo da su to namjerno izbacili ...
Našao sam opciju, sakrivena je pod "Pretraživanje kabelskih programa", unutra se nalazi dijagnostika. Zapisujem ispod jačinu signala i kvalitetu signala za 10 programa iz različitih grupa.

HTV 1 HD: -5,200dBmV i 100,00%
RTL HD: -5,200dBmV i 100,00%
FOX: -5,300dBmV i 100,00%
HBO HD: -5,400dBmV i 100,00%
ArenaSport 1 HD: -5,300dBmV i 100,00%
HNTV: -5,600dBmV i 100,00%
Doku TV HD: -5,200dBmV i 100,00%
History HD: -5,300dBmV i 100,00%
Jugoton: -5,500dBmV i 100,00%
CNN: -5,600dBmV i 100,00%

Uz to promijenio sam postavku rezolucije na 1080i 50Hz tako da televizija odrađuje deinterlacing, a ne STB.

Zadnje izmijenjeno od: StevoLopata. 07.05.2022. u 18:53.
StevoLopata je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 20:57   #13166
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Nivoi signala bi mogli biti i bolji (viši),
vrijedilo bi probati staviti kvalitetniji razdjelnik (sa manjim gušenjem).

Ovo za rezoluciju si dobro napravio, sad prati hoće li pomoći.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 21:07   #13167
StevoLopata
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Puno hvala na svoj pomoći, pokušat ću s promjenom razdjelnika, a ukoliko ni to ne bude utjecalo, pustit ću tehničare da odrade tu predloženu zamjenu kabela.
StevoLopata je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2022., 01:47   #13168
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor OF&H Pregled postova
@skalar
ne znam koliko se poveca broj gresaka al za utjehu u mene i dalje sibaju jednakim tempom od utorka i veza se i dalje drzi (za sada barem ) tako da se ne puno stresira oko toga iako razumin da bi tia imat stanje sta blize idealnom..
sad gledam restartao router u podne dosad sve na nuli, kobi ga znao više i kad su bile greške ujutro nije se osjetilo,
nekako dolazim do zaključka da taj gumb treba zbog fizičkog zdravlja izbjegavati dok god ne puca veza 1x tjedno,
restartat fritza traje minutu dvije i nekako ćemo trajanje ugovora preživjeti,
mogu reći da je bar osjetitivno trenutno sve savršeno, čak je nestalo i onih 1-2 puta preskakanje videa na youtubeu,
u prazno više neide da nije bilo tih oko 16000 grešaka i par sto nepopravljivih ujutro po kanalu mislio bih da bolje nemre biti,
mada mi je malo čudno jer u špici nema grešaka ujutro kad bi trebalo bit najmanje prometa ima,
velim nije za isključiti da fritz os 7.29 ima neki bug-koji vjerojatno ne utječe na stabilnost veze,
jer se te greške stvarno ne primjete u tekućem radu, bar za sad.

p.s. danas sam gledao testiranje na vodafonovim linijama frtza 6660,
frtza 6690 i vodafon box (ko njihov osnovni router) jedini DOCSIS 3.1 routeri,
u testovima veze i wifia je 6660 najslabiji i to značajno i izgleda da perfektno na osnovu slabijeg harwarea radit ni nemože.
gotovo u svemu je duplo slabiji, pozitiva mu je 2,5gb port mogućnost masha (kod nas otpada jer a1 se nije sjetio uvest uređaje i dodatno zaradit) i dekt i činjenica da za relativno malo novaca dobiješ DOCSIS 3.1, ovo malo treba staviti u kontekst kolko koštaju ovi drugi.
zaključak im je bio da nije loš, ali da bi mogao bit bolji i da sigurno firmware treba još dodatno optimirati.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 08.05.2022. u 16:51.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2022., 17:14   #13169
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Sreća pa AVM dosta često i brzo pegla fw update,
rijetko im se desi da novi fw poboljša jedno a pokvari drugo,
i ono najvažnije, fw dolazi direktno od njih tj. ne daju da ISP čačka i kukića fw.

Taj 6660 je cca €250 u DE,
kad pogledaš koji je hw unutra (skoro za cijelu gamu uređaja) čudo je šta sve izvuku iz njega.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2022., 17:50   #13170
dreammastera
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 103
I kod mene je bilo trzaja preko preko njihova receivera. Uzeo Cam modul i direkt kabel u TV sa Cam modulom i toga više nema.

Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
dreammastera je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na