Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.05.2022., 02:08   #1
Flegy
Registered User
 
Datum registracije: May 2022
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
pfSense + Speedport Plus

Pozdrav,

Planiram nadograditi uredsku / kućnu mrežu pa me zanima nekoliko stvari u koje nisam siguran da li se može izvest i kako.

Posjedujem od Tcoma Speedport plus te bi postavio mrežu na sljedeći način, molim Vas da me ispravite ako nesta nije moguće

Speedport ->
* MaxTV 1, MaxTV 2
* Telefon
* Ruter pfSense -> Switch 1 (računala), Switch 2(video nadzor), ekstra WiFI

- Da li mogu da WiFi i dalje ide preko Speedporta ali da koristi VPN od pfsensa?
- Da li MaxTV i telefon može ostati na speedportu a samo internet na pfsense ruter?

pfSense router:
https://www.amazon.co.uk/Hardware-Mi.../dp/B07KX4584W

Hvala unaprijed na odgovorima.
Flegy je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 08:45   #2
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
MaxTV i telefon ostaju na Speedportu. PPPoE konekciju drži pfSense. Nije moguće koristiti wireless na Speedportu u toj kombinaciji. Također pazi na hardver. FreeBSD ima loš PPPoE klijent koji radi u jednom threadu pa ako imaš 500 Mbps ili 1 Gbps download, trebat će ti brz procesor (što više GHz) inače nećeš izvući velike brzine.
Blagus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2022., 09:07   #3
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Flegy, odjebi wifi na speedportu. Tebi su vjerojatno seronje uvalile smart kurac-palac mesh isto ko i meni kad sam gigabit uveo. Nije to bas neki otpad, ali moze bolje od toga.

Nabavi huawei AX3 (prijedlog) router ili dva... koliko ti treba i slozi mesh od toga i nakaci ih ko AP bridge na svoj switch dalje pfsense upravlja svime. Tako sam ja sebi slozio.

Nemam pppoe na pfsensu nemam vremena bas puno za provjeru da li ce dobro radit s obzirom na 1gbit ili ne. Budem skoro, no mikrotik mi nije dobro radio informacije radi.
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na