Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2022., 00:12   #61291
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
To je TDI Ultra! 215 konja na kotacima, dimu ni traga!

https://youtu.be/4KOCTkjN9N8

Do jaja A i kakav je road tax u nas, bolje mu da ne dimi
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 00:27   #61292
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Do jaja A i kakav je road tax u nas, bolje mu da ne dimi
Da da, ovo je do jaja, tax je 200 za 12 mj. Al nece ni to jos dugo, ne drzi im vodu ova struja dok god se ne rijese dizela tako da vjeeujem ici ce i sam dizel a pogotovo tax gore...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2022., 01:14   #61293
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Pa pogledaj na racunu kaj pise. Rekao ti je

Mogu si misliti kako te ozenio negdje. Diskove kupio po 200kn komad i apsolutno najjeftinije tq plocice. Good job.
Gle šta god je stavio (piše diskovi i pločice) i sam je rekao da od Tokića uzimaju - stvar radi.

Kad se sjetim na reno forumu tema kočnica i kombinacije istih je imala valjda 20 stranica... pa ovo cvrči, pa trese, pa grebe.

Ovo radi iz prve, kažem kola koče da još nisam ABS uspio isprovocirat.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 08:05   #61294
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Uzeo sam ABE komplet prednje i zadnje diakove plus pločice, jedino njih imali odmah za uzeti. Bili drugi najjeftiniji od svih. Uredno rade, diskovi cijeli, jedino pločice sam zamijenio prenje, počele cviliti nakon 20 000km. Diskovi začudo ne tresu iako su bili u jačim kočenjima, vrući zalijani vodom itd
Uzeo TQ pločice, a u kutiji Zimmerman.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 09:20   #61295
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Citiraj:
Autor syss Pregled postova

Ovo radi iz prve, kažem kola koče da još nisam ABS uspio isprovocirat.
Ili ti ne znas kociti ili auto u banani.

Kad nagazis na kocnicu ima da se ABS pali
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 09:35   #61296
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Ili ti ne znas kociti ili auto u banani.

Kad nagazis na kocnicu ima da se ABS pali
Nagazim da upali sva 4 žmigavca i nema šanse da ABS ne proradi. Samo je pitanje kakva je podloga, kakve su gume i kolika je brzina. Normalno da neće "proraditi" ako nagaziš na kočnicu na 20 km/h.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 10:20   #61297
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Ili ti ne znas kociti ili auto u banani.

Kad nagazis na kocnicu ima da se ABS pali


Čajko, zaleti se 40-50 km/h i nagazi kočnicu. ABS se MORA aktivirati. Ako se ne aktivira...well imaš neki problem s kolima.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 10:32   #61298
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Covjek kaze da ga u normalnoj voznji jos nije uspio isprovocirati. Naravno da se moze uvijek namjerno aktivirati ABS.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 10:58   #61299
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Čajko ne vozi normalo. Vozi ko idiot gas-kočnica-gas-kočnica-gas-kočnica. Tko se jednom vozio s njim....
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 14:23   #61300
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Ekipa auto mi je oduzeo prednost te me pokupio na motoru, lik je kriv al policija je utvrdila ne znam ni sam kako da sam se ja kretao neprilagođenom brzinom... valjda jer sam imao tragove kocenja
Ono sto me zanima ako platim kaznu koju su mi napisali dali cu imati problema sa naplatom štete motora(motor je totalka) od osiguranja lika sts me skupio?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2022., 15:32   #61301
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 980
Ne znam koliko ti moje može pomoc. Ja sam imao prometnu isto na motoru. Nisam imao dozvolu. Ja sam dobio kaznu za vožnju bez dozvole a stetu na motoru i sta sam je privatno tužio, to sam dobio.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 16:01   #61302
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Ekipa auto mi je oduzeo prednost te me pokupio na motoru, lik je kriv al policija je utvrdila ne znam ni sam kako da sam se ja kretao neprilagođenom brzinom... valjda jer sam imao tragove kocenja
Ono sto me zanima ako platim kaznu koju su mi napisali dali cu imati problema sa naplatom štete motora(motor je totalka) od osiguranja lika sts me skupio?
Po dužini traga kočenja može se izračunati tvoja brzina prije sudara. I da, radi toga će ti osiguranje osporavati punu štetu, tj. dobit ćeš manji iznos


Nije isto neimanje domumenta koji ne utjeće na dinamiku/ishod nesreće i utvrđen prekršaj koji ima veze
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 18:53   #61303
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Na stranu sad je li vozio motocikl sa ili bez ABS-a već općenito,... po kakvom tragu kočenja se danas utvrđuje brzina kretanja nekog vozila kad traga kočenja nema, a ne vjerujem da policija skida podatke iz auta da bi utvrdila koliko su dugo bile aktivirane kočnice i kojom silom?
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 19:58   #61304
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Ekipa auto mi je oduzeo prednost te me pokupio na motoru, lik je kriv al policija je utvrdila ne znam ni sam kako da sam se ja kretao neprilagođenom brzinom... valjda jer sam imao tragove kocenja
Ono sto me zanima ako platim kaznu koju su mi napisali dali cu imati problema sa naplatom štete motora(motor je totalka) od osiguranja lika sts me skupio?
za ovakve slucajeve najbolje nekog odvjetnika angazirati. Je da ces onda njega platit ali on ti moze izvuc i za ozljede nesto. Ja sam pred jedno 15 godina imao slican slucaj, nisam imao ni vozacku ni kacigu i isao sam brze od dozvoljenog i svejedno mi je odvjetnik rijesio da mi osigranje pokrije stetu na motoru i jos sam ja dobio 5000 kn casha za ozljede, a samo sam bio natucen i u bolovima tjedan dana i dalje ko novi... (vjv je on uzeo jos 3 puta tolko za ozljede jer ko zna sta su rijesili da mi je bilo).
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 21:35   #61305
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
1h za jednu stranu mi trebalo, sutra drugu laganini resim da se ne naradim odjednom...

Stari diskovi su ovak na oko izgledali dobro no iznutra su u raspadu, trulo sve...

Zimmerman sport Z + brembo plocice 206 eura sa dostavom.
A gdje su drot kefe di je mast? I podbaci nekaj pod auto da ne izgineš pod tom dizalicom.
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Ekipa auto mi je oduzeo prednost te me pokupio na motoru, lik je kriv al policija je utvrdila ne znam ni sam kako da sam se ja kretao neprilagođenom brzinom... valjda jer sam imao tragove kocenja
Ono sto me zanima ako platim kaznu koju su mi napisali dali cu imati problema sa naplatom štete motora(motor je totalka) od osiguranja lika sts me skupio?
Ti ćeš platit kaznu za brzinu a krivac za izazivanje prometne nesreće. Ali to nema veze sa naplatom štete
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 21:50   #61306
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor James Dean Pregled postova
A gdje su drot kefe di je mast? I podbaci nekaj pod auto da ne izgineš pod tom dizalicom.
Bilo je nasprejano sa bakrenom masti od prije tako da nije bilo korozije na glavcini pod diskom, ocistio sam sa nekom brusnom spuzvom, a mast jbg, nisam imao pri ruci, a kad sam shvatio da nemam kotac je vec bio dolje i nisam imao cime otici kupiti...

Sve u svemu do iduce izmiene diskova uvjeren sam da cu imati drugi auto tak da ako se "zapeku" za glavcinu, nebu moj problem
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 22:14   #61307
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Na stranu sad je li vozio motocikl sa ili bez ABS-a već općenito,... po kakvom tragu kočenja se danas utvrđuje brzina kretanja nekog vozila kad traga kočenja nema, a ne vjerujem da policija skida podatke iz auta da bi utvrdila koliko su dugo bile aktivirane kočnice i kojom silom?
Pa kad traga kočenja nema, onda po njemu ne možeš brzinu utvrditi
Postoji vještačenje koje po deformacija i po pronađenim tragovima može utvrditi brzinu.

Pa osiguranje jedva čeka da ospori isplatu štete onome koji nije kriva a ima neki utvrđeni prekršaj (brzina za štetu, nevezanje za ozljede itd).

A kriv je onaj kojemu uz prekršaj uzroka nesreće se dodaje primjena čl. 293 zspca
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 23:46   #61308
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Meni se dogodilo da sam stajao u koloni, a lik ispred mene krenuo unatrag i svojim zadnjim krajem lupio u prednji kraj službenog auta koji sam vozio. Malo me bilo strah da ću ispasti kriv jer kako ću dokazati da je on mene, a ne ja njega.

Kada su došli dečki u plavome nisu ništa pitali. Kratko bacili oko na moj prednji branik i odmah su znali da nisam ja njega nego je on mene. Nije bilo proučavanja, niti je bilo dileme. Sunce je žuto, more je plavo, on je išao u rikverc i lupio vozilo iza. Meni 314 upitnika iznad glave... kako znaju? Štoviše, kako mogu s takvom lakoćom biti sigurni???

Puno kasnije sam upoznao čovjeka koji je prometni policajac pa mi je ispričao da po tragovima na branicima i sl. mogu vidjeti tko je koga lupio. Naravno da mi nije išao objašnjavati kako
Drugim riječima, mi ne vidimo, oni vide
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2022., 02:21   #61309
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Covjek kaze da ga u normalnoj voznji jos nije uspio isprovocirati. Naravno da se moze uvijek namjerno aktivirati ABS.
Ako ništa drugo po mokrom... ali ovako da ga ubijem sa 50-70 do poda naravno da bi se uključio ABS + tu su prilično dobre ni godinu dana stare Toyo CF2 nižeg profila pa vjerujem sada da cijela ta priča sa kočenjem ima smisla.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2022., 07:18   #61310
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Meni se dogodilo da sam stajao u koloni, a lik ispred mene krenuo unatrag i svojim zadnjim krajem lupio u prednji kraj službenog auta koji sam vozio. Malo me bilo strah da ću ispasti kriv jer kako ću dokazati da je on mene, a ne ja njega.

Kada su došli dečki u plavome nisu ništa pitali. Kratko bacili oko na moj prednji branik i odmah su znali da nisam ja njega nego je on mene. Nije bilo proučavanja, niti je bilo dileme. Sunce je žuto, more je plavo, on je išao u rikverc i lupio vozilo iza. Meni 314 upitnika iznad glave... kako znaju? Štoviše, kako mogu s takvom lakoćom biti sigurni???

Puno kasnije sam upoznao čovjeka koji je prometni policajac pa mi je ispričao da po tragovima na branicima i sl. mogu vidjeti tko je koga lupio. Naravno da mi nije išao objašnjavati kako
Drugim riječima, mi ne vidimo, oni vide
Visine oštećenja
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2022., 21:30   #61311
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,720
di pitat valjda tu,uskoro ljeto pa kako se odvojit od sica da mi se leđa ne znoje,ili netko je kupio nešto bolje da potraje malo duže,imo neki od bambusa pa se raspo.

https://www.aliexpress.com/item/1005...70016603%21rec

https://www.ebay.com/itm/26490205093...UAAOSw~dxfifJL

https://www.aliexpress.com/item/3280...76122276%21sea
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2022., 08:35   #61312
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2022., 08:41   #61313
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
eh Hamm, takve aute mogu samo na yt gledat

In other news:
3er dobio facelift te mu pocetna cijena skace za cca 4-5k eu (no ima i vise opreme u standardnoj izvedbi) - https://www.autobild.de/artikel/bmw-...-20228609.html

Mercedes bi mogao prestat proizvodit A i B klasu jer su im skuplji modeli profitabilniji - https://www.auto-motor-und-sport.de/...-ende-zukunft/

pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2022., 10:11   #61314
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Na žalost da samo na YT.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2022., 12:01   #61315
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Automobili

Došli smo do toga da su auti postali toliko pametni da ih više ne možeš ni parkirati na kosini jer mogu imati grešku u softveru koja ih sama od sebe izbaci iz parking položaja. Što je falilo tradicionalnoj ručnoj kočnici…

https://www.index.hr/mobile/clanak.a...gazin_ostalo_m
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2022., 12:09   #61316
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Gledam fotke nove serije 3 i ne mogu se načuditi koliko ekrana ima. Meni je to prestrašno. Neću gledati film u autu nego ga voziti!
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2022., 12:12   #61317
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Došli smo do toga da su auti postali toliko pametni da ih više ne možeš ni parkirati na kosini jer mogu imati grešku u softveru koja ih sama od sebe izbaci iz parking položaja. Što je falilo tradicionalnoj ručnoj kočnici…

https://www.index.hr/mobile/clanak.a...gazin_ostalo_m
Bome da, svi novi auti vise nemaju mehanicku rucnu i u slucaju kvara na elektronici, nemas se na sta osloniti... Cak i kad se ne radi o EV, bez akumulatora u autu ne mozes "potegnut" rucnu... Bezveze...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2022., 12:22   #61318
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Prije nekoliko godina, kad su krenuli s elektronskim ručnim kočnicama, sjeo sam u taxi. Čovjek pali auto, hoće krenuti, auto se propinje ali auto ne ide s mjesta. Gasi auto, pali opet, pokušava ugasiti ručnu na tipku…neće i neće. Nakon deset minuta pokušavanja svega i svačega, morao sam u drugi auto. Drugi taksist urla od smijeha uz jeboganoviautodagajebo
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2022., 12:25   #61319
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Prije nekoliko godina, kad su krenuli s elektronskim ručnim kočnicama, sjeo sam u taxi. Čovjek pali auto, hoće krenuti, auto se propinje ali auto ne ide s mjesta. Gasi auto, pali opet, pokušava ugasiti ručnu na tipku…neće i neće. Nakon deset minuta pokušavanja svega i svačega, morao sam u drugi auto. Drugi taksist urla od smijeha uz jeboganoviautodagajebo
Da, oce to... Ali ja sam se skroz naviko da mi sam dize i spusta rucnu i da drzi kocnicu dok stojim u koloni il na semaforu, sad kad sjednem u auto kaj to nema, fakat je problem hahah
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2022., 12:33   #61320
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Meni drži kočnicu kad sam na kosini, a imam klasičnu normalnu ručnu kočnicu. I nije automatik.
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na