Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2008., 08:36   #1
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
Nabavka odličnog hladnjaka.

Gdje kod nas nabaviti (naručiti) ovaj cooler ?
http://www.frostytech.com/articlevie...articleID=2233
CPU je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 08:47   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,444
Kod nas na e-bayu.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2008., 08:50   #3
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
Hihihihi
Ali kod njih je jeftiniji
CPU je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 15:51   #4
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 774
Citiraj:
Autor CPU Pregled postova
Gdje kod nas nabaviti (naručiti) ovaj cooler ?
http://www.frostytech.com/articlevie...articleID=2233
Ocekuj ovaj cooler veoma brzo kod mene na testu
Od sljedeceg tjedna je kod nas na online shopu

Optik je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 16:08   #5
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Yep, Beshtya je reko da ce imati.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 16:17   #6
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
koliko bi otprilike trebao kostati ?
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 19:15   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,444
Citiraj:
Autor Optik Pregled postova
Ocekuj ovaj cooler veoma brzo kod mene na testu
Od sljedeceg tjedna je kod nas na online shopu

Optik, nhf, ali uz duzno postovanje prema korisnicima ovog foruma, bilo bi korektno od vas (Beshtya jel), da dok ne osvanete online, prestanete dovoditi ljude u zabludu sa izrazom drugi tjedan. Ponavljam nhf.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 20:07   #8
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 774
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Optik, nhf, ali uz duzno postovanje prema korisnicima ovog foruma, bilo bi korektno od vas (Beshtya jel), da dok ne osvanete online, prestanete dovoditi ljude u zabludu sa izrazom drugi tjedan. Ponavljam nhf.
Nino, nema brige, sve 5
Ocekivao sam da ce netko tako reagirat. Za sada tako stvari stoje, jbg, znamo svi da se to malo oduzilo ali Boze moj.
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 20:13   #9
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,444
Citiraj:
Autor Optik Pregled postova
Nino, nema brige, sve 5
Ocekivao sam da ce netko tako reagirat. Za sada tako stvari stoje, jbg, znamo svi da se to malo oduzilo ali Boze moj.
Cekam i ja nesto za uzet, nisam od onih koji "dave" kada ce, kada ce, a od svega zapamtio sam za sada "pocetkom mjeseca", "krajem mjeseca" i naravno najpoznatiji "drugi tjedan". Gori ste od moje zene kad pitam "Draga kada cemo kupit novi tv-plasma?"...

Sorry ekipa za ot.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 20:22   #10
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 774
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Cekam i ja nesto za uzet, nisam od onih koji "dave" kada ce, kada ce, a od svega zapamtio sam za sada "pocetkom mjeseca", "krajem mjeseca" i naravno najpoznatiji "drugi tjedan".
Znam da nisi od onih koji dave, takodjer sam mu se trebao javiti sa jednim popis i nije mi se javio pa opet cekam i ne pitam ga kada ce mi moci sve to srediti. Znam da je u guzvi, sredjuje neke sitnice koje mu na kraju pola dana oduzmum, i fino je reko da ga se ne gnjavi dok ne otvori shop.



back on thread...
Optik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2008., 20:41   #11
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Cekam i ja nesto za uzet, nisam od onih koji "dave" kada ce, kada ce, a od svega zapamtio sam za sada "pocetkom mjeseca", "krajem mjeseca" i naravno najpoznatiji "drugi tjedan". Gori ste od moje zene kad pitam "Draga kada cemo kupit novi tv-plasma?"...

Sorry ekipa za ot.
Blago tebi,ti barem dobiješ verbalni odgovor...

On topic:
Mali savjetić...nemoj samo doslovno očekivati performanse navedene u linku,sve je to "ničija zemlja"...pa si svatko štima kako mu paše(ako me razumiješ).Pogle' samo odnose poznatijih i starijih(provjerenih) coolera po razno-raznim listama...malo je "fiksnih odnosa".
Bolje potraži po stranim forumima info iz prve ruke,po mogućnosti nekoga tko ima konfu najbližu tvojoj,tj.onoj koju želiš hladiti tim coolerom.A onda odluči.
Eto.
LP
(meni osobno je za oko zapeo ovaj "monstrumić"...)
  Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 21:42   #12
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
Jako dobro izgleda i sigurno dobro hladi,ali ovaj ima odličnu cijenu i fenomenalne performanse i inovativni je dizajn to što ima heatpipe direktno na cpu.Mislim da će u skoro vrijeme biti sve više coolera na taj sistem.
CPU je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 23:00   #13
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,194
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
(meni osobno je za oko zapeo ovaj "monstrumić"...)
Uff kak "bolesno" izgleda na ploci - look.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 23:01   #14
Funkenstein
Premium
 
Funkenstein's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Kaštela
Postovi: 179
Citiraj:
Autor CPU Pregled postova
heatpipe direktno na cpu
Da, baš me zanima pomaže li to. Ovako bi na prvi pogled reka da i nije baš najsretnije rješenje jer baza nije ravna, valjda optik zna .
__________________

Funkenstein je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 23:13   #15
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 774
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
(meni osobno je za oko zapeo ovaj "monstrumić"...)
Koji je totalni promasaj, razocaranje, i tko zna sta jos
IMO

Citiraj:
Autor Funkenstein Pregled postova
Da, baš me zanima pomaže li to. Ovako bi na prvi pogled reka da i nije baš najsretnije rješenje jer baza nije ravna, valjda optik zna .
Ovdje baza slusi samo za montazu kopci, nema ulogu baze kao sto smo inace navikli kod hladnjaka. U teoriji bi trebalo biti dobro, jer ovdje ide direktno na disipativnu povrsinu dok kod "standardnih" coolera toplina treba prijec sa baze na heatpipe i onda na listove.

Kako ce to u praksi biti...to cemo jos vidjeti. Trazio sam konkurentni cooler slicnig oblika da se vidi usporedba. Uskoro cemo svi znati nesto vise
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 23:28   #16
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
koliko bi otprilike trebao kostati ?
280 kn (-5% za forumaše)
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 23:30   #17
Funkenstein
Premium
 
Funkenstein's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Kaštela
Postovi: 179
Citiraj:
Autor Optik Pregled postova
kod "standardnih" coolera toplina treba prijec sa baze na heatpipe
Znan na šta ciljaš, meni se čini da su Cu baza i Cu hetpipeovi jedno tako da i ne vidin to ka problem. Ali you're the man, neću više off.
__________________

Funkenstein je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 00:25   #18
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Funkenstein Pregled postova
meni se čini da su Cu baza i Cu hetpipeovi jedno tako da i ne vidin to ka problem. Ali you're the man
Jesu, ali svejedno je bolje da je izravan kontakt, opet ponavljam u teoriji.
To sto ja u slobodno vrijeme proucavam hladnjake i nekolicinu stvari ne znaci da ne mogu falit, ovdje nije slucaj ali...
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 01:45   #19
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,194
Citiraj:
Autor Optik Pregled postova
Koji je totalni promasaj, razocaranje, i tko zna sta jos
IMO
U konacnici mozda i nije totalni promasaj, jer je ipak jedini (na ovom testu a ima ih podosta) koji proizvodi zvuk manji od 30 dBA (27,8) dok mnogi premasuju 60 dBA.

Ima dosta lose rjesene cijevi na bazi. U principu s donje strane baze je 5 komada, a s gornje isto 5, a nisu se niti potrudili da bi ih malo spljostili da bi bila veca dodirna povrsina metal-metal.


Nisam na njihovim stranama nasel vent koji ide na njega (140).
Kaj je moguce da je taj vent namjenjen samo za taj cooler i da ga nema u slobodnoj prodaji?
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 02:01   #20
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 774
Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
U konacnici mozda i nije totalni promasaj, jer je ipak jedini (na ovom testu a ima ih podosta) koji proizvodi zvuk manji od 30 dBA (27,8) dok mnogi premasuju 60 dBA.
Jednostavno ne nalazim mjesto za ovaj cooler na trzistu. Kad pogledam koliko je cooler za 45nm quadove, pocnem se pitat, pa dokle ovi misle ic?
Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
Ima dosta lose rjesene cijevi na bazi. U principu s donje strane baze je 5 komada, a s gornje isto 5, a nisu se niti potrudili da bi ih malo spljostili da bi bila veca dodirna povrsina metal-metal.


Nisam na njihovim stranama nasel vent koji ide na njega (140).
Kaj je moguce da je taj vent namjenjen samo za taj cooler i da ga nema u slobodnoj prodaji?
Ne znam koji je povod uopce bio da napravi ovako nesto
Svako moze uzet kilo i 100 aluminija + bakra i to zbubat malo, malo cijevi dodat i rec evo naseg novog coolera. Krajnje besmisleno, jelda? Pogotovo od tvrke koja ima takav ugled.
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 11:25   #21
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Optik Pregled postova
Koji je totalni promasaj, razocaranje, i tko zna sta jos
IMO
Šta,već si ga istestirao? (ne,nemoj linkati druge,čitao sam ja te review-ove..slaba korist).
Cooler je ružan do bola,i izgleda stvarno prebolesno,ali ima potencijala biti jedan od najboljih dostupnih zračnih coolera uz malo moddinga,naravno.
A razlog je isti onaj zbog kojeg smatram da najbolji potencijal hlađenja 3870-ica ima ova ultra izvedba,i kladim se da bi sa jednim ventom doslovno pomela svu konkurenciju,i to pri OC,a to mi je bilo jasno čim sam pogledao tu grafu i kako je izvedeno hlađenje...ali to je sada pomalo OT...
Jedina mana onoga monstrumaje stvarno pozamašna cijena u odnosu na,recimo TR IFX14,koji ne košta puno više...no,to šta je skuplje od čega, klizav je (subjektivan) teren.
To što si se osvrnuo na masu(rashladnu površinu)/veličinu novih coolera za 45nm proizvodni proces,u realnoj primjeni ne znači puno dok god ima OC'era živih .
Jer, da me zanimaju stock postavke konfe-kog bih vraga gledao dalje od kutije proca?
No,svaka roba svoga kupca ima...
Optik,cijenim tvoj trud & prikupljeno znanje o hladilima,ali pripazi da ne odeš na "tamnu stranu".Jer takav nam ne koristiš puno...
LP
  Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 14:44   #22
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 774
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Šta,već si ga istestirao?
Jos ne, ali mi je dovoljno da ga pogledam "od glave do pete"

Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Cooler je ružan do bola,i izgleda stvarno prebolesno,ali ima potencijala biti jedan od najboljih dostupnih zračnih coolera uz malo moddinga,naravno.
Njegova ljepota me ne zanima, kao ni ostalih cooler-a
IMHO, taj tvoj potencijal mi nije bas jasan. Netko se sjetio stavit kilo *necega* na proc. Strasan potencijal, IMHO ponavljam

Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Jedina mana onoga monstrumaje stvarno pozamašna cijena u odnosu na,recimo TR IFX14,koji ne košta puno više...no,to šta je skuplje od čega, klizav je (subjektivan) teren.
To što si se osvrnuo na masu(rashladnu površinu)/veličinu novih coolera za 45nm proizvodni proces,u realnoj primjeni ne znači puno dok god ima OC'era živih .
Mana ovog coolera je nedoradjenost. To je ono sto mene (ne)zanima, jednostavno ne zelim vidjati kvazi coolere. Scythe me u zadnje vrijeme pomalo razocarava, kada pogledam ovo, dodje mi mrak pred oci.
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Jer, da me zanimaju stock postavke konfe-kog bih vraga gledao dalje od kutije proca?
No,svaka roba svoga kupca ima...
Pa svakako bi gledo. Barem ja, nisu svi hladnjaci pravljeni da bi hladili naklokanog kvada i slicno.
I da, slazemo se da ce se naci netko tko ce i ovo cudo kupit.
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Optik,cijenim tvoj trud & prikupljeno znanje o hladilima,ali pripazi da ne odeš na "tamnu stranu".Jer takav nam ne koristiš puno...
LP
Definiraj dark side...
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 20:38   #23
anidra
Premium
Moj komp
 
anidra's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Švedska
Postovi: 57
Uzmi Thermaltake V1 Cooler ili Asus V-60 - nećeš pogriješiti.
U klasi su Zalmana, a jeftiniji su, osobno isprobani na ocanim E6750 i Q6600.
anidra je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na