Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.06.2012., 11:34   #3991
mr Rockwell
Premium
Moj komp
 
mr Rockwell's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 354
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Po čemu je to viša razina? Zbog NZXT ekstenzija i izolirke il?
lol
__________________
REDEFINE
SLEEVING HOW TO
mr Rockwell je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 17:58   #3992
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Po čemu je to viša razina? Zbog NZXT ekstenzija i izolirke il?
Ne, radije ću imati šarenilo kablova ko neki.

Smiješno mi je da se zadnjih nekoliko stranica hvale neki kejbl jobovi koji iskreno i nisu nešto posebno.
Tak da sam stavio slike unutrašnjosti svog kompa s ciljem da pokažem nekima kak se sređuje unutrašnjost i da dobe kakvu dobru ideju kak to srediti na svom kompu.

Ti si tu ionako svima dežurni kritičar, a neznam kad si zadnji put stavio kaj svojeg kao dobar primjer.
I onda kritiziraš radi par cm crne izolirke (koju BTW treba znati koristiti da liči na nešto, jer smo svi vidjeli kako je kolega FRipper malo pretjerao na svom kompu. A to sam ionak stavio za prvu silu jer mi kasni crni sata sleeve zbog krivo poslane grupne narudžbe jednom kolegi od strane MDPC-X. Nisam više mogao gledati te crvene sata kablove.

A i stavio sam uz višu razinu...tak da ono. I onda za svoj kejbl job ne dobijem ni poštenu pohvalu, već od nekih samo podbadanje...stvarno žalosno.

Zadnje izmijenjeno od: TheBEaST. 12.06.2012. u 18:06.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2012., 18:08   #3993
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Neznam kaj se opce pravdas
Ja na prvu nisam ni skuzio da je omotano izolirkom..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 18:10   #3994
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Neznam kaj se opce pravdas
Ja na prvu nisam ni skuzio da je omotano izolirkom..
O tome i pričam, ak ju već stavljaš treba ju znati koristiti na pravi način da se ni ne skuži.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 18:31   #3995
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Pa malo stvara gužvu, ali ne pretjeranu. Korist je daleko veća da ne moram gledati onu šumu šarenih kablova 24pin. Dugo sam razmišljao da sam napravim sleeve direktno na 24pin od napajanja, ali se fakat ne isplati s time zajebavati, a i gubi se garancija. Ako prodaš napajanje ostane ti figa, a nitko neće cijeniti na kraju taj trud za veću cijenu napajanja kod prodaje.

Neću crne sata kablove, stavil bum crni sata sleeve od MDPC-X dok stigne ispravna pošiljka idući tjedan. I neznam zašto je neukus koristit izolirku za prvu silu. Meni je daleko veći neukus imati kričave šarene kablove u kućištu.

Zadnje izmijenjeno od: TheBEaST. 12.06.2012. u 18:39.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 18:55   #3996
Sanogo
Premium
Moj komp
 
Sanogo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
sorry, kriva tema

Zadnje izmijenjeno od: Sanogo. 12.06.2012. u 18:56. Razlog: kriva tema, molim moda da briše.
Sanogo je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 19:35   #3997
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Ne, radije ću imati šarenilo kablova ko neki.
A šarenilo kablova je kakav točno problem?
Ne kužim stvarno, šta bi netko trebao u Linksa potrošit 200 kn na istobojne kablove ili platit Corsairu modularno slejvane kablove više nego napajanje ili izbacit 5 diskova/optiku i slikat PC samo sa SSDom da kejbljving job bude na višoj razini?
Ako mene pitaš to nije nikakva viša razina, nego jednostavno materijal za neku drugu temu

Inače kejs ti je boNbon
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 19:36   #3998
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Inače kejs ti je boNbon
+1, odlican kejbl job!
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 19:57   #3999
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Ne, radije ću imati šarenilo kablova ko neki.
ovo je tema kejbljving job-a koliko razumijem, a ne "modni mačak kablova računala"

Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Smiješno mi je da se zadnjih nekoliko stranica hvale neki kejbl jobovi koji iskreno i nisu nešto posebno.
Ne bih se složio, ima dobrih poslova s kablovima, nemoj omalovažavati rad kolega i njihov trud (npr. Razer i Halos)

Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Tak da sam stavio slike unutrašnjosti svog kompa s ciljem da pokažem nekima kak se sređuje unutrašnjost i da dobe kakvu dobru ideju kak to srediti na svom kompu.
Hvale vrijedan potez...

Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
A i stavio sam uz višu razinu...tak da ono. I onda za svoj kejbl job ne dobijem ni poštenu pohvalu, već od nekih samo podbadanje...stvarno žalosno.
Lijepo si napravio kejbljanje ali kad sam sebe dižeš na višu razinu ("Vidim da se u zadnje vrijeme stavlja svašta pa da i ja nabacim koju fotku. Da podignemo kejbljiving na jednu višu razinu") i De facto govoriš kolegama da su svi lošiji od tebe, normalno da ces dobiti ovakve reakcije...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 20:04   #4000
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
A šarenilo kablova je kakav točno problem?
Ne kužim stvarno, šta bi netko trebao u Linksa potrošit 200 kn na istobojne kablove ili platit Corsairu modularno slejvane kablove više nego napajanje ili izbacit 5 diskova/optiku i slikat PC samo sa SSDom da kejbljving job bude na višoj razini?
Ako mene pitaš to nije nikakva viša razina, nego jednostavno materijal za neku drugu temu

Inače kejs ti je boNbon
Hvala

Svatko ima svoj ukus, mnogima ne smetaju šareni kablovi, hrpa boja na matičnoj, itd. Nisu ni mene toliko prije koju godinu, al eto, čovjek se mijenja s vremenom i želim napraviti neki red.
Zato bum ubuduće pri upgradeu kompa obraćal pažnju da sve bude usklađeno u black/blue stilu s ostatkom kompa.
Realno gledano, mislim da i nisu velike pare da uložiš 100-200kn za sleeve kablova ak već imaš fancy kućište i komponente.
A moreš ti imati i uredno kućište sa 5 diskova i sa optikom. Ja nisam optiku izbacivao samo zato da bude bolje uredno...

@alengrosevic
Sve to stoji, ne omalovažavam ja Razora, Halosa, itd...niti ne mislim samo na zadnjih nekoliko kejbl jobova, nego zadnjih stranica iz nekoliko proteklih mjeseca.
Al da ima boljih i lošijih kejbl jobova, ima. Zadnjih nekoliko mjeseci mi je uglavnom jedino St-M imao nešto vrijedno divljenja

Zadnje izmijenjeno od: TheBEaST. 12.06.2012. u 20:22.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2012., 20:30   #4001
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Ne, radije ću imati šarenilo kablova ko neki.

Smiješno mi je da se zadnjih nekoliko stranica hvale neki kejbl jobovi koji iskreno i nisu nešto posebno.
Tak da sam stavio slike unutrašnjosti svog kompa s ciljem da pokažem nekima kak se sređuje unutrašnjost i da dobe kakvu dobru ideju kak to srediti na svom kompu.

Ti si tu ionako svima dežurni kritičar, a neznam kad si zadnji put stavio kaj svojeg kao dobar primjer.
I onda kritiziraš radi par cm crne izolirke (koju BTW treba znati koristiti da liči na nešto, jer smo svi vidjeli kako je kolega FRipper malo pretjerao na svom kompu. A to sam ionak stavio za prvu silu jer mi kasni crni sata sleeve zbog krivo poslane grupne narudžbe jednom kolegi od strane MDPC-X. Nisam više mogao gledati te crvene sata kablove.

A i stavio sam uz višu razinu...tak da ono. I onda za svoj kejbl job ne dobijem ni poštenu pohvalu, već od nekih samo podbadanje...stvarno žalosno.


Moja kućišta možeš slobodno potražiti u ovoj temi, ima ih dosta, a novih slika nema jer je suša s parama i vremenom. Što se tiče dobro odrađenog posla na mojim kućištima, to ostavljam drugima da komentiraju, pa tako i tebi. Isto tako sam i ja tvoje kućište komentirao, ako neznaš primit kritiku, jbg

Što se tiče kućišta od St-M, to je potpuno drugi svijet od gotovo svega što je dosada postavljeno u temi ovdje. No opet, treba pohvalit svačiji rad ako je dobar, jer nemogu svi kupit ekstenzije za kablove, il naručit sleev izvana, il kupovat komponente radi njihove boje odnosno, isto tako nije isto slagat komp u tvoje kućište il mog bivšeg Fractala il recimo u ovaj dolje CM Elite. Uostalom, neznam zašto se osjećaš napadnuto od moje strane jer sam primjetio izolirku?


Al eo, ako te vesele moje slike, primjer jeftinog kućišta koje baš i nevoli imati uredne kablove



Ima još mjesta za napredak, al nije mi se dalo previše mrdat jer nije kućište za mene
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 12.06.2012. u 20:36.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 20:41   #4002
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
znači tema je napraviti od cheapass kućišta i bez para da valjaju

ajd ubacim onda i svoj bivši htpc nutra:



syss je offline   Reply With Quote