Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.04.2011., 07:51   #1
Nmb1
Registered User
 
Nmb1's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Tamo
Postovi: 4
Pomicanje*miša

Pozdrav,
Molim Vas možete li mi dati savijet... invalid sam, teže mičem ruke, i imam problem sa pomicanjem miša. Dali postoji nekakav software koji bi povečavao brzinu miša tj. skratio pomak miša na 5 cm ili manje po podlošci od jednog do drugog kraja monitora? Pointer speed u control panelu (Mouse) ne pomaže mi dovoljno iako je na maximum, a rezolucija na monitoru mi je jedva 1024 x 768. Ukoliko rezoluciju povečam situacija je još gora, odnosno zahtjeva naravno veči pomak miša. Pošto imam prastaru kantu zamjenio bi je novom, a i monitor mi je na izdisaju uzeo bi neki 22" ili 24" tako da mi je ovaj software neophodan.
Unaprijed se zahvaljujem
Nmb1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 08:10   #2
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Dali si probao sa trackballom? Nije potrebno micati ruke uopće nego samo prstima.

Mojem mišu je potrebno 2.5 cm po dijagonali 1280x1024 da preleti, nikakav poseban software (Logitech B110)

MX518 mi je prebrz kad povećam na samom mišu brzinu (onim plusićem)

Kojeg miša ti koristiš?
tskarda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2011., 04:34   #3
Nmb1
Registered User
 
Nmb1's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Tamo
Postovi: 4
Trackball mi nebi odgovarao... ja ti imam nekog najobičnijeg noname miša. Oblikom mi savršeno odgovara, samo još da je brži! Tebi je pointer speed u control panelu na maksimumu?
-->
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Dali si probao sa trackballom? Nije potrebno micati ruke uopće nego samo prstima.

Mojem mišu je potrebno 2.5 cm po dijagonali 1280x1024 da preleti, nikakav poseban software (Logitech B110)

MX518 mi je prebrz kad povećam na samom mišu brzinu (onim plusićem)

Kojeg miša ti koristiš?
Trackball mi nebi odgovarao... ja ti imam nekog najobičnijeg noname miša. Oblikom mi savršeno odgovara, samo još da je brži! Tebi je pointer speed u control panelu na maksimumu?
Nmb1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 05:50   #4
Prcko Prcić
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Lepoglava
Postovi: 178
poanta je u optickom/laserskom misu kojem mozes povecati brzinu pritiskom na dugme...sto veci dpi to je veca brzina i manja potreba pomicanja...zato su zgodni za pucacine...dakle u nabavku novog misa i gledaj da je sto veci dpi...
Prcko Prcić je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 06:29   #5
Nmb1
Registered User
 
Nmb1's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Tamo
Postovi: 4
Može li neka preporuka miša... da su tipke što mekanije, i da nije preglomazan?
-->
Citiraj:
Autor Prcko Prcić Pregled postova
poanta je u optickom/laserskom misu kojem mozes povecati brzinu pritiskom na dugme...sto veci dpi to je veca brzina i manja potreba pomicanja...zato su zgodni za pucacine...dakle u nabavku novog misa i gledaj da je sto veci dpi...
Može li neka preporuka miša... da su tipke što mekanije, i da nije preglomazan?
Nmb1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 08:52   #6
krzljavi
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Križ
Postovi: 87
čuj ja imam Logitech G9x i dpi se podešava na gornjem dijelu miša(ima + i - tipku) dobiješ utege da si sam podesiš težinu koja ti odgovara i meni uopće nije preglomazan, ali najbolje je da sam odeš u dućan i na licu mjesta probaš i vidiš koji ti najbolje odgovara u TVOJOJ ruci
krzljavi je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 10:19   #7
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
hmm, evo bas sam isprobao, bez logitechovih drivera, stavio Logitech MX518 na max osjetljivost samo putem gumba na samom misu, na 30" monitoru sa 2560x1600 rezom mu treba 1.5-2 cm pomak da dodjem iz jednog kuta u drugi po dijagonali... Minimalno pokretanje ruke je potrebno, zapravo mogu ga samo prstima pomicat bez da opterecujem zglob previse.

Napominjem da nisam dirao slider u windowsima, vjerojatno to moze jos brze s istim pomakom.

Preporucam ti da ako je moguce odes u neki hardver store i objasnis prodavacu tocno sto si napisao tu pa ce ti preporucit neki, samo pazi da je mis kvalitetan (Logitech, Razer i takva klasa miseva) i da ti dobro sjedi u ruci. Takodjer preporucam sto laksi mis (kao recimo MX518), tezi misevi stavljaju veci stres na zglob... Ja recimo ne mogu crtat u photoshopu sa Logitech MX Revolutionom jer mi je pretezak i to debelo osjetim nakon 2-3 sata rada.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2011., 05:39   #8
Nmb1
Registered User
 
Nmb1's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Tamo
Postovi: 4
Ovih 1.5-2 cm na MX518 bili bi više nego dovoljni!!! Jesu mu tipke mekane?... navodno večina gamerskih miševa ima tvrđe tipke što meni nikako nebi odgovaralo.
Lp
-->
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
hmm, evo bas sam isprobao, bez logitechovih drivera, stavio Logitech MX518 na max osjetljivost samo putem gumba na samom misu, na 30" monitoru sa 2560x1600 rezom mu treba 1.5-2 cm pomak da dodjem iz jednog kuta u drugi po dijagonali... Minimalno pokretanje ruke je potrebno, zapravo mogu ga samo prstima pomicat bez da opterecujem zglob previse.

Napominjem da nisam dirao slider u windowsima, vjerojatno to moze jos brze s istim pomakom.

Preporucam ti da ako je moguce odes u neki hardver store i objasnis prodavacu tocno sto si napisao tu pa ce ti preporucit neki, samo pazi da je mis kvalitetan (Logitech, Razer i takva klasa miseva) i da ti dobro sjedi u ruci. Takodjer preporucam sto laksi mis (kao recimo MX518), tezi misevi stavljaju veci stres na zglob... Ja recimo ne mogu crtat u photoshopu sa Logitech MX Revolutionom jer mi je pretezak i to debelo osjetim nakon 2-3 sata rada.
Ovih 1.5-2 cm na MX518 bili bi više nego dovoljni!!! Jesu mu tipke mekane?... navodno večina gamerskih miševa ima tvrđe tipke što meni nikako nebi odgovaralo.
Lp
Nmb1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2011., 19:57   #9
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
E sad ovisi sta ti smatras mekanim. Al s vecinom novijih miseva mozes izmjenit dpi pa ako ti ovaj nebi pasalo lako se nade drugi. Makar ovaj je medu jeftinijima a performanse su mu super. Po mojemu ima "lagane" tipke al posto kazes da ti je tesko pomicat misa neznam koliko bi tebi legane bile. Ako bi ti pasale dobra vijest je da je i mis sam po sebi poprilicno lagan pa bi ti i to olaksavalo situaciju.
chare je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na