Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2017., 18:56   #1291
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
nemoj se ljutiti, ne zelim ti nista lose, ali kupnja 4:3 platna je glupost. Radije si trebao ostaviti te novce, i projicirati na zid, pa cekati priliku i pratiti oglase.

na 4:3 platno koliko god ti bude filma (posot su filmovi u 99% slucajeva 2:35 formata), jos toliko ces imati praznog prostora iznad i ispod slike. A to izgleda koma.

odnosno, da ti bolje predocim, dijagonala samog filma ce biti mala, koliko je uopce dijagonala tog platna sad? 100"

zamisli si CRT televizor i kako na njemu izgledaju filmovi.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 19:01   #1292
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Je, cca 100" ali to je trenutno neki max zbog djece i sjedi se na 3 m' od platna što ipak nije malo. Dvoumio sam se između ovog i jednog još manje dijagonale.
Ma kužim ja tebe, nema tu ljutnje

Što se tiče platna i novaca, lako kupim novo platno za koji mjesec, sad sam previše toga kupio a tek uselio u kuću.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2017., 19:12   #1293
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ma kuzim sve, i ja muku mucim sto napraviti sa bookshelfima a da ih nije lako srusiti
sinoc kupim mramorne ploce pa cu na njih ucvrstiti stalke tako da onda valjda nece biti lako za prevrnuti i do kome rokne zvucnik na glavu

evo jedna usporedba formata, znam da ces prije nego kasnije mijenjati :P
4:3 format sa 4:3 materijalom pa sa 16:9 materijalom pa sa 2:35, iliti svim filmovima
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 21:29   #1294
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
... a sto je najgore, nasao sam na drugoj strani kanade na prodaju JVC X35 koji je ono brutala projektor, 2000 dolara trazi covjek sa shippingom.
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
malo sam napravio rosadu, prodao Polkove, prodao BIC sub,

pa uzeo KEF Q600c centar, KEF Q300 bookshelfe za naprijed, i sinoc mi pukao film, i prst odletio na SVS PB-1000, stize sutra. Vec godinama citam o tom subu i doslovno nigdje nisam procitao losu rijec o njemu, pa cemo vidjeti
Vidim da si se vratio na onu svoju staru temu iz 2015-te kada si tražio sub



Neka neka, napreduješ malo-pomalo
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 22:04   #1295
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ali onaj F12 sub je zaista odlican, nisam jos ovog PB ni upalio kako spada, djeca mi imaju temperature i prehladu pa ni nisam u svom kutku zbog njih.

ali jucer pokupio mramorne ploce za podlogu izpod zvucnika
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 17:35   #1296
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Evo update:
Uhvatio me crv bio u guzici, i odlucim mijenjati zvucnike.
Prodao Polkove, pa bio uzeo KEF Q100, Q200c kombinaciju, i jednostavno za moj veliki prostor to nije bilo to, culo se tanko.
Vratim unutar 14 dana, i zamijenim za vecu seriju Q300 i Q600c, na super snizenju, i jos piknem izlozene modele sa police koji su stajali ko ukras, i jos mi skinu 150$ na cijeni (stanje novo/nekoristeno)
I onda puknem i narucim SVS PB-1000 subwoofer.
Reko ko ga hebe, kad mijenjam da to rijesim kvalitetno jednom i onda sam dugorocno miran.

Onda sam se susreo sa problemom kako bookshelfe stabilno i sigurno smjestiti u prostor.
Pa trazi, kopaj, istrazuj, i odlucim napraviti metalne masivne stalke. Doslovno vec sve dogovorio i nalete mi na oglasniku tako rec identicni onim koje sam htio napraviti, i jos me ispali malo jeftinije. Isto radjeni privatno, zeljezo, mos auto na njih stavit. Linepo plastofocorani/farbani, izgledaju odlicno.
Tako da sam rijesio stalke i jos uzmem mramornu bazu za stalke, kako bih dobio na dodatnoj tezini u podnozju (jos stalke moram zalijepiti silikonom za ploce da nema sanse da se prevrnu (djeca) )
A i punjeni su i pijeskom.
Sami zvuk se popravio, sve zvuci osjetno bolje. Definirano.

Jos moram dizajnirati nosac za centralni, pa mozda maknem ovu policu na kojoj sad sjedi jer mi se cini da dosta tuli ta kutija ispod kad pridjem blize.

Sub je takodjer dobio mramornu plocu ispod.
Slikano po noci, mobitelom, i jos zaboravio skinuti grilove, budem veceras opet poslikao.
Jos malo kablove sakriti, i gledam da uguram izolaciju u strop i pokrijem crnom tkaninom.
No otom potom

Eto slika par







Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 18:39   #1297
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Odlicno
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 19:07   #1298
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Lijepo izgleda kad je tako niže, možda probam i ja kad uhvatim vremena. Žao mi jedino polica koje sam kupio a koje su u tom slučaju beskorisne.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 19:28   #1299
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
hvala decki.
cak bi mozda vizualno u prostoriji izgledalo bolje da je platno vislje, da se podijeli visina izmedju stropa i platna i platna i poda.

No za gledanje je ovako jednostavno puno puno bolje, oci su skoro u razini sa sredinom platna, kao tweeteri na zvucnicima sada. cak se mislim da bih jos malo spustio platno, no onda bih morao sve pomicati nosace, itd, a nije vrijedno za 2-3cm to raditi.

Sljedeci pothvat ce biti izrada 130" platna, sivog. moram izracunati koliko mogu izvuci po sirini a da mi jos uvijek zvucnici stanu sa strane i da ostane oko njih jos koliko toliko prostora. Ali 120-130" mislim da mogu izvuc.
Projektor mi doslovno moze preko cijelog zida baciti sliku, bez degradacije slike i svjetline, cudo je. cak mi se cini da je i svjetliji ili barem isto, kad je "otvorena" leca skroz.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 21:01   #1300
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Sviđa mi se ovaj slick clean dizajn zvučnika/stalaka/postolja.
Još kad uhvatiš vremena malo okolinu i zidove urediti i milina
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2017., 21:08   #1301
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
hvala a zidovi ce cekati drugu kucu. I ja volim da je jednostavno, neupadljivo, a kada skinem mrezice sa zvucnika izgleda bas super, i zato sam gledao da je sve u sto tamnijim nijansama sa sto manje refleksije.

Ubrzo se desni sivi zid skoro cijeli boja u crnu boju po kojoj se moze kredom pisati (ujedno velika ploca za djecu, a i meni pase za kino )

Jedino nisam sam pametan sto napraviti sa zutom izolacijom.. a da ne izgleda ciganski, i da ne kosta previse. Najradije bih neke ogromne plakate platnene stavio, nesto kao sto sad imam, samo puno vece.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 21:11   #1302
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
A da staviš doslovno nešto poput zavjese?
Tipa maksimalno blizu zidu stavi vodilicu za zavjesu i drmni neku crnu tkaninu - super za sliku, super za zvuk, i da ga jebeš izgledati će bolje nego sad.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 21:16   #1303
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
razmisljao sam i o tome. cak sam bio i uzeo nekog materijala, ali ga treba sivati, pa mi nema tko sasiti, pa jos i to moram placati, pa morma neke nosace kupovati, vodilice, pa sam nekako radje utrosio u tehniku prije

Ali to mi je sada definitivno sljedeci poduhvat, cak i prije platna.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 21:20   #1304
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Ma mislim da nema šanse da te to sve skupa puno ispadne, doduše neznam kakvi su ti cigani tamo u Kanadi

Ja sam stao već neko vrijeme sa svojom HT prostorijom, ali uskoro krećem dalje pa ti se pridružim u white people problemsima
Moram postaviti roll-on crne zavjese na prozore, kupiti subwoofer i kupiti neke police i još neke gluposti da potrpam (malo popuniti prostor, ali ne previše da ne izgleda načičkano).

A gledam i kroz godinu dana kupiti novi receiver sa atmosom pa spojiti 7.1.4 sustav, ali ono... to je već otom potom.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 21:55   #1305
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
atmos je takva spica, da stvarno moras cuti da bi vjerovao.

a materijal... pa recimo minimalno oko 60kn/metar kvadratni, i to bez sivanja/krojenja, itd, pa racunaj koliko mi kvadrata treba za sobu.... trebam nekih 50m2 ako bi sve omotao, za pola mi treba barem 20m2. bas evo googlam, pa se samo zaguglam u milion razlicitih materijala sto ekipa koristi...
Gabre je offline   Reply With Quote