Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2024., 13:44   #5941
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
@Matijac, kad sam bio pred par godina u istoj situaciji to sam rijesio pomocu "Prodajnog predstavnika". Nazvao jednog i dogovorio sastanak, dosao vidio situaciju i uz moju garanciju da cu od njega uzet ugovor, on je to nekako sredio u par dana... Mozda to jos uvjek fercera...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2024., 23:25   #5942
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
napola, kako ulovi kojeg korisnika. na jednoj lokaciji mi je uredno radilo, na drugoj ne radi već godinu i po, zapravo od prvog dana ne radi. a isti modem je u pitanju.


ali zato jednostavno napraviš ovo
Dižem ovaj post, pomogao mi je prebaciti Technicolora u bridge jer “normalnim” putem nije išlo.
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2024., 09:42   #5943
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
Pozdrav. Uskoro mi istice ugovor, pa me zanima da li ima koja sad ponuda koja se isplati. Sada sam imao MAX3 plus dodatni paketi u TV-u. Po novom cjeniku to bi me ispalo skoro 60e umjesto dosadasnjih cca 40e. Citao sam malo cjenik posebnih ponuda, ali svugdje pise da se ponude odnose samo na postojece korisnike bakra. Ne znam da li nesto krivo citam ili stvarno nema nikakve posebne ponude za postojece korisnike optike?
Drugo pitanje je, da li je tko imao kombinaciju Telemach opticki net i samostalni HT MaxTV? Jer gledam tu kombinaciju koja bi bila slicna cijenom (40e). EON TV me ne zanima jer nema Arene, a za A1 citam samo probleme sa zagusenjem neta.
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2024., 16:35   #5944
zYpreXa
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Čakovec
Postovi: 52
Fiberland, T-Com Optika (Ultra MAX)

I istoj sam situaciji. Koliko vidim, dobije se, redovno, 3 mjeseca za 1€, odnosno u posebnom cjeniku stoji i 6 mjeseci za 1€.
Mozda ima nekoga tko je frisko ugovorio pa zna iz prve ruke.

Zadnje izmijenjeno od: zYpreXa. 14.03.2024. u 17:09.
zYpreXa je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2024., 21:53   #5945
scrin378
Registered User
 
scrin378's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Ogulin
Postovi: 36
Pozdrav, imam jedno noob pitanje, nemam previse iskustva s ovim stvarima!! imam tcom Tehnicolorov modem na optici i ako ga stavim u bridge mode ( preko Tcomovog portala, jer u postavkama modema nema koliko sam shvatio) zanima me kako pravilno iskonfigurirati svoj router od Asusa, ne mogu nikako dobiti internet na njemu, ocito nesto krivo radim… koju wan konekciju trebam odabrati?? Auto IP, static, PPPoE ili nesto drugo?? Jel treba na tcomovom nesto iskljuciti/ukljuciti prije stavljanja u bridge?? Jel ima negdje neki guide ili nesto slicno. Zahvaljujem
scrin378 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2024., 22:35   #5946
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
@scrin379 Prebaciš u Technicolorau bridge, u svoj router stavljaš PPPooE user i pass i piči.

Ako ti se bugira prebačaj Technicolora u bridge, 2 posta iznad imaš objašnjeno kako to zaobići.
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 05:36   #5947
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor mbed Pregled postova
Pozdrav. Uskoro mi istice ugovor, pa me zanima da li ima koja sad ponuda koja se isplati. Sada sam imao MAX3 plus dodatni paketi u TV-u. Po novom cjeniku to bi me ispalo skoro 60e umjesto dosadasnjih cca 40e. Citao sam malo cjenik posebnih ponuda, ali svugdje pise da se ponude odnose samo na postojece korisnike bakra. Ne znam da li nesto krivo citam ili stvarno nema nikakve posebne ponude za postojece korisnike optike?
Drugo pitanje je, da li je tko imao kombinaciju Telemach opticki net i samostalni HT MaxTV? Jer gledam tu kombinaciju koja bi bila slicna cijenom (40e). EON TV me ne zanima jer nema Arene, a za A1 citam samo probleme sa zagusenjem neta.
ja sam ti na a1 preko ht infrastrukture zagušenja nema ako koristiš svoj router,zagušeni su im dns severi tako da se sa njihovim ruterom koji nažalost nema mogučnost promjene dns-a sve kasni pri otvaranju 2-3 sekunde,sa mojim tplink archer 72 sve je trenutno televizija preko recivera radi ok treba ga jedamput tjedno iz struje u struju zna malo zablesirat dizanje traje minutu ništa strašno,od aplikacije bježi trčećim korakom,na jeftinijim televizorima gubi vezu pojavljuju se greške,ono što jezajedničko na boxu i bilokojem televizoru prilikom promjene programa 10 sekundi buferiranja i crveni kružić na crnoj podlozi,često treba unositi user i lozinku u aplikaciju,po mom sudu je teška beta ako ne i alfa,prilikom sklapanja ugovora trebaš paziti jer forsiraju aplikaciju,a 2 eura više nije puno za smirene živce,naknadne promjene koštaju još više živaca je moraju ići na nekakvu komisiju da ih odobri,pomaže spominjanje raskida ugovora,ali sve traje oko 2 tjedna,3 tjedna dok ti ne dostave reciver,moj razlog je bio onda 6mjeseci besplatno,sad je 50% cijene godinu dana za to imaš internet ,telefon osnovni paket i možeš birat sportski ili filmski paket,hbo više nije besplatan u novim ugovorima,očekivat možeš prilikom uključenja 10-ak dana sitne problemčiće dok se sve neposloži iza toga sve ide ko podmazano,katastrofa ti je tehnička podrška i tehničari na terenu vanjske firme sa znanjem tek tolikim da te prikljuće,telefonska podrška nula 5poziva isto pitanje 5 različitih odgovora često dijamentralno suprotnih tu i tamo naletiš na nekog ko hoće pomoći i nešto zna,velim sve probleme mi je rješio moj router kod bilo kakve promjene kompliciraju do neba i to je razlog zbog kojeg odlazim od njih u 10 mjesecu kad mi istekne ugovor a i telemachova ponuda je vrhunska 12 mjeseci 1 euro:
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 09:42   #5948
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
Bratu su spojili optiku na kuću, sada bi trebao predati zahtjev za uslugom

Koje su sad aktualne ponude kod HT-a?

Internet osnovne brzine na optici i TV sa sportskim kanalima
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 09:49   #5949
scrin378
Registered User
 
scrin378's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Ogulin
Postovi: 36
Citiraj:
Autor LeskiRM Pregled postova
Bratu su spojili optiku na kuću, sada bi trebao predati zahtjev za uslugom

Koje su sad aktualne ponude kod HT-a?

Internet osnovne brzine na optici i TV sa sportskim kanalima
Ja sam nedavno uzeo M paket…38 eura, 500 brzina + sporski paket, inace biras izmedu sport ili filmski…u osnovnom paketu nema dodatnih paketa, moras ih uzet posebno, mislim da je sport 4,5 eura na 2 godin
scrin378 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 09:55   #5950
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
Pretpostavljam da je to redovna ponuda, mene više interesira pondua iz posebnog cjenika
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 10:09   #5951
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor LeskiRM Pregled postova
Pretpostavljam da je to redovna ponuda, mene više interesira pondua iz posebnog cjenika
redovna ponuda je 6mjeseci besplatno full paket,a premium 9mjeseci,premium se isplati već radi hbo maxa i dobiješ drugi box besplatno. i to samo preko web naruđbe ,
12 mjeseci dobiješ ako nazoveš tog filipa (prodaja)u jutarnjim satima,moguće je i preko ht infrastrukture ,ali tamo gdje je uplanirana telemachova infra uvađaju njihovu optiku u
roku od 30 dana kod mene je dogovoreno ovaj petak (14 dana od upita)sa predstavnikom stanara treba njegov žig,tako mi je rekao kad sam razgovarao s njim,a i predstavnik stanara potvrdio,
u svakom pogledu jeftinije nego kod drugih dali je bolje lošije neznam treba pitat ljude koji imaju telemach,a i imaš 100 dana ako si nezadovoljan za raskid ugovora bez posljedica,
godina dana po 1 euro je 400 eura uštede što nije malo novaca

na t-comu postoji taj posebni cjenik ,ne nude ga na prvu moraš ga prvo skinut i zatim poslat zadnje što sam gledao moguće je dobiti dodatne pakete po 0,65 centi po cjeniku
ali trio usluga je bila skuplja nego na a1 jer nema besplatnog razdoblja ,samo 3 mjeseca za produženje ugovora.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 18.03.2024. u 10:24.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 10:53   #5952
scrin378