Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2016., 10:55   #5341
+Tenja
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Amis je na žalost samo prošlost što se tiče usluga i odnosa prema klijentima. Na pritužbe sada odgovara VIPnet te su im odgovori besmisleni i služe za kupovinu vremena te pokušajima da korisnik odustane od pritužbi tj. gubitkom volje. Bitno je da su promptno promijenili sve u "VIPnet d.o.o." gdje god su stigli, a uslugu i povjerenje korisnika zanemarili. Naravno da su zvali i pitali o migraciji kod njih i na B.net. Zastupnici od B.net-a su posebna priča, sve se može i sve je moguće dogovoriti. Svi spominju kako je to optika do doma, priča s limitima "fair usage" se prodaje kao zaštita mene od drugih korisnika koji ometaju rad mreže te onaj interesantni dio da ako nije torrent promet mogu nazvati tehničku službu koja će pogledati kojeg je tipa promet i mogu ukloniti "blokadu".

Na kraju sam prešao na Iskon tj. vratio se i zasada sve radi bez problema. Čak sam u nekom momentu razmišljao i o HT-u ali opcija TV/Internet nije kod njih dostupna.
+Tenja je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2016., 14:56   #5342
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Ne daju iste uvjete meni su ponudili 30% vece cijene ili par kuna skuplje ali manju brzinu. To govorim o poslovnim korisnicima.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 24.06.2016. u 15:18.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2016., 14:49   #5343
+Tenja
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Ne daju iste uvjete meni su ponudili 30% vece cijene ili par kuna skuplje ali manju brzinu. To govorim o poslovnim korisnicima.
Pretpostavljam da kad bi predali papire ili tražili prodajnog predstavnika koji je zadužen za firmu da bi promijenili priču, barem tako hoda kod HT-a i Metroneta kad ih pozoveš na dulji sastanak, ili se cijena mijenja ili se proširi količina usluga za istu cijenu (isto iz iskustva kao poslovni korisnik).

Čitamo sam tu na podforumu kolika je problematika s VIPnet-om i javnim adresama što mi je nevjerojatno u današnje vrijeme, s druge strane izbor ISP-a nam se bitno smanjuje, ako zbilja završimo na HT/VIP priči opet to će biti zabavno. Vidim da se guraju druge tvrtke poput Omonia, Terrakom i dr., ali o njima ne znam skoro ništa.

+Tenja je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2016., 16:08   #5344
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor +Tenja Pregled postova
Pretpostavljam da kad bi predali papire ili tražili prodajnog predstavnika koji je zadužen za firmu da bi promijenili priču, barem tako hoda kod HT-a i Metroneta kad ih pozoveš na dulji sastanak, ili se cijena mijenja ili se proširi količina usluga za istu cijenu (isto iz iskustva kao poslovni korisnik).

Čitamo sam tu na podforumu kolika je problematika s VIPnet-om i javnim adresama što mi je nevjerojatno u današnje vrijeme, s druge strane izbor ISP-a nam se bitno smanjuje, ako zbilja završimo na HT/VIP priči opet to će biti zabavno. Vidim da se guraju druge tvrtke poput Omonia, Terrakom i dr., ali o njima ne znam skoro ništa.

Prodajnih predstavnika vise nema, sad to sve handlaju dvije osobe koje ne stignu nista. Ja sam se cuo s deckom koji radi ponudu, on i dalje tvrdi da su to isti uvjeti da nemam brige samo da potpisem.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2016., 00:15   #5345
hrc3000
Registered User
 
hrc3000's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Long live Amis, you were good while you lasted.
hrc3000 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2016., 10:59   #5346
Glavas_ZG
Premium
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 218
Ja imam od Amisa optiku vec duže vrijeme, no kako je počelo ovo preuzimanje od vipa počeli su i neki problemi, pogotovo sa pucanjem veze, poslao sam upit i trazio umanjenje racuna, samo su mi rekli da se maksimalno trude oko infrastrukture i da imaju na umu moj prigovor.
Navodno su korigirali racun za 4 mjesec
Cini se da je u planu da ugovori koje imamo sa Amisom isteknu i nakon toga ce se nudit iste ili slicne opcije ali pod okriljem ''Bneta'' na infrastrukturi od AMISA, toliko o Vip uslugama, kupi, preimenuj, prodaj ...
Glavas_ZG je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2016., 16:41   #5347
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Glavas_ZG Pregled postova
Ja imam od Amisa optiku vec duže vrijeme, no kako je počelo ovo preuzimanje od vipa počeli su i neki problemi, pogotovo sa pucanjem veze, poslao sam upit i trazio umanjenje racuna, samo su mi rekli da se maksimalno trude oko infrastrukture i da imaju na umu moj prigovor.
Navodno su korigirali racun za 4 mjesec
Cini se da je u planu da ugovori koje imamo sa Amisom isteknu i nakon toga ce se nudit iste ili slicne opcije ali pod okriljem ''Bneta'' na infrastrukturi od AMISA, toliko o Vip uslugama, kupi, preimenuj, prodaj ...
Meni na optici internet ne puca, hvala Bogu.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2016., 20:44   #5348
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
Ja u proteklih godinu dana zalim sto sam se prebacio na Amis. Danas opet otisel net, telefon, tv. Oko pola 1. Jos nisu otklonili kvar iako sam poslovni korisnik. Ovi iz HT-a su isti dan otklanjali sve kvarove, unutar par sati. A o korisnickoj sluzbi da ne pricam. Prosli put su rekli sestri da je sigurno problem u tome sto telefonska zica ide preko zastite od groma do modema, i da nije moguce da je problem kod njih. Na kraju su zakljucili da je netko iskopcao nasu paricu u centrali. Danas slicna stvar, sigurno je problem kod nas, ispostavilo se da nije do nas nego negdje kod njih.

Sve se nadam da ce ugasiti Amis, s prekidom ugovornih obveza. Odo ja natrag na HT i vise cijene, al bar radi kak se spada.
__________________

CPU: i7 4710HQ
MBO: NEXTGEAR-NOTE i5700
RAM: 4*8 GB DDR3 1600 MHz
GPU: nvidia GTX970M
SSD1: Crucial MX100 512 GB
SSD2: Samsung 850 EVO 1TB
OS: Windows 8.1

MBO: HP NW9440
CPU: C2D T7600
RAM: 2*2 GB DDR2 667 MHz
GPU: nvidia Quadro FX 1500M 512MB
SSD: SanDisk 32GB
HDD: Toshiba 100GB 7200 rpm
Dock: HP Advance Docking Station 180W
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 8.1 Professional x64 / OpenSUSE 13

CPU: Intel Core i5 3570K & Scythe Mugen 4
MBO: ASRock Z77 Extreme 4
RAM: 4*8 GB DDRIII 1600 MHz
GPU: VTX3D 7970 & XFX 280X-TDFD
SSD: 2*Vertex 4 128GB (RAID 0)
HDD: Seagate 2TB
PSU: Coolermaster Silent Pro M2 1500W
Case: Coolermaster CM 690 III
LCD: 2*Dell U2412M
Periferija: Logitech G510 & G500, Denon AH-D400
OS: Windows 8.1 Professional x64

CPU: AMD FX-6200 & Scythe Ninja 3
MBO: Asus M5A97 Evo R2 AMD3+
RAM: 2*8 GB DDRIII ECC
HDD: 2*WD Red 2TB
PSU: XFX 550W
Case: Fractal Design Define XL R2
OS: ESXi 5.5

CPU: AMD Athlon II X4 & Scythe Big Shuriken 2
MBO: ASRock 880G Extreme 3
RAM: 4*4 GB DDRIII 1333 MHz
HDD1: WD Red 2TB
HDD2,3,4: 3*WD Green 2TB
HDD5: Samsung 1 TB
HDD6: Seagate 1500GB
PSU: Corsair VX 450W
Case: Chieftec BA-02B-B-B
OS: Windows Server 2012 R2

CPU: AMD Athlon x2
MBO: Gigabyte GA-M55plus-S3G
RAM: 4*2 GB DDRII 800 MHz
HDD1,2,3: Seagate PATA 320GB
PSU: Corsair CX 400W
Case: White ;D
OS: ESXi 5.5

MBO&CPU&GPU: ASRock E350
RAM: 1*4 GB DDRIII 1333 MHz
SSD: SanDisk 32GB
PSU: Corsair CX 400W
Case&PSU: Inter-Tech e-i7
OS: Windows 7 Pro x64 + XBMC

MBO&CPU&GPU: ASRock E350
RAM: 1*4 GB DDRIII 1333 MHz
SSD: SanDisk 32GB
PSU: Corsair CX 400W
Case&PSU: Inter-Tech e-i7
OS: Windows 7 Pro x64 + XBMC

CPU: C2D 2.4 GHz
MBO: MacBook Pro 13" mid-2010
RAM: 2*4 GB DDR3 1066 MHz
GPU: nvidia 320M
SSD: Kingston HyperX 3K 120GB
HDD: Toshiba 250GB 5400 rpm
OS: OS X 10.9
morbid_angel je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2016., 20:56   #5349
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
pustiš im 220V na telefonske žice pa se ispričaš uz obrazloženje da je bio problem kod tebe sa zaštitom od groma
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2016., 22:29   #5350
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor morbid_angel Pregled postova
Ja u proteklih godinu dana zalim sto sam se prebacio na Amis. Danas opet otisel net, telefon, tv. Oko pola 1. Jos nisu otklonili kvar iako sam poslovni korisnik. Ovi iz HT-a su isti dan otklanjali sve kvarove, unutar par sati. A o korisnickoj sluzbi da ne pricam. Prosli put su rekli sestri da je sigurno problem u tome sto telefonska zica ide preko zastite od groma do modema, i da nije moguce da je problem kod njih. Na kraju su zakljucili da je netko iskopcao nasu paricu u centrali. Danas slicna stvar, sigurno je problem kod nas, ispostavilo se da nije do nas nego negdje kod njih.

Sve se nadam da ce ugasiti Amis, s prekidom ugovornih obveza. Odo ja natrag na HT i vise cijene, al bar radi kak se spada.
Kad ti istekne ugovor, nuditi će ti dvije opcije:
- prelazak na Vip/B.net
- raskid ugovora i prijelaz na drugog operatera

Amisove usluge ti više neće nuditi i tako će, kada svima isteknu ugovori, u potpunosti ugasiti Amis.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2016., 23:40   #5351
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469