Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2011., 02:32   #1
Prcko Prcić
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Lepoglava
Postovi: 178
Bitfenix Survivor/Survivor Core

Slikice:


Stranica Proizvođača

upravo otkrio ovo kućište...težina od 9 do 11 kila, ručka za nošenje, zaštita od ogrebotina, cable management, 2 hdd cage-a, 2X usb 3.0...you name it, you got it, ima sve što treba osim hot pluga za diskove, cak su i usb utori postavljeni okomito i ne smetaju jedan drugome....ja sam oduševljen, a vi?

Cijena core modela 689kn

Zadnje izmijenjeno od: Prcko Prcić. 01.03.2011. u 02:37.
Prcko Prcić je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 08:59   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Lijepo izgleda, jedino je možda mrvicu preskupo s obzirom na veličinu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2011., 09:39   #3
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Ima ga u Linksa vec neko vrime za uzeti, ali slazem se da je malo "sitan" za cijenu koju kosta... S druge strane, vidi se da je rijec o kvalitetnom proizvodu, samo je pitanje estetike..
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 17:47   #4
hypnomidat
Premium
Moj komp
 
hypnomidat's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
ručica je dosta loše napravljena...skroz je klimava...izgleda jeftino napravljena...
hypnomidat je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2011., 19:05   #5
markosan
Why so serious?
Moj komp
 
markosan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Planiram kupiti Survivor Core i unutra staviti još dva 120mm venta ispred (koje već imam), i utišati ih sa Speedfan-om, te jedan 120mm Kama Flow 2 900rpm iza, i pustiti ga da radi na 12V. Dakle ideja je tišina, barem u idleu.
Sad, s obzirom da iskustva i reviewi koje sam vidio svugdje spominju da je hlađenje VGA u ovom kućištu dosta loše, da li smatrate da bi navedena konfiguracija ventilatora bila ok, ili bi također imalo smisla okrenuti PSU tako da uzima vrući zrak iz VGA područja i puše ga van (umjesto da uzima iz poda)?
Znam da će biti najbolje da probam, ali mislim da bi moglo biti dosta tlakovito okretati PSU jednom kad sve složim i iskabliram, pa bih bio zahvalan ako netko ima iskustva ili mišljenja.
markosan je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2011., 19:11   #6
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Ako želiš tišinu i dobro hlađenje uzmi ovo kućište: Fractal Design Define R3 http://informatika.segar.hr/Kuciste-...arl-71777.aspx
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2011., 01:16   #7
markosan
Why so serious?
Moj komp
 
markosan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Hvala na preporuci, ali vjeruj mi zadnjih dana su mi oči ispale od proučavanja svih dostupnih varijanti u rangu do 700 kn, tako da sam svjestan da je R3 zakon za moju potrebu. Ali, ima jedan ali
Naime, s obzirom da mi žena voli držati noge na kompu dok surfa, a počesto na tim nogama jaše i dijete od 2 godine, uvjet je bio da nema (velike) rupe za ventove s gornje strane, kako ne bi te noge, je li, propale unutra, a mislim da je ovaj survivor ok s obzirom na onu ručku koja dijeli i smanjuje rupu. Osim toga, svi gumbići i lampice su skrivene ispod one pločice pa ne privlače dječje prstiće
Doduše, sad nešto razmišljam...ta vražja ručka iskače na pritisak, tako da svaki put kad stavi nogu gore...

Ah vidjet ću još. U svakom slučaju što se tiče originalnog pitanja: misliš li da ima smisla takvo dodatno hlađenje VGA kroz PSU ili je to više štete (za PSU) nego koristi (za VGA)?
markosan je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2011., 08:33   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
PSU je na dnu, a topli zrak od vga se diže gore (tako kaže fizika). Nije li malo nerealno očekivati da će psu uzimati topli zrak od vga i time je hladiti? Nije li onda bolje lovu koja bi se potrošila za bolji vga cooler uložiti u kvalitetnije kućište s boljim propuhom?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2011., 10:21   #9
markosan
Why so serious?
Moj komp
 
markosan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
VGA cooler ovdje nije u pitanju jer ovaj na Gigabyetovoj GTX460 radi odličan posao, osim što ne izbacuje topli zrak iz kućišta, zato sam mislio da bi ovo možda bila dobra fora. Doduše nešto sam dodatno čitao pa kažu neki da u takvoj konfiguraciji ventovi od PSU i VGA "navlače" isti zrak na dvije strane, što ih opterećuje i smanjuje efikasnost, i usput razbija airflow unutar kućišta, tako da mislim da ipak neću to isprobavati.
Što se tiče drugog kućišta, ako imaš prijedlog koji zadovoljava moje sulude zahtjeve, slušam. E da, i ne smije izgledati i svijetiti kao svemirski brod, jer stoji u dnevnoj sobi
markosan je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2011., 12:12   #10
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Citiraj:
Autor markosan Pregled postova
Hvala na preporuci, ali vjeruj mi zadnjih dana su mi oči ispale od proučavanja svih dostupnih varijanti u rangu do 700 kn, tako da sam svjestan da je R3 zakon za moju potrebu. Ali, ima jedan ali
Naime, s obzirom da mi žena voli držati noge na kompu dok surfa, a počesto na tim nogama jaše i dijete od 2 godine, uvjet je bio da nema (velike) rupe za ventove s gornje strane, kako ne bi te noge, je li, propale unutra, a mislim da je ovaj survivor ok s obzirom na onu ručku koja dijeli i smanjuje rupu. Osim toga, svi gumbići i lampice su skrivene ispod one pločice pa ne privlače dječje prstiće
Doduše, sad nešto razmišljam...ta vražja ručka iskače na pritisak, tako da svaki put kad stavi nogu gore...

Ah vidjet ću još. U svakom slučaju što se tiče originalnog pitanja: misliš li da ima smisla takvo dodatno hlađenje VGA kroz PSU ili je to više štete (za PSU) nego koristi (za VGA)?
ovoga uzmi R3, to da će nekom upast noge i da R3 ima velike rupe na vrhu i ak se brineš da ak staviš ventove na vrh da će dijete gurat ruke unutra ili slično ne brini, jer možeš staviti umjesto ventilatora ove tvorničke filtere protiv prašine koji su bez rupa i onda ti to ovak zgleda http://www.techpowerup.com/reviews/F...es/casetop.jpg
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2011., 11:27   #11
banjodido
Premium
Moj komp
 
banjodido's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Agram
Postovi: 121
Meni osobno je Survivor jedno od najlijepsih s dobrom opremom koje je izaslo u zadnjih godinu dana, za tu cijenu. Jedino sto mi se cini problematicno je da se mora skinuti zadnji gornji i doljnji kraj soft-touch plastike da se moze skinuti panel sa strane. Znaci imate uvijek dodatnog posla ako zelite na brzinu nesto unutar kucista raditi.
A ovo sto je markosan spomenuo mi smeta isto. Sto vise rupa u kucistu to vise moze buka od venta unutar kucista izaci van. A za neki osrednji komp nije ni potrebno staviti 4, 5 ili vise venta. Pogotovo mjesto za venta gore mi smeta. Kod mog starog Anteca 300 je ovaj vent gore toliko vukao da je prasina ulazila kroz ova zadnji otvor pored IO panela. A ako ga iskopcam stalno je upadala prasina s te gornje strane.
__________________
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!"
banjodido je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na