Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2019., 12:36   #2371
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jbte u 2019 moram koristit uređaj da bi se uvjerio da je kifla za 800€? Nije dosta svi ovi reviewi koji vrlo jasno ukazuju na main failove za jedan flagship u 2019.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 12:37   #2372
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
@Srale slažem se da je naprijed bolja pozicija za FP senzor, ali su pre spori i previše failova imaju u trenutnoj izvedbi.
Moram probati nove na galaxy S seriji, možda je osjetan pomak. Do tada meni osobno je bolje imati brz funkcionalan FP pa makar i na leđima.

Ali ja osobno neću više nikad LG mob kupiti, nakon boot loopa na G3 i lagganja na G6 nema šanse.
G6 dobra uređaj ali proc je koma bio i 1GB rama pre malo je imao. Zamjenio sam ga prije nego je 2 godine navršio, na cca 1.5 godine od izlaska. To je po meni bezveze, a zamjenio sam ga zato jer je znao bootati aplikacije po 20-30 sekundi i to već otvorene aplikacije koje su u standby-u, dobro da sam ga prodao na vrijeme inače bi ga u zid skucao.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2019., 12:57   #2373
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ne znam, koliko vidim na S10 ultrasonic FPS radi ok, tj nitko se ne zali na brzinu ili bilo sta drugo, bit ce da su ga dobro slozili.


Svojevremeno sam imao G2/G3 koji su bili ok uređaji sa svim svojim manama i vrlinama, ali od G4 zanimljivo je gledat kako odgovornii ljudi u LG-iju očito mjesaju toplu zuju i buniku i onda izdaju ovakve flagshipove. UZ tako polovične flagshipove, dolaze jos polovičniji mid range uređaji sto za rezultat daje opcu marginalnost na trzistu.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 13:30   #2374
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Ma zajebali su ultrasonic FP, sada moras zadrzati prst jer tapkanje ne ocitava. Takodjer nije imun na znoj i vodu pa po meni niti nema nekih prednosti osim sto je nevidljiv. Primjera radi na N9 je dosta tapnuti FP i ovaj se otkljuca. Na ultrasonicu su testirali i to nikako ne radi.

Edit: Povlacim ovo gore. Gledam sad nove reviewe S10ke i FP radi normalno s mokrim prstom i s kracim dodirom. Ostao mi u sjecanju Dave2d video gdje je koristio inzenjerski primjerak i imao problema s tim:
https://youtu.be/we2I6pd3KlI

/off
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 27.02.2019. u 10:36.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 13:34   #2375
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
LG je firma koja ozbiljo kaska za trendovima, kao u tehnološkom tako i u dizajnerskom pogledu, pa stoga ne čudi da su na rubu bankrota. Velike su šanse da ubrzo krene putem HTC-a i da od značajnog igrača na tržištu mobitela postane marginalac, praktički nitko.
LG na rubu bankrota?
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 14:14   #2376
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Ništa se ja ne tješim, stojim iza svojih riječi...a za LG G2-G6 ovdje nije riječ niti me ne zanimaju

Kao što rekoh, nitko ovdje uređaj nije koristio niti nema valjanih argumenata...
Nekima je dovoljan broj hrpa osrednjih reviwa da bi im bilo jasno o cemu se tu radi.

Plus historija mobitela prije i to je normalnom dovoljno.

Par stranica je držalo svijeću sreće da bude G7 nešto, kad ono kifla. Od ~ 10 reviewa nitko nicim nije bio pametno oduševljen. Ali pošto je tebi u redu placati slicnu cijenu za nešto što nije ni sjena pravim flagshipovima, onda samo izvoli. Tržište je tu da ima svoje ovce, samo neke ovce su zadovoljne istim ili losijim iz godine u godinu, dok druge ovce ne žele to, a ne bi vjerovao ovih koji to ne žele je puno više od ovih kojima je to ok, zato im i je takvo stanje u flagship segmentu. A s ovim G8 još dodatno rade taj problem. Koliko moraš biti mentalno izuzetan da ovisno o tržištu daš ili oduzmeš jednu kameru, ajde, RAM ili storage, ali kameru. Realno gledajuci, ne gledam kroz tvoj ocigledno upitan pogled.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .

Zadnje izmijenjeno od: Ati freak. 26.02.2019. u 14:24.
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 14:16   #2377
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
LG na rubu bankrota?

Pa nije bas da "LG mobile" ne zna kud ce s parama
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 14:23   #2378
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,318
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Nekima je dovoljan broj hrpa osrednjih reviwa da bi im bilo jasno o cemu se tu radi.

Plus historija mobitela prije i to je normalnom dovoljno.

Par stranica je držalo svijeću sreće da bude G7 nešto, kad ono kifla. Od ~ 10 reviewa nitko nicim nije bio pametno oduševljen. Ali pošto je tebi u redu placati slicnu cijenu za nešto što nije ni sjena pravim flagshipovima, onda samo izvoli. Tržište je tu da ima svoje ovce, samo neke ovce su zadovoljne istim ili losijim iz godine u godinu, dok druge ovce ne žele to, a ne bi vjerovao ovih koji to ne žele je puno više od ovih kojima je to, zato im i je takvo stanje u flagship segmentu. A s ovim G8 još dodatno rade taj problem. Realno gledajuci, ne gledam kroz tvoj ocigledno upitan pogled.
Netočno, G7 je flagship i ima flagship specifikacije za 2018.godinu. U trenutku kupovine imao je najbolje uloženo/dobiveno od svih mobitela koje sam gledao na tržištu, Poco F1 mi je bila alternativa.

Moj upitan pogled koji se oslanja na argumentirane tvrdnje i činjenice?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 14:33   #2379
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Netočno, G7 je flagship i ima flagship specifikacije za 2018.godinu. U trenutku kupovine imao je najbolje uloženo/dobiveno od svih mobitela koje sam gledao na tržištu, Poco F1 mi je bila alternativa.

Moj upitan pogled koji se oslanja na argumentirane tvrdnje i činjenice?

Đin, sta se uzjebavas, bitno da je tebi telefon dobar, pusti nas hejtere koji ne vole Lg.


Ali na boldano se ne mogu prestat kreveljit i nikad mi nije bio jasan nagon za branit ili opravdavat neki brand iz razloga sto je netko eto zadovoljan s njim.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 14:35   #2380
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
A što fali V seriji mobitela?
U glavnom, meni kod bilo kojeg mobitela prvo smeta cijena, a onda sve ostalo.
Draga koristi G6 oko pola godine i jako je zadovoljna, kupljen polovni za 1800 kn. Loša reputacija crkavanja matičnih ploča ih polako košta prodaje.
gil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2019., 14:39   #2381
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Netočno, G7 je flagship i ima flagship specifikacije za 2018.godinu. U trenutku kupovine imao je najbolje uloženo/dobiveno od svih mobitela koje sam gledao na tržištu, Poco F1 mi je bila alternativa.

Moj upitan pogled koji se oslanja na argumentirane tvrdnje i činjenice?
Hoces od propale kamere? https://www.dxomark.com/lg-g7-thinq-...ence-camera-2/ vs https://www.dxomark.com/samsung-gala...performance-2/ vs https://www.dxomark.com/huawei-p20-p...nding-results/

Notch kojim nitko nije oduševljen ? https://bgr.com/2018/05/04/lg-g7-thi...-notch-design/

https://www.technobuffalo.com/2018/0...-boring-notch/

Upitan "AI" ? https://www.androidpolice.com/2018/0...gh-stand-2018/

Ponovno osrednja baterija: rating od smjesnih 77h. Baterija od 3000 mAh za 6.1 ekran?

S tim svim izašao je 3 mjeseca nakon Samsunga a imao je za pokazati ništa. Ko šta ce i G8 imati.

Kad su se S9 i P20 pro busali sa nocnim slikama G7 izlazi hrabro sa nocnim slikama za mid range uređaje. Bravo. Jer je po ko zna koji puta koristio žmlj senzore.

Nema EIS stabilizacije na 4k. itd.

Znaci kod sumarizacije reviewa za taj mobitel selling point je bio svjetli ekran i zvucnik. XD Sprdacina.

EOD od mene.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 15:10   #2382
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,318
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Hoces od propale kamere? https://www.dxomark.com/lg-g7-thinq-...ence-camera-2/ vs https://www.dxomark.com/samsung-gala...performance-2/ vs https://www.dxomark.com/huawei-p20-p...nding-results/

Notch kojim nitko nije oduševljen ? https://bgr.com/2018/05/04/lg-g7-thi...-notch-design/

https://www.technobuffalo.com/2018/0...-boring-notch/

Upitan "AI" ? https://www.androidpolice.com/2018/0...gh-stand-2018/

Ponovno osrednja baterija: rating od smjesnih 77h. Baterija od 3000 mAh za 6.1 ekran?

S tim svim izašao je 3 mjeseca nakon Samsunga a imao je za pokazati ništa. Ko šta ce i G8 imati.

Kad su se S9 i P20 pro busali sa nocnim slikama G7 izlazi hrabro sa nocnim slikama za mid range uređaje. Bravo. Jer je po ko zna koji puta koristio žmlj senzore.

Nema EIS stabilizacije na 4k. itd.

Znaci kod sumarizacije reviewa za taj mobitel selling point je bio svjetli ekran i zvucnik. XD Sprdacina.

EOD od mene.
1. Kamera nije kriminalno loša i ako baš želiš možeš staviti portani GCam, možeš se igrati s detaljima koliko želiš...

2. Notch je mila majka prema punch hole...

3. AI ne koristim i ne mogu komentirati...

4. Baterija je prosjek, to je točno.

5. EIS stabilizacija radi na 4K.

6. Svijetli ekran koji odlično radi na suncu, zvucnik isto radi kao što su ga predstavili, nije gimmick...

Zaključak: Ne znaš, ali bitno da pišeš...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 15:10   #2383
kassad
marked one
Moj komp
 
kassad's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ck
Postovi: 220
Tko još pametan gleda DxoMark ? Firma kojoj se plaća da ti poslože kvalitetu kamere prije izlaska mobitela na tržište.

Čini mi se da je Mar nešto drobio o toj temi...
Ali točno, kamera je ok ali nije u rangu flagshipa.(imam sada Pixel 3 pa mogu direktno usporediti).

Notch..jebiga ili ga voliš ili ga ne voliš. Osobno mi na G7 niti nije radio probleme, barem vizualno.
DAC je radio izvrsno svoj posao.
Baterija isto, kako punim mobitel preko noći, boli me ona stvar za bateriju. Izdrži jedan dan.


Problem u LG-u je reputacija i soft...
to su si sami krivi, barem da vrše redovni update bilo bi sasvim ok. Ovako je sve nešto nedorečeno.


Da ne drobim sad kako je Pixel 3 isto smeće u nekim segmentima...



Uglavnom, G7 nije ništa osobiti mobitel ali za cijenu po kojoj se dobije je zaokruženi paket.
kassad je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 15:54   #2384
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Đin, sta se uzjebavas, bitno da je tebi telefon dobar, pusti nas hejtere koji ne vole Lg.
Ali šta onda radiš u ovoj temi?
U temi o iPhonu se ne smije spomenuti nešto protiv tog branda, odma svu skaču i kažu šta hejtaš, a ovdje ste popljuvali telefon koji još nije ni izašao.
Eto vas par već zna kakva će biti kamera, baterija, kakva će biti cijena, kakav će biti softver, sve znate...
LG G8 nikako ne može biti loš telefon (kao uostalom ni jedan flagship), može eventualno biti malo lošiji od konkurencije, ali i to tek treba pričekati i vidjeti u čemu je lošiji, a u čemu bolji i kome šta paše.

Ili ćemo lockati sve teme o mobitelima i svi kupovati iPhone i Samsung?
Čemu uopće pisati u ovoj temi ako je G2 bio zadnji njihov telefon koji je valjao kako tvrdite? :facepalm:
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 16:16   #2385
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Pricajte sto hocete ali LG je uspio na mobitel staviti i gornji bezel i notch. Da cujem koji flegsip to jos ima?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 16:54   #2386
648RE
Banned
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: pingvinara
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Pricajte sto hocete ali LG je uspio na mobitel staviti i gornji bezel i notch. Da cujem koji flegsip to jos ima?

oito ja i ti imamo krive oci. I jos kameru stavili napola u notch, napola u bezel



meni su se zamjerili kada su poceli koristiti znj kamera senzore u svoje flagship uredjaje. Nema tog softwarea i procesinga koji moze od govna pitu napraviti.
648RE je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2019., 16:36   #2387
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
OK, ajmo sad dalje u malo mirnijem tonu, bez nadhebavanja, mećanja i vrijeđanja. Samo konstruktivno koliko se to može Hvala.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 10:53   #2388
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja osobno imam dosta respekta za LG, pravi inovator u svemu i svačemu, o mobitelima da ne pričam, veliki minus ima za detalje i podršku,i to je ono što ga baca u niži položaj od ostalih. Pod podršku mislim na brzinu riješavanja bugova i grešaka,a pod detalje mislim na npr. šlampavost pri sklapanju dijelova u chipova pa se desi da ti crkne mob jer je lem na chipovima užasan i hlađenje očajno dizajnirano. U današnje vrijeme LG je postao brend koji izbacuje flagship i držiš palčeve da prva verzija nije nekako zbagirana hardverski ili softverski. A srednja i niža klasa ne postoji. K serija je mrtva,je znam ko bi kupio k11 za 1400 kn kad imas xiaomi a2 lite za slican novac.
Što se G8 tiče, nadam se da će pokazati zube,jer dugo nije to onako muški učinio
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2019., 23:47   #2389
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
LG je dosta puta pokazao da se ne boji biti inovativan.

LG G Flex sa zaobljenim ekranom, modularni G5, V-serija sa second screenom te sada G8 sa air gestures i maskicom kao second screen.

LG je po meni na vrhu bio sa G3, oporavili su se sa V30 koji je u trenutku izlaska je bio najkompletniji mobitel s obzirom na cijenu. V40 je prebrzo izbacen, a V50 jos brze.

V seriju su upropastili sa notchem, a žao mi je da nisu odustali od notcha na G8.

No, očite su greške zbog kojih nisu na vrhu sa Samsungom - loš marketing i premalo ulaganja u isti, užasno spori updateovi Androida iako nisam pobornik istih jer smatram da usporavaju mobitel da vas natjeraju na kupnju novog.

Tezak udarac na prodaju je bio bootloop problem na prijasnjim G modelima.

Također, nedostupnost uređaja na svim tržištima je utjecalo na prodaju. Recimo V30+ sa 6GB RAM-a je nemoguce kod nas kupiti, kao i V35 i V40.

V40 reklamiraju na Facebooku besramno od izlaska a mobitel je valjda izdan u dvije zemlje.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 00:46   #2390
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
LG je dosta puta pokazao da se ne boji biti inovativan.

LG G Flex sa zaobljenim ekranom, modularni G5, V-serija sa second screenom te sada G8 sa air gestures i maskicom kao second screen.

i koliko su te eskapade bile uspjesne? propalo istom brzinom kojom su i izbacene na trziste.



korisnici ne traze gimick pizdarije na uredjajima, vec pouzdan uredjaj sa dobrom kamerom.



trziste je surovo i to vise ne prolazi.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 06:50   #2391
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
i koliko su te eskapade bile uspjesne? propalo istom brzinom kojom su i izbacene na trziste.



korisnici ne traze gimick pizdarije na uredjajima, vec pouzdan uredjaj sa dobrom kamerom.



trziste je surovo i to vise ne prolazi.
Sasvim nebitno, barem su pokušali nešto van okvira dok ostale kompanije prvenstveno Samsung i Apple rade u suradnji i "inovacije" planirano doziraju iz godine u godinu.

V10 2nd screen je bio zgodna stvarcica, a G Flex 2 sam koristio i osim problema sa baterijom dizajn-wise je bio vrlo zanimljiv gadget. Šteta što ne izbace Flex 3.

Wide angle camera i power button fizicka tipka na poledini mobitela su perjanice LG-a već nekoliko godina.

E sad to što bi ti i većina mase htjela dosadni identični dizajn i funkcije kod lg-a kao i kod svih ostalih proizvodaca to je druga stvar.

Meni su uvijek bili dragi jer su izbacivali i pokusali s necim sasvim drukcijim.

Da se razumijemo nisam fanboy, ali sam koristio G3, nesto malo G4 i Flex 2 jedno vrijeme.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 08:56   #2392
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
To sto netko pokusava biti drugačiji je pozitivna stvar, ali kad se to napravi traljavo, džabe ste onda krečili. Svi ti njihovi pokusaji su u pravilu propali prije nego su zazivjeli, ok, prvi su isfurali power buton otraga i to je jedina stvar sto je ostala do danas (na nekim uređajima) dok svi ne prebace FPS naprijed. Sve ostale LG "novotarije" su u pravilu failovi. Tim vise, kad malo dublje proanaliziras njihove ideje, vidis koliko je to zapravo lose, plus sto vremenski odmak i trzisni rezultat to potvrde.


Gorespoemnuti Flex2, zasto bi pobogu neko zelio zakrivljeni ekran od par inča i to jos na telefonu? To je retard priča i za TV prijemnike od 50+" kalo ncece biti za mobitel.

Ona skalamerija od dodataka na G5, plus svako malo uređaji imaju neki major fail.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 15:38   #2393
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
To sto netko pokusava biti drugačiji je pozitivna stvar, ali kad se to napravi traljavo, džabe ste onda krečili. Svi ti njihovi pokusaji su u pravilu propali prije nego su zazivjeli, ok, prvi su isfurali power buton otraga i to je jedina stvar sto je ostala do danas (na nekim uređajima) dok svi ne prebace FPS naprijed. Sve ostale LG "novotarije" su u pravilu failovi. Tim vise, kad malo dublje proanaliziras njihove ideje, vidis koliko je to zapravo lose, plus sto vremenski odmak i trzisni rezultat to potvrde.


Gorespoemnuti Flex2, zasto bi pobogu neko zelio zakrivljeni ekran od par inča i to jos na telefonu? To je retard priča i za TV prijemnike od 50+" kalo ncece biti za mobitel.

Ona skalamerija od dodataka na G5, plus svako malo uređaji imaju neki major fail.
Imao je i samsung svojih failova samo što si mogu dopustiti da izbace 350 modela mobitela godišnje od kojih samo uspješne stvari idu na flagship.

Recimo edge ekran na samsungu je meni i dalje shit

LG trzisni rezultati niisu uspjesni ne zbog njihovih kemijanja sa mobitelima nego uzasno lose politike što se reklamiranja i marketinga tiče, ali i dostupnosti mobitela.

Kad ste vidjeli LG reklamu na TV ili u gradu zadnji puta kod nas? LG V30 je slabo popraćen na našem ali i stranim tržištima, a LG V40 kao da nikad nije ni izašao u prodaju, 80% zemaljske kugle ga ne moze nabaviti.

Također mid range i low end mobiteli su još jedan promašaj, tu se namiče fina lovica i Samsung i Huawei to znaju pa imaju 15 modela do 2000kn.

Loša markentiška strategija je problem kod LG-a. Inače, što se cijene tiče u usporedbi sa onim što se dobiva, LG je prvi vrhu, nešto ala OnePlus.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 09:48   #2394
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ma jasno, aposlutno nitko nije bez failova, ali kod LG-ija nekako u prvi plan izlaze te "ideje" koje nikad nigdje ne zazive i budu bas pravi failovi.
Samsung edge je bio i ostao shit, odnosno poprilično nepotrebas feature. OK, danasnji curved ekrani su malo manje kurvani, pa je ok, ali ni ja iskreno ne vidim neki smisao, osim kao dio vizualnog dizajna i eventualnog smanjenja volumena cijelog uređaja.


Kad se malo bolje nalaizira njihova politika reklamiranja, marketinga, i dostupnosti je takva da svatko normalan pomisli da oni namjerno to rade da razjebu LG Mobile


Inače općepoznato je da svaki brand proda (debelo) najmanje flagship modela, nego se trziste osvaja mid range uređajima, jer se njih najvise proda i oni značajno povecavaju ukupan udio na trzistu. Flagshipovi su u pravilu reklama, ali naravno treba imati i postene uređaje u mid rangeu, sto je danas poprilično tesko jer kinezi su jači nego ikada, pogotovo u midrangeu.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 09:58   #2395
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
LG trzisni rezultati niisu uspjesni ne zbog njihovih kemijanja sa mobitelima nego uzasno lose politike što se reklamiranja i marketinga tiče, ali i dostupnosti mobitela.
Eto LG koji ima 80.000 zaposlenika i ne znam ni sam koliko milijardi dolara prometa ima tu nesreću da nema tebe kao savjetnika pa da im kažeš gdje rade greške.


Citiraj:
Kad ste vidjeli LG reklamu na TV ili u gradu zadnji puta kod nas?
Da, jer je opće poznato da im je HR tržište na kojem se proda 14 komada LG mobitela - jako bitno, čak presudno.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 10:04   #2396
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Eto LG koji ima 80.000 zaposlenika i ne znam ni sam koliko milijardi dolara prometa ima tu nesreću da nema tebe kao savjetnika pa da im kažeš gdje rade greške.


Da, jer je opće poznato da im je HR tržište na kojem se proda 14 komada LG mobitela - jako bitno, čak presudno.



Pričas o LG-u kao cijeloj grupaciji,(koja proizvodi od igle do lokomotive) mi smo tu fokusirani na LG Mobile, kojem stvarno treba netko smislen da im kaze sta trebaju/a sta ne trebaju radit


Naravno da HR nije nikakvo trzista za bilo sta, jer smo mali, ali smo dobar primjer da se vidi ili ne vidi (globalna) reklamna kampanja koji LG nazalost nema.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 10:35   #2397
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
mi smo tu fokusirani na LG Mobile, kojem stvarno treba netko smislen da im kaze sta trebaju/a sta ne trebaju radit
Mislim da im to stvarno ne trebate vi govoriti jer ni najmanje niste upućeni u poslovanje dotične kompanije.

Lupit neku izjavu "ne valja im marketing" je komično.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 10:57   #2398
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Mislim da im to stvarno ne trebate vi govoriti jer ni najmanje niste upućeni u poslovanje dotične kompanije.

Lupit neku izjavu "ne valja im marketing" je komično.



Pa daj nam ti pravi info, posto vidim da si sa svim vodećim ljudima iz LG Mobilea kućni prijatelj.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 11:06   #2399
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Ja nemam pravi info, kao ni ti, mi možemo komentirati samo njihov određeni proizvod, jel nam nešto paše ili ne, a ne poslovanje kompanije, bez obzira koliko ti tu bacao neki svoj humor.

Nije ni bitno kako posluju jer nas kao potrošače zanima isključivo krajnji proizvod, oni mogu biti financijski u rasulu, a izbacivati odlične mobitele.
Šta tebe briga jel LG ulaže u marketing ili ne? I odakle ti uopće podatak koliko su oni uložili u marketing?
Ne vidiš reklamu na HRT-u i pričaš kako nemaju marketing, lolčina.

Ako ti paše njihov telefon kupi ga, ako ne - zaobiđi ga.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 12:44   #2400
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova

Nije ni bitno kako posluju jer nas kao potrošače zanima isključivo krajnji proizvod, oni mogu biti financijski u rasulu, a izbacivati odlične mobitele.

Ovo se nikad nije dogodilo niti ce se ikad dogodit. Neovisno o brandu.


Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova

Šta tebe briga jel LG ulaže u marketing ili ne? I odakle ti uopće podatak koliko su oni uložili u marketing?
Ne vidiš reklamu na HRT-u i pričaš kako nemaju marketing, lolčina.

Nisam nigdje napisao iznos novaca koji je LG ulozio u marketing, niti me iskreno briga. Ali evidentno je da nisu prisutni. Ovo sto ti pises za Hrt reklame, to vise govori o tvojem shvaćanju marketinga kao takvog.

Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Ako ti paše njihov telefon kupi ga, ako ne - zaobiđi ga.
Hvala ti na ovom krucijalnom savjetu, spasio si me. Idem odmah stornirat prednarudžbu za LG flagsip model


Ja bi stvarno zelio da se u LG-iju malo presloze i počnu radit normalne telefone i samim tim budu konkuretniji. Svi vidmo sta je Huawei napravio i gdje su sad. Prije par godina su mislim 14% dobiti ulozili u R&D i sad su tu gdje jesu.

Za nas kao krajnje korisnike je bolje da ima vise kvalitetnih i jakih(znači imaju love i ulazu je) igrača, jer to dovodi do povecanje kvalitete uređaja i same tehnologije ugrađene u te iste uređaje.

Da je netko prije 5 godina tvrdio da cemo danas imati ultrasonične FPS ispod ekrana, 99% ljudi bi tvrdilo da je to nemoguce ili preskupo, ali eto, danas ih imamo i vjerujem da ce u roku godine dana svi (nadam se i LG) preci na tu tehnologiju i otkljucavanje vratiti na prednju stranu tj ekran.


Opet s druge strane, baterije se povecavaju puzevim korakom, ali to je drugi par opanaka
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na