Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2014., 20:59   #181
nikve
Premium
Moj komp
 
nikve's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 206
Evo da objasnim u vama situaciju.

Podigao sam Huawei P6 prije pola godine otprilike, uređaj je plaćen jednokratno i imamo pravo na raskid pretplate (U mom slučaju Plan za zabavu XL) bez plaćanja ikakvih kaznenih bodova, znači ne plaćamo niti raskid ugovora, a bome ni mobitel. I naravno mobitel ostaje kod nas.

Eto C/P poruke s fejsa, a isto su mi i rekli putem SZK.

"Toni, ugovor možeš raskinuti bez dodatne naplate. Kako nisi uzeo uređaj na rate ništa se dodatno neće naplatiti. "
nikve je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2014., 16:27   #182
zhecky
Semper iratus
Moj komp
 
zhecky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Solin
Postovi: 483
Ljudi, ima li vas koji ste uzimali preko webshopa? zanima me koliko im je trebalo otprilike da vam dostave uređaj, straše me ovi moji što rade u SZK da im zna to tjednima trajat
zhecky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2014., 16:46   #183
nikve
Premium
Moj komp
 
nikve's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 206
Citiraj:
Autor zhecky Pregled postova
Ljudi, ima li vas koji ste uzimali preko webshopa? zanima me koliko im je trebalo otprilike da vam dostave uređaj, straše me ovi moji što rade u SZK da im zna to tjednima trajat
Kad sam uzimao svoj mob preko webshopa dosao mi je kroz 2-3 dana, s time da sam forsirao dostavu ranije zbog posla.
nikve je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2014., 17:33   #184
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 167
Ja sam uzimao u 12. Mj. Naručio u ponedjeljak popodne a u četvrtak stiglo.
Davor2210 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2014., 22:26   #185
Thommy
Premium
Moj komp
 
Thommy's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 467
Da podjelim svoje neugodno iskustvo sa tmobile-om ... s obzirom da su ponudili prekid ugovorene obveze bez naknade zbog ovih novih poskupljenja, otišao sam u t centar podnjeti zahtjev za prijevremeni raskid ugovora. Tamo mi je djelatnik napravio zahtjev, dobio sam svoj primjerak i trebalo je još pozivom potvrditi taj prekid ugovora. Zovem satima i cekam na liniji da bi napokon došao na red, obavim razgovor sa djelatnikom i on mu uredno kaže isto što je navedeno i u papirnatoj verziji zahtjeva za raskid da DO KRAJA MJESECA MOGU KORISITI MODEL PRETPLATE KOJI SAM I DO SADA KORISTIO, nakon toga broj se prebacuje na bonove ako želim ili se izključuje. Navedem da neka prebace na bonove i onako imam u planu preći na drugu mrežu. Pola sata nakon toga mobitel nema signala, kartica mrtva ništa nedostupan sam. Odem u T-centar i naravno gužvetina nemaju oni tam nekog voditelja za hitne slučajeve ni šefa ni ništa, ne dira nikoga kaj sam ja vec skoro tri sata bez signala broj mi nije aktivan. Nakon pola satnog čekanja u redu dođem na red i sljedi novo iznenađenje ... da gospodine deaktivirali smo broj slučajno našom krivicom ali da bi ga aktivirali i da bi vam taj postojeci broj ostao isti morate podpisati NOVI UGOVOR !?!?!?! ... i kaj sad ne želim ostati bez broja jer ga imaju svi živi poslovni suradnici familija prijatelji ... i prisiljen sam podpisati novi ugovor ali na svu srecu bez ugovorne obveze znaci slobodan sam od njih ... sat i pol muke u t centru i 4 sata sam bio nedostupan jer su oni nesposobnjakovići SLUČAJNO deaktivirali moj broj prije datuma navedenog u ugovoru ... katastrofa ... otišao sam odmah kod drugog operatera podnjeti zahtjev za prijenos broja ... tmobile nikad više niti ga ikom preporučam ... isto kao i kad sam prije pola godine došao produžiti ugovor ... pitam kakve poouste imam za uređaje uredno mi kaže gospodična na pultu .. kao posotojeći korisnik nemate nikakav popust za kupovinu uređaja ... katastrofa užas ... isprika na podužem postu ali mislim da svi trebaju znati sa kakvim neprofesionalnim operaterom imamo posla
Thommy je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2014., 22:36   #186
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,182
zasto imaju tako ocajne tarife na bonove?da nema simpe i prejake doslovno bi bili nula...
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2014., 00:17   #187
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
zasto imaju tako ocajne tarife na bonove?da nema simpe i prejake doslovno bi bili nula...
Meni nije to ono što je nelogično, nego što su bonovi bolji od pretplate
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2014., 00:20   #188
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Prepaid je već dulje vrijeme bolji nego pretpalti u raznim segmentima. Jedino ga hebe naknada za uspostavu poziva. No u globalu i s njom ispadne manje nego pretpalta kad ima i hrpa tarifa na pretplati s naknadom za uspostavu.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2014., 11:45   #189
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Trebam pojašnjenje oko pretplate na tarifi L. Dakle ako uzmem kao novi korisnik (prebacujem broj iz vipa) tarifu L (24mj) s ajfonom 5c onda plaćam 175 kn mjesečno (40 kn rata za telefon). Ali jel onda plaćam i ovo jednokratno 1278 kn (webshop cijena) ili samo te ratice od 40kn?
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2014., 11:57   #190
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Trebam pojašnjenje oko pretplate na tarifi L. Dakle ako uzmem kao novi korisnik (prebacujem broj iz vipa) tarifu L (24mj) s ajfonom 5c onda plaćam 175 kn mjesečno (40 kn rata za telefon). Ali jel onda plaćam i ovo jednokratno 1278 kn (webshop cijena) ili samo te ratice od 40kn?
Oboje, naravno.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2014., 11:59   #191
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Platis tih 1278 kn odmah i onda svaki mjesec po 40 kn jos.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2014., 12:21   #192
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Platis tih 1278 kn odmah i onda svaki mjesec po 40 kn jos.
Pa dobro sami me mobitel onda dođe oko 2200kn. Kod Vipa te ajfone cijene kao zlato...pretplata od 135 kuna za dobiveno mi se isto čini ok obzirom na situaciju s operaterima u HR....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2014., 12:29   #193
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Tu istu pretplatu mozes uzet za 97,50 kn ali bez uredjaja ako ti uredjaj nije prijeko potreban.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2014., 08:10   #194
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
Molim misljenje, savjet..

Bio ja sa starim u tmobileu, kupio on mobitel na pretplatu, presao sa bonova.xperiu E za 248 kn s popustom uz trajni nalog. Gledam nakon 3-4 mjeseca,racuni nesto visoki,vise nego je dogovoreno. Stari zaboravio deaktivitrat maxtv to go,OK to je rijesio. Ali, drugo sto mi je za oko zapelo, naknada 30kn za uredjaj. Otplatni plan kroz 24mjeseca. Mislim si, nije ova u tcentru nista tako spomenula,neka greska. Ode stari tamo, kaze ona,greska je u sustavu. Kolege su pogrijesili biti ce ispravljeno i umanjit ce se racuni cca 120-150kn jer je to vec bio 4.mj.2014.
Dodje racun, opet naknada tu,nista od umanjenja. Zovem SZK,ova pogubljena,nista ne kuzi. Reko,poslat cu prigovor. Dobijem odgovor, sve je u redu niste financijski osteceni,uredjaj je placen jednokratno 248 kn ali je takoreci, fiktivno prikazana naknada na racunu. Reko, OK, znaci stari napravi raskid, mob je placen i to jeto. Nema naknade. MMedjutim, kaze mi na FBu uredjaj 30kn*18 mj. Jer kao stari je dobio popust na tarifu L 30kn, a uredjaj placa 30kn, tako da kao dok je pod ugovorom, ima popust u preostaloj vrijednosti mobitela. Ali ako ide raskid lijepo naplate mobitel.

Koliko znam, u 11.2013. tmobile nije jos imao uredjaj na rate..

Da li oni to prema rijesenju ovog prigovora se izvlace sada, muljaju ili sam ja glup pa nista ne kuzim.
Jer ova mi kaze popust na tarifu a oni naveli u rijesenju prigovora popust na tarifu 30kn i popust na uredjaj 30kn.

Nadalje, vezano uz stavku na računu „Rata za uređaj“, duži smo Vas obavijestiti kako se u navedenom modelu plaćanja uređaja jedan dio mjesečne naknade izdvaja kao „Rata za uređaj“, međutim Vaša ukupna mjesečna naknada ostaje nepromijenjena. Napominjemo kako se iznos „Rate za uređaj“ nalazi na prvoj stranici računa, kao informativna stavka, ali se račun ipak šalje na naplatu dodatno umanjen za navedeni iznos od 30,00 kn.

*

Naime, subvencionirani iznos za uređaj predstavlja preostali iznos do pune cijene uređaja, dakle cijene bez popusta na kupljeni uređaj, što u Vašem slučaju iznosi 720,00 kn, koji je prikazan pod stavkom „Rata za uređaj“, podijeljena je na 24 rate sa zaduženjem od 30,00 kn.

*

Budući da ste cijenu uređaja u potpunosti podmirili prilikom zasnivanja ugovora (248,00 kn), isti se dodatno ne naplaćuje, odnosno uvidom u račun osim zaduženja vidljivo je i umanjenje mjesečne naknade za cijenu rate uređaja, u ukupnom iznosu od 24,00 kn + PDV te stoga Vaša ukupna mjesečna zaduženja odgovaraju isključivo dogovorenoj cijeni i niste financijski oštećeni.

*

Također, evidentiran je popust na mjesečnu naknadu tarifnog modela „Plan za surfanje L“ u iznosu od 30,00 kn te ukupan popust prikazan na računu (specifikacija računa ispod izdanog računa) iznosi 48,00 kn + PDV (60,00 kn).
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2014., 13:31   #195
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Pa dobro sami me mobitel onda dođe oko 2200kn. Kod Vipa te ajfone cijene kao zlato...pretplata od 135 kuna za dobiveno mi se isto čini ok obzirom na situaciju s operaterima u HR....
Da, ovo je OK ponuda, samo pazi, to moraš preko web shopa odraditi. Jer ako odeš u T-com centar, onda vrijedi druga cijena za uređaj.
Ja tako htio LG G2 uzeti, ali zadnjih dana nikako nije dostupan preko web shopa pa sam otišao u T-com centar, ali onda se mijenjau uvjeti-mob više nije 350kn nego 900kn.
Ono,wtf, imaju ga u T-centru a na webshopu nemaju?!
I još pitam gospođu za pultom, "jel mogu i prebacivanje broja onda odraditi prek weba" ,a odgovor je "ne"!!
A na webshopu prilikom biranja opcija ima i opcija "prelazak sa druge mreže".
Ma nezna se ni ko pije, ni ko plaća
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2014., 16:03   #196
joso162
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zd, zg, ši
Postovi: 95
Za one koji su potpisali novi ugovor i uzeli novi uređaj, zanima me koliko su čekali da im uređaj dođe na kućnu adresu.
joso162 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2014., 16:29   #197
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor joso162 Pregled postova
Za one koji su potpisali novi ugovor i uzeli novi uređaj, zanima me koliko su čekali da im uređaj dođe na kućnu adresu.
Ovisi da li je uređaj dostupan, ja sam svoje iphone dobio za 2 radna dana.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 17:33   #198
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Ma kenjaju, tuku reklame na TV-u ko blesavi, a pola mobitela iz ponude su "u dolasku"...
Nabijem ih na onu stvar, kupit ću Mi3 i još neću potpisat nikakav ugovor!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 18:28   #199
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Ma kenjaju, tuku reklame na TV-u ko blesavi, a pola mobitela iz ponude su "u dolasku"...
Nabijem ih na onu stvar, kupit ću Mi3 i još neću potpisat nikakav ugovor!
Ja ne da neću potpisat nego idem kod drugog operatera kad mi istekne stari ugovor
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 18:39   #200
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ja ne da neću potpisat nego idem kod drugog operatera kad mi istekne stari ugovor
Mozes ga i raskinut sada i otic odmah.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 18:44   #201
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Mozes ga i raskinut sada i otic odmah.
Mogu, ali mi traže 450kn za preostala 2 mjeseca za S3 i 2150kn za 9 mjeseci HTC 8x
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 18:45   #202
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Mozes nastavit placat na rate uredjaje a pretplatu raskinut i otic gdje zelis.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 19:11   #203
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Mozes nastavit placat na rate uredjaje a pretplatu raskinut i otic gdje zelis.
kako misliš nastavit? Uređaji su plaćeni, ne plaćam ništa osim pretplate. Oni kažu da sam uređaje dobio povoljnije jer sam ih kupio za oko 1000kn svaki, a oni ih cijene na 6000kn otprilike i ako odem moram platiti razliku
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 19:16   #204
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Pa muljaju te onda.

Ako si otplatio jednokratno uredjaje imas pravo na raskid pretplate.
Ako imas opciju uredjaj di placas mjesecno na racunu nesto za uredjaj onda samo tu opciju uredjaj placas do kraja.

Te pretplate si potpisao jos prije?

Nisi u toku sa promjenama operatera i pravima raskida pretplate?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 19:33   #205
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Pa muljaju te onda.

Ako si otplatio jednokratno uredjaje imas pravo na raskid pretplate.
Ako imas opciju uredjaj di placas mjesecno na racunu nesto za uredjaj onda samo tu opciju uredjaj placas do kraja.

Te pretplate si potpisao jos prije?

Nisi u toku sa promjenama operatera i pravima raskida pretplate?
Izgleda da ću trebat biti uporan onda, jer nije puno vremena preostalo. U toku sam, al oni očito muljaju (i ne samo mene, jer
su i nekim kolegama u firmi isto rekli)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 19:34   #206
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Ako nemas opciju uredjaj kako kazes raskidas bez placanja icega i tu nema dvojbe.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 19:53   #207
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ako nemas opciju uredjaj kako kazes raskidas bez placanja icega i tu nema dvojbe.
Prošli put sam samo pitao pa su me otpilili nakon 1 minute na facebook podršci, sad sam postavio malo opširnije obrazloženo pitanje sa par linkova i još čekam odgovor (i javim ovdje što su rekli)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 22:29   #208
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Prošli put sam samo pitao pa su me otpilili nakon 1 minute na facebook podršci, sad sam postavio malo opširnije obrazloženo pitanje sa par linkova i još čekam odgovor (i javim ovdje što su rekli)
nemoj se natezat preko FB-a... odi u T-Centar i sve rijesis za 5min..

ja sam slao mail sluzbi za korisnike.. dobio sam 2 maila i 2 sms-a da ce me nezvat cim prije.. niko nije zvao.. oso u T-Centar raskid gotov za 5min...

odes samo u T-Centar i kazes da zelis raskid ugovorne obaveze... obaveza ce ti bit raskinuta u roku 24h (tak su meni rekli)... nakon toga mozes potpisat novi ugovor (uzet i novi mobitel, ako hoces), prec na bonove, prec na drugu mrezu...

p.s. ako prelazis na drugu mrezu provjeri jel imas onih T-Club bodova... da ti ne propadnu.. ja sam imo nesta neiskoristenih bodova pa sam ih zamjenio za 2 USB sticka od 16GB... 9kn komad

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Rekli na FB da će me neko nazvat danas, ali još ništa. Izgleda da mi slijedi odlazak sutra u t-centar
rekli su i meni sa 2 e-maila i 2 sms-a pa niko nije zvao :/ ne vrijedi se natezat odes u t-centar i rijesis za 5min (kad dodjes na red)... jedino sto treba cekat u redu

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 18.06.2014. u 13:14.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2014., 15:13   #209
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Rekli na FB da će me neko nazvat danas, ali još ništa. Izgleda da mi slijedi odlazak sutra u t-centar, danas sam samo prošetao pored i čini mi se da treba čekati bar 2h sudeći po gužvi.
Nekako sam najbliži bonbon-u, samo falit će mi komocija sa pretplate gdje ne brinem ni o čemu. Koja je trenutno najpovoljnija pretplata, meni bi najviše odgovaralo

https://www.hrvatskitelekom.hr/paketi/max-obitelj

ali ne žele mi raskinuti stari MAX3 ugovor bez plaćanja penala (što mi je bez veze jer bi ionako rezultat za njih bio da mi se produži ugovor sa preostalih 15 mjeseci opet na 24)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2014., 15:23   #210
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Taj paket je cista pljacka u kombinaciji s Max 3.
Max 3 je pljacka isto cim je dostupan netko drugi ti no to je druga prica.

Kaj trebas ti, tj koliko trosis poziva, poruka i interneta i naci cemo ti najpovoljniju kombinaciju?

Ima u T-mobileu akcija sad do 22.6.. Sve flat za 97,50 kn
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na