Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2021., 14:23   #9511
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Kao što je bilo i za očekivati, Exy 2100 u svim segmentima kaska za SD888
https://www.sammobile.com/news/exyno...e-improvement/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 15:05   #9512
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kao što je bilo i za očekivati, Exy 2100 u svim segmentima kaska za SD888
https://www.sammobile.com/news/exyno...e-improvement/
Kaska, ali brži od SD 865.

Отправлено через SM-G975F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 15:08   #9513
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,283
Nije loš Exy. Manje se grije od SD888 i ostvaren je veliki napredak u energetskoj učinkovitosti...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 17:44   #9514
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Nije loš Exy. Manje se grije od SD888 i ostvaren je veliki napredak u energetskoj učinkovitosti...
Da, IMO samo ga Mali koci... Jer di god se vrte nekakvi 3d benchevi tu solidno zaostaje za SD888, no u cistim cpu testovima je jako blizu i po performansama i potrosnji. Sa Batery saving modom zacudo radi i bolje od SD-a u long session gamingu (Link), manje throttla i manje se grije... Mislim da su napokon napravili pametan potez sa 1+3+4 core configom kojeg QC koristi vec neko vrijeme po uzoru na ARM ofkors... Jos kad ubace AMD-ov Gpu u buduci Exy, tad cemo imati pravu konkurenciju za SD i Adreno.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 17:41   #9515
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Meni je bitnija razlika u kvaliteti slika u usporedbi Exy i Snapy.. I tu se u par navrata govorilo sa Snpay daje par zrna bolje slike...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 19:16   #9516
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Meni je bitnija razlika u kvaliteti slika u usporedbi Exy i Snapy.. I tu se u par navrata govorilo sa Snpay daje par zrna bolje slike...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Da, meni takodjer jer ne igram nista na mobitelima. Prvo sto mi pada na pamet a da se bas tice kvalitete fotki i videa na S21U (Exynos2100) je TechTablets. Lik radi dosta dobre recenzije inace, al cudi me da ima neke probleme (u kojima je Samsung vec godinama jako dobar) koje nitko drugi nije ni primjetio. Postoji mogucnost da ima defektan mob no opet i ne mora znaciti...
S druge strane, pokazalo se da Exy2100 sam po sebi uopce nije los, pogotovo u cpu benchevima te battery-drain testovima u kojima ispada da je cak nesto malo ucinkovitiji od SD888. Ocekivano MaliG78 nije brz ko Adreno660 ali nije ni puno sporiji, definitivno brzi nego proslogodisnji Adreno650 iz SD-a 865...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 15:58   #9517
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Da li kad se stavi tempered glass na ekran kod samsunga a71, a vjerojatno je to isto to sve i kod galaxy 20 itd, da li fingerprint scanner radi kako treba, tipa ne smeta što je postavljeno kaljeno staklo na ekran.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 16:23   #9518
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ako stavis ono staklo koje ima ofarban rub da bi bio širi fingerpront ne radi . Pazi da ima silikona po cijelom staklu ne samo po rubu ako je takvo staklo u pitanju jer ima svakakvih. Ako ne nađeš takvo"full" onda radije obično prozirno ravno bez tog ruba.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 19:11   #9519
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Pa ne znam točno na što misliš, možda ovo tipa https://www.protectionfilms24.com/ar...71-990168.html
Mislio sam naručiti sa ove stranice staklo.. I to baš ovo sa linka, al ne znam jesi mislio da na takvom staklu ne radi fingerprint scanner..

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 19:30   #9520
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Pise da ima silicon layer, tako da mislim da bi trebalo biti ok ali znat ces sigurno kad stigne.

Možeš i ovo uživo pogledat ako si u ZGu,mislim da je i ovo full s full silikonom

https://www.links.hr/hr/zastitno-sta...-a71-041560026
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 23:40   #9521
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Jeste vidili ovo?
https://www.youtube.com/watch?v=rsLJ...ature=youtu.be

Po njemu sustained performance SD je 30-ak posto brži od Exynosa, a i kamera je bolja.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 00:12   #9522
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Jeste vidili ovo?
https://www.youtube.com/watch?v=rsLJ...ature=youtu.be

Po njemu sustained performance SD je 30-ak posto brži od Exynosa, a i kamera je bolja.
Dobar video Mrwhosetheboss-a, no gledajuci brdo recenzija mogu zakljuciti sljedece:


Kamera je vecinom podjednaka, razlike u slikama po danu se svode na sitnice koje se primjete samo pixel-peepingom. U velikoj vecini slucajeva primjetna razlika je u nocnom slikanju i snimanju, tu je SD888 primjetno bolji. Izvlaci vise detalja i boje iz slike uz manji sum. Ipak, Samsung je izjavio na twitteru da rade na updateu koji ce ispraviti te probleme na Exynosu. Zivi bili pa vidili

Sto se tice performansi, na hardverskom levelu Exynos je jako blizu Snapdragonu ove godine uz jednu veliku iznimku - to je naravno Gpu. Mali nije slab ali nije ni na nivou Adrena660, pogotovo za sustained workloadse poput igranja. Cpu dio je sasvim ok, ne kaska puno za SD-om. Fun fact, u Exynos SoC-u se nalaze dosta jace "AI" jezgre nego u SD-u, a hoce li to striko Sammy iskoristiti, ko zna

Secret tweak allows Exynos 2100 S21 Ultra to beat the Snapdragon 888
Exynos 2100 vs Snapdragon 888 AnTuTu/GeekBench/3DMark Benchmark
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 08:36   #9523
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ne kužim kako različiti čipseti mogu davati različitu kvalitetu fotki. Mobovi imaju isti senzor i isti softver za obradu pixela. CPU je debeli overkill za ganjanje softvera koji mapira pixele u fotku. U čemu je kvaka 22?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 09:44   #9524
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Dsp je drugi kao i firmware za obradu signala sa senzora.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 10:57   #9525
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor catroot Pregled postova
Pa ne znam točno na što misliš, možda ovo tipa https://www.protectionfilms24.com/ar...71-990168.html
Mislio sam naručiti sa ove stranice staklo.. I to baš ovo sa linka, al ne znam jesi mislio da na takvom staklu ne radi fingerprint scanner..

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Ja sam koristio staklo od tog proizvođača za redmi Note 7. Plusevi su bili što sve prekrije, a prednju kameru ne pa slike nisu mutne. Minus, okrhne se nakon nekog vremena bez da padne. To mi se dogodilo s više tih stakala, na dva RN7 i da stvar bude zanimljivija svaki puta se to dogodi na istom mjestu. Na oba mobitela, staviš jedan pored drugog.. to otkrhnuće je praktički na istom mjestu, možda milimetar gore dolje. Ali svejedno sam ga uzimao zbog ovih pluseva koje sam naveo.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 11:06   #9526
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Dobar video Mrwhosetheboss-a, no gledajuci brdo recenzija mogu zakljuciti sljedece:


Kamera je vecinom podjednaka, razlike u slikama po danu se svode na sitnice koje se primjete samo pixel-peepingom. U velikoj vecini slucajeva primjetna razlika je u nocnom slikanju i snimanju, tu je SD888 primjetno bolji. Izvlaci vise detalja i boje iz slike uz manji sum. Ipak, Samsung je izjavio na twitteru da rade na updateu koji ce ispraviti te probleme na Exynosu. Zivi bili pa vidili
Slažem se. Ali , primjećujem da na Exynosu slike po danju izgledaju nešto prirodnije kao oku ugodnije

Citiraj:
Sto se tice performansi, na hardverskom levelu Exynos je jako blizu Snapdragonu ove godine uz jednu veliku iznimku - to je naravno Gpu. Mali nije slab ali nije ni na nivou Adrena660, pogotovo za sustained workloadse poput igranja. Cpu dio je sasvim ok, ne kaska puno za SD-om. Fun fact, u Exynos SoC-u se nalaze dosta jace "AI" jezgre nego u SD-u, a hoce li to striko Sammy iskoristiti, ko zna
Zadovoljan sam što su uspijeli napraviti štedljivu autonomiju (gotovo na razini SD bez battery saver mod) ali nezadovoljan zbog velikog pada preformansi opterečenja uzastopnog benchmarka i temperature

Na tvojem linku, jesi li primjetio u battery saver-u Exynos napokon jači od SD i veću autonomiju?

Po meni, ne isplati se uzimati početne modele sa 128gb jer će brzo napuniti.
Aplikacije polagano nagomilaju kroz update i još da ne spominjem punjenje cachea kroz korištenja aplikacija, slike u prosjeku 4-7mb , par snimaka 1080-4K,a možda 8K.
2021 godina i bolje krenuti od 256Gb bez podrške microSD
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 16:29   #9527
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Slažem se. Ali , primjećujem da na Exynosu slike po danju izgledaju nešto prirodnije kao oku ugodnije



Zadovoljan sam što su uspijeli napraviti štedljivu autonomiju (gotovo na razini SD bez battery saver mod) ali nezadovoljan zbog velikog pada preformansi opterečenja uzastopnog benchmarka i temperature

Na tvojem linku, jesi li primjetio u battery saver-u Exynos napokon jači od SD i veću autonomiju?

Po meni, ne isplati se uzimati početne modele sa 128gb jer će brzo napuniti.
Aplikacije polagano nagomilaju kroz update i još da ne spominjem punjenje cachea kroz korištenja aplikacija, slike u prosjeku 4-7mb , par snimaka 1080-4K,a možda 8K.
2021 godina i bolje krenuti od 256Gb bez podrške microSD
Potpis, na sve
Je, primjetio sam. Cudno ali tako je trenutno. Izgleda da Sammy ima stosta za popeglati updateovima, sto kamere sto cpu - pogotovo sad kad prvi puta koriste ARM-ov core config...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 17:06   #9528
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Stalno peglanja, stalno updateovi, stalno očekivanja...

Godinama..... više kao da slušam pokvarenu kazetu.

To laganje reviewera po ytb je toliko postalo očito i placeno, samo slijepac ne može vidjeti da su te silne kamere i senzori uzaludni, da su slike ništa bolje nego sa jednog piksela od prije 3 godine, da valjda 98% usera neće nikad zoomirati 10 puta (a i tada je to kvaliteta fotke u rangu od prije 10 godina), da su poskidali sa uređaja hrpu featurea što su imali prije 2 generacije, itd...

Ali marketing prodaje, ne uredjaj.
Zadnji dobri telefoni su im bili Samsung S7 i Note 5. Imali su sve i bili su ispred sviju po svemu. Nakon toga slobodni pad.



Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 17:19   #9529
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Ja sam koristio staklo od tog proizvođača za redmi Note 7. Plusevi su bili što sve prekrije, a prednju kameru ne pa slike nisu mutne. Minus, okrhne se nakon nekog vremena bez da padne. To mi se dogodilo s više tih stakala, na dva RN7 i da stvar bude zanimljivija svaki puta se to dogodi na istom mjestu. Na oba mobitela, staviš jedan pored drugog.. to otkrhnuće je praktički na istom mjestu, možda milimetar gore dolje. Ali svejedno sam ga uzimao zbog ovih pluseva koje sam naveo.
Okrhne se svaki s crnim rubom osim 3d brušeni za iphone x nadalje. Razlog je u tome sto taj crni rub ustvari bude "u zraku" ne sjeda na ekran jer je ekran zakrivljen na tom dijelu. Zato i jest crne boje da se ne vidi zrak na rubovima.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 17:40   #9530
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
Stalno peglanja, stalno updateovi, stalno očekivanja...

Godinama..... više kao da slušam pokvarenu kazetu.

To laganje reviewera po ytb je toliko postalo očito i placeno, samo slijepac ne može vidjeti da su te silne kamere i senzori uzaludni, da su slike ništa bolje nego sa jednog piksela od prije 3 godine, da valjda 98% usera neće nikad zoomirati 10 puta (a i tada je to kvaliteta fotke u rangu od prije 10 godina), da su poskidali sa uređaja hrpu featurea što su imali prije 2 generacije, itd...

Ali marketing prodaje, ne uredjaj.
Zadnji dobri telefoni su im bili Samsung S7 i Note 5. Imali su sve i bili su ispred sviju po svemu. Nakon toga slobodni pad.



Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
Zašto lupaš gluposti ? Jel koristiš koji od novijih uređaja na dnevnoj bazi?

S7 je bio dobar, al nije sveta krava.

Očigledna je razlika između S9/S10 naspram S21, što u "realnosti" boja. Nocnim slikama, 10X zoom je dobar kad je dobro osvjetljenje.

Hoce koristiti 10x zoom, pogotovo sad kad ima dediciranu kameru za to.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 18:49   #9531
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Zašto lupaš gluposti ? Jel koristiš koji od novijih uređaja na dnevnoj bazi?

S7 je bio dobar, al nije sveta krava.

Očigledna je razlika između S9/S10 naspram S21, što u "realnosti" boja. Nocnim slikama, 10X zoom je dobar kad je dobro osvjetljenje.

Hoce koristiti 10x zoom, pogotovo sad kad ima dediciranu kameru za to.
Kolega uzeo si mi rijec iz usta, ovaj lupeta gluposti definitivno..
Zadnji dobar mob s7 i n5? Ocito nisi koristio ni jedan poslije ta 2 navedena pa pricas u prazno iliti iz tudje glave...
Kao sto kaze kolega iznad, ja bi prvi koristio zoom da imam dediciranu kameru za to, makro takodjer
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 19:15   #9532
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Ispričavam se. Slobodno mod nek obrise moj glupi komentar. Vidim da sam pogriješio.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 20:05   #9533
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Okrhne se svaki s crnim rubom osim 3d brušeni za iphone x nadalje. Razlog je u tome sto taj crni rub ustvari bude "u zraku" ne sjeda na ekran jer je ekran zakrivljen na tom dijelu. Zato i jest crne boje da se ne vidi zrak na rubovima.
Evo sad imam neki s aliexpressa već pola godine i ništa se nije dogodilo. Ovo je baš nekakav zazor bio, kao da si dio stakla odsjekao.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 20:07   #9534
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Mislim da je S7 već bio super mob i po današnjim kriterijima za cca 90% usera. To je možda kolega htio reći.

Svaka serija ima nekih poboljšanja ali nisu više veliki skokovi u performansama i novostima kao prije , peglaju se finese jbg.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 22:06   #9535
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314


Nakon 17 minuta snimanja prestanu raditi jer se telefon pregrije...CPU 47°C a baterija 45°C.

Piše se po netu da je Samsung znao za problem sa pregrijavanjem ali je ipak pustio uređaj u prodaju
https://www.rprna.com/electronics/ph...-panel-report/

Jedan član na Samsung Community je "na putu" patch koji treba rijesiti problem, tj. "smiriti" CPU koji iz nekog razloga radi punom parom kad se pokrene kamera.

Valjda nakon one priče S20 ultra camera update
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 22:57   #9536
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Evo sad imam neki s aliexpressa već pola godine i ništa se nije dogodilo. Ovo je baš nekakav zazor bio, kao da si dio stakla odsjekao.
Imam i ja na a50 i a40 s crnim rubom, kod nas popularno nazvani 3d, i sjedaju perfekt i ne pucaju rubovi. Vidio sam na puno njih crni rub pojeden, pupucan , tesko je znati sta je dobro dok ne probas.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 01:40   #9537
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kao što je bilo i za očekivati, Exy 2100 u svim segmentima kaska za SD888
https://www.sammobile.com/news/exyno...e-improvement/
Ne kaska


https://m.gsmarena.com/exynos_2100_v...news-47611.php


A, ako i kaska ponešto u bateriji, zato SD debelo kaska s updateima ekipa po par mjeseci ne dobije nikakav update.

Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 08.02.2021. u 01:47.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 08:25   #9538
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova


Nakon 17 minuta snimanja prestanu raditi jer se telefon pregrije...CPU 47°C a baterija 45°C.

Piše se po netu da je Samsung znao za problem sa pregrijavanjem ali je ipak pustio uređaj u prodaju
https://www.rprna.com/electronics/ph...-panel-report/

Jedan član na Samsung Community je "na putu" patch koji treba rijesiti problem, tj. "smiriti" CPU koji iz nekog razloga radi punom parom kad se pokrene kamera.

Valjda nakon one priče S20 ultra camera update
Ne radi se o klasicnom pregrijavanju, vec je Samsung odlucio staviti malo konzervativne limite sto se tice temperature SoC-a i baterije. Ista stvar se dogadja i sa SD-om samo nakon nesto duzeg koristenja. Xiaomi je s druge strane stavio visoke temp. limite u Mi11 pa cesto doseze preko 50° i neda se drzati u rukama od vrucine koju generira pri gamingu ili benchanju... Kod snimanja limit je vec na 8min di mob jednostavno gasi kameru . Jedan primjer di S21U throttla da odrzi nize temperature dok Mi11 radi obrnuto. Ima dosta primjera di se Mi11 pregrijava usred testiranja, iako je navodno Xiaomi pustio patch koji donosi bolju kontroliru temperatura tj. drugim rijecima bolje obuzdava sd888...


Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
Ne kaska


https://m.gsmarena.com/exynos_2100_v...news-47611.php


A, ako i kaska ponešto u bateriji, zato SD debelo kaska s updateima ekipa po par mjeseci ne dobije nikakav update.
Zanimljivo
...po gsmareni ispada da E2100 ni u bateriji ne kaska za SD-om...

Exynos 2100 edges out the Snapdragon 888 in a Galaxy S21 Ultra battery test

Istina za updateove, barem je dosad tako bilo. Exynos inace dosta prije dobije nove updateove...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 08.02.2021. u 09:14.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 10:10   #9539
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
Koreja sa SD dobiva redovito update za razliku od US. To je druga stvar preko operatora.


Отправлено через iPhone
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 10:46   #9540
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Mislim da je S7 već bio super mob i po današnjim kriterijima za cca 90% usera. To je možda kolega htio reći.

Svaka serija ima nekih poboljšanja ali nisu više veliki skokovi u performansama i novostima kao prije , peglaju se finese jbg.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Bio je super, i još je super ako mu je baterija "uredna".

Konkretno kod Samsunga, sa S7 na S8 je bio veliki dizajnerski skok, no mana je bilo često spominjano pucanje stakla ekrana ili pozadinskog. Kamera nije donjela znatan pomak.


S S9+ serijom tu dolazi x2 kamerica, ništa posebno, no nosi "bolje" staklo koje je manje sklono pucanju, sam dizajn golom oku neprimjetna razlika, no iz serije u seriju unose veće baterije, veće i uvijek za nit bolje ekrane ( vece, bolja svjetlina itd ). Ta serija unosi i prvu kameru sa dvostrukim otvorom blende 1.5 i 2.4 ovisno o dostupnom svjetlu.

S 10 serijom su ušli na tržište sa 3 modela, S10e, S10 i S10+.

S10e je ponovno unio flagship specs u male dimenzije uz dodatak ultrawide kamere ali ultrawide kamere bez Autofokusa ( to važi za sve S10e, S10 i S10+ modele ).
Sa dodatkom ultrawide kamere ubacili su se prvi puta u S seriji u takmicenje sa LG-em, koji svoju prvu wide kameru ubacuje još pod standard na G5 iz 2016 god, i P30 serijom kojoj je to isto prva UW kamera.

Između S8 i S10 serije u kvaliteti slika su manji pomaci ( govorimo o dnevnim slikama sa main kamerom ), i dalje je prisutno preuveličavanje boja i agresivno korigiranje "smetnja" i masakriranje sjena u tamnijim uvjetima.

Sama WA kamera je u puno situacija bila lijep dodatak na glavnu kameru, u uskim prostorima, krajolicima, itd.

No, ono što su oni najavljivali sa S10 serijom je borba u nocnim slikama di je S9 gadno zaostao za Huawei P20 serijom.

To se po izlasku serije nije osjetilo, dapace, ista je bila "kvaliteta" kao i na S9+ , što i nije zacudjujuce kad se radi o istim modulima na S9+ i S10+ uz adiciju wide kamere koja nije bila prisutna na S9+. No situacija se uskoro popravlja za oba uređaja i S9 i S10 sa updeateom koji donosi pravi Night mode.

S20 seriju necu direktno komentirati jer ju nisam koristio, osim ultre na 2 tjedna. No u toj seriji ne vidim ništa pametnog osim pokušaja Ultre da bude nešto cega bi se Huawei trebao zastrašiti, no to im je palo u vodu jer ih je zezao fokus na glavnoj kameri, Space zoom je bio smece, 108Mp senzor je bolje sredio Xiaomi nego oni, pokušaj 120Hz refresh r uz spuštanje rezolucije na Full HD+ ili 1440 x 3200 na 60Hz i tu prica sa S20 serijom završava. U toj seriji ne vidim ništa šta su pametnog napravili.

S21 nije ni cudno da ju nisu imenovali S30 jer ne da ne donosi ništa novog nego još oduzima ( Osim Ultre ).

S21 i S21 dolaze sa plastičnim zadnjim stranama, maksimalna rezoucija FHD+ na 120Hz osim Ultre na 1440 x 3200, ( Ne ulazim u to tko vidi razliku između te dvije razlucivosti nego cisto sa tehnicke strane), maknuli svima microSD utore itd itd.

S21 Ultra je jedina koja donosi nešto u ovoj seriji koja više oduzima nego donosi ( Punjac, slušalice ), Donosi 120 HZ na 1440 rezi sa adapativnim refresh rateom.
No, naspram S10+ veliki je pomak u realnosti boja, zoom kameri ( ovoj od 3x naravno mislim, naspram 2x na S10+ ), jedna kamera manje na ekranu jer nema više one za TOF koja je ionako bez neke koristi, više je stavljen naglasak na bolji fokus glavne kamere koja je dobila pomoc lasera kao na sistemu od Note 20 Ultre, po brzini fokusa i dalje imam osjecaj da se S10+ sekundicu brže "snađe" u prostoru, možda je to placebo samo ili ne, ali takav dojam imam. Ekran je osjetno bolji kad se stave usporedno jedan do drugog, baterija je solidan pomak( za sad naspram S10+ ), Wide dobiva AF napokon, i tako sve kamere sad napokon imaju AF I OIS.

Ultrina glavna kamera po def slika 12MP slike jer koristi nona bin proces, no ima i mod gdje je moguce slikati 108 Mp, u mojih par proba 108 MP logicno donosi više "detalja" nego 12MP, no donosi i višestruku velicinu same slike u MB. Na samom uređaju je bez zoomiranja slike nemoguce razaznati koja je kojom metodom slika slikana( vjerojatno jasno ) .

Ultrawide je poslastica uz AF nakon S10+ bez njega.

3 X zoom je odlican uz jasno dobro osvjetljenje, 10X je isto dobar uz dobro osvjetljenje.

30x je gledljiv ovisno o situaciji ( predmetu slikanja ).

100 x jedino za polu fake slike mjeseca.

Puno sam se raspiso, ništa napiso. Uglavnom sam se držao dijela oko kamera.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na