Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2018., 23:55   #1
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Alat

Prije jedno 4 - 5 godina kupio sam jeftino ovaj komad alata. Stvarno me solidno sluzio sve ove godine, imao je manje vise sve nastavke koji su mi trebali. Sinoc mi je nazalost pukao Nedostatak je bio sta vrhovi nisu bili magnetizirani jbg...
Sad sam u potrazi za drugim setom, sa slicim nastavcima itd... ima koja preporuka za necim sto je dobar omjer kvalitete/ulozenog???

Neki dan sam i vidio onaj set alata u Lidlu, nisam bas zagledao sta ima od nastavak al izgledao mi je onako solidno na prvu i sa dobrim brojem vrhova...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2018., 06:50   #2
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Lidlovi su vjerujem najbolji omjer kvalitete/uloženog... ako ti se troše pare stvari od ifixita su dosta dobre također, tipa - https://eustore.ifixit.com/en/Tools/...11a8823ecfb674
__________________
Member of PCE 120+kg elite demolition squad
Dragster je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2018., 08:57   #3
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Ovisi koji bitovi/nastavci ti trebaju, odnosno koja veličina bi ti bila dovoljna. Kad god sam pretraživao naše trgovine u potrazi za "preciznim setom odvijača" nigdje nisam mogao naći setove u kojima su bitovi zaista mali i "precizni", a to uključuje i sve setove bitova i alata koje je Lidl prodavao osim ako je cijena bila reda veličine 200-injak kn.

Vlasnik sam ovog identičnog seta i moj savjet je da ako trebaš bitove koji su uistinu širine milimetar-dva, pa na dalje da jednostavno naručiš ponovno isti set. To što nisu namagnetizirani nije nikakav problem. Možeš ih namagnetizirati i sam kao što sam i ja učinio. Dodatni bonus je što ovaj isti set ima hrpu divljih bitova od kojih sam 2 čak i morao koristiti u određenim situacijama. Inače, imaš ih i jeftinije na ebay-u od onog linka koji si poslao, tako da se dalje ne isplati gledati.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2018., 09:08   #4
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Ja imam isto taj zuti set i moji su magnetizirani, bez problema 3,4 sarafa pokupe magnetom tako da pogledaj u opisima, mozda pise da jesu.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2018., 11:18   #5
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Nisu neki veliki novci u pitanju... ali to me zapravo zanimalo, dali su ti setovi alata od 100-200 kn puno bolji od ovih za 50ak kn, ili...

U mom slucaju se pokazalo da sam sa tim alatom uspio odraditi sve sta mi je trebalo, spomenuo sam nedodstatk sta nije bio magnetiziran, i sjetio sam se drugog nedostatka a to je bilo da kad god sam nosio alat u torbi svi bitovi bi poispadali i pomjesali se, taj dio mi se nikako nije svidjao

Bas me zanimalo sta vi koristite od alata, al evo vidim da i drugi uspjesno koriste taj alat koji sam i sam koristio do sada... onda cu pogledat danas pa opet uzet nesto u tom rangu...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2018., 11:20   #6
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Jako ti je jednostavno zapravo,

znači netko tko se hobistički bavi i ko šarafa par puta godišnje, dovoljan mu je ovaj alat s linka, i zadovoljit će sve potrebe za sitnim alatom.

Netko tko zarađuje s tim, tko svaki dan raskapa laptope il nešto drugo, uložit će si sigurno u kvalitetniji alat.

Ali, najbitnije od svega, ako je netko bivol, sjebat će i najskuplji alat, pogotovo ovaj gdje se radi o stvarno sitnom alatu i šarafićima.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2018., 11:46   #7
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Što se tiče rasipanja bitova, ja sam prije par mjeseci imao otkriće s setom iz lidla.
Znači imam ga već 2-3 godine i redovno poispadaju bitovi pi nekakom transferu.
Al sam tek nedavno skontao da ovi nosači bitova nakon hod u kojeg sjeda bit ima još malo gdje treba jače gurnut i onda sjede unutra ljepo i ne ispadaju
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na