Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2018., 18:25   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,685
Brzi test – Arctic Accelero Twin Turbo III

Testirali smo Arctic Accelero Twin Turbo III hladnjak.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2018., 13:47   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Kolika je uopće potreba za ovakvim hladnjakom uz današnje twinfrozre i ine stock hladnjake, nezagrijavanje kartica, 0db mod rada?
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2018., 13:59   #3
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,685
Ako je originalni hladnjak bucan itekako ima smisla, a i dobro skida temperaturu. Na AMD-u se sigurno jos bolje osjeti, RX580/570.

Naravno, ima dobro rijesenih tvornickih hladnjaka kod kojih nema smisla.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2018., 14:03   #4
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
ma to je ko stvoreno za one s grafama s turbine hladnjacima, nakon ili pred istek garancije pogotovo...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2018., 14:10   #5
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Kolika je uopće potreba za ovakvim hladnjakom uz današnje twinfrozre i ine stock hladnjake, nezagrijavanje kartica, 0db mod rada?
Ako gledaš na drugačiji način - uložiš jednom u hladnjak i onda kasnije kupuješ najjeftinije moguće verzije gpu (bloweri ili single fan). U teoriji, ako nemaju naljepnice preko šarafa
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2018., 14:13   #6
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ako gledaš na drugačiji način - uložiš jednom u hladnjak i onda kasnije kupuješ najjeftinije moguće verzije gpu (bloweri ili single fan). U teoriji, ako nemaju naljepnice preko šarafa
kad pogledaš razlike u cijeni nekih modela, načelno najjeftiniji + ovakav hladnjak i imaš dugoročno super rješenje
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2018., 15:01   #7
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ako gledaš na drugačiji način - uložiš jednom u hladnjak i onda kasnije kupuješ najjeftinije moguće verzije gpu (bloweri ili single fan). U teoriji, ako nemaju naljepnice preko šarafa

Kao bivši vlasnik više Accelero Xtreem modela, mogu ti potvrdit da ovo super izgleda na papiru, u praksi ne.

Nadam se da su se sad ustabilile pozicije čipova na karticama zajedno s rasporedom rupa, jer prije je bilo koma stanje. Mrcinski accelero koji je išao na GTX560 nije išao na GTX560Ti, na GTX660 nije išao uopće i tako. Mjenjao sam par modela zaredom, i pušio na svakome.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2018., 15:16   #8
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Danas ti cooleri imaju smisla na ovim jačim turbinskim karticama.A sad dal se one baš kupuju?
Rađe svatko potegne malo više do malo boljeg hladnjaka.Osim ako se kupuju one prve kojekakve founders edition serije po izlasku čipa.Čak i ove high end kartice imaju super hlađenja,a sad dal bi sa ac-om bilo par stupnjeva niže,nebitno.
Ja sam ga zadnje imao na 4850 i kasnije 4890,i tada je bio praktički neophodan .Danas, li,la!
A za majnere? Pa ne znam niti jednog koji je išao na takva hlađenja kartica.
Boli njih za dugovječnost kartice.Nema kod njih sentimenata prema hardwareu kao kod nas.Bitno da privređuje.Kad odapne,ide na reklamaciju.
Ajd recimo uzmi ovu gtx 1050ti aero.Ide u itx kučišta,mala,nečujna do 50 stupnjeva ,a i nakon toga u igrama gotovo nečujna.A pošto sam imao istu 1050 ,a i kod frenda probao 1060 aero,mogu potvrditi isto.
Mada se slažem sa Krešom da se da iskoristiti kada original hladnjak prozuji,a kartica vrijedi nešto para.
Također bitna stavka je i današnji manjak pci utora na pločama,a ako ih i ima često su dva slota udaljena od grafičke.Sa accelerom to ide na tri slota,tako da možeš zaboraviti ugradnju zvučne ili štogod već.
Bar je kod mene takav slučaj na ovoj entry ploči.
__________________
Phil of the future!

Zadnje izmijenjeno od: emilblomsky. 27.02.2018. u 15:27.
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 21:41   #9
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Običnom korisniku nije niti potreban niti zanimljiv, pogotovo zbog cijene, ali ako netko želi tihu i hladnu karticu te uz to potjerati maksimalni OC ovaj hladnjak je za njega. Ja sam ga koristio na RX470 i trenutno na GTX 970. 1060 nije neki veliki potrošač i Asusov dual hladnjak je dobar, tako da razlika nije toliko velika kao kad zamjeniš turbinski hladnjak ili single fan hladnjak na nešto rastrošnijim karticama. Minimalni okretaji su zapravo 600RPM, iako to ovisi o BIOS-u kartice na koju se montira. Niti meni nije htio ispod 900 dok nisam modao BIOS, ali na karticama kojima tvornički ventilatori rade na 600 bi trebalo moći raditi na 600.
kurc je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2018., 10:44   #10
Billkita
Premium
Moj komp
 
Billkita's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Čavle, Rijeka
Postovi: 199
Ja imam ac. xtreme 4 na r9 290. Vrijedi svaku kunu. Kartica je sa stock ventom(turbinom) dolazila do 90C uz nesnosnu buku. Sa ovim ide do 65 sa ventilatorima na 60% sto je skoro pa necujno. Arctic ima super podrsku i garancija je 6 god. Meni puknula jedna vida kod montaze( citaj zategno sam ko konj da bolje hladi), poslali drugu djabe o svom trosku.
__________________
Ala homo, ala homo ča popit i na brige pozabit.
Billkita je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na