Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2016., 10:23   #4171
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Koliko sam cudo za Radio sranje, pokazuje ti u kojem je smjeru najblizi enemy brod, al pokazuje smo tebi.
Dakle ako te vreba DD pokazuje ti u kojem je smjeru taj brod, tako da ne plovis broadside na DDa i mogucu torpedo salvu.
Jel dobro za druge klase brodova? Je. Jel dobro za DDove koji zive samo jer su cloakani i napadaju torpovima? Ne. Sad zaboravi ambush iza otoka jer CA/BB zna da si tu... nije bilo dosta hydro/radar da im oteza zivot, sad evo i ovo.

I HEAP skill.... tko ce za boga miloga uzet taj skill. Da ti HE shelovi imaju 6% manje shanse za vatru? Ali +25% penetracije? Da djelimo citadele sa HE shelovima?
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me


Zadnje izmijenjeno od: BladeRy. 29.12.2016. u 10:30.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 10:30   #4172
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Navodno pokazuje samo kvadrant u kojem je brod. Ne i smjer. Vidjet ćemo kome se da isprobati PTS.

Ovo diže verziju igre na 0.6 lol

HEAP skill je skrojen za Akizukija koji je anemičan trenutno sa HE shellovima.

I btw. koliko sam negdje pročitao DE se smanjuje sa 3% bonus na 2%.


Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Jedini kog znam da je uzeo jot je thor, ne znam nikoga ko je uzeo nesto drugo osim Conc exp ili man.secondary
Jesam, imao sam JOT ali sam se respecao u AFT i manual AA na Carolini. Unatoč odličnom AA uspio me dropati jedan Lexi i to nisam mogao podnijeti. Odnosno nisam mu dovoljno aviona srušio u procesu.

Carolina sa AFT i Manual AA uvelike otežava posao i T9 CV-ima, dok je bez toga prijetnja tek T8 CV-ima a T9 te uredno dropa.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2016., 10:30   #4173
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Pa ko ti ej kriv ak ti frajer u nizem tieru nafarma 100k dmga??

Sa radio pracenjem mozes zaboravit na sacekuse sa DD ili CA jer ce te lik u BB odma vidjet.
Mislim, stvarno se nadam da to nece uvest jer direktno utjece na gameplay.

Naravno da je ekipa uzimala te skillove kad su bili najbolji od prilozenih i davali su za pojedinu liniju najbolje rezultate.

Onda je najbolje da ukinu skilove za kapetana i neka svi vozimo iste brodove pa cemo onda vidjet ko bolje igra.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 10:44   #4174
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Pa ko ti ej kriv ak ti frajer u nizem tieru nafarma 100k dmga??
stvar je balansa....ili ti ekipa u protivnickoj momcadi koja je vozila npr.nicholasa bez CE i nije mogla prmirisati kamikazeu jer bi bila spotana pun k prije


Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Naravno da je ekipa uzimala te skillove kad su bili najbolji od prilozenih i davali su za pojedinu liniju najbolje rezultate.
opet stvar balansa, nemoze mi nitko tvrditi da je preventive maintenece jednako ucinkovit/dobar kao CE cak i na samom BB gdje je veca logika uzet PM nego CE ponajprije zbog AAmodula i SEC modula, a nitko ga nije uzimao.

više od 50% najskupljih skillova je bilo nekorišteno, ak to nije bilo ocito za popraviti onda neznam kaj je

Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Onda je najbolje da ukinu skilove za kapetana i neka svi vozimo iste brodove pa cemo onda vidjet ko bolje igra.
opet onaj odgovor od ranije-više od 50% najskupljih skillova je bilo nekorišteno, nadodali su novih + revork starih, to bi u konacnici trebalo znaciti više usable skilova, sto rezultira u više razlicitih bulid kombinacija....
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 11:52   #4175
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Skilove na stranu, bit of trivia:

The greatest range at which one ship's guns have successfully hit another vessel is 24 km (15 miles), a feat that occurred twice during the second world war. On 8 June 1940 the German 'pocket battleship' Scharnhorst hit the British aircraft carrier Glorious at that range in the North Atlantic, while a month later on 9 July, during the battle of Calabria the British battleship HMS Warspite hit the Italian flagship Guilio Cesare at a similar distance. Both are remarkable feats of gunnery considering that in each case both vessels involved in the exchange were moving at high speed.

Bez naprednih nisanskih sprava, lasera, radara itd, scorat hit na taj range. Impresivno.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 16:26   #4176
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Treba dodati da je najduzi straddle izveo "Littorio"
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 18:13   #4177
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Iz današnje partije s Bladeom, Fletcher ultra carry & novi rekord FreeXP zarađenog:

https://wowreplays.com/Replay/25826

__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 18:43   #4178
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Ne mozes za sve krivit balans, uvijek ima netko bolji od tebe. jedan odlican igrac nemre preokrenut partiju ak su svi ostali debili.

Ekipa kroz partije napreduje, kuzi mehaniku igre, poznaje brod koji vozi, ima neku taktiku u glavi, zna se pozicionirat na mapi.....

Skillovi su tu da ti neke stvari olaksaju, pomognu. izaberes ih prema svom nacinu igranja.
Naravno da su se nakon nekog vremena iskristalizirali skillovi koji vrijede i oni koji nevaljaju, ali zbog toga en moras onda u igru stavljat skill koji direktno utjece na nacin igranja DD i odredjkenih tipova CA.

Pljuje se po Flamuu jer koristi mod koji mu pokazuje u kojem smjeru plovi brod, a opravdava se kad developeri stave takav skill.

Ako zelis imati sigurnos oko otoka pusti spotter plane da leti oko tebe i otkrit ce DD.
Ne kuzim sto su zeljeli postici sa tim skillom?
BBovi i dalje snajpaju iz daljine, DD u visim tierovima samo spamaju torpeda, CA sve osim engleskih isto pucaju iz baze.

samo nas par igraca voli pushat i igrat agresivno i onda se sa ovim skillom zeli i nas ogranicit radi idiota koji kampiraju i whineaju na forumu kak je sve OP jer eto oni ne mogu pobijet samo stojeci u svojoj bazi.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 19:00   #4179
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Koja je shema sa ovom Graf Spee kampanjom?
Pise da se odigra partija 28.12,a jos se ne otkljucava misija.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 19:45   #4180
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Iz današnje partije s Bladeom, Fletcher ultra carry & novi rekord FreeXP zarađenog:

https://wowreplays.com/Replay/25826
A to je ona di sam sa ibukijem odvukao 2 idiota da me gonjaju za male bodove dok oni gube capove

Iako je meni ona Dm-zao-Yama runda bila zakon, nas 3 napravimo 8 killsa.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2016., 21:29   #4181
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
@zgmax

Nesto si me krivo skuzio, ne krivim blalans niti sam ovo pisao u smislu ima li tko bolji od tebe, mene...nekokg desetog, govorio sam generalno.

Ugl mislim da je novi skill tree bolji od dtarog jer daje vecu raznolikost bilda kapetana, jer mislim da ce malo smanjiti utjecaj jacine kapetana u nizim tierovima i cemo moc presloziti kapetane vjerojatno za besplatno
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 23:38   #4182
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Slažem se s Gigijem. Više opcija, a ne samo jedna ili dvije (barem dok se situacija ne iskristalizira) su puno bolja stvar od trenutne.


Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Koja je shema sa ovom Graf Spee kampanjom?
Pise da se odigra partija 28.12,a jos se ne otkljucava misija.
Imaš 4 etape. Svaka se otključa nakon nekoliko dana. Jučer, 28.12. otključana je 2. Slijedeća je 02.01. IIRC. Možeš sve zadnji tjedan ili u periodima odraditi. Ja sam obje u jednom danu sredio.


Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
A to je ona di sam sa ibukijem odvukao 2 idiota da me gonjaju za male bodove dok oni gube capove

Iako je meni ona Dm-zao-Yama runda bila zakon, nas 3 napravimo 8 killsa.
Yes, to je ta. Odličan posao si napravio.

Ona zadnja Yama, Des, Zao je isto bila za povijest. Žešći carry naše divizije ali zvjezda je bio i onaj Kagero. Rijetko se vidi tako dobar DD igrač koji zna što treba i kako reagirati.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 08:25   #4183
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Thor,
Thanks
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 08:56   #4184
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Al bu se ponovno onda nakon nekog vremena iskristaliziralo koje skillove treba uzet i ponovo cemo svi vecinom imati iste buildove kao i sada.

Uglavnom nisam za zamjenu skillova jer to ne vodi nikamo. samo ce prividno poboljsat stvari i onda nakon par mjeseci bu bilo ponovno po starom.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 08:58   #4185
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Fire prevention (prije beskoristan skill) dobiva ogroman buff:

https://www.reddit.com/r/WorldOfWars...mazing_in_060/

Stigli Santa's Convoy misije / kampanja:

https://worldofwarships.eu/en/news/c...f-spee-convoy/


Očito je previše ekipe popizdilo na forumima i YT.


EDIT: Što se tiče skillova, ja sam neutralan. Dok ih ne vidim u prakti i ne pogledam neki filmić od ekipe koja igra duže od mene ne mogu reći dal su dobri ili ne. Vidim potencijalno više opcija za krstarice i DD-e, dok s druge strane vidim i nepotrebne buffove BB-ima kao što je ovaj fire prevention skill, dva katapult lovca (istovremeno debilan nerf CV-ima).


EDIT2: Opis novih skillova, pogledati do kraja za dodatnu opciju što se sve može s kapetanima koji su dostigli 19 bodova:



Za one od nas koji imaju nekoliko kaptana s 18 bodova ovo će biti više nego korisno.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 30.12.2016. u 09:11.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 09:53   #4186
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Da, trebao im je cijeli EU server + NA (streameri kazu koje su nam sranje narpavili) opcit sa majkama da se sad izvlace da je komunikacija bila krivo izvedena... krivo izvedena my ass. Da ekipa nije pobjesnila ignorirali bi sve.

Sad jel tko ima link sta se dobija u santa konvoju?

Edit: nasao....

Linky

Nagrada ko govana....
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 10:00   #4187
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
zanimljivo je to sa fire preventionom, fino ce to buffat BB.
Jos je demolition expert smanjen sa 3% na 2%.

Znaci bit ce ih skoro pa nemoguce zapalit nakon sto ih torpediras.
I ovak se mucim sa Fletcherom da zapalim nekog sada ocito mogu zaboravit na to.

EDIT:
The campaign requires a player to own Tier VI German cruiser Admiral Graf Spee in order to unlock the campaign

Dok ga ne osvojimo nista, a mozes ga osvojit 19.1. najranije, a i taj konvoj do onda traje.
The Convoy campaign will start in Europe on 2 January (02:01 CET) and will last until the 19 of January (01:59 CET)

Tak da ako zelis pobrat te brodove treba kupit Graf Spee
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 10:03   #4188
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Za onoga tko ima Tirpitza ovo će biti odlična stvar je je konačna nagrada novi camo za FreeXP.

Baš pokušavam složit novog kapetana za Des, i nije jednostavno. Iako nemamo više 5. red, teško se odlučiti koje skillove uzeti. Ako ideš na 2 sa 4. reda, onda max možeš 2 i sa 3. reda. A u 3. red su potrpali brdo dobrih skillova koji su bili niže prije.

Poželjni skillovi za Des ili cruisera općenito, kapetan s 19 bodova:
  1. IFA
  2. EM | HA
  3. SI | DE | BFT | BOS | FP
  4. CE | AFT

S time da su boldani skillovi must have. FP je isto privlačan jer smanjuje šansu vatre za nebitan postotak, ali i trup spaja na način da max možeš imati 3 vatre naprema 4 kako je bilo do sada.

Ne znam još kako će ovo utjecati na BBabies, ali zasad se čini kao buff. Moram složiti neki pokusni build - nema više BOS kao mandatory skill ili BFT jer su na 3. redu a do sada svi uzimali po autopilotu.


EDIT: Demo Expert je smanjen na 2%, ali do sada nije utjecao na sekundarce. Od 0.6.0 hoće.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 30.12.2016. u 10:09.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 11:13   #4189
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Baš gledam kako bi presložio B-Marka i Carolinu. Neki skillovi su buff, definitivno ali nije više tako straightforward. Recimo da se želi zadržati max domet na B-Marku odnosno full secondary build:
  1. DCCA (dva lovca)
  2. EM | HA
  3. SI & BFT ili DE (radi novog bonusa na sekundarce) *
  4. MFCSA | AFT

* gubi se BOS za anti burn build i mogućnost uzimanja recimo novog FP skilla za max tri vatre što je na njemačkim i drugim BB-ima odlična stvar. BOS i Damage Control System Modification 2 kao anti burn build nije više tako straightforward...

Carolina recimo:
  1. DCCA
  2. EM | HA
  3. SI | BOS ili FP *
  4. MFCAA | AFT

* Mislim da uz manual AA nema potrebe za BOS i dodatnih 20% bonusa kad ovaj daje 100%. Alternativa je stealth build na njoj, onda BFT umjesto BOS i CE umjesto MFCAA.

Ako se pak ide na 3 sa 4. reda teško je odlučiti se za koji skill na 3. redu jer ih tu ima podosta dobrih.


Gledam malo i za Fletchera recimo:
  1. PM (sve drugo je bzvz za DD na prvom redu)
  2. SSE | LS
  3. SI | TAE ili BFT *
  4. SE | CE

- Opet na 3. redu gubiš ili TAE ili BFT ili SI ako želiš prvo dvoje. Da ne velim kako Vigilance postaje puno manje bitan za one koji su to uzimali.

---

EDIT: Novi CV build bi išao ovako nekako na prvu koliko mi se čini:
  1. ASE | DFE | EvM
  2. TA | HA
  3. TAE | BOS | DE | BFT | ET
  4. AS

- Opet situacija nije čista. Ili uzimaš 4 sa 3. reda pa ti ostane po jedan na drugim redovima, ili 3 sa 3. reda i ostane ti 3 boda za uzet dva nova skilla sa prvog reda ili HA na drugom redu plus jedan novi skill s prvog...

---

EDIT2:

B-Marko možda izgubi njemački Hydro i dobije običan:

http://forum.worldofwarships.eu/inde...3#entry1535623
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 30.12.2016. u 11:32.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 12:38   #4190
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Je, gledao sam i ja i kemijao buildove. Al dok ne postane novi skill tree official, nema smisla puno mozgat.
Sa nerfom DEa i buffom/reworkom superstructurea, BoS moze bit i umirovljen.
2 lovca skills, sad jel jedan leti clockwise a drugi suprotno tako da se pokriva vise podrucja oko broda il oba na jednu stranu, ako je ista strana..pointless.

I izgleda da su se opet pokazali ko govna, tipa Alabama ide supertesteru sta je izbacen radi koristenja aim assista.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 17:58   #4191
GreenArrow
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor pero78 Pregled postova
Tek sam sad skontao kako exp ide, mislio sam da je vezan za drzavu a ne za brod tako da je promjena plana svaki brod moram uzimati inace necu nikad doci do veceg tiera
Meni je trebalo malo vise vremena da skuzim sistem EXPa.

Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Jel tko vidio ovo novo sranje od skilova i Radio Position Finding retardizam?


Jel mi se cini samo ili je AFT nerfan? Zasad je +20% fire range za AA, a sa ovim patchem ce bit +20% AA damage.
Mislim da je range bolja solucija u odnosu na nesto % jaci damage AA.

Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Tak da ako zelis pobrat te brodove treba kupit Graf Spee
U tom slucaju nista za mene...
Ja kao sta rekoh neki dan, WG vise nece ni lipe vidit od mene. Zdrobio 20€ na one poklone od kojih nis nisam dobio.

Izgleda da cu ipak sam morat grindat do Leandera kad vec ovo sranje od konvoja nije dostupno svima.
GG WG.
GreenArrow je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 18:14   #4192
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor GreenArrow Pregled postova
Jel mi se cini samo ili je AFT nerfan? Zasad je +20% fire range za AA, a sa ovim patchem ce bit +20% AA damage.
Mislim da je range bolja solucija u odnosu na nesto % jaci damage AA.
Nema nikakvih promjena kod AFT. I dalje je 4. red, i sve isto kao i do sada. Pobrkao si BFT koji skače na 3. red i dobiva +20% AA bonus, prije je imao +10% bonus na DPS.


Definitino najbolja stvar ovog cpt skill promjena je EliteXP na kapetanima sa 19 bodova:

https://www.reddit.com/r/WorldOfWars...nder_xp_works/

Citiraj:
Did not see a thread for this so here it is:
  • All your Elite Commander XP is gathered in a pool. There is only one pool, not different ones for nations, ships etc.
  • You can convert that XP to Free XP that you can use on module and ship research.
  • Converting to Free XP is just like the old system. You convert 25 XP for 1 doubloon and you get 25 Free XP.
  • You can also use that Elite Commander XP on other captains. This is free of charge.
  • You select any commander and click the + button and set what level you want to put him to. If you have enough Elite Commander XP for that, he will level up.
  • So if your Commander needs 40k XP for the next level and you have 100k laying around, he'll level up by one point and you'll have 60k remaining Elite Commander XP. No doubloons, no silver, nothing required.
  • If your commander needs 100k XP for the next level and you have 80k Elite XP, you can spend that 80k towards the next level. Commander will still need 20k and you won't have nothing left.
  • You can do the same to accelerate retraining for another ship. If the commander needs 40k XP for the retraining, you can siphon that amount from the Elite Commander XP pool.
  • You can use any Premium Ship from any nation to generate any amount of Elite Commander XP from a 19 point commander and use that on any commander from any nation for leveling up and retraining.
  • You can't use Elite Ship XP for this purposes, it's only the Elite Commander XP you earn after getting a 19 point commander.
Naravno, 19 pt kapetan je sad moguć, ne kao prije gdje je limit bio 18 a za 19, bod je trebalo još 5 puta toliko koliko ti je trebalo do 18 bodova.

S novim rasporedom će za 18 bodova trebati koliko je bilo potrebno za 16 bodova. Da se smanji razlika između novih i starih igrača koji već imaju dobre kapetane.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 18:30   #4193
GreenArrow
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Aha. Znaci onda se tehnicki moze slozit jos i jaci AA, odnosno za tih novih 20% od BFT?

Inace kaj se tice ovog Santa konvoja za Graf Spee igrace, jedan dio clanka mi zapeo za oko;
Citiraj:
Those of you working hard on the “Hunt for Graf Spee” campaign mission chain – you will have access to all of the mission content upon completion of the 4th mission of said campaign.
Nisam siguran sta zele reci time? Da cemo i mi koji nismo kupili Grafa moci dobit ove nagrade (brodovi i kamuflaze)?
Ako je ovo tocno kaj mislim, onda bi ovo tehnicki bio ''early access'' za Graf igrace koji su ga kupili.

Thor kolko mi se cini ti imas isto N. Carolinu. Ja ju dobio sinoc pa me zanima preporuka oko upgrades i commander skilla.
Cuo sam od ekipe na TS da je najbolje slozit full AA jer secondary i nije bas nekaj s obzirom na njen range, a s druge strane sam cuo da idem na secondary build jer ti gunovi su za obje svrhe. I AA i secondary. Takodjer cujem da se dobro drzi u brawlanju sa secondary unatoc -7 km rangeu.
GreenArrow je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 19:48   #4194
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Graf Spee možeš zaraditi besplatno s kampanjom u 4 koraka. Svaki se otvara na određeni datum. Najranije ga možeš imati u luci oko 19.1. kada se IIRC otvara zadnja etapa kampanje. Možda i 16.1. - lijen sam upaliti igru.

Što se tiče North Caroline, to je trenutno najbolji tier po tier BB od američke linije. Ja sam isprobao nekoliko stvari na njoj, a sa trenutnim setom skillova preporučio bi ti slijedeće:
  1. BOS | BFT
  2. EM |
  3. High Alert (zadnja 3 boda) | Superintenant (obavezno za extra heal)
  4. AFT | Manual AA

Alternativno možeš ići na concealment build i izbaciti Manual AA za CE kad skupiš 15 bodova na kapetanu. Isto dobro. No, s ovime te ni T9 CV ne želi dropati.

Koliko je Bismarck dobar protiv DD-a, toliko je Carolina protiv aviona. Tako i složi build - uzmi na drugom redu +20% AA dometa za 7.2 km AA domet i postaješ zona ne letenja. Pogotovo za T8 CV-e koji ti ne smiju niti prići onda. Danas ranije jednom Shokaku-u riješio 35 aviona.

Na bok si mekan, pazi uvijek tko ti je s boka i kako se krećeš, razmisli da li je bolje napraviti reverse umjesto zakreta od 90° kada stvari krenu po zlu. Ja preporučam BOS i Damage Control System Modification 2 za najkraće trajanje vatri (s zastavicom oko 35s). Tako da te jedna vatra ne dira 5%. Gasiš tek na dvije.

Alternativno rudder shift, pogotovo ako ideš na full stealth (minimum na što se može spustiti je 11.8 km).
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 30.12.2016. u 20:04.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 20:25   #4195
GreenArrow
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Da, to za ovu trecu kampanju ''hunt for graf'' znam. Samo kaj se spominje u ovoj objavi za konvoj kako ce ovu 4. kampanju moc igrat samo igraci koji vec imaju Grafa. No mislim da se moze to i zaobic jer ako se uspije u prvih par dana pocetka 4. faze te Graf kampanje dignut taj brod, ostane nam jos oko tjedana dana lufta prije kraja konvoj kampanje za nagrindat brodove.
Osim ako ce finalna misija za Graf kampanju bit otvorena tek 18.1., tad nebi bilo moguce.

Ovo su skilovi za nekoliko varijanti. Morat cu vidit u igri kaj mi najvise pase. Uzivam vise u brawling gameplayu kao sa Gneisom i Bismarckom, ali mi je gust i taj OP anti air od Caroline. Ne znam jel se moze dic AA a da i secondary bude dostojan.

Na Seagalu imam zasad 9 skill pointova, 10. je blizu a imam i 70 dragon flagova na raspolaganju + oko 270 flagova od 50% commander EXP. Bude se diglo do petice.

Znaci NC je osjetljiv na citadele vise nego npr Colorado ili Mexico?

A kaj sa secondary buildom?
GreenArrow je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 20:39   #4196
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor GreenArrow Pregled postova
Znaci NC je osjetljiv na citadele vise nego npr Colorado ili Mexico?

A kaj sa secondary buildom?
Da, igra se drukčije od prethodnih BB-a. Na bok si mekan, dok si na nos sposoban tenkirat sve i svašta.

Nemoj ni pokušavat secondary build s njime. Ima premali base domet, bolje pojačat njegove jake strane kao što je AA. Na T8 se još vidi dosta CV-a. Da ne spominjem kako si noćna mora T6 CV-u...
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 21:10   #4197
GreenArrow
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Koji od onih 5 upgrades stavljat? Main ili Auxilary, s obizorm da ovo drugo da je ipak survival 100% za AA.
GreenArrow je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 22:19   #4198
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor GreenArrow Pregled postova
Koji od onih 5 upgrades stavljat? Main ili Auxilary, s obizorm da ovo drugo da je ipak survival 100% za AA.
Koristio sam main battery dugo, ali kako je NC načičkan protuavioncima koristim sad secondary / AA da malo dulje žive i "upiju" više HE granta. Iskreno kupolu nisam ništa više perma izgubio nego s main armament modulom.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 22:50   #4199
GreenArrow
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Jel ima koristi od onog concealment za -10% detect range? Inace se brodovi detectaju na 23-25 km odprilike, a ovaj minus je oko 2 km, pa ne znam jel se isplati.
GreenArrow je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 23:27   #4200
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Uvijek ima, a na višim tierima concealment je jako bitan - za svaki brod.

Target Acquisition Modul ti daje +20% za otkrivanje torpeda i umjesto osiguranog spotanja na 2 km, spotaš brod na 3 km bilo da je iza otoka ili u dimu.

Concealment je po meni možda malo i korisniji radi toga kad si fokusiran možaš brže pobjeć u cover. Kasnije kad skužiš igru torpeda i izbjegavanje istih nije problem pa sam sad taj modul stavio.

Oba su dobar izbor.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na