Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2018., 19:18   #1
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
TP-Link TL-WR841N openwrt i dosta pitanja

Imam router subjecta (tp link tl-wr841n) i malo bi se igrao s njim, testirao mogućnosti itd.

http://www.tp-link.com/us/products/d...TL-WR841N.html

https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr841nd

Prvo pitanje. Na njemu je bio openwrt 14.07 barrier breaker, ali sam ga upgradeao na 15.05.1 chaos calmer. S barrier breakerom sam imao opciju 1000mW / 30dbm, nakon upgradea je više nemam. Nisam testirao razliku u kvaliteti/dometu pa bi to napravio, ali prvo moram "otključat" 1000mW na chaos calmeru. Kako to napravit, da li mi je lakše napravit downgrade ili da se probam igrat s chaos calmerom, postoji how to na gornjoj stranici samo ja većinu toga vidim prvi put.

Koliko sam skužio taj 841n neće dati 30dbm ni ako ga tako podesim jer je ograničen hw mogućnostima. Ali bi svejedno probao.

Koji je najbolji/najstabilniji/najlakši način za upotrijebit taj router za širenje wi-fi mreže?

Ja sam prvi put negdje naletio na how to po kojem se radi druga mreža (npr. imam mrežu cart kuća i radim mrežu cart dvorište tako da se veže na cart kuža, ali ima svoj ssid, pass itd) i tako sam naučio (s tim da sam dosta toga i zaboravio), skinuo sam fw s openwrt stranica, koliko se sjećam radi se o dva file-a, prvo se flasha original tp link firmware, a zatim se upgradea openwrt.

- 192.168.1.1. - prvo postavljam client (router je klijent prema osnovnoj mreži), a zatim master (router je master na kojeg se spajaju klijenti (mob, tab itd)) idem na wi-fi pod network tab. Pod interfaces ne diram ništa iako se može pobrisat sve osim ove prve, lan. Zatim pod wi-fi mogu ić na scan gdje će mi prikazat mreže koje hvata, ali kako je defaultno na us postavkama gdje nema kanala 11-13, može preskočit osnovnu mrežu. Pa idem na već postavljeni "openwrt" i editiram ga (advanced settings) s US na Hr (ili neku eu). Tad skeniram i dodajem osnovnu mrežu (upisujem password, mode je na client po defaultu itd. kako već ide), pod interface configuration checkiram samo "wlan".

Da li je u tom trenutku potrebno postavit tj onemogućit dhcp za taj klijent network? Ja ne diram ništa i sve radi (zasad ). Samo sam u postavkama adsl routera kliknuo "fixed dhcp", ali sve je radilo i bez toga. Ne znam hoće li biti problema s kanalima jer zyxel (iskon adsl) forsira kanal 13, ako promjeni kanal, hoće li i tplink promjeniti kanal klijentu, ili će izgubiti vezu?

Zatim postavljam master, kliknem add, upišem naziv wi-fi mreže (essid), mode je "Access point" po defaultu postavim pass, metodu enkripcije itd.. pod interface configuration, tab general setup kliknem lan (prvu kućicu).

Prilikom postavljanja klijenta postoji opcija da odcheckiram kućicu na vrhu i time automatski stvorim novu mrežu, ali koliko se sjećam na how to to nije bilo napravljeno pa radim drukčije (ne znam jel radim dobro).

Kolike su šanse da ubacim hack za 30dbm?

https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link..._power_hack_v9
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na