Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.04.2012., 12:23   #1
Vedranicio
@The Banan Man
Moj komp
 
Vedranicio's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 179
3 pinski molex konektor

Evo tražim ga već 2 dana i sve sam nazvao u SPLITU

(Links, Chipoteka, Procesor, Filip Informatika, HGSpot, Techware) i niko nema kabel s kojim ću spojiti ventilator (3pin) na taj 4 pin konektor i u napajanje.

Treba mi još jedan da napravim upuh ispuh ventilaciju, trenutno imam samo ispuh.

Jeli zna neko još možda u splitu da ima to negdi kupiti ili ću morati naručivati u protisa?
Vedranicio je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 12:40   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Treba ti ovo? Zamoli nekog iz grada gdje je dostupan da ti kupi i pošalje. Probaj pitati i u Chipoteci.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2012., 14:45   #3
Vedranicio
@The Banan Man
Moj komp
 
Vedranicio's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 179
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Treba ti ovo? Zamoli nekog iz grada gdje je dostupan da ti kupi i pošalje. Probaj pitati i u Chipoteci.
Da, to čudo od 6 kuna xD

U Chipoteci nemaju niti su ikad imali (tako su mi rekli preko telefonskog razgovora) a u Linksa su rekli da to nisu imali dobrih 2 mjeseca,


Sad jedino da naručim preko interneta ili da nekoga pitam, alternativno ako neko zna još neku prodavaonicu a da ima neka javi ovdje :
Vedranicio je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 14:48   #4
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Da ne otvaram novu temu meni bi trebalo ovo ili ako ima sa dva samo na 3 pin, ne znam di to ima za nabavit, nigdje nisam mogao nać osim na ebay-u.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 23.05.2012. u 14:54.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 14:58   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ne razumijem što ti treba. Ovo što si linkao su 12V i 7V izlazi sa molexa. Crni (12V) imaju u sebi 2 pina koji su spojeni na žutu (+12V) i crnu žicu (masa tj. '-' ili 0) molexa. Bijeli konektori također imaju samo 2 pina u sebi i daju 7V ventu (crvena žica na molexu +7V, crna - masa/0).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 16:27   #6
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Da i ja sam skužio sad krivo sam dao, moja greška...a htio bi ovo(slika dole) spojit na jedan molex ako je moguće, samo ovu tanku žutu na oba venta, ove dve bi svezao pošto su nebitne. Ili ću baš morat samo preko ovog


Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 23.05.2012. u 16:47.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 17:04   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
To ti je 12V. Ako ti neće smetati buka ona 2 venta,... Ali, uz malo ručne radinosti možeš od Sharkoona napraviti da daje 5/7V pa će ti ventovi biti tiši. Naime, Sharkoon je spojen na žutu (+12V) i crnu žicu (neka te ne zavara što do manjeg konektora ide crvena žica) koji daju 12V. Ako umjesto na crnu, molex pin staviš na mjesto crvene žice (+5V), imat ćeš +7V na malom konektoru (12-5=7). Za 5V spojiš crvenu i crnu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 18:03   #8
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Ma iskreno ne da mi se kemijat više, navodno su tihi i na max okretajima (2000RPM, 23.5dB) pa neće bit bed, a za karticu će bit super, ako mi nije smetalo 70% okretaja na bivšoj hd4870x2 ( usisavač ) onda mi ovo sigurno neće smetat

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 23.05.2012. u 18:29.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na