Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 15.09.2010., 21:35   #31
asusn61jvjx199
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Sad za dišpet nemogu naći tj. dl. driver file, piše trenutno nedostupno.
Evo našao na drugom mjestu: R197.44 XP 32-bit.
Jesi probao raspakirat zip / install paket da dođeš do "golih" fajlova pa onda manualno Update Driver tako da odbiješ wizzard te ga "odvedeš" u folder gdje si raspakirao drajver ?

EDIT: Ovaj poviše zanemari, ovaj ima "opis" za tvoju grafičku po Device ID (provjerio sam).
Ako isto bude pametovao onda napravi manual update iz raspakiranih fajlova.

Kad riješiš nVidia grafu probaj riješit drugu ugrađenu (Intel).
Nastavak slijedi.
e ista stvar žuti uskličnik....
hmm... kako da raspakiram taj driver
preko kojeg programa??MagicISO??
asusn61jvjx199 je offline  
Staro 15.09.2010., 22:29   #32
asusn61jvjx199
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Sad za dišpet nemogu naći tj. dl. driver file, piše trenutno nedostupno.
Evo našao na drugom mjestu: R197.44 XP 32-bit.
Jesi probao raspakirat zip / install paket da dođeš do "golih" fajlova pa onda manualno Update Driver tako da odbiješ wizzard te ga "odvedeš" u folder gdje si raspakirao drajver ?

EDIT: Ovaj poviše zanemari, ovaj ima "opis" za tvoju grafičku po Device ID (provjerio sam).
Ako isto bude pametovao onda napravi manual update iz raspakiranih fajlova.

Kad riješiš nVidia grafu probaj riješit drugu ugrađenu (Intel).
Nastavak slijedi.

e ista strvar žuti ! uskličnik
kako da raspakujem taj driver....
asusn61jvjx199 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2010., 11:07   #33
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Nisam sad u firmi gdje sam dl. taj drajver, sutra ću vidit šta se da napravit.
Možeš probat dok još radi install / setup rutina pronaći po lapu među privremenim (tmp) folderima fajlove od drajvera pa ih kopiraš na neko drugo mjesto.
Inaće za takva "žongliranja" ja koristim UniExtract koji dosta često (ovisi o verzijama alata uz njega) uspjeva raspakirat ove install / setup pakete.
Nikky je offline  
Staro 16.09.2010., 21:44   #34
asusn61jvjx199
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nisam sad u firmi gdje sam dl. taj drajver, sutra ću vidit šta se da napravit.
Možeš probat dok još radi install / setup rutina pronaći po lapu među privremenim (tmp) folderima fajlove od drajvera pa ih kopiraš na neko drugo mjesto.
Inaće za takva "žongliranja" ja koristim UniExtract koji dosta često (ovisi o verzijama alata uz njega) uspjeva raspakirat ove install / setup pakete.
Raspakirao sam i opet ništa... pa šta da mu radim više ni sam ne znam...
http://wikidrivers.com/wiki/Intel_GMA_14.41.6.5225
Jel to meni odgovara?
asusn61jvjx199 je offline  
Staro 17.09.2010., 09:42   #35
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
A šta da ti kažem ? Evo još jednog prijedloga za nVidia grafu 197.16_notebook_winxp_32bit_international_whql.
Za Intel probaj to šta si naveo a može i novija verzija winxp_14425.
Kako je to lap sa dvije grafičke vjerojatno je blem vezan uz njihovu korelaciju i inicijalizaciju.
Instaliraj to i Realtek audio, vidi #16 post.
Nikky je offline  
Staro 17.09.2010., 16:55   #36
asusn61jvjx199
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A šta da ti kažem ? Evo još jednog prijedloga za nVidia grafu 197.16_notebook_winxp_32bit_international_whql.
Za Intel probaj to šta si naveo a može i novija verzija winxp_14425.
Kako je to lap sa dvije grafičke vjerojatno je blem vezan uz njihovu korelaciju i inicijalizaciju.
Instaliraj to i Realtek audio, vidi #16 post.
usnimio sam jedan driver od graf.
e sad nemog usnimiti zvuk.. tj. usnimim driver a ono ništa.
asusn61jvjx199 je offline  
Staro 17.09.2010., 17:13   #37
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Sorry što ću biti malo grub, ali stalno imaš problema sa driverima i nikako da ih riješiš. Daj lap nekome tko zna više od tebe jer ovako baš nećeš daleko stići.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 17.09.2010., 19:18   #38
asusn61jvjx199
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 10
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Sorry što ću biti malo grub, ali stalno imaš problema sa driverima i nikako da ih riješiš. Daj lap nekome tko zna više od tebe jer ovako baš nećeš daleko stići.
gle vidi ja sam instalirao drivere na više laptopa nije mi ovo prvi.
Vidio sam da je netko već imao sličan problem pa sam mislio da mi pomognete...
znam da bi bilo najlakše odnijetiu neki servis i platiti... ali zašto bi ako mogu sam uz neku malu pomoć. taj problem je već bio riješit kod jednog forumaša tako da ovo nije problem.

I molimte imaj malo više obzira prema novim članovima.
ako ne pripadam vamo slobodno me blokirajte.

Pozdrav bez ljutnje.
asusn61jvjx199 je offline  
Staro 18.09.2010., 07:01   #39
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
OT: Nije problem u tome što si novi ili stari član. Problem je u tome što izgleda da baš ne znaš šta radiš. Tražio si drivere za ama baš svaku komponentu. Netko iskusniji bi to riješio bez problema jer bi samim pogledom na spisak komponeti otprilike znao koje drivere instalirati, a znao bi i odakle ih skinuti. Onda pokušavaš sa milijun drivera za jednu komponentu i nijedan ti ne radi. Ok, može biti greška u hardveru, ali onda se lijepo odnese na servis i reklamira.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 18.09.2010., 08:25   #40
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Da se i ja malo umješam

Prije tjedan dana sam imao prilike stavljati WinXP SP3 32bit na HP ProBook, naravno prva caka je u tome da se u BIOSU SATA baci u IDE mod jer u AHCIju neželi niti čut za XP instalaciju.....stara fora, viđena sto puta, rješena.

Instalira se XP uredno, svi driveri (tu je bilo malo jebade sa "neHPovim" driverima), uglavnom sve poinstalirano ali HDD radi sa 3MB/s read/writeom....lolčina teška.

Naime windowsi sami bacaju u PIO mode iz ultraDMA moda, uredno se stavi na bilo šta, klikne "aplaj" i viola......reset postavki na PIO mode.....uglavnom.

Nemoguće je upogonit XP na nekim novim mašinama, neizdavajne drivera se da zaobić ali hardware-ske prepreke ne. Istina još su takvi laptopi u manjini ali polako dolaze, lova je lova a Microsoft grdi igrač na sceni...
Uber Gosu je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2010., 14:07   #41
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Da se i ja malo umješam

Prije tjedan dana sam imao prilike stavljati WinXP SP3 32bit na HP ProBook, naravno prva caka je u tome da se u BIOSU SATA baci u IDE mod jer u AHCIju neželi niti čut za XP instalaciju.....stara fora, viđena sto puta, rješena.

Instalira se XP uredno, svi driveri (tu je bilo malo jebade sa "neHPovim" driverima), uglavnom sve poinstalirano ali HDD radi sa 3MB/s read/writeom....lolčina teška.

Naime windowsi sami bacaju u PIO mode iz ultraDMA moda, uredno se stavi na bilo šta, klikne "aplaj" i viola......reset postavki na PIO mode.....uglavnom.

Nemoguće je upogonit XP na nekim novim mašinama, neizdavajne drivera se da zaobić ali hardware-ske prepreke ne. Istina još su takvi laptopi u manjini ali polako dolaze, lova je lova a Microsoft grdi igrač na sceni...
Ovo je porpilično besmisleno.

Prvo, sama instalacija je problem samo onome tko ne zna, bacanje u ATA/non-AHCI mod je skakanje s konja na magarca.
Zatim, HW ograničenja? Prepreke? Svašta.
Što je najsmješnije, to ima veze s MS-om koliko i s Gorenjem.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 18.09.2010., 17:46   #42
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ovo je porpilično besmisleno.
Pa to i ja velim.
Citiraj:
Prvo, sama instalacija je problem samo onome tko ne zna
Slažem se, ali više desetaka instalacija je iza mene tak da to nebi trebao biti problem...
Citiraj:
bacanje u ATA/non-AHCI mod je skakanje s konja na magarca.
Ne postoji šansa da se XP stavi na laptop (neke laptope) u AHCI modu (uglavnom u AHCi modu bude BSOD vrlo brzo u setupu XPa).
Citiraj:
Zatim, HW ograničenja? Prepreke? Svašta.
Objasni ti kak 7ica radi ko is puške a XP lomi u PIO mod?!?
Citiraj:
Što je najsmješnije, to ima veze s MS-om koliko i s Gorenjem.
Microsoftu je interes da se prodaje 7ica, vjerujem da oni diktiraju neke smjernice razvoja.
Uber Gosu je offline  
Staro 18.09.2010., 20:01   #43
asusn61jvjx199
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 10
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
OT: Nije problem u tome što si novi ili stari član. Problem je u tome što izgleda da baš ne znaš šta radiš. Tražio si drivere za ama baš svaku komponentu. Netko iskusniji bi to riješio bez problema jer bi samim pogledom na spisak komponeti otprilike znao koje drivere instalirati, a znao bi i odakle ih skinuti. Onda pokušavaš sa milijun drivera za jednu komponentu i nijedan ti ne radi. Ok, može biti greška u hardveru, ali onda se lijepo odnese na servis i reklamira.
Znam šta radim to se je moglo vidjet iz 23# posta jer su mu stali samo jedan driver od grafike i jedan zvuk , USB nebitan...

i ja sam ponovno instalirao win bez problema i pita sam za savjet koji driver da stavim 1. , 2. ... moždaje u tome bila kvaka... i napisao sam za svaki driver ID jer mi je niky rekao da mu pošaljem cijeli da ne kratim...

i da... zašto bi mi ti nebi pomogao... ako misliš da je totako lako.... vrlo je teško naći drivere sad za xp jer sad vlada win 7... ja sam dobio sa svojim laptopom dirvere za win 7 ali mi se nesviđa win 7 iz nekih razloga..
i još ovo nisam glup da neznam kako skinut drivere... samo sam tražio pomoć a ne prepirku i ponižavanje jer sam tražio pomoć.

Zadnje izmijenjeno od: asusn61jvjx199. 19.09.2010. u 12:46.
asusn61jvjx199 je offline  
Staro 18.09.2010., 20:39   #44
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Nisam mod ovdje ali amo "spustit balun na zemlju" i razgovarat tehnički i s argumentima.

Napomena za Uber Gosu, svim laptopima šta sam do sada "dizao" XP a nemaju "službenu" podršku za taj os hdd kontroler radi u nativnom AHCI modu. Jasno ovo treba znat napravit i zahtjeva neko vrijeme a ne prebaci u IDE mod i "peglaj". Kod nekih modela je ta opcija namjerno izbačena / sakrivena iz BIOS - a. Prije ili kasnije to jednostavno neće biti moguće zbog nedostatka / neispravnog drajvera a glavni krivac za to je deal Mirkosheet - proizvođači i guranje Vista / W7 os - a te da vam po x put uzmu lovu za istu stvar.

Za asus61...., nažalost nema garancije uspjeha, jedino mi je pomalo čudno da ni jedan property drajver neradi i svi javljaju code 10 error.
Nikky je offline  
Staro 19.09.2010., 01:57   #45
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Kad nejde ovako "glavom kroz zid", isprobaj 3rd party softver: Driver Genius Professional 10. Meni zna često puta pomoći kad slažem neku staru ragu za koju su driveri izsčezli sa svemrežja pa možda pomogne i tebi.
tutix je offline  
Staro 19.09.2010., 05:59   #46
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ja imam drugu taktiku. Nabavio sam dvd sa 25.000 XP drivera (imam u rezervi i drugi sa 100.000). Kad mi se ne da zahebavati, ubacim njega i uvijek nađe driver. Možda je stariji driver, ali više nema uskličnika u Device Manageru. Onda kroz Windows Update napravim update tog drivera jer mi ga WU sam ponudi u svojoj 'Hardware' rubrici.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 19.09.2010., 14:18   #47
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Jasno ovo treba znat napravit i zahtjeva neko vrijeme a ne prebaci u IDE mod i "peglaj". Kod nekih modela je ta opcija namjerno izbačena / sakrivena iz BIOS - a. Prije ili kasnije to jednostavno neće biti moguće zbog nedostatka / neispravnog drajvera a glavni krivac za to je deal Mirkosheet - proizvođači i guranje Vista / W7 os - a te da vam po x put uzmu lovu za istu stvar.
Tako sam i ja to shvatio, daj mi još ako ti nije bed objasni (ili link) kako stavit XP u AHCI modu, jer na nekim novijim laptopima je ZLO....

Još jedno pitanje, kao isključit automatsko vračanje u PIO mod winXP-a??
Uber Gosu je offline  
Staro 19.09.2010., 15:18   #48
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
O tome smo govorili xyz puta a evo i Sticky:
Integriranje Service Packa i drivera za SATA/RAID kontroler na Windows XP CD
Kao primjer "rješavanja" tj. instalacije vidi:
HP Pavilion dv9620us & XP (x32)
Drugo pitanje će se riješit samo od sebe kada napraviš ovo poviše.
Nikky je offline  
Staro 19.09.2010., 17:42   #49
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Pa to i ja velim.

Slažem se, ali više desetaka instalacija je iza mene tak da to nebi trebao biti problem...

Ne postoji šansa da se XP stavi na laptop (neke laptope) u AHCI modu (uglavnom u AHCi modu bude BSOD vrlo brzo u setupu XPa).

Objasni ti kak 7ica radi ko is puške a XP lomi u PIO mod?!?

Microsoftu je interes da se prodaje 7ica, vjerujem da oni diktiraju neke smjernice razvoja.
Nakon nešto tisuća instalacija XP-a još nisam vidio niti jedan prijenosnik kojem se ne da dići u native (AHCI) modu, uz pravi driver i pravi XP. To često znači da je neki SP obavezan. O ostalim načinima da ne govorim.

Imaš neki konkretan primjer?

Isto tako, MS-u svejedno, za XP treba isto licenca kao i za W7, dapače, ako želiš licencirati nije nikakav problem niti neka mudrost. Problem je u onima koji trebaju dati podršku za XP, a to su oni koji "daju" drivere.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 20.09.2010., 10:12   #50
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
O tome smo govorili xyz puta a evo i Sticky:
Integriranje Service Packa i drivera za SATA/RAID kontroler na Windows XP CD
Kao primjer "rješavanja" tj. instalacije vidi:
HP Pavilion dv9620us & XP (x32)
Drugo pitanje će se riješit samo od sebe kada napraviš ovo poviše.
S ovim gore nemam problema, već sam rekao uspio sam stavit XP SP3 32 i instalrat sve bitne drivere (osim touchpada), laptop radi "normalno" jedino HDD kontroler stoji u PIO modu (3MB/sec...lol), pokušao sam brdo stvari koje sam našao na webu, nažalost opcija "DMA if available" se resetira na PIO svaki put (http://www.microsoft.com/whdc/device...e/IDE-DMA.mspx)

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nakon nešto tisuća instalacija XP-a još nisam vidio niti jedan prijenosnik kojem se ne da dići u native (AHCI) modu, uz pravi driver i pravi XP. To često znači da je neki SP obavezan. O ostalim načinima da ne govorim.

Imaš neki konkretan primjer?
Radi se o n HP ProBooku, ne znam napamet koji model, laptop ima samo 1GB RAM tako da forsanje 7ice mena nekog smisla, al da laptop izgleda "jebachki" , bome izgleda

Koristio sam 2 CD-a, original XP HOME te XP PE koji troše 70MB RAMA u radu i nemaju ništa extra u sebi osim podrške za naša slova, ista stvar. Instalacija chipseta STATA/RAID drivera pa povratak u AHCI isto tako ne radi (reset za vrijeme loadanja win screena).
Uber Gosu je offline  
Staro 20.09.2010., 10:23   #51
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Izgleda da ne čitaš šta smo napisali u temi i danim linkovima, instalacija u IDE modu pa naknadno dodavanje SATA drajvera i prelaska na SATA mod rada NE radi. Treba u startu prilikom instalacije krenit sa SATA modom rada.
Za touchpad stavi ovdje njegov Device ID.
Nikky je offline  
Staro 20.09.2010., 10:29   #52
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
S ovim gore nemam problema, već sam rekao uspio sam stavit XP SP3 32 i instalrat sve bitne drivere (osim touchpada), laptop radi "normalno" jedino HDD kontroler stoji u PIO modu (3MB/sec...lol), pokušao sam brdo stvari koje sam našao na webu, nažalost opcije "DMA if available" se resetira na PIO svaki put (http://www.microsoft.com/whdc/device...e/IDE-DMA.mspx)
To radi u ATA modu?
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Radi se o n HP ProBooku, ne znam napamet koji model, laptop ima samo 1GB RAM tako da forsanje 7ice mena nekog smisla, al da laptop izgleda "jebachki" , bome izgleda

Koristio sam 2 CD-a, original XP HOME te XP PE koji troše 70MB RAMA u radu i nemaju ništa extra u sebi osim podrške za naša slova, ista stvar. Instalacija chipseta STATA/RAID drivera pa povratak u AHCI isto tako ne radi (reset za vrijeme loadanja win screena).
S HP-om nije bilo nekih problema osim potrebe inicijalne instalacije sa SP1/2 (ovisno o modelu), a nikako ne preporučujem ići na ATA mod pa prebacivanje na SATA.
Ako već netko ne zna kako to izvesti, neka ide na W7, licenca košta isto.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 20.09.2010., 10:56   #53
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Koleginica kupila Acer eMachines E527 u Mercatoneu. Laptop ima Celeron i 1 GB RAM-a. Podrške i drivera za XP i Vistu nema, čak piše da je "Designed for W7". Stavio sam gore W7 Home Basic jer je njega kupila u dućanu, još samo malo preroštao po servisima, ali je sve i dalje sporo. Mislim, kako onda može biti "Designed for W7" sa 1GB RAM-a.
E sada, budući je iz Mercatonea, kolegica bi kupila još barem 1GB. Gdje se može to ugraditi da se ne izgubi jamstvo, budući je neka folija preljepljena preko "vratašca" ispod kojih se stavlja RAM.
Brko je offline  
Staro 20.09.2010., 11:23   #54
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Koleginica kupila Acer eMachines E527 u Mercatoneu. Laptop ima Celeron i 1 GB RAM-a. Podrške i drivera za XP i Vistu nema, čak piše da je "Designed for W7". Stavio sam gore W7 Home Basic jer je njega kupila u dućanu, još samo malo preroštao po servisima, ali je sve i dalje sporo. Mislim, kako onda može biti "Designed for W7" sa 1GB RAM-a.
E sada, budući je iz Mercatonea, kolegica bi kupila još barem 1GB. Gdje se može to ugraditi da se ne izgubi jamstvo, budući je neka folija preljepljena preko "vratašca" ispod kojih se stavlja RAM.
Čija je naljepnica? Tko je uvezao opremu i što piše pod ovlašteni servis? Piše li u uputstvima procedura ugradnje memorije?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 20.09.2010., 11:27   #55
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Čija je naljepnica? Tko je uvezao opremu i što piše pod ovlašteni servis? Piše li u uputstvima procedura ugradnje memorije?
Mislim da je MSAN, no nisam siguran. Vratio sam ga. Naljepnica preko tih vratašca je Acerova.
Brko je offline  
Staro 20.09.2010., 11:28   #56
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Za eŠroteks imaš posebnu temu (u naslovu za "jači" e725 model) i XP drajverima.
Na eMachines.com.hr stoji:
Servisni centri::

Manor Informatica d.o.o.
Buzovecka 89
HR 4000 Cakovec
Phone. +385 40364988/989
Contact person: Sinisa Suvajac
E-mail: sinisa@manor.hr

SENSOplus servis d.o.o.

Zagorska 2
Phone: 0038513030720
Fax: 0038513030729
E-mail: servis@senso-plus.hr

Recro d.d.

Avenija Većeslava Holjevca 40
10000 Zagreb
Phone: +385 (0)1 3650 774
Fax: +385 (0)1 3650 798
E-mail: rservis@recro.hr

M SAN Grupa d.d.

Dugoselska cesta 5
10370 Rugvica (Zagreb East)
Phone. +385 1 640 1111
Fax. +385 1 3654 982
E-mail. servis@msan.hr
Nikky je offline  
Staro 20.09.2010., 11:38   #57
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mislim da je MSAN, no nisam siguran. Vratio sam ga. Naljepnica preko tih vratašca je Acerova.
Zvrcni neki od servisa koje je Nikky naveo i pitaj. Možda ima neka "posebna" procedura.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 20.09.2010., 11:47   #58
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ma ja se ne mislim sa time više tlačit. Ima supruga svoga pa neka zove u svakom slučaju, hvala vam obojici na informaciji pa neka se snalaze. mada koliko poznam te ljude, oni će prije poderat tu naljepnicu i na svoju ruku to ugrađivati. no nema veze. Hvala.
Brko je offline  
Staro 20.09.2010., 18:18   #59
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Uglavnom ovo sa "Modanjem" CDa XPa ne dolazi u obzir, previše zajebancije, eventualno da meni treba bi se zajebavo s tim, ovak 0 bodova. Još ak nekom trebam objasnit nekaj...lol.

Samo neka stave bar 2bg u laptop da fino radi, a drivere valjda svaki ima svoje ko motori u AMG-u, dobiš i potpis meštra koji ih je pisao.

Cijeli taj biznis mi se gadi, do sada nisam vidio laptop koji bi si osobno nabavio, najbliže je bila jedna high end toshibica, ovo ostalo je sprdnja, nit moš ozbiljan rad na njemu vršit nit moš igrat ko čovjek...susedu se najači HP pavilion od 2kE + PDV zakuho od WOW-anja, a na tastaturi moš ćevose peć kad grafa radi na max...
Uber Gosu je offline  
Staro 20.09.2010., 20:53   #60
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Uglavnom ovo sa "Modanjem" CDa XPa ne dolazi u obzir, previše zajebancije, eventualno da meni treba bi se zajebavo s tim, ovak 0 bodova.
Onda nemoj radit os install, prepusti onom tko to zna napravit kako treba, bez uvrede.
Cijeli "pripremni" posao traje cca 10 min i vrijedi ti za više sata kontrolera tj. chipseta ako ga tako napraviš.
Nikky je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na