Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2009., 15:22   #31
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova

Wind Pink?
Malo sam potrazi po nasim trgovinama,i vidim da nije lose ono sto wind nudi. Malo cu prosvrljati po trgovinama da ga vidim. Ovaj novi od 10" je taman.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 18:20   #32
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
Zamolio bih nekoga tko ima AAO D 150, pa da napise kakva je tastatura, dali se savija pri pisanju, i koliko stvarno baterija traje (6-cell), onako s ukljucenim WiFi-em, office,.

Hvala,
Snail je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2009., 00:28   #33
xvx1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Eh da, kad si vec spomenuo i taj touchpad. Aspire One ima jako glupo postavljene tipke misa na touchpadu, bar meni. Umjesto da stoje ispod touchpada (na njegovoj donjoj ivici) oni su rasporedjeni tako da jesan stoji sa lijeve strane a drugi sa desne strane touchapada.

Stvarno ne znam kolike poslijedice Černobila treba neko da ima da bi mu ono bilo "prirodno" za koristenje.
Govori se o novom Aspir One D150, koji je odbacio tu glupost sa rasporedom touchpad tipki, dodao 10" ekran, mrvicu brži i štedljiviji proc, 6 cell bateriju i to sve za nekih 2800 kn.

Slažem se da je MSI Wind U100 neusporedivo bolji od starog Acera (ali i skuplji), mada i on ima kretenizama:

1. Iako ima vrlo kvalitetnu izradu tipkovnice, ima i gluplji raspored tipki sa strelicama od Acera. Ne samo da su zbog njih tipke '.' i ',' uže, već nisu stale ni PgUp i PgDn tipke.

2. Ctrl i Fn su obrnute, OK da se riješiti modanim bios-om, ali za to treba potrošiti vremena.


Što se tiće N280 i Z530 procesora, ne radi se toliko o brzini, koliko o potrošnji i dužem trajanju baterije. Ako je nekome bitna brzina, onda Wind sa svojim Turbo modom nema alternative, koji kad se uključi diže proc na do 2 GHz ili ga spušta na 800 MHz ovisno radi li na struji ili bateriji.
xvx1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 12:22   #34
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
zanimljivo,ali na kraju idem u trst ili udine sredinom 4mj,ako neko hoce samnom nek se javi,ja idem pokusat ubost asusa eeepc1000he
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 21:16   #35
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
Dali netko zna nesto o Lenovo IdeaPad S10, cini mi se dobar,. barem sto se tice kucista ako su se drzali plastike od prijasnjih notebook-ova, jedino je autonomija malo slabija,.

- Koji je vas izbor, Lenovo IdeaPad S10 ili Acer Aspire ONE D150 s 6 cell bat.

Zahvaljujem mnogo,.
Snail je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 23:54   #36
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
Citiraj:
Autor Snail Pregled postova
Dali netko zna nesto o Lenovo IdeaPad S10, cini mi se dobar,. barem sto se tice kucista ako su se drzali plastike od prijasnjih notebook-ova, jedino je autonomija malo slabija,.

- Koji je vas izbor, Lenovo IdeaPad S10 ili Acer Aspire ONE D150 s 6 cell bat.

Zahvaljujem mnogo,.
moj izbor iskreno bi bio acer aspire one d150
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 00:09   #37
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
Da tako bi i moj bio,. Samo sto sam vec imao jednog AAO, i strgao mi se, crkla je maticna, bio je na servisu, promjenili, ali nikada vise nije radio kao kad je bio nov,
Tako da sada vise ne znam,. Trebam neki netbook kroz tjedan dana zbog posla, a ne znam koji, ,

Kaad se kod nas ne moze ni pametan netbook kupiti, za lenova s10 nisam niti mislio da ce doci,... Jos da dojde SAMSUNG NC10,...
Snail je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 09:57   #38
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
a cuj,moze se desit,moze se to desiti i dell-u,isto ako acer ima malo losiju kvalitetu izvedbe kucista..
kod nas bi trebali sada stici asusi eee pc 1000h i vjerojatno he ali cijena ce biti iznad 3500kn,sto je preskupo,posto u americi je he 399dolara a u ita 350-399 eura
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 12:55   #39
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 15:51   #40
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
da, znam da se to moze destiti i DELL-u, naravno,. a ne znam,.. Maticna je crkla i mom kolegi na njegovom ACER-u, tako da ne znam,.. mozda nemamo srece,..

Ja sam rezervirao sebi jednog lenovo s 10E, znam da je po svemu slabiji,. ali ima mat ekran, a cesto sam vani na terenu, pa ajd jedna prednost,..
a rakao mi je neki ciko iz mikronisa da ce stici 6 cell baterije.. pa onda uredu,.
- idem ga vidjeti u pon,. pa javim kako to cudo izgleda,..
pozdrav,
Snail je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2009., 23:41   #41
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
Citiraj:
Autor Snail Pregled postova
da, znam da se to moze destiti i DELL-u, naravno,. a ne znam,.. Maticna je crkla i mom kolegi na njegovom ACER-u, tako da ne znam,.. mozda nemamo srece,..

Ja sam rezervirao sebi jednog lenovo s 10E, znam da je po svemu slabiji,. ali ima mat ekran, a cesto sam vani na terenu, pa ajd jedna prednost,..
a rakao mi je neki ciko iz mikronisa da ce stici 6 cell baterije.. pa onda uredu,.
- idem ga vidjeti u pon,. pa javim kako to cudo izgleda,..
pozdrav,
ja bi ti preporucio asusa eee pc 1000h ili he,razlika tih 2 je to sto he ima tipkovnicu kao macbook-ovi,mrvicu jaci proc n280 i baterija koja traje do 10:30,ali uredno drzi 6:30-7:00 sati sa svime ukljuceno onako pod full opterecenje,dok h serija baterija traje do 7 sati,teorecki neznam stvarno
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 23:45   #42
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
hvala ti puno,bas sam trazio neki site a nisam ga mogao nac,imas pivu kada dodem u opatiju i naravno da ga zajedno testiramo
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2009., 10:15   #43
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Citiraj:
Autor Snail Pregled postova
da, znam da se to moze destiti i DELL-u, naravno,. a ne znam,.. Maticna je crkla i mom kolegi na njegovom ACER-u, tako da ne znam,.. mozda nemamo srece,..

Ja sam rezervirao sebi jednog lenovo s 10E, znam da je po svemu slabiji,. ali ima mat ekran, a cesto sam vani na terenu, pa ajd jedna prednost,..
a rakao mi je neki ciko iz mikronisa da ce stici 6 cell baterije.. pa onda uredu,.
- idem ga vidjeti u pon,. pa javim kako to cudo izgleda,..
pozdrav,
jesi siguran za mat ekran?? Pročitaj ovaj review; http://www.notebookcheck.net/Review-...k.14951.0.html i pogledaj što piše pod display..

iz njega zaključujem da taj lenovo nije niš posebno, tipično prvo mače za u vodu bacit (obrati pozornost na svjetlinu ekrana; jadno, 16:9 što je totalni promašaj po meni na 10" ekranima, premali tačpad..).
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2009., 12:37   #44
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
zasto ne mat ekran,imao sam u rukama asus eee pc 100hgo,ono sta nudi t-com,on ima mat ekran i super se vidi i ljepo svijetli i dobra je ostrina,i prednost kod mat ekrana je sto mozes po suncanim danima normalno ga koristiti dok glossy ekrani ces popizdit i odustat
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2009., 12:38   #45
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
@rak21; ispricavam se,sadaa sam skuzio sta si htjeo reci,da taj lenovo nema mat ekran nego glossy
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2009., 13:17   #46
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Citiraj:
Autor GrAviTy Pregled postova
hvala ti puno,bas sam trazio neki site a nisam ga mogao nac,imas pivu kada dodem u opatiju i naravno da ga zajedno testiramo
Za lakše snalaženje - ta trgovina ti je negdje prekoputa trg. centra Il Giulia. Inače, user nino je tamo 'inventar'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2009., 16:05   #47
Icoo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Pročitao sam tu negdje na forumu da će kod nas uskoro u prodaju krenuti modeli 1000H i 1000HE (ovaj 1000HGo se može samo nabaviti u T-Mobileu) pa ima li tko kakvu info o tome?
Icoo je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2009., 18:50   #48
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Za lakše snalaženje - ta trgovina ti je negdje prekoputa trg. centra Il Giulia. Inače, user nino je tamo 'inventar'.
hvala na info,isto ako poznajem dobro taj grad posto sam cesto isao tamo,ali ne u nabavu informatickih djelova,ali sve jedno hvala jos jednom,bum ti javio kada ga kupim pa budemo isli na cugu
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2009., 18:53   #49
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
Citiraj:
Autor Icoo Pregled postova
Pročitao sam tu negdje na forumu da će kod nas uskoro u prodaju krenuti modeli 1000H i 1000HE (ovaj 1000HGo se može samo nabaviti u T-Mobileu) pa ima li tko kakvu info o tome?
jest,od nekih izvora iz mikronisa rekli su da bi trebali doci u 4mj kod nas serija 1000h,ali prepostavljam i he isto da ce doci(to nisu oni rekli,to ja prepostavljam),sve u svemu neznaju tocno cijenu ali da nece biti cijena ispod 3500kn,sta je previse za takav netbook,posto u italiji se mogu nabaviti po 320-50eura,sta iznosi otprilike 2400-2600kn jos kada se odbije iva koja je 18% dodu nekih 2100-2200kn
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2009., 22:36   #50
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
Da nisam znao da dolazi asus 1000h, idem u pon u mikronis pa cu ih pitati, znam jednog covjeka tamo, pa ce mi reci,.
Snail je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 01:30   #51
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
Citiraj:
Autor Snail Pregled postova
Da nisam znao da dolazi asus 1000h, idem u pon u mikronis pa cu ih pitati, znam jednog covjeka tamo, pa ce mi reci,.
super,pa javi sta saznas
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 01:37   #52
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor GrAviTy Pregled postova
ali da nece biti cijena ispod 3500kn,sta je previse za takav netbook
Baš povoljno za "hrvatske prilike".
Uh kako mrzim to naše tržište i nerealne cijene.

Za Netbook maksimalno dajem do 3000kn i to pod uvjetom da je minimalno 10" i ima 6-cell bateriju.Za sve iznad isplativije je uzeti jedan solidan 15,4" laptop i "pretrpjeti" nošenje tih 2,5kg te manjeg kapaciteta baterije.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 11:11   #53
Icoo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Slažem se...do 3000kn i ne dalje...iako bih kod ovog 1000HE možda napravio iznimku zbog činjenice da mu baterija traje 8-9h...što pomete svu konkurenciju...koji će ti k.... netbook koji traje 2:30h max...
Icoo je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 14:19   #54
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
Citiraj:
Autor Icoo Pregled postova
Slažem se...do 3000kn i ne dalje...iako bih kod ovog 1000HE možda napravio iznimku zbog činjenice da mu baterija traje 8-9h...što pomete svu konkurenciju...koji će ti k.... netbook koji traje 2:30h max...
ali sta ce ti HE kod nas kada ce kostat 4000-4500kn kao onaj mininote od hp ostao paf kada vidio cijenu kod nas,to nase trziste pretjeruje,srecom da ita nije daleko
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2009., 16:58   #55
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
Eto bio ja u Mikronisu, vidio sam Lenovo S10E, nije los, izgleda dobro, tipkovnica je dobra, mekana tipka, i ne savija se tipkovnica pri tipkanju, i kuciste izgleda da je cvrsto, robustan je dosta, i nije tako debel kao sto je na slikama,
Doci ce u bijeloj i crnoj boji, nesto vise crnih nego bijelih, i u toj turi doci ce 6-cell baterije, i kostati ce 700-800kn,
Svidja mi se, ali mislim da cu ipak uzeti AAO D150 s 6 cell, i produziti jamstvo na 2 god,.
Vise se isplati, AAO D150 me s dodatnim jamstvom i 6 cell bat kosta skoro 2200kn, dok Lenovo oko 3400kn s 6 cell, i 1 god garancije, covjek mi je preporucio Lenovo, a sada,.?

iako se Acer nesto vise grije i izgleda plasticnije (igracka), a negdje sam bio procitao da AAO D150 ima bolju tastaturu od Lenova S10e, a kada sam tipkao na njemu bila je oke, tako da ne znam,

Bio sam pitao za Asusa 1000H, rekao mi je covjek da ne zna tocno kada ce doci, rekao je da bi trebao dici kroz mjesec dana, a sada, ... ?
Snail je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2009., 18:52   #56
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
ma neznaju oni ni sami kada ce asus 1000h doci kod njih ocito
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2009., 11:45   #57
Josipinjo
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Citiraj:
Autor Snail Pregled postova
Eto bio ja u Mikronisu, vidio sam Lenovo S10E, nije los, izgleda dobro, tipkovnica je dobra, mekana tipka, i ne savija se tipkovnica pri tipkanju, i kuciste izgleda da je cvrsto, robustan je dosta, i nije tako debel kao sto je na slikama,
Doci ce u bijeloj i crnoj boji, nesto vise crnih nego bijelih, i u toj turi doci ce 6-cell baterije, i kostati ce 700-800kn,
Svidja mi se, ali mislim da cu ipak uzeti AAO D150 s 6 cell, i produziti jamstvo na 2 god,.
Vise se isplati, AAO D150 me s dodatnim jamstvom i 6 cell bat kosta skoro 2200kn, dok Lenovo oko 3400kn s 6 cell, i 1 god garancije, covjek mi je preporucio Lenovo, a sada,.?

iako se Acer nesto vise grije i izgleda plasticnije (igracka), a negdje sam bio procitao da AAO D150 ima bolju tastaturu od Lenova S10e, a kada sam tipkao na njemu bila je oke, tako da ne znam,

Bio sam pitao za Asusa 1000H, rekao mi je covjek da ne zna tocno kada ce doci, rekao je da bi trebao dici kroz mjesec dana, a sada, ... ?
Daj mi molim te reci gdje ima za kupiti po toj cijeni od 2200 kuna..i ja bi onda vrlo rado jednog
Josipinjo je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2009., 13:26   #58
northeus
Premium
Moj komp
 
northeus's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 104
northeus je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2009., 14:23   #59
n1xa
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: velika gorica
Postovi: 2
u novom bugu test
best buy : acer d150 (6 cell 7h rada, 2999kn manor informatika) i lenovo (5h rada, spominje se prosirena baterija i cijena od 2699 mikronis, na webu im pise 2550 (?) )
ostali ispod 3h
n1xa je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2009., 22:39   #60
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
jao ispricavam se 3200 je trebalo, a ne 2200, ispricavam se jos jednom, tesko malo preko moba pisati.,.

usput, kupio sam BUG, mislio sam da cu se rijesti dileme izmedju AAO D150 i lenovo S10E,
razocarao sam se malo, nisu nista opisali u opisima netbooka, jako sturo opisano,.
nisu niti spomenuli da Lenovo ima dva diska, SSD 4GB, i ovaj obicni 160GB.. ili da AAO D150 ima dobro rijeseno hladjenje,. a meni bas nekih max 40 st C, i nije malo,. ali dobro to je odozdo... oke,.
http://www.notebookcheck.net/Review-...k.15155.0.html

+ Kao pozitivnu stvar za AAO D150 (7.04h) su napisali, autonomija, kvaliteta ekranskog pristupa, ergonomija, kvaliteta izrade, sustav za hladjenje, i bluetooth
- kao negativnu stvar,. Visoka cijena konfiguracije s 3G modemom,

A za IdeaPad S10E od Lenova
+ Kao pozitivna stvar vrijeme autonomije (4,52h), kvaliteta izrade, Splash OS za brzo provjeravanje maila i surfanje
- kao negativnu stvar, smjestaj mikrofona i samo 2 USB-a
Snail je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na