Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.11.2007., 11:32   #31
shock
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 47
Citiraj:
Autor SeaMan Pregled postova
Moze kakav reupload please? Grafiku sam rješia sa driverom direktno sa intelovog sitea, al mi modem, zvuk i chipset driveri od 6170s ne pasu
Probaj ove:

chipset i modem

UAA (nakon ovog ide audio drajver kojeg ću postaviti kad dođem kući)
shock je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2007., 17:48   #32
raky_b
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 23
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Sempron je bolji proc od Celerona. Što se tiče grafika, tu si se malo zbunio - X12500 je ATI chipset i njegova grafa odgovara desktop X300 grafi. X3100 je Intel grafa.
Ovdje ćeš naći više informacija o dotičnima
http://www.notebookcheck.net/Compari...rds.130.0.html
ma ja to kontam,ali ili se nisam dobro izrazio ili ti nisi dobro shvatio...
jer u 6720 ide intelova tehnologija a u 6715 amd-ova... to shvatam,nego me zanimalo usporedba ta dva modela,dakle i proc i grafika... sta je isplativija kupnja.
s obzirom da se ipak radi o najjeftinijim modelima ne ocekujem puno,ali ipak valjda se zna koji od njih je bolji.
dakle,koliko je sampron bolji od celerona!?
i ati 1250 cini mi se da je ipak nesto drugacija od x300 desktop verzije,jer se nalazi u 5. klasi kao i inetlova x3100(a ati Mobility Radeon x300 u 4.),koja je ipak iznad nje na spisku a i po mjerenjima.

burajz mi ima 6715,(sampron 3600+,1GB rama i ati x1250) i radi ok....igra skoro sve proslogodisnje naslove,tek po koji na losijim postavkama... dakle grafa prolazi,pogotovo s obzirom da se ja ne igram,ali ipak me zanima i 6720 sa celeronom i x3100,koliko se isplati to uzeti za razliku od 300-400kn?
(za koju bi mogao doplatiti garanciju)
raky_b je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2007., 18:19   #33
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ajde pročitaj još jednom šta sam napisao: "X12500 je ATI chipset i njegova grafa odgovara desktop X300 grafi". Dakle, nigdje nisam spomenuo Mobility X300!
Ja bi radije uzeo AMD-ATI kombinaciju. Sempron je jači od Celerona, grafe su podjednake, a AMD-ATI kombinacija je i nešto jeftinija. Za razliku u lovi možeš uzeti još 1 Gb rama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2007., 18:39   #34
raky_b
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 23
ok,ali intelova gma x3100 je ipak iznad atijeve po performansama,ne znam za koliko(u stvari to me i zanima,da li je se isplati uzeti nesto slabiji proc ako je grafika nesto bolja) ali ipak je nesto iznad ati x1250 na toj listi mjerenja.
a i ne bih rekao da je ta konbinacija jeftinija... bar koliko sam ja vidio,ako znas za nesto bolje,odnosno jeftinije molim te pokazi mi...
evo ja dajem 2 primjera u istim trgovinama,a slicno je i u vemilu i hg-u:
6715s - http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=1820
6720s - http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=2042
ok,ima i jeftinijih ali razlika u cijeni je i u drugim trgovinama ista npr:
6715s sa 512MB rama i hardom od 80 GB - http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...=5403&catid=19
6720 sa gigom rama i hardom od 120 GB- http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...=5554&catid=19
po istoj cijeni....
dakle ne bih se slozio da je kombinacija amd-ati jeftinija.
barem ne tamo gdije sam ja gledao....

ps. hvala na pomoci,ako znas jos nesto da bih mogao dobiti za slicnu cifru,slobodno preporuci
iako mislim da je hp za te novce ipak nesto kvalitetniji od siemensa,acera i asusa...svi dolaze u obzir...ako znas neku iznimku,samo reci,bio bih jako zahvalan

Zadnje izmijenjeno od: raky_b. 02.11.2007. u 18:49.
raky_b je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 09:11   #35
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
U prva dva linka si opet zaboravio jednu 'sitnicu' - AMD/ATI ima Vistu i zato je skuplji 600kn.
Gledaj, ja preferiram AMD i ATI tako da ti nisam baš najmjerodavniji za preporuku. Jedno je sigurno - CeleronM je vremenom pregažen proc.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 12:54   #36
shock
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 47
shock je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 14:17   #37
Caesar
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 12
Pozdrav svim,

Recite vi meni kako da ja xp dignem gore jer se samo pci.sys plava slika pojavi - znači što tutnut unutra PRIJE xp-a da uopće xp instalacija prođe.Koliko sam skužio vi ste napisali da driveri idu poslije xp instalacije ali ja ne morem instalirat xp:-)Imam 6720s

Hvala
__________________
----------
clan leader, founder
=PRETORIANS= SPQR
Cro RTCW and W:ET clan
http://www.spqr-clan.com
since Feb,2002.
Caesar je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 14:22   #38
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Citiraj:
Autor Caesar Pregled postova
Recite vi meni kako da ja xp dignem gore jer se samo pci.sys plava slika pojavi - znači što tutnut unutra PRIJE xp-a da uopće xp instalacija prođe.Koliko sam skužio vi ste napisali da driveri idu poslije xp instalacije ali ja ne morem instalirat xp:-)Imam 6720s
Pitanje prožvakano milijun puta
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=86478
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 20:37   #39
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
problem s 6720s. radi samo desni zvučnik.
naživcirao se malo s lanom, onda svratio do foruma da vidim problem za ovo s zvučnikom i našao rješenje za lan. thx dečki.
volio bih i provjerit koji je zadnji firmware za dvd snimač, a snimač je matshita uj-861h verzija fw 1.50, malo tražim linkove ali ništa da nađem

još da riješim zvučnike... sve instalirano, mislim na drivere. imam u device manageru unknown device, a nemam pojma što bi to mogli biti, jer sam sve (ne sve, ali ono najbitnije) instalirao (chipset, grafu, zvuk, wlan, lan, modem....)

EDIT: everest mi je pokazao nešto s kvick buttons, pa skidam to: HP Quick Launch Buttons
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 21:19   #40
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Za 6720s i 6820s ako netko ima problema sa lanom na windowsima xp, dovoljno je flashati bios sa verzijom F3 i novijom, ili instalirati najnovije lan drivere.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 11:13   #41
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor Nammoth Pregled postova
Za 6720s i 6820s ako netko ima problema sa lanom na windowsima xp, dovoljno je flashati bios sa verzijom F3 i novijom, ili instalirati najnovije lan drivere.
imam te probleme. ne mogu se spojiti preko mrezne na net. na optima adsl traffic. jednostavno se ne zeli spojiti kroz ruter na net. dok s ovim kompom se mogu spojiti bez problema. znaci da je u laptopu fora

stavio sam f3 bios verziju. i isprobao obje verzije drivera, ali nijedna nece raditi. uvijek isti efekt. samo pise connecting through wlan mini port, tako nekako i tu stoji...

da, i moze pitanje: za zvuk, koje je drivere potrebno instalirati? jer sam instalirao one microsoftove uaa, frend mi je nešto jednom spomenuo da se prvo ti trebaju staviti pa zatim driveri od laptopa - je li to točno?
uglavnom, problem je da radi samo desni zvučnik! pliz, help
moram srediti taj laptop, prije bozica
bitno da je frendica htjela taj model i prije božića. a ja, daj, mogu ti ga ja srediti,... glupan, sad imam samo zahebanciju s tim

EDIT: sad pak u device manageru je pod upitnikom sm bus controler.... veselja li nakon restarta ga više nema ...

Zadnje izmijenjeno od: jollyb. 23.12.2007. u 18:57.
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 12:17   #42
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Nemojte me uzimati za riječ, ali čini da 6720s ima MONO zvučnik tj. samo jedan i da vam zato samo jedan radi. Provjerite specifikacije laptopa.

Za zvuk treba prvo staviti MS UAA HD audio drivere, a onda SoundMax (ili koji već jesu).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 12:20   #43
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nemojte me uzimati za riječ, ali čini da 6720s ima MONO zvučnik tj. samo jedan i da vam zato samo jedan radi. Provjerite specifikacije laptopa.

Za zvuk treba prvo staviti MS UAA HD audio drivere, a onda SoundMax (ili koji već jesu).
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en...5-3442832.html

na ovom linku piše:
Audio
High Definition Audio support; Integrated mono speaker; Stereo headphone/line out; Stereo microphone in


na ovako nešto nisam već neko vrijeme naleto. koja je to glupost, ne mogu vjerovati. da li je i ostalima tako?
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 12:22   #44
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Znao sam da se i sam iščuđavao da u 21 stoljeću ima novih lapova sa mono zvučnikom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 14:52   #45
svmw
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: croatia
Postovi: 78
Citiraj:
Autor raky_b Pregled postova
ok,ali intelova gma x3100 je ipak iznad atijeve po performansama,ne znam za koliko(u stvari to me i zanima,da li je se isplati uzeti nesto slabiji proc ako je grafika nesto bolja) ali ipak je nesto iznad ati x1250 na toj listi mjerenja.
a i ne bih rekao da je ta konbinacija jeftinija... bar koliko sam ja vidio,ako znas za nesto bolje,odnosno jeftinije molim te pokazi mi...
evo ja dajem 2 primjera u istim trgovinama,a slicno je i u vemilu i hg-u:
6715s - http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=1820
6720s - http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=2042
ok,ima i jeftinijih ali razlika u cijeni je i u drugim trgovinama ista npr:
6715s sa 512MB rama i hardom od 80 GB - http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...=5403&catid=19
6720 sa gigom rama i hardom od 120 GB- http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...=5554&catid=19
po istoj cijeni....
dakle ne bih se slozio da je kombinacija amd-ati jeftinija.
barem ne tamo gdije sam ja gledao....

ps. hvala na pomoci,ako znas jos nesto da bih mogao dobiti za slicnu cifru,slobodno preporuci
iako mislim da je hp za te novce ipak nesto kvalitetniji od siemensa,acera i asusa...svi dolaze u obzir...ako znas neku iznimku,samo reci,bio bih jako zahvalan
poz ekipa, frendica mi je zapela da hoce novi lap pa me, odnosno ju, zanima jel bolji hp 6715b ili 6715s kojeg ste vi spominjali, ili neki treci za te novce (ne razumijem se u hp-ovce pa ako moze mala pomoc i koja preporuka- trazi lap za glazbu, filmove i word...nema igranja- do nekih 5000-max 6000 kn)
..e da i 15.4''
svmw je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 18:56   #46
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor PostuP Pregled postova
ajd uploadaj ako nije bed.

Da ne moram trazit, kad si ti vec to obavio


i reci mi jesi li morao flesat bios radi etherneta? Mislim na bios i ethernet driver s ovog linka: http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...ctID=c01185888
ja sam flešao sa F01 na F03, intsalirao drivere s ovog linka ali mi ništa ne pomaže. mrežna s kompa na komp ne reagira, a kad uštekam u ruter da se spoji na net, spoji se, limited connection, kad probam dialup ništa se ne dešava.

što bi bilo sad preporučljivo? stavit ispočetka windowse pa odmah ethernet drivere ili kako? već sam lud....
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 08:14   #47
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Budem postao kombinaciju biosa i drivera koji rade za mene, pa probaj. (Samo atm nisam doma, cim dodjem - postam). Btw za smbus controller dovoljno je instalirati Intelove chipset drivere (ICH9 za 6720s ako se nevaram) i restartati laptop.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2008., 01:36   #48
rtstorm
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 9
Exclamation Problem sa mrežnom na HP 6720s

Pozdrav!
Imam također problem sa LAN-om. Kada se ušteka kabel u ruter za internet sve radi kako treba, ali problem je u tome što kada želim HP-a spojiti sa drugim računalom uopće ne prepoznaje kabel, tj. kada uštekam kabel ništa se ne dogodi.
Imam BIOS F07!

Hvala unaprijed!!
rtstorm je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2008., 20:40   #49
puckooo
Premium
Moj komp
 
puckooo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Pakrac
Postovi: 83
6720s vista activation

vidim da nitko ne pise o mom problemu pa ga idem ovdje postati...
rijec je o famoznom 6720s i VISTI...
Koju god VISTU stavio ne mogu je aktivirati ....ne mogu je ni rucno aktivirati slijedecom metodom:

1.
- uninstall all previous vista cracks, you have tried, or install vista without a key
- get this http:xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx39-CERTS.zip
- extract it
- there is one called 'HP.XRM-MS' , take the file to C: and leave it there



2. now make sure you have administrative rights ( cmd, write: ' net user Administrator active ' )


3. for later (step 4 ) , choose your vista vision, (e.g. when you have premium, use the premium key)
keys for HP,

Ultimate: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Home Premium: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Home Premium: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


4. write in CMD these 2 following commands

( xxxxx stands for one of these hp-keys above )

first write, slmgr.vbs -ipk XXXX-XXXX-XXXX-XXXXX-XXXXX, wait for a OK
- second write
slmgr.vbs -ilc C:\HP.XRM-MS
wait for okay

reboot.

e sad me zanima ima li nektko slicnih problema i da li je i na koji nacin uspio aktivirati visticu? ja sam izgubio 1 godinu života mozgajući kako je aktivirati i nisam uspio...ljudi, please pomozite

Zadnje izmijenjeno od: puckooo. 04.12.2008. u 21:10.
puckooo je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2008., 21:08   #50
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor puckooo Pregled postova
Koju god VISTU stavio ne mogu je aktivirati standardnim vista activatorima (vista loader 2.0, 2.12, 2.13...)...
Brzo to editiraj ili briši prije nego tor to vidi
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2008., 21:12   #51
puckooo
Premium
Moj komp
 
puckooo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Pakrac
Postovi: 83
ispravih....samo da dobijem od nekoga odgovor...zbilja sam u bezizlaznoj situaciji...
puckooo je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 17:06   #52
Kyzo 051
Premium
Moj komp
 
Kyzo 051's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Hello ekipa i ja imam ovo cudo od laptopa i vrijeme mi je za reinstalaciju windowsa xp, naravno tudum sam i pojma nemam al ipak ovo zelim sam napraviti, nije problem u windowsima nego u driverima, zanima me redosljed instalacije drivera dali ih instalirati kao sto su poslozeni na hp stranici ili drukcije i jesu li svi dobri i dali uopce treba sve one drivere staviti??? unaprijed hvala nemojte me odkantati please))
Kyzo 051 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 17:52   #53
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor Kyzo 051 Pregled postova
Hello ekipa i ja imam ovo cudo od laptopa i vrijeme mi je za reinstalaciju windowsa xp, naravno tudum sam i pojma nemam al ipak ovo zelim sam napraviti, nije problem u windowsima nego u driverima, zanima me redosljed instalacije drivera dali ih instalirati kao sto su poslozeni na hp stranici ili drukcije i jesu li svi dobri i dali uopce treba sve one drivere staviti??? unaprijed hvala nemojte me odkantati please))
Chipset, grafa, zvuk, mreža, touch pad i ostale gluposti
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 21:05   #54
Kyzo 051
Premium
Moj komp
 
Kyzo 051's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
hvala Mr. Black
Kyzo 051 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na