Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.04.2015., 16:20   #511
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
"n" mod može raditi samo prema korisnicima koji imaju "n" mod na svojim uređajima, a uslijed smetnji ili udaljenosti pri lošem signalu automatski može preći u "g" mod.
Ukoliko podesiš "n" mod fiksno na ruteru tada će se onemogućiti veza korisnicima koji nemaju "n" mod .

P.S. ...to sa QoS neće omogućiti bolju vezu na wifi, ali će samo smanjiti mogućnosti korisnicima kvalitetne lan veze...
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2015., 11:07   #512
stokis
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: vinkovci
Postovi: 191
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
@stokis
Na ZTE stavi PPPoE PassThrough i ukljuci TP na njega. Opsirnije upute vidi ovdje:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=256861
ok, to znam ali dali je dovoljno stavit samo kvačicu



trebali još ugasit wlan,dhcp,itd upisat ovdje user i pasword ?
stokis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.05.2015., 19:10   #513
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Ovdje jos trebas stavit Connection Trigger na "Connect Manual" ili "On Demand" (ne znam koju opciju ima)
Bit ukljucivanja opcije "PPPoE pass-through" je da postavis internet kanal (VPI/VCI) u tom routeru u "bridge", dakle spajanje na internat i autentifikaciju (username/password) stavljas u drugi router koji je spojen na ovog. Tako kanali za Voice-IMS i IPTV ostaju na prvom routeru, a kanal za internet se prosljedjuje na drugi router koji onda s njim upravlja.

Wlan mozes ugasit kao i DHCP, a mozes u nekim kombinacijama i oba ostavit upaljene. Kako bi oba routera trebala biti u razlicitim mreznim segmentima (prvi 192.168.1.1 a drugi 192.168.2.1) te ako koristis wifi na prvom routeru onda je pozeljno ostaviti DHCP ukljucen sa nekim rasponom adresa recimo od 192.168.1.50 do 192.168.1.100

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 02.05.2015. u 19:20.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2015., 23:24   #514
boyan969
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: VK
Postovi: 12
Podesio sam ZTE-a da vrijeme ažurira preko NTP-a kako je objašnjeno u postovima #306-314
(Hvala Tex Willeru, Nikkyju, Bluzeru...)

I bilo je sve 5 dok nisam isključio router.
Kad sam ga uključio, Current time je opet bilo 1.1.2000.,
iako se podaci u SNTP-applikaciji nisu poništili.
I tek kad sam ponovo upisao (iste postavke), vrijeme je ažurirano.

Ima li za to neki drugi lijek, osim da NIKAD ne gasim router?
boyan969 je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2015., 23:41   #515
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
A jeli ima nekakvi Save osim Applay, drugim riječima jeli ima negdje komanda da snimi postavke / promijenjeno ?
Ako nije snimio promjene isto će se ponavljati nakon svakog gašenja.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 00:00   #516
boyan969
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: VK
Postovi: 12
Ima samo Submit (i Cancel)
Kad sam nakon gašenja/paljenja ponovo otvorio tu SNTP-aplikaciju
svi podaci su bili tu (vremenska zona, adrese servera, ali vrijeme JOK.
Kad sam stavio na prvo mjesto time.windows.com,
a na drugo 192.168.249.156 tek je onda ažurirao vrijeme.
boyan969 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 00:21   #517
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Znači da je zapamtio ali ne odradi ... to možeš pokušati defektirati preko log - ova.
Inače NTP ima više pod - varijanti pa može i to zezati ...
Možeš probati na prvo mjesto staviti 195.29.150.3 pa javi rezultat.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 14:01   #518
boyan969
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: VK
Postovi: 12
Citiraj:
defekt... log...
whaaaaaat?

Izgleda da je kombinacija windows time i 192.168.249.156
odradila svoj posao. Nakon OFF/ON sve je kako treba.
Samo se nadam da to nije bila slučajnost.

Kombinacija 192.168.249.155 i 192.168.249.156 nije upalila.


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.05.2015. u 17:30. Razlog: Ne treba vikati
boyan969 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 20:19   #519
stokis
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: vinkovci
Postovi: 191
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ovdje jos trebas stavit Connection Trigger na "Connect Manual" ili "On Demand" (ne znam koju opciju ima)
ima obadvije opcije,a li radi jedino sa Always On
stokis je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 20:55   #520
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Objasni malo ...
Za ovo šta tebi treba (PPPoE Pass-Trough) ne želiš da prvi router (ovdje ZTE) spaja / diže Internet konekciju, nego želiš da to radi drugi router,

zbog toga se u uputi navodi da u prvom routeru (ovdje ZTE) postavi Connection Trigger na "Connect Manual" ili "On Demand",
u drugom routeru se postavi Connection Trigger = Always On.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2015., 21:16   #521
stokis
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: vinkovci
Postovi: 191
jbg,, ovako radi
ako stavim one druge opcije izbaci mi grešku
stokis je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 00:36   #522
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
našao sam na netu par fw-ova od drugih providera:

flasha se tamo pod administration > software upgrade

neki ruski fw:
izgleda da je adsl annex a, neznam za vdsl, nemam ga pa neznam ako radi na t-com. Ima dosta više opcija, login je superadmin/zteadmin123

V2.0.00.RUSS
https://www.dropbox.com/s/45civpmc4jm9vi0/931VII_v2000russt04_firmware.bin?raw=1

orig link: ovjde

ote grčki provider fw:
ista stvar annex a, za login nisam siguran da li superadmin/zteadmin123 radi, ali admin/admin bi trebalo.
Ima izgleda iste opcije ko ovaj russ, samo što još ima support za 3g modem, ali radi jedino sa ZTE 3g modemima, probao sam neki huawei, ali ne radi.

V2.0.00.OTET05
https://www.dropbox.com/s/fiphe60uxktx3ye/931VII_v2000otet05p1_firmware.bin?raw=1

orig link: ovdje

Inaće ako ne napravite factory reset kod mijenjanja fw-a, ostane stari config, pa onda npr na t-com fw radi superadmin login ko na russ.

i još sam dumpao sam cijeli flash iz svog zte, pa sam izvukao van t-com fw da se može nazad vratiti na t-com fw:

V2.0.00.CROATT02
https://www.dropbox.com/s/jivcfwmlqjwmeh2/931VII_v2000croatt02_firmware.bin?raw=1

Flashanje novog fw traje jedno 5 minuta, treperi power ledica.

p.s.

ko si želi napraviti backup cijelog flasha, logirajte se u telnet i uđite u shell po proceduri napisanoj par postova iznad.
zatim treba spojiti usb stick, i kroz shell izvršiti:

Code:
cat /dev/mtdblock0 > /mnt/usb1_1/mtdblock0
(ovaj usb1_1 je najcesce gdje se mounta usb, može biti drugačije, pogledajte sadržaj /mnt/ prije izvršavanja)

Radi i unbrick web od bootloadera, pa se i kroz to može flashati fw:
procedura na openwrt wiki
Jedina je razlika da je ip adresa rutera 192.168.1.254

Zadnje izmijenjeno od: .Delboy. 09.06.2015. u 01:31.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 12:54   #523
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Appreciated

Ja postavljam toolkit tako da mogu nekako kompajlat dd i još se igrat s par stvarčica. Je li netko pogledao webserver frontend code? Užas... strašno i puno rupetina sigurnosnih Tako da bi možda mogao to patchat nekako, al otom potom. Nemam puno iskustva s JSP.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 08.05.2015. u 13:35. Razlog: Ne treba quote za post poviše, pogotovo ovako veliki
  Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 13:35   #524
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
znaci ti hoces da ubuduce isp daje savrsen firmware u kojem je sve sto se moze zakljucat zakljucano tj onemoguceno i da ne postoji nacin da se to ni na koji nacin omoguci tj zelis da t-com bude kao iskon koji onemoguci i ono sto bi bilo dobro da je omoguceno (npr print server) i kada forumasi nesto omoguce brzo izda fix da se to opet onemoguci?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 08.05.2015. u 14:39.
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 14:11   #525
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Hahaha, dobri ste. Da vam ovaj router dijeli Iskon ne bi imali ništa osim promjene SSID-a i lozinke za wi-fi. Ne zezam se. Bilo što drugo zaboravite.
Kod nas kada uključimo ili dođemo do jedne ocpije izdaju 2-3 ažuiranja da nam to maknu.
T-Com vam je s druge strane super, baš me zanima kako će napredovati priča s ovim routerom.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2015., 15:52   #526
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545


problem s mjesnom infrastrukturom, t-komom uopce, reduciranje usluge? placan (i do prije dva-tri dana uredno radilo) 2s paket s 10mbit. doma nista nije kopano po zicama etc...ima li smisla nazvat prasinara u szk?
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2015., 16:13   #527
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Bolje da si pitao u onoj temi o parametrima / problemima / statusu adsl linije,
vidim da ti se sinhronizirao / koristi (čudnovati) G.922.3_Annex_K, linija ti se polako kvari (vidi erore),
šta se gura / spaja više korisnika i sa većom brzinom to ostalima bude gore ...
probaj ga prisiliti da koristi klasični ADSL2+ pa vidi rezultat.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 01:22   #528
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Bolje da si pitao u onoj temi o parametrima / problemima / statusu adsl linije,
u jbt, stvarno ...al ajd, mislia san da mozda uredaj hebe malo.
Citiraj:
vidim da ti se sinhronizirao / koristi (čudnovati) G.922.3_Annex_K, linija ti se polako kvari (vidi erore),
šta se gura / spaja više korisnika i sa većom brzinom to ostalima bude gore ...
mda, izgleda da je to zapravo problem...i to ne da se pomalo kvari, nego bogami rapidno - prvo se spustilo na sedam, da bi od sinoc palo na 6 i nema namjeru podic se ni slucajno...up je sad na nekih 0.45 max, a nista ne zdere bandwidth na racunalu (oba telefona su bila sa wifi-em na off u svrhu testiranja).
Citiraj:
probaj ga prisiliti da koristi klasični ADSL2+ pa vidi rezultat.
il sam ja corav ili toga na ovom zteu nema? znam da je to na starom modemu bilo pod network tools opcijom, ali ovde...hmmm. nek me neko prosvjetli kojom stazom da krenem, ako je ista prohodna nekim cudom.

inace, zva sam szk - naravno ne u nadi da ce mi otklonit problem ili ponudit spasonosno rjesenje, nego da saznam da mozda ipak nije problem s centralom ili nekim dijelom infrastrukture na mom (sirem) podrucju, i javlja se neki sreckovic, lik zvuci ko dron..a jeste ovo, jeste ono...? razuvjerim ga na brzinu, e onda okrece pricu na 'vi niste na brzini 10, vi ste na brzini 5-10...brlj brlj...' saslusam ga do kraja, i naposljetku mi veli da ce mi remotely precekirat liniju da nema nekih zagusenja etc. i da se spremim na nestanak pa stabilizaciju interneta u trajanju od oko 45 min...naravno, suvisno je i napominjat da nit' je nestalo interneta, nit' je problem brzine rijesen....

e sad me zanima, iman li mogucnost raskida ugovora ako se ovaj brzinski downward spiral nastavi, pa to sve skupa padne ispod 5? jer most def bi to ucinia, imalo mi je smisla dok je brzina bila 10, a ovako...nezz.

znam da zivim u selendri, no u konacnici i mojih 215kn pomazu njihovu bilancu tkati...jer zalosno je da dok civilizirani svijet pocinje razmisljat u gigabitnim sferama, ja pocinjem razmisljat da otpuhnem prasinu s 56k modema i upiknem ga u pci slot, jer moga bi opet zatrebat. :/
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 12:34   #529
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Volim ovako literarno složene postove u Bubba style sa logičnim cjelinama i uredno formatiranim tekstom

Ako otvoriš web konfig kao administrator trebao bi viditi Advanced - DSL (xDSL) stranicu na kojoj se "uključuju" podržane modulacije / profili,
prvo zapamti / zabilježi šta je "upaljeno",
"ugasi" sve osim G.Dmt, G.lite, ADSL2 i ADSL2+, ide Applay + vjerojatno treba i reboot.
Sada probaš šta si dobio, ako je isto ili bolje ostavi tako, a ako je lošije ili se ne želi sinhronizirati "vrati se nazad".

Ovo za prekid ili produžetak vjernosti operateru pitaj nekog drugog,
isto tako nekad treba više pokušaja sa SZK dok ne naletiš na nekog tko zna, hoće, može.
Mada ako (još uvijek) dobivaš više nego je ugovoreno nemaš osnovu za žalbu.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 13:09   #530
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Nikky, puno ti hvala. probam kasnije pa javim!

jasno mi je da sam jos u 'ugovornom intervalu' brzine, samo da to i dalje ne bude islo slobodnim padom, u tom bi im se slucaju zbilja zelia zahvalit na suradnji.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 22:24   #531
robi56
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 12
Molim vas za pomoć oko korištenja USB stika sa SIM kartcom u ovom modemu (ZTE ZXDSL 931 VII).
Najme kako nemam ADSL priključka, želio bi koristiti SIM karticu (Bonbon) za pristup internetu. Kupio bih USB Stick i priključio ga na jedan od USB portova rutera i koristio ga kao Hotspot, ali nisam siguran da li je to moguće i koja su podešavanja potrebna za takav slučaj.
Unaprijed se zahvaljujem za trud.

Zadnje izmijenjeno od: robi56. 14.05.2015. u 10:04.
robi56 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 00:51   #532
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
update:

prebacia san bia danas na 'obicni' adsl2 (tenks Nikky jos jednom na uputi! ) i nikakvog pomaka na bolje (brze) nisan uocia. + veceras je net flipnia na nekoliko minuta, iza toga rezultati uglavnom ko na sshotu iznad.

ovo zbilja postaje zabrinjavajuce. :/
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2015., 22:30   #533
robi56
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 12
Citiraj:
Autor robi56 Pregled postova
Molim vas za pomoć oko korištenja USB stika sa SIM kartcom u ovom modemu (ZTE ZXDSL 931 VII).
Najme kako nemam ADSL priključka, želio bi koristiti SIM karticu (Bonbon) za pristup internetu. Kupio bih USB Stick i priključio ga na jedan od USB portova rutera i koristio ga kao Hotspot, ali nisam siguran da li je to moguće i koja su podešavanja potrebna za takav slučaj.
Unaprijed se zahvaljujem za trud.
Evo samo da javim kako sam uspio napraviti korak dalje od početka. Nabavio sam USB stick (ZTE MF190 od TELE2) i uspio ga odblokirati, pa u njega ubacio BobBon SIM karticu i uspio ju inicijalizirati preko USB porta (onoga sa strane)

Sad na sticku svijetli zeleno, ali i dalje nemam vezu sa internetom.
Siguran sam da je sad potrebno neko podešavanje, jer postavke koje su bile za standardno spajanje preko ADSL kabela sigurno nisu iste kao i za ovaj slučaj. Stvarno bi bilo lijepo kad bi mi netko dao savijet.
robi56 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2015., 15:12   #534
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Imaš par postova gore sam stavio grčki firmware, skini njega i ubaci ga i raditi će ti taj zte stick, imat ćeš meni za konfiguraciju.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 11:07   #535
smarija
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: hrvatska
Postovi: 3
evo ovako imam jedan problem pa ako mi netko može pomoći!
primam od susjeda internet (wifi), kod njega je router od t-coma, do sada je bio nekakav thomson a kod mene je tp link TL-WA5210G (antena i access point u jednom) i do sada je sve radilo bez problema ali su mu neki dan promjenili brzinu pa mu javili da taj thomson kao ne podržava tu brzinu i sl.
Uglavnom je dobio novi i to ZTE ZXDSL 931VII i sada se nikako ne mogu spojiti na njega! mobitelom mogu ali ne sa kompom kao access point!
sve je moguće isprobano i resetirano ali nikako! kad odem u detalje, pokazuje da šalje i prima podatke ali meni i dalje piše no internet connection!
da li se itko susretao s tim routerom i može li se to ikako riješiti ili je taj router takav da se ne može bežično spojit access point!
nisam baš stručnjak po tom pitanju ali ne bi trebalo biti komplicirano!
uglavnom se pokusavam spojit kao universal repeater!

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 19.05.2015. u 14:22.
smarija je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 12:30   #536
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Meni nije sve jasno.
Situacija je ovakva;
Susjed je dobio VDSL i novi ZTE router.
Ti imaš doma jedan router koji se povezuje na njegov i onda iz tog routera si žično povezao svoje računalo?
To ti sada ne radi? Vjerojatno je susjedu promijenjena SSID/lozinka.
A kako ti radi? Povežeš se preko mobitela na susjedovu mrežu ili na svoju?
Koji ssid ti koristiš a koji susjed?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 12:52   #537
smarija
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: hrvatska
Postovi: 3
točno, da! s njim sam povezan wireless-om, a kod sebe kablom u komp, tako da smo mi imali po cijeloj kuci wifi! to je sve radilo dok nije promjenjen router kod njega! lozinku smo rjesili i sve, jer ja to njemu obicno idem instalirat jer on nije bas u tome! kod njega uglavnom sve radi i ima internet ali ja se ne mogu spojiti nikako! mobitelom se spojim kod njega bez problema ali kod sebe ne mogu! ali sto je zanimljivo je kada se spojim mobitelom kod njega on mi dodjeli ip adresu 192.168.1.2 a kada se odmaknem i dodem kuci i dalje imam internet ali mi daje drugu adresu 192.168.1.3! a moj router je na 192.168.2.1 i nece da se spoji!obojica smo na wep i imamo istu lozinku i sve! negdje nesto s tim adresama, ne znam!
smarija je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 12:55   #538
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Na svom routeru pronađi njegovu mrežu i unesi ispravni ssid/lozinku.
Moguće da na zte-ovom nije fiksiran kanal (ili je sada drugačiji).
Npr. na tvom routeru se spajaš na "Slafko-susjed" mrežu koja je prije bila na 13 kanalu fiksirana a sada je na 1. kanalu na njegovom routeru pa se tvoj ne može povezati.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 13:35   #539
smarija
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: hrvatska
Postovi: 3
postavljena su oba na auto channel, da li je problem u tome?
smarija je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 14:14   #540
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Za početak nađi koji je kanal "slobodan" i postavi ga fiksno.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na