Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.08.2009., 03:06   #61
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Recimo u mom slučaju, nema nikakvih problema ak ide neka nVidia...kaj se tiće bilokakvih problema, i jel se dobi išta ak ipak uzmem ATI? OverDrive...to je nešto slično onome kaj ima nVidia kad imaš nVidijin čipset i karticu, pa sve kontroliraš i klokaš iz windowsa??
Teško je kad se navikneš na intel i onda na AMD !
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2009., 03:13   #62
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Taj program se najviše oslanja na procesor i matičnu ploču, tj. čipset. Grafička je najmanje bitna i ako se ne varam program ne nudi skoro nikakve opcije (svega nekolko mogućnosti očitavanja i to je to) za kontrolu grafičku. Sve je usmjereno na ploču i procesor. K10 i K10.5 procesori i novije ploče imaju najviše koristi od toga, a on ima stari K8 Athlon i ploču s SB600 i zato mu masa toga ne funkcionira. Ako hoćete clockati, regulirati napone, množitelje i pratiti masu sitinca vezanih uz sustav - kupiti novije ploče i procesore. Grafička je u desetom planu i nema potrebe da prelazite na ATi radi jednog programa.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2009., 03:14   #63
bruno_x
Premium
Moj komp
 
bruno_x's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: split
Postovi: 240
je nTune
pusti na miru SB600 mostove oni mi i ne trebaju
heheheh kako pusimo brojeve
bruno_x je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2009., 03:19   #64
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
O čemu ti to? Ko puši brojeve?
McG je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2009., 03:23   #65
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Taj program se najviše oslanja na procesor i matičnu ploču, tj. čipset. Grafička je najmanje bitna i ako se ne varam program ne nudi skoro nikakve opcije (svega nekolko mogućnosti očitavanja i to je to) za kontrolu grafičku. Sve je usmjereno na ploču i procesor. K10 i K10.5 procesori i novije ploče imaju najviše koristi od toga, a on ima stari K8 Athlon i ploču s SB600 i zato mu masa toga ne funkcionira. Ako hoćete clockati, regulirati napone, množitelje i pratiti masu sitinca vezanih uz sustav - kupiti novije ploče i procesore. Grafička je u desetom planu i nema potrebe da prelazite na ATi radi jednog programa.
Očeš reć da mi je matična i proc prestari...pa koja je ploča onda dobra?
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2009., 03:37   #66
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ne, nego da njegova ploča i procesor nisu u stanju iskorisiti sve mogućnosti koje OverDrive pruža.
Ne znam kak si opće skužil da to ide tebe, kad sam jasno navel stari K8 Athlon i ploča s SB600.
Ti nemaš ni jedno od toga, nego novi Phenom II i ploču s SB750.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2009., 13:47   #67
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Ma ne, kad si rekel u množini pa sam zato tak skužil! Baš sam inst aj overdrive i sve radi...
Makar još niš nis skužil , ionak mi je draži bios ne volim te softverske minđe, a i krivo mi voltažu proca i brzinu DDR2 pokaziva taj OVERDRIVE,
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2009., 13:53   #68
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Rekel sam u množini, jer sam mislil na općenito sve ljude koji bi hteli da im apsolutno svaka opcija radi u Overdriveu.
Program je nastal u vrijeme lansiranja i predstavljanja prvih K10 Phenoma, a podršku za starije procesore i ploče ima reda-radi.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2009., 20:00   #69
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Rekel sam u množini, jer sam mislil na općenito sve ljude koji bi hteli da im apsolutno svaka opcija radi u Overdriveu.
Program je nastal u vrijeme lansiranja i predstavljanja prvih K10 Phenoma, a podršku za starije procesore i ploče ima reda-radi.
Nisam vidio da mi neka potrebna ocija ne radi na AMD OverDrive-u (nisam skuzio da mi bilo sta u tome programu ne radi pa moze neki hint sta da pogledam i u cemu je problem), a vidis imam SB600....stovise program radi odlicno i samo iz njega sam OC-ao ovaj CPU i radi 24/7 na 3.6 GHz pa i na vise no drzim ga na 3.6 GHz, a imam "staru" plucu sa SB600 i AM2+.

__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2009., 20:36   #70
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Probaj postaviti zasebne radne frekvencije za svaku jezgru kad je u pitanju stariji Athlon kakvog si prije imal (a moreš probati i za ovaj novi 250 model) i probaj naći dal u opcijama za clockanje northbridgea imaš postavke za IGP i SidePort memoriju. Nadalje iskoristi ACC mogućnost na toj ploči. Ja dobronamjenro velim da su starije ploče i procesori podržani tek-tolko i da program ne nudi sve opcije koje nudi u slučaju novih ploča i procesora, a ti se javljaš kak ti sve radi i nek ti velim u čemu je problem. Ne znam u čemu bi trebal biti problem, ako ti sve radi.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2009., 23:12   #71
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Šteta kaj meni ne radi na mojoj konfi. Neam baš sad volje čitat cijelu temu (bolestan sam i jedva sjedim), pa ak mi neko može reć jel bi mi radio Overdrive na trenutnoj konfi?
Hvala
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2009., 23:35   #72
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Pa skini ga s neta i probaj. Ako radi Vučku koji ima ko i ti K8 procesor i nForce ploču, onda bi i tebi trebal raditi.
Uglavnom...
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Kao što vidite, dosta toga meni ne očitava i ne dopušta da mjenjam, ali to je djelomično i zbog mojih postavki u BIOS-u.

Uglavnom, fency program koji će svoj potencijal ispuniti sa AM2+ pločama i procesorima iz Phenom serije.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2009., 10:01   #73
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Probat ću, pa javim rezultate.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote