Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2007., 12:42   #61
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
http://www.hardwarecanucks.com/forum...preview-5.html

vidim u Ve-Mil-u je raspoloživ Phenom X4 9500 po cijeni od 1900kn a za 9600 bi trebala biti 2000kn....nekako mi je to previše jer se Q6600 nabavi za 1650kn

u testovima je Q6600 bolji ali ipak ništa značajnog...
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 12:54   #62
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
previsoke cijene..ocekivao sam da ce biti puno manje znaci necu ipak na quad core od amda
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2007., 13:03   #63
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
a možda padnu malo, ali opet...nadao sam se da će 9600 bit bar 100kn ispod Q6600 a ispalo je da je 350kn iznad
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 13:23   #64
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Taman da padnu cijene na 1.000 kn, a kasnije s novim modelima i ispod, trebali bi se kupovati i preporučivati Q procesori jer su/budu jeftini? Uzalud niske cijene i sav clock ovog svijeta, ako nekome ne treba Q, baca pare kupnjom takvih komada hardvera. "Zalog za budućnost" ekipa se može slikat, jer oni tak i tak prvom prilikom prelaze na nove (marginalno bolje) modele, a i ta "budućnost" im traje maksimalno godinu dana. Na forumu tak i tak ima možda 5-10 ljudi (a i to sam pretjeral) koji posjeduju Q (ili ga namjeravaju kupiti) i da bude ih stvarno držal 3-5 godina. Ostali se foliraju, jer ih je sram priznat da kupuju ono kaj im ne treba. Pa imamo bajke o obradi multimedije (čitaj: korištenje DVD Shrinka i EACa), zalogu za budućnost, eliti, kriznoj situaciji i ko zna čemu sve ne.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 13:45   #65
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Uzalud niske cijene i sav clock ovog svijeta, ako nekome ne treba Q, baca pare kupnjom takvih komada hardvera.
Upravo tako. Zato sam ja npr kupio 2600XT koja vrti zadovoljavajuće sve što ja igram/koristim i ne brine me previše što ima 187 bržih kartica
Glavno da je jeftino i bolje nego ono što sam imao prije
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 15:25   #66
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
....a čuj mene je već počela lovit nostalgija pa sam se mislio prebacit se na nekaj tipa DFI LP UT 790FX-M2R + X4 9500 ali ne znam koliko bi mi se to isplatilo sad kad već imam Q6600....

McG ne govorim ja sad o tome kome (ne)treba nego o tome koliko koji CPU zasad košta
...inače ovo što si napisao stoji....
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 15:36   #67
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
@Wolverine..da i ja sam očekivao da će biti jefitniji ali ništa od toga

@MCG..slažem se
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 18:19   #68
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Bas sam procito na Bug online da na stizu phenom blekiji
ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 20:35   #69
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Bas sam procito na Bug online da na stizu phenom blekiji
Da, evo nešto još o tome i na Xbitsu http://www.xbitlabs.com/news/cpu/dis...her_Delay.html
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 23:50   #70
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
McG ne govorim ja sad o tome kome (ne)treba nego o tome koliko koji CPU zasad košta
Ma znam, nisam se ja ni direktno na tebe nadovezal. Intelov procesor je bolji i manje košta, kome treba kupil bude ga, isplatil u najkraćem roku i iskoristil do maksimuma. Ono kaj je meni zanimljivo (da ne upotriyebim žešću riječ) je činjenica da bude se Q, kak budu cijene išle dolje preporučival za sve i svašta. Slično kak se forsira 4GB memorije, jer je jeftina. Je, jeftina je, ali kolko ljudi opće iskorištava 4GB kak spada. Masa ih preporučuje 4GB u većim budžetima, a posle se nemreju snajti kad skuže da Windowsi ne barataju s 4GB onak kak su oni zamislili. Ostale operativne sustave ne žele ni probati, jer na njima ne rade sve njihove omiljene igre. Ko ga yebe, glavno da je 4GB.

Ista stvar je (a bude i gora) s Q procesorima. Trpaju se u sve po redu, samo zato jer su jeftini. Kad postanu još jeftiniji, situacija bude žešća. Skoro svaki drugi argument: "imam ga ja, dobar je i sve mi brže dela", pa do "sad je Q jeftin i nema razloga da ga ne kupiš". Sve u svemu...
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2007., 09:38   #71
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ono kaj je meni zanimljivo (da ne upotriyebim žešću riječ) je činjenica da bude se Q, kak budu cijene išle dolje preporučival za sve i svašta. S
Pa to se već sad radi
Q6600 se naveliko stavlja u gamerske konfiguracije mada nema poštene igre koja ga može iskoristiti kak spada, za mnoge igre je još uvijek i DC CPU overkill. Kaj je najbolje od svega, čitam po netu kako još dugo vremena QC ne bude dobil značajniju podršku u razvoju softwarea za raju (profići su druga priča, u profi ne spada cropanje superpi SS-a za imageshack u Photoshopu, ili o kodiranju home made filmova ili filmova s neta...).

Osobno još uvijek ne vidim razloga za masovniju kupovinu QC kod većine komp usera, to što su cijene kakve jesu i što marketing i trgovci rade svoje, to je druga priča...

Ja još uvijek sastavljam većini ljudi s.939 konfiguracije jer su sasvim dovoljne za njihove potrebe, a da ne pričam da je meni osobno to najstabilnija platforma do današnjeg dana... Na clockanom venicu 3000+, s gigom memorije i malo boljom grafom i dalje se mogu igrati skoro sve igre (osim neoptimiziranih prvaka poput CMR DIRT ili Crysis, a opet i one rade sasvim ok kad se malo smanje detalji).
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 14:03   #72
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Pa to se već sad radi
Q6600 se naveliko stavlja u gamerske konfiguracije mada nema poštene igre koja ga može iskoristiti kak spada
Znam, žalosno je u kaj sve trpaju taj quad. S padom cijena bude se preporučival za HTPC, računovodstvo, paint, ma sve po redu. Četiri užasno jeftine jezgre, strašna vremena su pred nama.
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Osobno još uvijek ne vidim razloga za masovniju kupovinu QC kod većine komp usera, to što su cijene kakve jesu i što marketing i trgovci rade svoje, to je druga priča.
Naravno da nema, a marketing se puši da to nije normalno. Samo kaj je teško nekome objasnit da ne daš pare za ono kaj ti ne treba, bez obzira kolko to bilo jeftino i isforsirano. Mislim ko hoće nek kupi. Ali onda nek imaju bar tolko obraza da priznaju da kupuju samo da se ima. Niko im zbog toga ne bu zamjeril. Ovak imamo tovljenja diljem foruma, a sve ekspert do eksperta.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 14:18   #73
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ovak imamo tovljenja diljem foruma, a sve ekspert do eksperta.
Pa zato i imamo naziv fouma takav kakav je . Inace sve je to istina al ljudi ne vjeruju dok sami ne sprobaju na svojoj kozi (tj. kompu) da nema bitne razlike u performansama, za neke njima uobicajne aplikacije = igre.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 14:24   #74
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
....Ali onda nek imaju bar tolko obraza da priznaju da kupuju samo da se ima.....
Evo ja priznam da ga imam i ...?

Nemojte mi zamjerit, ali cemu vodi ova rasprava? Q ovo, Q ono, Q ovdje, Q tamo...neko bi ovdje rekao "pimpekom preko ravnala". Stvarno cijenim kreativne rasprave ovdje, kojih je doduse malo, ali na ovakav nacin nemozete to gledati.

Dali home useru treba Q proc? Vjerojatno ne, bla bla, nemogu se iskoristit 4 jezgre bla bla, trla baba lan da joj prodje dan. Zasto ga ja imam? E pa zato jer mi je bio najpovoljniji cijenom od 1450kn, ok?

Slucajno mi je zena bacila jedan papir na kojem je bila konfiguracija koju su uzeli u firmi 2002. god., a firma se bavi arhitekturom i rade u AutoCadu. Onda je P4 Northwood kostao sa pdv-om 2200kn. Ni manje ni vise.

Da ne pametujem vise, cinjenica je da ne postoji stvar koja se nemoze prodati, tako da ce i Q proc naci svoje kupce, htjeli vi to ili ne, mislili vi dali su oni glupi ili ne, ali raspravljati da je to nepotrebno nema svrhe. Stvar postoji na trzistu i treba je uvaliti. Sa razlogom ili bez, nije vazno...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 14:43   #75
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Evo ja priznam da ga imam i ...?
I ništ. Imaš ga, služi te i to je to. Oni kojih se ja uvijek dotičem u ovakvim postovima su vandali koji ga preporučuju/guraju u svim situacijam zato jer je to trenutačno hit ili zato jer to ima pol foruma i još se skrivaju iza (polu)profesionalne upotrebe. Kolko sam ja stekel dojam iz tvojih postova ti nisi jedan od njih i ne preporučuješ ljudima ono kaj im ne treba. S obzirom na godine i iskustvo, vjerujem da ti nije ni na kraj pameti da spuštaš na njihov nivo i preporučaš nekaj samo zato jer ti to imaš.
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Zasto ga ja imam? E pa zato jer mi je bio najpovoljniji cijenom od 1450kn, ok?
Pa dobro, to je vredu, tvoji zarađeni novci, tvoj izbor, tvoj procesor. Sigurno bude te zdržal dulje nego nekog prosječnog forumaša koji pati na ulickane kataloge i jedva čeka Q9300 jer mu je Q6600 tak - bi ne bi.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 10:55   #76
$nuffy
Banned, Pygm4li0n klon
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Globe Theatre
Postovi: 5
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Evo ja priznam da ga imam i ...?

Nemojte mi zamjerit, ali cemu vodi ova rasprava? Q ovo, Q ono, Q ovdje,
ajde kada je već rasprava potegnuta, da iskoristim priliku..

već neko vrijeme pratim pce, ali nikako da dodjem do poželjnog zaključka što se tiće Q-a

Dakle kada dodje do prepucavanja o isplativosti Q-a, svi se isključivo havataju podrške pojedinih (još uvijek rijetkih) aplikacija, ili pak nepodrške većine (ponajviše i ponajbitnije; igara) i čini mi se da se cijela ta diskusija nateže u sferi crno-bijelog. E sad, molio bih da me netko prosvijetli, ali ja sam po nekoj banalnoj logici na spomen višejezgrenih procesora kao prvu asocijaciju vidio multitasking ?! Kakva je tu situacija kada se uspoređuju 2jezraši sa 4jezgrašima ? Konkretno, uskoro pravim upgrade i namislio sam si uzeti quad core, ali nastojim biti prvenstveno praktičan.
Comp mislim koristit' za sasvim prosječne stvari, znaći; windozi sa standardnim aplikacijama, surf, multimedija i naravno gejmanje. Trebao bi imati rok trajanja oko 2 - 2.5 god. bez da gubi dah sa svakodnevnim izazovima. Da još malo bolje objasnim; volim onaj osjećaj dodatne pa čak i neiskorištene snage. Kada pootvaram cijelu silu programčića uz pretpostavku dovoljne količine ram-a, da comp ne pokazuje znakove zamora. Svjestan sam da bi nekakav E6750 izgurao sve što mu ja mogu natovarit bez ikakvih problema, ali zanima me dali bi to q6600 radio bolje i dugotrajnije ??? Znaći; ne koliko će pojedina igra/program raditi brže, nego koliko će programa/aplikacija dobro raditi paralelno ? Na kraju, koliko će ti moji multitasking prohtjevi ovisti o osi ? Navodno Vista ima bolju podršku za utilizaciju više jezgri radom pri samoj osi, ali opet ima neke druge svoje mane, kako se uopće ponašaju Q-ovi pod XP-om ? Ja još uvijek imam osjećaj da mi na mojem' single core SD 3700+ sve leti, ali dok npr. kao sada u pozadini melje DVD shrink, comp mi je za bilo kakve druge zahtjevnije procese praktički neupotrebljiv. Da ne spominjem anegdotu kako sam jednom naivno dok je DVD encrypter radio svoje, pokušao zaigrati COD2 online Totalna paraliza. Nadam se da sam dobro dočarao svoju dilemu, i da mi netko može pomoći da shvatim.

Sorry na ovom eseju, prvi mi je pa sam se malo zanijeo

ako zaspamava thread, molio bih da ga se ne briše već negdje premjesti, jer su mi bitna razmišljanja na temu, a nisam htio otvarat novi topic, kada su se ovdje očito upućeni ljudi dotakli problematike.
$nuffy je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 11:55   #77
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
@$nuffy, ako zaista misliš proc držati 2-3godine, i ako često koristiš software koji ga može dobro iskoristiti onda uzmi quad.

Multitasking je kod multicore procesora fenomenalna stvar, ako koristiš software koji to podržava.
Evo npr. kako to izgleda na mojem dual core procu dok ja ovo pišem:



Obrati pažnju na zauzeće proca - 50% ! Mogu komotno pokrenuti i neku igru ako želim igrati (osim Crysisa i CMR Dirt - one nisu dobro optimizirane za ovako nešto). O Visti ti ne bih znao previše reći, meni na XP-u multitasking radi super.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 12:25   #78
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Multitasking suxa naveliko neovisno o količini jezgri dok god jedan proces intenzivno radi s diskom, bilo kakvo učitavanje ili pokretanje nečeg drugog traje beskonačno dugo.

Npr. Winrar + prženje, winrar + pokretanje bilo čega malo "težeg" kao što su igre (ne korištenje toga istog), prženje pri većim brzinama + pokretanje igre...

Nije sve tako bajno u zemlji više jezgri, pogotovo ne kad je disk bottleneck.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 12:34   #79
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
yep, disk jako koci stvari, nazalost
bas sam ja to htio napisat, ali mi Mar uzeo rijeci iz usta =)
maX je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 12:36   #80
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Multitasking suxa naveliko neovisno o količini jezgre dok god jedan proces intenzivno radi s diskom, bilo kakvo učitavanje ili pokretanje nečeg drugog traje beskonačno dugo.
OT: To samo kod Intela
Sorry, nisam odolio.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Nije sve tako bajno u zemlji više jezgri, pogotovo ne kad je disk bottleneck.
Naravno, zbog toga pametni znaju čemu služi više diskova. Činjenica je da sustav življe radi kad mu je na raspolaganju više jezgri ali opet se mora gledati sustav u cjelini.
Proizvođači procesora su shvatili da im je lakše pakirati dvije ili više jezgre u jedno kućište nego raditi na dodatnom ubrzanju i optimizacije jedne jezgre. Želite duplo brži procesor od ovoga koji imate? Ok, evo dajemo vam dva unutar jednog. Nije duplo brže? To nije naš problem, problem je u developerima aplikacija koji ne znaju koristiti više jezgri.
Ono što više smeta je da su više jezgreni procesori obično sporiji (niži clock) za single thread aplikacije.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 15:00   #81
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Multitasking je daleko od savršenstva, ali ne bih rekao da je veliki problem to što ću ja pričekati 20 sekundi više da mi se otvori igra dok istovremeno skidam torrente i pržim u neri... Nekih većih štekanja nisam doživio (možda zato što i ja imam AMD ), ali jasno je da multitasking ima svoje granice...

I situacijama u kojima disk biva usko grlo može se doskočiti, jedno od rješenja je već i Lacy spomenuo, a ima i drugih...

Proizvođači procesora su odavno dali do znanja u kojem smjeru idu (multicore) i jasno je da je i tu glavni razlog profit, i softweraši će se tome morati prilagoditi jer ipak oni ne diktiraju igru.
Mnogo puta se spominjala virtualizacija kao rješenje kod single thread aplikacija..
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 15:25   #82
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Damn, moram i ja (ponovno) prijeći na AMD
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 03.12.2007., 16:59   #83
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Evo malo previewa od onoga sto bi trebao donijeti 9600 BE za nekih mjesec dana:
http://www.xtremesystems.org/forums/...0&postcount=16

Za sad najveci problem predstavlja takt NBa na koji je vezan L3 cache koji ima ogromne latencije na 2GHz.

Ovdje mozete vidjeti cijeli spektar testova Phenoma 9500 OC

http://www.xtremesystems.org/forums/...0&postcount=71
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 04:46   #84
$nuffy
Banned, Pygm4li0n klon
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Globe Theatre
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Multitasking je daleko od savršenstva
hvala na objašnjenjima sada su mi neke stvari ipak malo jasnije.

se može netko malo ozbiljnije nedovezat na ovo da je AMD efikasniji pri multitaskingu ?

Naime, bio sam determiniran cekati i uzet' phenoma, ali me prvi testovi i cijene obeshrabrili, pa sam počeo razmišljati o intelu

se AMD uistinu bolje snalazi pri multitaskanju, ili je to samo urbana legenda ???

ako je tako, onda bi mogao cijeli 'upgrade' manevar staviti na stand by i pričekat' da se malo iskristalizira situacija oko phenoma

Kad se uopće ocekuje neka kompletnija ponuda tog' famoznog pauka ?
$nuffy je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 09:29   #85
svizac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zg
Postovi: 192
navodno da se se amd bolje snalazi e sad, to nisam nigdje uspio potvrditi...

paučnjak kreće početkom 2008 godine...
do tada sam i ja odgodio apgrejd samo zbog sb700
al idem na amd...nekak mi lakše radi u poslu s kojim s ebavim
svizac je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 09:45   #86
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
AMD je bolji kod multitaskinga u VRLO zahtjevnim poslovima (serverske primjene) gdje je odjednom opterećen i procesor, i memorija i diskovni podsustav. Skeptičan sam prema pričama da se to osjeti i u desktop primjenama, ali pošto nisam imao prilike raditi na usporedivoj Intel konfiguraciji, ko zna možda
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 11:48   #87
$nuffy
Banned, Pygm4li0n klon
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Globe Theatre
Postovi: 5
evo u ve-mjule su natakli na cjenik Phenom 9600, ali pise 2.4 Ghz

sta nije on 2.3 ?
$nuffy je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 12:04   #88
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
2,4 tj 200x12
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 13:46   #89
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Evo ovdje svi Phenomi koje Nabava pronalazi:

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=phenom&x=712&y=96
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 14:31   #90
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
ma je... phenon. em je q6600 brži, em imaju iste cijene, em su intelove ploće bolje....
ah, tko voli nek izvoli
Bravo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na