Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2007., 00:04   #1
era111
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 29
TT big typhoon clock

ello... trebo bi par savjeta u svezi klokanja...
ovog spomenutog tajfuna sam dobio pa ak ima neko bolje riješenje što se hlađenja tiče nije problem nabavit...
mislim dić nekog AMD-a da nije preko 1000 kuna i ploču neku da nije preko 1600...mislim uzet asus-ovu crosshair...ak ima boljih za te pare slobodno recite...i za rame maksimum 600 kuna po gigabajtu (2gb)...i ak može par savjeta za kak to sve dignit na maksimum...inače nemože bit preko spomenutih iznosa zato što i kupujem 2 konfe nove al iste...
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=85957

unaprijed se zahvaljujem
era111 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 00:08   #2
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Dobro jutro.
S' kim se ti grudvaš?

EDIT: Kad prije editova taj gornji post? Kad si ga vec editovo, procitaj prvih par strana na podforumu overclock, memorija i AMD, pa ako ti sta ostane nejasno onda pitaj.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2007., 00:10   #3
era111
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 29
s kim se grudvam? hehe...dobro jutro...
era111 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 00:16   #4
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Potrošit ćeš hrpu para bez veze i još ćeš se razočarat kad s time neš moći ništa.

Zapravo, dobit ćeš sličan rezultat kao i netko tko je kupio proc, matičnu i memoriju za sveukupno 1600kn (koliko si ti rekao da ćeš dati za matičnu).

Ostavi se ti klokanja za početak, a proučavaj kako ne bacit bez veze novce...
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 00:27   #5
era111
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 29
hehe aj ak moderator tak kaže...
a mislio sam počet i ja s overklokom al kak vidim da nisam ni počeo dobro...bolje ja sebi meznem 8800gtx kak sam i odpočetka mislio ...
a Milentije...prvo refreširaj neg što počneš postat...
era111 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 00:44   #6
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Postao sam cim se stranica ucitala i dok sam ja napiso post ti si editovao.

Kada pokupujes sve ovo (ili ako se odlucis za nesto drugo), onda fino uradi ono sto sam ti gore napisao, pa ako ti sta bude nejasno slobodno pitaj.
Jer ovo kako si ti napisao je bilo Boze sačuvaj. Trazio si savjet o OC-u, a nisi imao sta OC-ati.
I nemoj se razocarati ako ne uspies "nafrizirati" CPU ili graicku na onoliko koliko si ti mislio, jer kako vidim tebi je glavni cilja da oveclockujes. Sve zavisi i od samog primjerka CPU-a, RAM-a, graficke, maticne,....
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 00:51   #7
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ti kao da ideš iz goreg u gore. Kakva 8800GTX dovraga ?

Videl sam da si na onom linku gore tražil konfe do 3600kn i još nisi točno naveo svrhu u koju će se koristit, a to ti je poprilično važno jer se onda određeni dio konfe i slaže prema tome. Jer ak buš delal u Photoshopu, onda ti je RAM važniji. Ako ćeš se igrat, grafa je najvažnija. Ak buš non stop delal neš u Office-u, onda ti je i 3 i pol soma previše

Gledaj, naučit overklokat nije teško (da ti netko ide objašnjavat i 15min bi mu bilo previše). Nitko nije toliko bedast da nemre 4-5 osnovnih postavki u BIOS-u promjenit.

A tebi je prvi problem kaj još ne znaš nit sam koju konfu imaš. I ako misliš kupovat AMD, sigurno nemoj bacit 1000kn na proc, još manje 1600kn na matičnu, a bome je i 600kn po GB memorije previše ?

x2 3600+/4000+ uparen sa Gigabyte-ovom matičnom sa AMD 690G chipsetom (nemoj da te zbuni integrirana grafa) te Kingmax od ~250kn po gigabajtu i na konju si. Uz malo sreće dobiješ dobar primjerak i povućeš ga na 2.9-3.0Ghz sa nekih 1.4-1.45V (ili ako te stvarno Bogek voli, sa još manjim naponom) i performanse od mašine koja doše 3-4 puta više.

A da ne velim da kod AMD-a trebaš valjda samo 3-4 postavke u BIOS-u promjenit za takvo što.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 00:54   #8
era111
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 29
hehe aj hvala...
nisam siguran u svoje trenutno psihičko stanje.. .. to možda objašnjava neka moja djela i nedjela u bliskoj prošlosti... a one konfe su reda radi...da djeca imaju...
era111 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 01:01   #9
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
kakav crni gtx nabavi si 8800GT 1800kn tuce 8800GTS 640mb model u igrama bolje ti zemi neki gigbayte plocu i neki core duo i to klokni
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 01:08   #10
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Gledaj, naučit overklokat nije teško (da ti netko ide objašnjavat i 15min bi mu bilo previše).
Teško je naučiti ako očekuje da bu svo znanje pokupil u par sati na forumu. Još k tome dodaš da ga to prvenstveno zanima čisto radi toga, jer je to danas in i da se ima o čemu spominati na jednoj od milijun istih tema. Sve je to vredu ako mu ide objašanjavat neko ko zna (recimo ti), ali ako se najde biser koji je do prije dva posta spitaval kaj je to C2D, a sad šakom i kapom dijeli savjete o clockanju. E onda se obojica mogu predbilježit za termin najdražeg im servisa u svrhu ostvarivanja reklamacije. Osim ako ih neko ne scinka (ja za pare po dogovoru i novi broj Cosma definitvno bi) i kad dojdu u servis - piši kući, propalo.

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Nitko nije toliko bedast da nemre 4-5 osnovnih postavki u BIOS-u promjenit.
Ima ih, a nije ih ni teško pronaći.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2007., 12:09   #11
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
McG - vječni optimista što se foruma tiče
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na