Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2007., 00:29   #61
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Šta sam nešto propustio
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 07:57   #62
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Kako ne kužite da je to sve jedna velika zavjera proizvođača. Točno su se dogovorili i znaju u dan kada će koji od njih imati jači proc i prevlast na tržištu Igraju igru kako oni žele, nemojte mislit da je AMD popušio utrku. Bude tu još svega.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2007., 11:11   #63
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Još kad se u to ubaci masovno hvaljenje DFP pripadnika kak je C2D najbolji u svakom pogledu i ako se kupuje novo (od office konfiguracija, pa nadalje), kupuje se Intel (kojega je grijeh ne clockati), jer AMD nema ništ za ponuditi.
Pa ako je vjerovati ovome, i AMD bio bi papren oc-er (za one koji vole oc).


Prvo ovo pročitati
Pa onda ovo
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 12:15   #64
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
omg al ste nasrali

Pogotovo onaj dio da C2D kupuju fanboy-i sa previse love O_o
Pa covjece, bilo tko tko je dosao ovdje na forum za preporuku za novi komp, odgovor je bio C2D, sa obrazlozenjem da "je u ovom trenutku blesavo ici na bilo sta drugo". A sad se pojedinci javljaju i kazu, no no, vi ste snobovi. Ne kazem da su ti isti preporucavali c2d, da ne bude zabune, jednostavno su sutjeli.

Ajde mir, mir, nitko nije kriv, tor je krava
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 12:45   #65
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Kako ne kužite da je to sve jedna velika zavjera proizvođača. Točno su se dogovorili i znaju u dan kada će koji od njih imati jači proc i prevlast na tržištu Igraju igru kako oni žele, nemojte mislit da je AMD popušio utrku. Bude tu još svega.
Moje misljenje je vrlo slicno...

AMD i Intel su "samo" firme koje koriste čipove tranzistore i TEHNOLOGIJE do kojih su pak dosli neki treći znanstvenici...
Mislim da nikada nece niti jedna firma baciti na trziste neko toliko inovativno rjesenje da ce pokiopati drugu firmu...

Vaznije je kako ce se jedni ili drugi prodavati...

npr. sjetite se AMD-a prije par godina dok su Thunderbirdi bili u igri...

S kim god da sam pricao o AMD-u, nikako se nije mogla izbjeci tema grijanja (pricao ja s nekime ko otprilike i kuzi sto ima na trzistu racunala ili s nekime ko npr. nezna kaj je sabirnica...).
A opet taj "problem" i nije bas bio toliko veliki...

"vaznije" od same tehnologije je ekonomija, reklama i sama prodaja "malim i velikim" korisnicima...
Ionako 99% ljudi nezna sto je npr. sabirnica...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 12:48   #66
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Pogotovo onaj dio da C2D kupuju fanboy-i sa previse love O_o
Pa covjece, bilo tko tko je dosao ovdje na forum za preporuku za novi komp, odgovor je bio C2D, sa obrazlozenjem da "je u ovom trenutku blesavo ici na bilo sta drugo". A sad se pojedinci javljaju i kazu, no no, vi ste snobovi. Ne kazem da su ti isti preporucavali c2d, da ne bude zabune, jednostavno su sutjeli.
tu si u pravu, i ja sam samo gledao i sutio.
zasto....tesko je reci. s jedne strane ekipa je u pravu, trenutno je najbrzi itd. protiv toga se tesko boriti. isto tako oko c2d je stvoreno toliko bajki i prica da je to nevjerovatno, pretpostavljam da je tome razlog sto su zakleti intelovci konacno docekali svojih 5 minuta koje nisu vec dugo vidjeli. pa se djeca vesele......neka. naravno ima i ovih par prodanih dusa kojima je i prije superpi bio glavni razlog da se sutra probude. ma razumijem i njih, treba na svijetu i takvih
no svi zaboravljaju napomeniti da ako neces OCat i to poprilicno c2d je vecini kojoj se preporucuje totalno neisplativa solucija. inace bi i samo zbog toga reagirao no...

mislim da je ipak presudilo to sto kad traze preporuku ljudi se ponasaju ko begovi, lova nikad nije problem, preseravanje u 98% slucajeva, ako se i trazi sto povoljnije rjesenje onda nije za njih nego za frenda....ma komedija. nemam neku zelju sudjelovati u komedijama pa ih obicno izbjegavam
i da, nije za mene nikakav snobizam ili pokazatelj da ima previse love kad netko kupi c2d nego kada ima vise nego odlican (amd ili ne) procesor i plocu i onda predje na c2d da bi postao rezultate na superpi temu.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 12:55   #67
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Ja ne zelim pljuvati po Intelu niti hvaliti AMD-a...

Prvi komp koji sam imao bio je Intelov Celeron 400 i od tada imam samo athlone... i to samo zbog jednog razloga... atlhon je oduvijek bio jeftiniji, i to po nekoliko puta...
Kad se sjetim Bartona kad je izasao (koji je tada bio najjaci AMD-ov procesor), bio je do 3 puta jeftiniji od Intelovog P4 2.4...

Jednostavno... da sam imao oduvijek love za Intela mozda bi i imao Intela ali posto nemam love onda sam oduvijek na AMD-u a vjerojatno ce tako i ostati jer sad se vec nekako razvila navika...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 13:05   #68
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
omg al ste nasrali

Pogotovo onaj dio da C2D kupuju fanboy-i sa previse love O_o
Pa covjece, bilo tko tko je dosao ovdje na forum za preporuku za novi komp, odgovor je bio C2D, sa obrazlozenjem da "je u ovom trenutku blesavo ici na bilo sta drugo". A sad se pojedinci javljaju i kazu, no no, vi ste snobovi. Ne kazem da su ti isti preporucavali c2d, da ne bude zabune, jednostavno su sutjeli.

Ajde mir, mir, nitko nije kriv, tor je krava
Oš ban sad il oma?
tor je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 13:07   #69
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Prilicno sam ziher da je pisalo to je krava a ne tor je krava...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 13:12   #70
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
omg al ste nasrali

Pogotovo onaj dio da C2D kupuju fanboy-i sa previse love O_o
Pa covjece, bilo tko tko je dosao ovdje na forum za preporuku za novi komp, odgovor je bio C2D, sa obrazlozenjem da "je u ovom trenutku blesavo ici na bilo sta drugo". A sad se pojedinci javljaju i kazu, no no, vi ste snobovi. Ne kazem da su ti isti preporucavali c2d, da ne bude zabune, jednostavno su sutjeli.

Ajde mir, mir, nitko nije kriv, tor je krava
Neopravdano si se nasao prozvanim...

Ja sam zato namjerno stavio navodnike na "previse" love.

No opet, ako ljudi dodu i kupe predlozeni C2Duo ocito imaju love za njega... ja sam siguran da se "obicna" konfa moze za dosta nizu cijenu sloziti i sa Athlonom X2 koji ce takoder imati dobre OC mogucnosti (posebno sad kad je izasao brisbane 3600+ koji kosta stvarno malo - 500kn...)

Da predlazem konfe sigurno nebi svakome preporucio C2D, a bome nikada nebi rekao da je na ista drugo neisplativo ici...

Iskreno vec mi je dop**** preporucivat konfiguracije susjedima / frendvima frendova itd. jer u na kraju oni uzmu ono sto su procitali / culi...
Evo nedavno je bas kum dosao s mora u Zagreb po komp i pljunuo 8k kn na C2D, a jos nezna niti internet koristiti, a kamoli nesto OC-at...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 20.04.2007., 13:14   #71
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
Ja ne zelim pljuvati po Intelu niti hvaliti AMD-a...

Prvi komp koji sam imao bio je Intelov Celeron 400 i od tada imam samo athlone... i to samo zbog jednog razloga... atlhon je oduvijek bio jeftiniji, i to po nekoliko puta...
Kad se sjetim Bartona kad je izasao (koji je tada bio najjaci AMD-ov procesor), bio je do 3 puta jeftiniji od Intelovog P4 2.4...

Jednostavno... da sam imao oduvijek love za Intela mozda bi i imao Intela ali posto nemam love onda sam oduvijek na AMD-u a vjerojatno ce tako i ostati jer sad se vec nekako razvila navika...