Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2022., 09:39   #61
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Diablo me kostao duplo jer kad sam pokusao pokrenut igru pisalo je da treba Win95, onda je trebalo nazad kod pirata po to...
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2022., 20:26   #62
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nije ti trax ništa napravio. Razletilo ti se to govno od btca to smo ti već rekli. Eventualno je cd bio napuknut, ali to opet nije traxova krivica. Kupovao sam zlatne traxdata na kartone, kutije od 100 kom i nijedan se nije razletio - u normalnim uređajima.
Nego društvo, kad već toliko volite BTC, evo vam malo zabave... Nešto što se ne viđa svaki dan, zamjena motora u BTC pogonu

Ideja je bila jednostavna ... iz Acer pogona presaditi cijeli transport u "BTC" obzirom da eto BTC nije radio, a Acer je.


Nažalost, kako to već obično biva stvari baš i nisu tekle po planu. Acer ima dosta noviju, moderniziranu mehaniku u odnosu na BTC, pa usprkos činjenici što oba pogona koriste jednaku mehaniku (nema dvojbe, sve se vidi na prvi pogled) sve je drugačije i međusobno nekompatibilno

Da li me to zaustavilo? Ne, definitivno nije! Malo bušenja, brušenja i čišćenja, kao i podmazivanja, i imamo Acerov motor montiran na "BTC" blok



Montažne rupice za ovaj tip motora su već postojale, samo što se nisu koristile na BTC izvedbi ... ali je zato sam nosač motora bio bitno drugačiji, i tražio je bušenje (i brušenje) ne bi li bio kompatibilan sa Acerovim motorom.

Da skratim priču ... nije uspjelo. CD radi - štoviše, čak je "ispravniji" nego što je to bio prije stavljanja novog motora, i mogu čak slušati audio CDove, svira bez problema! Ali podatkovni CDovi ne rade, jednostavno krene čitati i zbuni se. Pretpostavljam da je do razlike u RPM pogonskog motora. Stari je bio tvornički, za BTC 24X ... dok je ovaj novi 52X, i vrti puno brže. Jedino da ga možda nekako limitiram, ograničim na niži broj okretaja, možda bi onda upalilo? Može neki savjet ako znate više o ovome... Ipak, ispravni(ji) je nego što je to bio prije, pa je ovo nekakav polu-uspjeh

Evo vam za kraj, BTC čita audio CD. Možete čak i vidjeti onu "nevidiljivu" lasersku zraku, baš sam fokusirao na leću za bolji efekt
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2022., 21:29   #63
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Šteta jadnog Acera, kaj nisi imao neki LG pri ruci ?
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2022., 22:01   #64
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
RIP Acer . Nesebično se žrtvovao na oltaru znanosti.

Ja sam danas rastavljao Asus FX5700 vulgaris (V9570/TD/128M) i uspio sam ogulit ona tri šarafa od ventilatora. Ako netko možda ima neku crknutu karticu sa sličnim hlađenjem, bio bih zahvalan. Naime, šarafi su s donje strane bili zalijani žvakom ... onom istom koja ubija uboge Radeone 9700.

Također tražim pogodni(pasivni) chipset hladnjak za nForce3, rupe su na 55mm.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 02.04.2022. u 22:13.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2022., 22:14   #65
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Šteta jadnog Acera, kaj nisi imao neki LG pri ruci ?
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
RIP Acer . Nesebično se žrtvovao na oltaru znanosti.
Valjda vam je jasno da je taj "Acer" jednako toliko Acer koliko je BTC zapravo Plextor

Nedvojbeno ista mehanika, samo što su ovog "frizirali", dodali mu noviji firmware i promjenili redukciju zupčanika na servo motoru, omogućili brže pomicanje lasera gore-dolje. Ali nažalost upravo u tome i je problem, previše tih sitnih razlika da bi bilo moguće prebaciti iz jedne kutije u drugu.

Edit
U stvari, ni BTC nije BTC ... barem ne u ovom slučaju. Riječ je o Philips uređaju, model mehanike je ROL 1318/2


Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 02.04.2022. u 22:27.
  Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 15:21   #66
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Tko voli BTCove?





Trekkie, ako želiš tvoji su
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 15:39   #67
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Tko voli BTCove?





Trekkie, ako želiš tvoji su
Lijevi nažalost nije pravi ... ali za desni ne mogu vidjeti od odbljeska, da li piše "Manufactured by BTC" ili "TOP-G"?
Ali kad već tako velikodušno nudiš, ajde može
  Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 18:26   #68
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Netko tko je imao puno skladište CD-R medija je napokon došao na svoje


Da vidiš uskoro 48/16/48x i 52/32/52x s cijenama u nebu
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 19:18   #69
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Huh ... a ja mislio da su za kolegu @c-shadow

Znaš kako se ono veli: Gušti su gušti, ali loš hardver je loš hardver ma koliko mi šutjeli o tome

Koliko se sjećam, ti i Alien ste ubrali od mene nekoliko dobrih starih optikanera: SCSI Teac R55S, Plextore, BenQ i najslabiji mislim da je bio neki Ricoh. Svaki jede za gablec te tvoje BTCove. A i znaš da mi je puno optike svojedobno prošlo kroz ruke tako da ne lupetam bezveze
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 19:44   #70
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Znaš kako se ono veli: Gušti su gušti, ali loš hardver je loš hardver ma koliko mi šutjeli o tome

Koliko se sjećam, ti i Alien ste ubrali od mene nekoliko dobrih starih optikanera: SCSI Teac R55S, Plextore, BenQ i najslabiji mislim da je bio neki Ricoh. Svaki jede za gablec te tvoje BTCove. A i znaš da mi je puno optike svojedobno prošlo kroz ruke tako da ne lupetam bezveze
Misliš na onu "Gušti su gušti, do BTCa me pušti"?

Inače, da - sjećam se tvojeg SCSI Teac-a Više nije kod mene, otišao je zajedno sa 3dfx konfom kao i Adaptec kontrolerom kojeg sam unutra stavio. Teac stvarno je dobra marka, to ti ne budem osporavao. I da, servisirao sam i njih ... pa znam što govorim. Koristili su Sanyo lasere i leće

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 04.04.2022. u 19:55.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2022., 20:23   #71
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178