Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2022., 20:39   #91
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Ja ga možda odradim kroz neko vrijeme, da se maknem malo na trenutak od Hackera ;-)
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2022., 10:27   #92
ranga
Premium
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Cro
Postovi: 93
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Ja ga možda odradim kroz neko vrijeme, da se maknem malo na trenutak od Hackera ;-)

Super, nadam se da bude sken ovdje
ranga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2022., 19:59   #93
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Nije PSX, ali je vezano uz plejku. Jedna jako zanimljiva kolekcija. Rekao bi da čovjek nema kaj delat u životu, ali nakon skeniranja 1900 priručnika, zaključak je da čovjek ima i previše posla

Ako netko slučajno zna kak downloadat sve odjednom, slobodno nek javi ili se možemo dogovorit pa pomalo skidat i kasnije razmijenit.

https://www.hcl.hr/vijest/ps2-priruc...67xG7S5bKTU-T4

https://archive.org/download/kirklan...usa-4k-version

Zadnje izmijenjeno od: cic. 25.10.2022. u 20:09.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2022., 21:09   #94
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
Ako netko slučajno zna kak downloadat sve odjednom, slobodno nek javi
"go to parent directory" -> s desne strane "download options' -> PDF
hash je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 20:10   #95
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Dragi kolega skener CIC se natjerao odradit i prigodni listopadski broj PSXa, poslat će link za download u svom postu, ja ga zasad kao sneek-peek najavljujem.



Šta reći, naslovnica mi je nekak uvijek bila prebijela i sterilna,
no broj sa vjerojatno najboljom FPS pucačinom na playstationu, za koju je uopće i programersko čudo da su je uspjeli prenijeti na najdražeg sivonju.
Notorno kod igre je bilo, u vezi težih kasnijih nivoa, da nisu postojale nikakve šifre, osim jednog očito softwerskog glitcha za infinite ammo za chaingun, a savjet za kako ga uključit pri igranju sam poslao u jednom od kasnijih PSX brojeva, gdje su mi i pismo objavili sa srdačnom zahvalom!
U nastavku recenzije je simpatično obrađena multiplayer split screen večer, dakako da iz današnje perspektive je smiješno vidjeti kako na televizoru od 50ak cm četvoro igraju. No, nije to ništa, tih godina znali smo mi igrat u igraonici i legendarni Goldeneye učetvero na 15" malom tvu !
To je ujedno možda i daleko najveća prednost N64 u odnosu na PS1 (na stranu jači hardwer, no i ozbiljni nedostaci koji su je i potkopali), ta mogućnost uključivanja 4 kontrolera i pregršt igara učetvero, jer nabavljat multi-tap je tad bilo nepotrebno skupo, a i zanemarivo mali broj PS igara je podržavao 4 igrača.

Od ostalih igara, Wipeout 3, kojeg nekak nikad nisam preferirao ni zavolio,
te Phantom Menace, identična PCu no s lošijom grafikom, stoga i prosječnije ocjene, no meni je bila dosta zabavna i zanimljiva tad za igrati.

Tu je i report sa ECTS sajma, iz pera hackeraša Žibrega i Mijića, jer očito je još bilo prerano da novi urednik PSXa, Dario Zrno predstavljen baš u ovom broju, isto ide na sajam s njima.

Na više stranica se donosi prvi prikaz PS2 konzole, a u najavama čak i neke igre koje nikad nisu izašle osim u Japanu, te neke koje su ostale ranoj razvojnoj fazi, točnije nekakav bizarni "Den-Sen".

Helpline je uobičajeno dobar, osim Soul Reavera i Final Fantasy 8,
tu je i na dvije stranice prohod Broken Sworda 2. Igra je uz prvi dio jedna od najčešćih tema upita pristiglih helpline pisama - a ovdje prohod poslan čak od strane marljivog čitatelja.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 21:38   #96
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Miki kao i uvijek obradio i najavio, pa evo link.

https://www.sendspace.com/file/2vrolq

Bilo je malo duže zatišje, malo se izgubila volja, malo neke druge obaveze, ali eto, odradio sam.

Sljedeći na redu je 13. broj.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 09:15   #97
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Evo ekipa, izvolite broj 13.

Moj primjerak nije bio oštećen, ali ima dosta loš print, svaka druga stranica nakrivljena, boje izlizane, ali kolega Miki je kao i uvijek odradio vrhunski posao.

https://www.sendspace.com/file/berlss
cic je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 11:47   #98
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
Evo ekipa, izvolite broj 13.

Moj primjerak nije bio oštećen, ali ima dosta loš print, svaka druga stranica nakrivljena, boje izlizane, ali kolega Miki je kao i uvijek odradio vrhunski posao.

https://www.sendspace.com/file/berlss



Hvala ti!!!
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2022., 10:10   #99
ranga
Premium
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Cro
Postovi: 93
Da li netko ima skenirani broj PSX casopisa sa naslovnicom The Gateway igre za PS2? Ne znam koji je broj znam da sam ga citao prije 20 tak godina i ostao u dobrom sjecanju
ranga je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2022., 11:49   #100
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
PSX časopis

Nemam skenirani, ali imam fizički i vidim da je to zadnji broj psx-a, tj. dvobroj 37/38. Nisam ni znal da imam taj poseban primjerak, ko i prvi broj 😀

U solidnom stanju, pa nemam pojma da li ću ga skenirati. A i to je lijepljeni uvez, takve još nisam skenirao. Možda probam.

Zadnje izmijenjeno od: cic. 18.12.2022. u 12:00.
cic je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 18.12.2022., 12:03   #101
ranga
Premium
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Cro
Postovi: 93
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
Nemam skenirani, ali imam fizički i vidim da je to zadnji broj psx-a, tj. dvobroj 37/38. Nisam ni znal da imam taj poseban primjerak, ko i prvi broj 😀

U solidnom stanju, pa nemam pojma da li ću ga skenirati. A i to je lijepljeni uvez, takve još nisam skenirao. Možda probam.

Imao sam taj broj, e taman su poceli stavljati PS2 recenzije sjecam se, bio je onaj Crash 4 za PS2 i jos nekoliko igara
ranga je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2022., 13:03   #102
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Citiraj:
Autor ranga Pregled postova
Imao sam taj broj, e taman su poceli stavljati PS2 recenzije sjecam se, bio je onaj Crash 4 za PS2 i jos nekoliko igara
Eeee bato, ps2 recenzije su ti (već) bile 10, možda čak i 15 brojeva prije toga zadnjeg broja. Započeli su ih iirc s brojem koji je onaj Benban stavio, onaj mali dodatkić.

Osobno to s tvrdim koricama zadnje mi se nekako nije sviđao redizajnirani uvez (dvaput su to mijenjali čak možda) u odnosu na ovaj recimo ko iz ovog broja gore - al su barem rješili fucking srednju stranicu!
Druga stvar, naslovnice te najnovije nisu imale sjajni glatki papir (plus i drugi font PSX loga, prazna slova a ne obojana) pa su lošije izgledale.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 18:04   #103
ranga
Premium
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Cro
Postovi: 93
Citiraj: