Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.02.2014., 15:12   #61
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Mozda odlazim malo u OT, ali kad se vec usporedjuje Intel i AMD u stvarima koje su bitne velikoj vecini korisnika, igre, internet, filmovi.
Intel Core i7 3770K oc na 4.3 GHz + 16GB RAM vs FX-6300, stock + 8GB RAM u kombinaciji sa R9 260X.
Lako je zakljuciti da je i7 ili i5 bolji od AMD-a kad se testira na R9 290X i slicnim ali ove midrange graficke jednostavno ne trebaju jak CPU, a takve kartice se najvise kupuju. Za razliku u cijeni izmedju FX-a i i7 se kupi monitor.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 15:14   #62
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Aj molim te proračunaj dugoročnu potrošnju i uštedu, recimo vijek trajanja procesora 4 godine, pa da imamo u brojkama kolko je to isplativo.

Vidiš. meni je Intel puno preskup za ono što nudi (prednost u stvarima koje su meni i 95% populacije nebitne). Perspektiva.

Jesi siguran da bi nekome preporučio Intel+HDD umjesto AMD+SSD+HDD za bolje performanse u svakodnevnom radu na kompjuteru (95%+ populacije)?

Naviše me zabavlja ekipa koja uzme i5/i7-xxxxk i grafu tipa R7 240/250 i onda se čudom čude i divljaju po forumima kak imaju bolesno OC-an i5/i7 a igra im šteka. Upravo zbog izjava kao tvoja gore.

Ako se pitaš zašto ovo pišem, slažem konfe za dosta ljudi i NIKAD nisam imao ne limitiran buđet, unutar kojeg treba složiti optimalne opće performanse. I nisam složio niti jednu Intel platformu. To ti je real life. Intel je jednostvano preskup za ono šro nudi.

A što se tiče APU-a, da, još nije isplativ, još moraju poraditi, ali definitivno su u prednosti nad Intelom (ako gledamo striktno APU) i idu u pravom smjeru. Nekako me podsjeća na shader vs. pipeline koji su imali ATI i NV ne tako davno.
Neda mi se
tomek@vz je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2014., 15:27   #63
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Mozda odlazim malo u OT, ali kad se vec usporedjuje Intel i AMD u stvarima koje su bitne velikoj vecini korisnika, igre, internet, filmovi.

Intel Core i7 3770K oc na 4.3 GHz + 16GB RAM vs FX-6300, stock + 8GB RAM u kombinaciji sa R9 260X.




Lako je zakljuciti da je i7 ili i5 bolji od AMD-a kad se testira na R9 290X i slicnim ali ove midrange graficke jednostavno ne trebaju jak CPU, a takve kartice se najvise kupuju. Za razliku u cijeni izmedju FX-a i i7 se kupi monitor.

kuda si ti sad otisao...usporedbe su ti za oscar!
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 15:45   #64
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Lako je zakljuciti da je i7 ili i5 bolji od AMD-a.
vrlo lako.

syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 15:51   #65
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Čovjek dao dobar primjer, ako ne kupuješ zvijer od grafe dobar je i AMD. Razliku uložiš u kineski mobitel.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 16:13   #66
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Čovjek dao dobar primjer, ako ne kupuješ zvijer od grafe dobar je i AMD.
Evo čovjek sve sažeo u jednu rečenicu.
Ako nemaš para dobar ti je i AMD.
  Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 16:20   #67
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Za AMD isto treba para, nema džabe ni u stare babe. Dobar je AMD, bio bi još bolji da je jeftiniji. Parizer za mase.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 16:25   #68
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor boy005 Pregled postova
kuda si ti sad otisao...usporedbe su ti za oscar!
A sto sam trebao staviti? 3dsmax, povray, racunanje pi? Normalni korisnik nema pojma sto je to, glavno je da se mogu igrati igre. A kad pogledas razliku izmedju procesora od 2200kn i onog upola jeftinijeg razlike gotovo da nema, obicno je to 3-5 fps. Vise ce se primjetiti ako se stavi SSD nego duplo skuplji CPU (ne u smislu vise fps-a u igrama, nego u normalnom koristenju).
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 16:58   #69
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Pricamo o low end konfi a ti onda stavljas usporedbu proca od 2200kn nemoze to tako - mogao si uzeti i 750k pa bi bila razlika u cijeni i veca a razlika u gamingu zanemariva sa tom grafom...

Zato imas pentium, i3, i5 procesore koji se mogu nadmetati sa marketinskim AMD-om i razlika postaje minimalna (u cijeni, o performansama se mozemo prepucavat do sutra), a uz to ti je + sta vec intel ima integriran gpu pa kupovanje graficke u startu nije prioritet (iskljucujem amd-ov apu)
__________________

Zadnje izmijenjeno od: boy005. 17.02.2014. u 17:33.
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 17:25   #70
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor boy005 Pregled postova
Pricamo o low end konfi a ti onda stavljas usporedbu proca od 2200kn nemoze to tako - mogao si uzeti i 750k pa bi bila razlika u cijeni i veca a razlika u gamingu zanemariva sa tom grafom...

Zato imas pentium, i3, i5 procesore koji se mogu nadmetati sa marketinskim AMD-om i razlika postaje minimalna, a uz to ti je + sta vec intel ima integriran gpu pa kupovanje graficke u startu nije prioritet (iskljucujem amd-ov apu)
I onda se prosvijetliš i skužiš da je AMD itekako konkurentan, i da kupovanje AMD-ovih platformi nije neka "milostinja AMD-u", kako neki tvrde (il da ćeš uštedit na struji za auto il tak neš)
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2014., 18:05   #71
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Na poslu sam imao Pentium-M laptop i svugdje čitao kako Core2Duo troši manje struje, veliki napredak po tom pitanu i leti od brzine... kad sam dobio u ruke novi Core2Duo laptop, grijao se daleko više nego stari Pentium-M iste frekvencije i to u normalnom radu (mailovi, web, etc.). Baš me živcirao po ljeti s tim ventilatorom koji se nije gasio, a stari lap je bio tih. Stari lap je bio HP 8220, drugi HP 8340, dakle isto kučište/platforma.
Koji točno Pentium-M? Ajde kad si počeo pametovati ili krivo pišeš Zanima me točno i zašto. Molim detaljno objasni.

Nije li valjda HP 8430?
Za tvoje info, HP nikada nije proizveo savršene laptope, bio je No.1 u prodaji, ali No.1 sigurnoj tituli najkvarljivih od svih marki. Više manje promjenila se proizvodnja kučišta , štedilo na prostorima i materijalu ( otuda problemi s hlađenjem jer nema što usisati zrak osim preko tipkovnice )


Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Aj molim te proračunaj dugoročnu potrošnju i uštedu, recimo vijek trajanja procesora 4 godine, pa da imamo u brojkama kolko je to isplativo.

Vidiš. meni je Intel puno preskup za ono što nudi (prednost u stvarima koje su meni i 95% populacije nebitne). Perspektiva.

Jesi siguran da bi nekome preporučio Intel+HDD umjesto AMD+SSD+HDD za bolje performanse u svakodnevnom radu na kompjuteru (95%+ populacije)?

Naviše me zabavlja ekipa koja uzme i5/i7-xxxxk i grafu tipa R7 240/250 i onda se čudom čude i divljaju po forumima kak imaju bolesno OC-an i5/i7 a igra im šteka. Upravo zbog izjava kao tvoja gore.

Ako se pitaš zašto ovo pišem, slažem konfe za dosta ljudi i NIKAD nisam imao ne limitiran buđet, unutar kojeg treba složiti optimalne opće performanse. I nisam složio niti jednu Intel platformu. To ti je real life. Intel je jednostvano preskup za ono šro nudi.
Što? Ne ide ti matematika? Veliki TDP, grijanje, i potrošnja na strani AMD. Recimo, koliki je vijek trajanja matične zbog velikog TDP-a?

Prvi link
Drugi link

Meni je AMD preskup za ono što ne nudi. Nema omjer preformanse, potrošnje i grijanje. I što sad? Je li sarkazam, fanboy?
Zašto ekipa kupuje velike grdosije da bi hladili procesore FX? Da se pohvale u overlockingu i bijesnim potrošnjama?
AMD ne preporuča temperature iznad 62 stupnja za te FX-jeve...

Velim ti, baci oko na power factor koliki ti je ako ga nisi već uzeo u obzir.

Na kraju i ovdje imaš podosta visoke vrijednosti
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=140


A i ovdje imaš više toga izmjereno.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=189774

Dakle, omašio si nogometni teren i skrečeš sa teme za koju nema veze s time. To je tvoja bolesna izmišljena izjava.
Za tvoje složene konfe je čisti fanboyizam i tu nije ništa čudno.



@MadBoY
Moje oko vidi 12 fps. Pogledaj gdje je animacija eksplozije
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2




Zadnje izmijenjeno od: Dottore. 17.02.2014. u 18:23.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 18:12   #72
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor boy005 Pregled postova
Pricamo o low end konfi a ti onda stavljas usporedbu proca od 2200kn nemoze to tako - mogao si uzeti i 750k pa bi bila razlika u cijeni i veca a razlika u gamingu zanemariva sa tom grafom...

Zato imas pentium, i3, i5 procesore koji se mogu nadmetati sa marketinskim AMD-om i razlika postaje minimalna (u cijeni, o performansama se mozemo prepucavat do sutra), a uz to ti je + sta vec intel ima integriran gpu pa kupovanje graficke u startu nije prioritet (iskljucujem amd-ov apu)
Htio sam reci da je najmanje bitno koji se CPU koristi, kod jeftinijih kompova, jer u tom cijenovnom rangu GPU nije dovoljno jak da iskoristi jaci CPU. A to se odlicno vidi na videu kojeg sam stavio, i7 ima prednost od kakvih 8fps, tako da i3 sigurno nece imati 20 fps vise od FX-a
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 21:38   #73
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Ovo se pretvorilo u još jednu intel vs amd glupavu temu
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 21:53   #74
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Neznam dal ce se medo ljutiti ali ovo bi mogla postati tema o low end konfama s apu-ima opcenito ako se pobrise sav ovaj spam od maloprije.

Evo i ja sam si slozio konficu apu:
AsRock FM2A75 Pro4-M + APU A10 6700 (hlađen TRULJOM-blazen amd i njihov mounting sistem)
4 GB Ram 1600MHz u dual channelu
SSD 120gb i HDD 500gb te mislim jos nadodati koji hdd po 1-2TB.

Zasad je konfa na stolu, ali je kučište u izradi a slike cu postati sutra kad bude kostur gotov i konfa uglavljena unutra.

Zasad sam jako zadovoljan sistemom, štoviše mislim da sam i prejak procesor upiknuo.
Vent na trulji je na minimumu okretaja(500rpm) uz CnQ ukljucen, pod intelburntest/prime + furmark temp mi je cca 50 s tim da se vent ne zavrti na vise.