Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2014., 13:29   #2491
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Preskup je taj Asus za ono što nudi. 6GB RAMa je suludo na tom laptopu. Ovaj Acer za mnogo manju cijenu nudi dosta slične komponente.

U tom proračunu možeš uzeti i ovo, s jačim procesorom i grafičkom, ali mana je jamstvo. Pošto bih ipak jamstvo stavio na prvo mjesto, moja preporuka je ovaj Dell, komponente su također ok za cijenu.

No pošto se radi o ženskoj osobi, svi znamo da će na kraju uzeti najljepši, što god mi pričali.

SonicMaster? Vjerojatno neka "tehnologija" koja omogućuje vrhunski zvuk na laptopu, Moš mislit, zvučnik je gotovo sigurno govno ko i u svakom laptopu te cijene.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2014., 14:03   #2492
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Možda čak i malo prejak za tu namjenu. Ono, 6Gb rama i posebna grafička kartica za net i office stvarno nema smisla. Za nju bi bilo dovoljno 4Gb rama i integrirana grafa.

SonicMaster je Asusov marketing bez obzira šta trkeljaju o super zvuku, audiofilskim performansama i sl.
http://www.asus.com/sonicmaster/glob...s-sonicmaster/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2014., 15:02   #2493
Daniel962
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Citiraj:
Preskup je taj Asus za ono što nudi. 6GB RAMa je suludo na tom laptopu. Ovaj Acer za mnogo manju cijenu nudi dosta slične komponente.

U tom proračunu možeš uzeti i ovo, s jačim procesorom i grafičkom, ali mana je jamstvo. Pošto bih ipak jamstvo stavio na prvo mjesto, moja preporuka je ovaj Dell, komponente su također ok za cijenu.

No pošto se radi o ženskoj osobi, svi znamo da će na kraju uzeti najljepši, što god mi pričali.

SonicMaster? Vjerojatno neka "tehnologija" koja omogućuje vrhunski zvuk na laptopu, Moš mislit, zvučnik je gotovo sigurno govno ko i u svakom laptopu te cijene.
Hvala na preporuci. Budem joj predložio ove tu. Ovo što si rekao za RAM, znači iznad 4 GB za takav procesor se ne vidi razlika ili? I osim tih ''boljih'' zvučnika, svidjelo
joj se što ima HD Web kameru, ali osim togaa ništa ne piše, pa ne znam kakvu rezoluciju ima ta kamera itd.

Citiraj:
Možda čak i malo prejak za tu namjenu. Ono, 6Gb rama i posebna grafička kartica za net i office stvarno nema smisla. Za nju bi bilo dovoljno 4Gb rama i integrirana grafa.

SonicMaster je Asusov marketing bez obzira šta trkeljaju o super zvuku, audiofilskim performansama i sl.
http://www.asus.com/sonicmaster/glob...s-sonicmaster/
Je, overkill je, al bi trebao bit i za neke igrice, a ona i sama zna što je integrirana grafička na laptopu.
Daniel962 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2014., 15:31   #2494
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
HD kamera? Ta 720p (piše na službenoj stranici) kamera ima manju rezoluciju od 1.3mpx kamere u drugim navedenim laptopima.

Iako, slika na Skypeu će više ovisiti o brzini internet prometa i kvaliteti veze nego o kameri. Možeš ti imati 41mpx kameru, ako je brzina govno, Skype će smanjiti kvalitetu na njemu prihvatljivu.

Realno je i 2GB RAMa dovoljno za 95% korisnika, al eto, nije skupo ići na 4GB. Sve preko toga je overkill jer jednostavno nemaš načina iskoristiti to na tom laptopu.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 15:48   #2495
Lazarou
Premium
Moj komp
 
Lazarou's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 49
__________________
You're my wife now!
Lazarou je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 00:07   #2496
zag0
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 128
Pozdrav,

tražim best buy 15.6" laptop do 4000 kn. Namjena fejsbučenje, youtube i slično + pokoja igra ala PES

Plusevi su:
+ dulje jamstvo
+ dobri zvučnici
+ dobar webcam
+ ako je moguće, aluminij a ne plastika

Lenovo G510, Lenovo U510, Toshiba C55, ...?

Hvala za sve preporuke!
zag0 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 08:16   #2497
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Od navedenih, Lenovo je dobar, ali jamstvo bi morao nadoplatiti. Toshibu C serije ne bih.

Od ostalih, Lenovo G500, Toshiba i Asus, dosta slični po svemu. Svi su potpuno plastični.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2014., 14:36   #2498
svenzy
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: osijek
Postovi: 61
Evo ovako,trazim laptop do 3500kn (kupuje se na rate). Laptop bi najvise bio koristen za surfanje. Bez zahtjevnih igrica,tu i tamo simsi. Vazno je da ima sto fuzu garanciju i da nije HP
Ako netko zna gdje ima neka dobra akcija neka slobodno pise,inace zanimam se za toshibu L50 A138,kada bi bila negdje da se moze uzeti na rate oko 3600 uzeo bih odma
svenzy je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2014., 14:55   #2499
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
@ svenzy Ovako nešto? Lenovo G500

Te se raspitaj o nadoplati jamstva na 3 godine.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2014., 16:21   #2500
svenzy
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: osijek
Postovi: 61
citao sam o toj G seriji da se nije bas dobro pokazala pa sam ju izbjegavao,lenovo ima dosta skupo produzenje garancije
svenzy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2014., 18:21   #2501
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ovaj Asus je sličan željenoj Toshibi, u ekupi se može uzeti na rate za manje od 3600kn, ako imaš traženu karticu.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2014., 19:19   #2502
VoodooRain
Premium
Moj komp
 
VoodooRain's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 705
Citiraj:
Autor svenzy Pregled postova
citao sam o toj G seriji da se nije bas dobro pokazala pa sam ju izbjegavao,lenovo ima dosta skupo produzenje garancije
imam G580 i nakon 2 otvaranja i ciscenja prasine popucala su mi sva 3 drzaca ekrana desne strane i jedan na ljevoj, i jos jedan drzac sarafa kucista mi se respao,
tako da kvaliteta izrade mu nije bas nesto ako ga mislite cistiti 1-2 puta godisnje najbolje ga nedirati nego propuhati kompresorom i usisati usisavacem
i to je to najbolje nesarafati po njemu
VoodooRain je offline   Reply With Quote