Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2007., 22:15   #1
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
ECS PN2 SLI2+

sprema se revolucija...necete mozda vjerovat ALI ovo dode ispod 200 dolara tocnije cca 180 I pazi veliko i ***ena je...680i chipset ***EN layout osim front panela i mozda sate...imao u rukama al nazalost samo u rukama i ploca je HEBENA...

moja sljedeca ploca...isto tako da naglasim za one koji neznaju ECS je imao redizajn poslovne strukture i polako briju na experte...citaj vidio sam OC fsb-a preko 460

MOJA sljedeca ploca...ja sam vas samo upoznao s doticnim komadom hardware-a koji konkurira sa samim vrhom...isto tako ovo je tek 1.0 te bios jos nije razvijen kak spada...99% ce ici prek 500 fsb-a te ce najvjerojatnije jos i izac 2.0....

isto tako oprez ecs-ovu 965 plocu NE KUPOVAT!!!
jer imaju ljudi dosta problema...nemogu prek 333fsba preci


edit: zaboravio par stvarcica

npr
http://www.hardwarezone.com/articles...134&cid=6&pg=1

i to da je ecs uzeo referentni dizajn same nvidije...ilitiga za 1300 kuna jeftinije
__________________
blup


Zadnje izmijenjeno od: mc_fish. 04.01.2007. u 22:27.
mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2007., 23:11   #2
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Nije ni ECS sam u tome.
Biostar TF680i SLi Deluxe ploča, također nije za odbaciti. Cijena slična ko u i sestre blizanke (~$200). Performanse, da bi čovek reč rekel. Zamaskirani spam (1, 2) za cca. $100.: hello2 :

Moje isprike autoru teme i moderatorima na blagom OT-u.


EDIT:
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
pa reko sam referentni dizajn to je i bfg i evega svi...
Znam, ali da kad ljudima spomeneš ECS, Biostar i sl. firme, odma im je na pameti škart roba. A kad ono (ove) ploče u rangu moćnih eVGA, BFG, i ostatka renomiranog društva.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2007., 23:13   #3
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
pa reko sam referentni dizajn to je i bfg i evega svi...

a mcg bez brige nemres mene uvrijedit ti
pogotovo ne sa dobrim info

enivejz da 680i za sad je manje vise referentni dizajn a zasto onda zveknut 2300-2800 ak mogu za 800-1200 piknut isto...

uglavnom bas ocu eksperimentirat sa ovim "low budget" plocama


Citiraj:
Znam, ali da kad ljudima spomeneš ECS, Biostar i sl. firme, odma im je na pameti škart roba. A kad ono (ove) ploče u rangu moćnih eVGA, BFG, i ostatka renomiranog društva.
rekoh da je ecs promjenio vrh tvrke...isto tako to je referentno...daklec sve je isto osim naljepnice...stavis drugi bios i delat ce maknes naljepnicu i to je to: cheers2

ja OCU eksperimentirat s time a kada sam ja preporucio nes loseg
__________________
blup


Zadnje izmijenjeno od: mc_fish. 04.01.2007. u 23:24.
mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2007., 23:34   #4
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
enivejz da 680i za sad je manje vise referentni dizajn a zasto onda zveknut 2300-2800 ak mogu za 800-1200 piknut isto...

uglavnom bas ocu eksperimentirat sa ovim "low budget" plocama

ja OCU eksperimentirat s time a kada sam ja preporucio nes loseg
Tak je. Manje para, a ista (kvalitena) stvar.
Kaj se tiče eksperimentiranja..go for it. Još ako u bližoj budućnosti (u svrhu testiranja i eksperimentiranja) nabaviš kakav E4300/E6320, koji si baš fino paše s "budget" komponentama...tvojem veselju nema kraja. A tek prijedlozi na konfiguracijama - milina.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2007., 23:39   #5
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
ma sad malo testiram low budget...tj sto se najvise moze izvuc za sto manje para(do sad sam testirao za sto vise i cuj zna se da je najbolje sto je skuplje) no zasto ne isto za manje para prepoucivao sam najbolje do sad ali ovo sto sam sad nasao je opako...skoro ce biti big update...i brijem da ce biti skoro revolucija kao sa assrockom
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2007., 00:06   #6
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
mogla bi biti ok stvar...daj fish kad i ako to ugrabis odma ima da podijelis dojmove s nama

bas me zanima kak to dise....jer kad jucer vidjeh striker extreme za 2800kn prosla me jeza...

jel to konacno nvidijin cipset za intela koji valja?
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2007., 00:14   #7
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ako ista kupim u narednih 3-4 mjeseca onda ce to bit ova ploca i E4300. Tako mi se cini...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2007., 00:55   #8
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,257
...ploca izgleda prehebeno..ali zasto samo 2 pci utora ????...kako sa tv,satelitskom i zvucnom na ovu plocu...fuck
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2007., 01:27   #9
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Autor joolka Pregled postova
...ploca izgleda prehebeno..ali zasto samo 2 pci utora ????...kako sa tv,satelitskom i zvucnom na ovu plocu...fuck
gle ima 3 pci-e utora i 2 pci-e 1x... 2 pci su veliko poboljsanje...gle sve ukupno ima 7 slotova za kartice...obicaj je 6

sto se tice same ploce neznam kad cu ju piknut jerbo imam dosta "financija" sljedecih par mjeseci...pa mozda i nebu tolko skoro al bu u iduca 2-3 mj...

enivejz ako netko kupi to prije dajem ruku u vatru da ce bit overkill

isto tako bit ce puno jeftinija nego trenutna ponuda...stoga ispati se
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2007., 10:49   #10
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
moja sljedeca ploca...isto tako da naglasim za one koji neznaju ECS je imao redizajn poslovne strukture i polako briju na experte...citaj vidio sam OC fsb-a preko 460
Briju već neko vrijeme, sjetimo se ECS PF22 Extreme, koju nitko nažalost, nije shvaćao kao dobru i kvalitetnu ploču


Jako lijepo od ECS-a, iskreno ova vijest me poprilično obradovala
Bit će odlična ploča i to za malo para :clap:
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2007., 21:29   #11
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Predvidjam da ce bit tema u rangu sa Gabre-ovom "Asrock Dual-Sata2 & AMD64 3000+, moj review".
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2007., 23:32   #12
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
bit ce bit ce cim dode u rvata il cu opet morat narucivat izvana a to mrzim jer uvijek hebu do ibera...sve u svemu

ono sto sam vidio(svojim ocima a bome i rukama) je super ploca rekoh par buhica u layoutu...i to je to...sve je to intelov oem dakle sto god kupist...asus bfg evega itd je isto ko i ecs...

uz malo srece ce biti korz 2tj sve kod mene
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 00:27   #13
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
[QUOTE=Ph03n1x;610467

jel to konacno nvidijin cipset za intela koji valja?[/QUOTE]

nije naravno da nije
staro pravilo glasi imaš li intelov proc uzmi intelov chipset
sve ostalo nema smisla
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 00:52   #14
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Priča se da se 680i grije svjetski, a OC rezultati mu nisu epohalni kao što se očekivalo. Cijene neću ni komentirat.
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 01:47   #15
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
da vidimo svaka nvidija se grije nista novo...to se zna next?

intel za intela...pa eto chipset pere intela po svemu...osim oc-u...mene osobno zanima samo kako se ponasa...

sve u svemu 965 975 680i tu su negdje...citaj biosi za intela su razradeni dok nvidija ima tek 2.0 tj 20...sve u svemu bete biosa samo da radi...i sa time ide ko 975 oc-a?!kako ce tek kad bude doso bios koji valja...sjecamo se kako je 965 i 975 radio dok se bios nije razvio...?!

ne pametovati vec se drzati cinjenica isto tako molim bez favoritiziranja...
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 01:53   #16
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
da vidimo svaka nvidija se grije nista novo...to se zna next?

intel za intela...pa eto chipset pere intela po svemu...osim oc-u...mene osobno zanima samo kako se ponasa...

sve u svemu 965 975 680i tu su negdje...citaj biosi za intela su razradeni dok nvidija ima tek 2.0 tj 20...sve u svemu bete biosa samo da radi...i sa time ide ko 975 oc-a?!kako ce tek kad bude doso bios koji valja...sjecamo se kako je 965 i 975 radio dok se bios nije razvio...?!

ne pametovati vec se drzati cinjenica isto tako molim bez favoritiziranja...
ne znam kojih se to činjenica ti držiš?
da nisi možda probao i usporedio ploču sa 975x i 680 chipsetima???
kad sve staviš na papir ukoliko uzmeš u obzir sve parametre dolaziš do jednostavnog zaključka kako je 965 najisplativiji a 975 najbolji i najstabilniji chipset za intel platformu
da ne pričam o svoj sili problema na koje se ponosni vlasnici preplaćenih novih 680 ploča žale po stranim forumima
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 02:03   #17
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
o boze mili sto nije jasno u ovoj recenici : "bios je jos nezreo"

da 975 je najstabilniji i najnabrijaniji
da 965 je najisplativiji za oc
680i je pak najbolji za gamere a njih je najvise ovdje...zato sam i otvorio temu...

znamo kako je funcioniralo s biosima za 9x5 ploce...ILI?prvo nisu prek 300 isle pa nisu htjele prek 400 pa ne preko 450 pa su pak na kraju prek 500 dosle...

pa sad da vidimo cinjenice...ili treba jos...da testirao sam i sa 975 i 965 i znam kak se kaj ponasa 680i sam valjda jedini od "obicnih" ljudi imao u rukama te ju jos nisam imao na testu...no i to ce doci...po testovima vani(a svi govore manje vis ejdno te isto) 680i sa ovim nezrelim biosom dere intel...to sto se gire jaka stvar kod mene je tak i tak voda na djelu...a i u danasnjici ima ebenih zracnih hladnjaka...stoga za 1300(sto je opet jeftinije od 965 i 975 ploca) koje idu tako visoko tako stabilno te sa svim opcijama...mislim da je isplativo
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 02:04   #18
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
680i je od ostalih intelovih c2d čispseta bolji samo po tome šta mu treba vodeno da bi mogao dignit fsb preko 400. Preformansama je jednak čak u kojem testu i bolji za par milisek nečega ali je u više njih gori tako da je ovo normalna ploča sa pristojnom cijenom

680i je dobar za OC i ima on potencijala. Ali gledaj uzeo sam P5B čim je ploča došla u nas i svaki BIOS sam isproba. bilo je problema dosta koje su svi biosi poslije 504 imali riješene, ali niti jedan BIOS mi nije donio dodatne preformanse
__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 02:14   #19
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Autor Smartguy Pregled postova
680i je od ostalih intelovih c2d čispseta bolji samo po tome šta mu treba vodeno da bi mogao dignit fsb preko 400. Preformansama je jednak čak u kojem testu i bolji za par milisek nečega ali je u više njih gori tako da je ovo normalna ploča sa pristojnom cijenom

680i je dobar za OC i ima on potencijala. Ali gledaj uzeo sam P5B čim je ploča došla u nas i svaki BIOS sam isproba. bilo je problema dosta koje su svi biosi poslije 504 imali riješene, ali niti jedan BIOS mi nije donio dodatne preformanse
a dobio si ga s kojim biosom gore?potrazi malo o tome

nadalje...ja sam ocito ili corav ili lud ili sto jer ja vidim da ova ploca jede 965 i 975 za nesto (nije vazno kolko) u vecini testova...a ne kako si ti rekao...

isto tako sto sam ja preporucio da je bilo lose?!zasto uvijek za sve budem popljuvan a svid obro znate kolko se razmem u to...poglavito gledano sa strane oc-a tj perfomansi: bonker :

reko sam vec jednom da cu prestat...dobro onda prestajem mislite sto ocete jer ja nemoram trpit vase "pljuvanje" koje poberem svaki put da nakon 2-3 tj dobim wow bio si u pravu bla bla...

have a nice night
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 02:39   #20
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
a dobio si ga s kojim biosom gore?potrazi malo o tome

nadalje...ja sam ocito ili corav ili lud ili sto jer ja vidim da ova ploca jede 965 i 975 za nesto (nije vazno kolko) u vecini testova...a ne kako si ti rekao...

isto tako sto sam ja preporucio da je bilo lose?!zasto uvijek za sve budem popljuvan a svid obro znate kolko se razmem u to...poglavito gledano sa strane oc-a tj perfomansi: bonker :

reko sam vec jednom da cu prestat...dobro onda prestajem mislite sto ocete jer ja nemoram trpit vase "pljuvanje" koje poberem svaki put da nakon 2-3 tj dobim wow bio si u pravu bla bla...

have a nice night

dobio sam je sa 30x verzijom nesjećam se sad. Uglavnom sve do 60x serije nije radila ploča kako treba u 5:4 omjeru znači sa 667mhz memorijom.

Ja negovorim da ti ne znaš ali evo primjer usporedbe čipseta:
http://www.bit-tech.net/hardware/200...preview/5.html(da ne govorim da je ovo striker extreme koja bi "trebala" bit još bolja)
vidio sam 10 ovakvih i svaki je sličan. Negdje 975 negdje 965 negdje 680i. Stim da 680i zna biti "puno" lošiji od 975i965 a i "puno" bolji iako su rijetki ti slučajevi. Dalje kad sam spomenio preformanse mislio sam na čiste preformanse na defaultu ne na OC pref I još jedna stvar ja tebe ode nepljujem nego tema i je otvorena da se rasprave neke stvari
__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 02:46   #21
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
ja vidim review dfi-a a ne usporedba chipseta

enivejz pluvanje="vase kritike" koje uvijek poberem radi cega?...vase bezvolje za testiranjem za novim...zato je nastao gabretov topic o asroku...o geniusu,,,itd

680i htjeli ili ne konkurira intelu...EOD

edit: ja uisto govorim o perfama na stocku
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 02:51   #22
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
ja vidim review dfi-a a ne usporedba chipseta

enivejz pluvanje="vase kritike" koje uvijek poberem radi cega?...vase bezvolje za testiranjem za novim...zato je nastao gabretov topic o asroku...o geniusu,,,itd

680i htjeli ili ne konkurira intelu...EOD

edit: ja uisto govorim o perfama na stocku
probaj sad... bio sam krivo stavio jer imam više tabova otvorenih.

Ja nisam rekao da je 680i loš čipset nego da on nije ništa bolji od 965 i 975 čipseta. Iste preformanse koja nova tehnologija dodana(nevažno) i bolje/lošije OC preformanse od 965 čispeta. Vidit ćemo kako će novi bios/i riješiti ovu zadnju dilemu.
__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 02:56   #23
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
pa to ja i govorim...tuce se po brzini sa perjanicom intela dok se bori sa oc 965ice...i to sa ovakvim biosima?! ja vjerujem da ce debelo prek 500 ici
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 13:43   #24
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
ovo nema smisla.

nitko od vas jos nije upregnuo 680i plocu i ne znate koliko je usvari dobra ili losa.

mc_fish...kad ju ti ili bilo tko drugi istestira onda cemo pricat.

a dosta sam na xtremesystemsu pa znam kak ljudi trenutno stoje s 680i plocama...tak da...

do tada...: hello2 :

jedva cekam da netko nabaci neku recenzijicu
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 14:04   #25
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
http://www.xtremesystems.org/forums/...highlight=680i

i nije jedini...
al da oprez zaboravih navest...pazite se asusa!posto nes petlja s intelom mi se ne dopada nova ploca...sam upozoravam...inace ja sam samo govorio o ecs-u kao referentnoj nvidiinoj ploc tj oem...te da je evega bfg biosstar itd jedno te isto
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na