Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2023., 11:45   #121
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
Prilikom biranja sam nehotice valjda duplo stisnuo neku tipku na telefonu, pa sam nazvao nekoga drugoga na mobitel, a ne sebe.
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2023., 10:09   #122
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Znao sam da mi ime zvuči poznato ... imao sam člana obitelji koji je koristio taj mobitel, i to još (mislim?) 1996. godine. Dakle, davno prije nego što sam kupio svoj R320s, o kojem sam pisao prije nekoliko stranica.

Čuvali smo ga godinama, i onda negdje ranih 2000-ih bacili jer mu se potrgao konektor za punjenje, a i baterija više nije držala napon. Šteta, da sam znao koliko budu vrijedili jednoga dana svakako bi ga ostavio.

Ista stvar i sa Philips Diga, imali smo ga u više-manje isto vrijeme kad je taj A1018S bio u funkciji. Diga je živjela JAKO dugo, sve do 2008 ili 2009 kad je napokon umirovljena, a sudbina joj je nepoznata ... najvjerojatnije uništena ili bačena.
99e, 96e nisi imao gsm signala u hr, niti je postojao 1018s.
Od rata, 91e imamo mobitel u kući, i promjenili smo ih do dolaska gsm signala sve koji su se mogli kupiti, od maxxon carryphonea, dancalla raznoraznih, pa do kasnije hit nokia 440 i 450 kad smo silom hta morali mijenjat stare mobitele jer kao nisu više bili pogodni za nadograđene mreže ht-a. Da bi nakon 6mj i naravno plaćanja tih nokia, svi naši stari mobiteli završili u autima i kombijima ht-a i radili još 2-3 godine s njima.
1018s je izišao u proljeće/ljeto 99e, kada je gsm mreža još bila u povojima, znam, jer smo ga uzeli kumiću za krizmu, bio je među jeftinjacima.
Buraz je imao t28s, ja nokiu 8210. 28ica je koštala cca 1000dm, a kenzo je bio skoro 1500dm. Da ne spominjem nmt mobitele i njihove cijene 90ih, ali kad vidim sad ekipu da kuka kak neki mob košta 1000+ eura, a plaće su 3,4,5x veće nego 90ih, najradije ne komentiram, ali ono, smiješno je kukanje kad sad taj mobitel od 1000+ je jedna plaća, a ja sam 98e radio 3mj za top mob.
Pa na kraju balade, ja sam svoj prvi gsm mobitel, nokiu 5110, 98e mijenjao za opel asconu 10-11god staru
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2023., 12:47   #123
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
99e, 96e nisi imao gsm signala u hr, niti je postojao 1018s.
Od rata, 91e imamo mobitel u kući, i promjenili smo ih do dolaska gsm signala sve koji su se mogli kupiti, od maxxon carryphonea, dancalla raznoraznih, pa do kasnije hit nokia 440 i 450 kad smo silom hta morali mijenjat stare mobitele jer kao nisu više bili pogodni za nadograđene mreže ht-a. Da bi nakon 6mj i naravno plaćanja tih nokia, svi naši stari mobiteli završili u autima i kombijima ht-a i radili još 2-3 godine s njima.
1018s je izišao u proljeće/ljeto 99e, kada je gsm mreža još bila u povojima, znam, jer smo ga uzeli kumiću za krizmu, bio je među jeftinjacima.
Buraz je imao t28s, ja nokiu 8210. 28ica je koštala cca 1000dm, a kenzo je bio skoro 1500dm. Da ne spominjem nmt mobitele i njihove cijene 90ih, ali kad vidim sad ekipu da kuka kak neki mob košta 1000+ eura, a plaće su 3,4,5x veće nego 90ih, najradije ne komentiram, ali ono, smiješno je kukanje kad sad taj mobitel od 1000+ je jedna plaća, a ja sam 98e radio 3mj za top mob.
Pa na kraju balade, ja sam svoj prvi gsm mobitel, nokiu 5110, 98e mijenjao za opel asconu 10-11god staru
Moguće da je kasnije, ipak je prošlo više od 20 godina i ne sjećam se najbolje, ali bih onda ipak rekao 1998. Znam samo da je taj A1018s došao debelo prije Ericsson-a R320s, dva moba koja imam i dan-danas.

U svakom slučaju lijepe uspomene, sve mi se to čini kao da je jučer bilo!

Edit
Išao sam Guglati i veli da je A1018S izašao '99, pa si onda ipak u pravu. Čudno, činilo mi se puno, PUNO ranije. Ono što je još čudnije, veli Google da je iste godine izašao i R320, koji je bio neusporedivo bolji od A1018, imao je tanju bateriju, blijedo-zeleno osvjetljenje ekrana i bolji izgled. A o diktafonu koji je mogao snimati glas (ili poziv), WAPu i ostalim dodatcima da i ne pričam, bio je nekoliko koraka iznad na svakom polju.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2023., 14:43   #124
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Moguće da je kasnije, ipak je prošlo više od 20 godina i ne sjećam se najbolje, ali bih onda ipak rekao 1998. Znam samo da je taj A1018s došao debelo prije Ericsson-a R320s, dva moba koja imam i dan-danas.

U svakom slučaju lijepe uspomene, sve mi se to čini kao da je jučer bilo!

Edit
Išao sam Guglati i veli da je A1018S izašao '99, pa si onda ipak u pravu. Čudno, činilo mi se puno, PUNO ranije. Ono što je još čudnije, veli Google da je iste godine izašao i R320, koji je bio neusporedivo bolji od A1018, imao je tanju bateriju, blijedo-zeleno osvjetljenje ekrana i bolji izgled. A o diktafonu koji je mogao snimati glas (ili poziv), WAPu i ostalim dodatcima da i ne pričam, bio je nekoliko koraka iznad na svakom polju.
99e, kažem ti kad je postao dostupan, kupili smo ga odmah, pamtim ko kornjača te stvari.
Što se tiče modela mobitela, tad su izlazili ko na traci, buraz i ja smo mijenjali svako svoj (ja nokie i samsunge tih godina, on ericsone, sonye i panasonice) doslovno svakih pol godine, ak ne i češće, "stari" bi išli starcima ili nazad u kutiju. Imam skoro punu ladicu mobitela od 99e do 2005e, doduše ima i kod njega, al njegovi su većinom neispravni ili razbijeni, tanak fitilj jel... Kod mene su još moj prvi kenzo (8210), 6510, samsunzi e700, s500, d500, itd., ali velika većina je prodana dok su vrijedili još nešto. Poslije 2005e smo imali deal sa frendom koji je držao dućan s mobitelima pa se uzimalo svako malo kad izađe nešto zanimljivo u zamjenu za prethodno kupljen mob, tak da nikad nije bilo dosadno po tom pitanju
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2023., 23:07   #125
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Nisam siguran da li je netko od vas danas gledao RTL, ali imali su reportažu baš o ovome o čemu pričamo ... sakupljanju starih mobitela, i kako dobar dio EU građana ima pune ladice starih uređaja koje više ne koriste.

Njihov prijedlog je naravno reciklaža, ali iskreno sumnjam da ljudi budu to dali u drobilicu. I gle čuda, baš su pokazali prethodno-spomenuti Ericsson A1018S kao i R320s odmah do njega Slučajnost?

By the way, bavim se mobitelima dovoljno i bez teme. Članu obitelji je relativno nov smartphone, Samsung Galaxy pao u vodu i nakon pola sata riknuo. Sam mob još uvijek radi, ali je ekran potpuno crn i ne reagira na dodir. Razlog zašto ovo spominjem je zato što je kao zamjena uskočio (pra)stari Asus Zenfone prve generacije, star nekakvih 6 ili 7 godina koji je zadnjih dvije godine proveo na polici bez struje i skupljajući prašinu. Spor je i teško se nosi na novim nadogradnjama ali jbga, drugog izbora nema. Barem funkcionira, što je ono najvažnije

Edit
Vjerojatno sam trebao napomenuti model, obzirom da su ionako svi "Samsung Galaxy". Riječ je o modelu A12, iz prosinca 2021. Bio je star svega godinu i 10 mjeseci ... dakle još je čak i pod jamstvom.

Edit2
Evo jedne ponude: ovo bude malo off-topic, i nisam bio siguran da li da to uopće stavim u ovu temu, ali (iskreno) samo tu i pripada. Kopajući po starim mobitelima pronašao sam glazbeni CD iz cca 2001, eventualno 2002. godine. Reklamni, kojeg ste mogli dobiti besplatno u svim "Simpa" prodavaonicama. Riječ je o "Cronet" servisu, odnosno reklami pa je samim time smatram starom i ne-aktualnom, ali komplicira situaciju što Simpa i dan-danas postoji u sklopu T-Mobile servisa, pa ne bih želio da ispadne kao reklama.

Ako postoji interes na forumu, i ako modovima ne smeta mogu ga uploadati i podijeliti sa svima. Čini mi se kao da sam još jučer slušao te pjesme na TVu, a onda čujem riječ "Cronet" i/ili referencu na Tomb Raider film sa A. Jolie i shvatim da je prošlo 20 godina...

Edit3
Nitko nije ništa rekao, pa je valjda OK. Za sad budem stavio samo fotke omota i CDa, a ako ima interesa stavim i audio zapis.




Edit (18/10/2023)
DOWNLOAD

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 18.10.2023. u 17:26.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 19:10   #126
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Retro mobiteli

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
99e, 96e nisi imao gsm signala u hr, niti je postojao 1018s.
1996. je bilo GSM signala. Išao sam tada na Korčulu i nazvao starce doma sa plovećeg trajekta (Marco Polo) dok se u daljini vidio Split. Mobitel je bio Siemens S4 a starci na aparatima kada su čuli da ih zovem s broda

Sony Ericssoni su bili jako cool ali prednost dajem Nokijama. Imao sam hrpu appova: već spomenuti Nokia Maps, pa app za mjerenje ubrzanja auta preko GPSa (Tempes GT), pa app “MyGirls” gdje si upisao sve svoje cure, frendice i njihove menstrualne cikluse pa ti je aplikacija grafički prikazala u kojim periodima su one sada i s kojima je sigurno družiti se bez mogućih dugoročnih posljedica

Bila je i neka odlična aplikacija za praćenje osobnih financija koja mi je bila jako korisna. SSHao sam se na servere u dežuri i restartao zaglavljene procese. Bio je PuTTy za Symbian. Imao sam i ICQ na mobu. Slušao se FM radio u tramvaju, busu i origradskom vlaku.

Iskorištavao sam te Nokije do kraja a baterije su im trajale i trajale… ne mogu si zamisliti život tada bez Njokija.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 19:17   #127
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova

Edit2
Evo jedne ponude: ovo bude malo off-topic, i nisam bio siguran da li da to uopće stavim u ovu temu, ali (iskreno) samo tu i pripada. Kopajući po starim mobitelima pronašao sam glazbeni CD iz cca 2001, eventualno 2002. godine. Reklamni, kojeg ste mogli dobiti besplatno u svim "Simpa" prodavaonicama. Riječ je o "Cronet" servisu, odnosno reklami pa je samim time smatram starom i ne-aktualnom, ali komplicira situaciju što Simpa i dan-danas postoji u sklopu T-Mobile servisa, pa ne bih želio da ispadne kao reklama.

Ako postoji interes na forumu, i ako modovima ne smeta mogu ga uploadati i podijeliti sa svima. Čini mi se kao da sam još jučer slušao te pjesme na TVu, a onda čujem riječ "Cronet" i/ili referencu na Tomb Raider film sa A. Jolie i shvatim da je prošlo 20 godina...

Edit3
Nitko nije ništa rekao, pa je valjda OK. Za sad budem stavio samo fotke omota i CDa, a ako ima interesa stavim i audio zapis.



imam taj CD, to su dobri simpa songovi, napravljenu u duhu tog vremena, trendy muzika za tadašnje mlade
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 22:37   #128
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova

imam taj CD, to su dobri simpa songovi, napravljenu u duhu tog vremena, trendy muzika za tadašnje mlade
Sudeći po reakciji koju sam vidio na ovom i drugom forumu, jedni smo od rijetkih

Čuvam ga i dalje, a bude svakako bilo zanimljivo vidjeti i čuti te pjesme kroz sljedećih 10-20ak godina.

Baš sam komentirao sa jednom osobom neki dan, CD je očito snimljen još u vrijeme prije nego što je DMCA utjerao strah u kosti svih autora i "kreativaca". Otvoreno se pjeva o Motorola i Nokia mobitelima, bez ikakvog ustručavanja i naglašavanja da je riječ o reklami, a u jednom su segmentu ubacili i Laru Croft, ako se ne varam isječak iz prvog filma Tomb Raider sa A. Jolie. Dok bi danas (koliko god kratko ili neprepoznatljivo bilo) takva opcija bila osuđena na propast i sudski progon.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 17.10.2023. u 22:48.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 23:57   #129
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Otvorili forumasi temu koja se zove retro mobiteli, a svi 99% furaju musava spigla

A neki od nas i dalje koriste nazovi "retro" kao primarni telefon. Od prvog 9000 bez pozadinskog, kupljenog u Media Marktu, mjesec dana nakon izlaska, do svakog narednog 9100, 9210, 9500, 9300, do izdajice E90 i sramote E7.

Sto mogu mrezno locirati od slika, jer nemam pojma od mora mapa kako li se zove folder recentnijih slika iz 2022.



Gledam mapu koju mi je izlistao, pise Miato, to su bile kvazi dual sim fore, ali na Komunikatorima nisu bas dobro radile:



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 07:53   #130
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Otvorili forumasi temu koja se zove retro mobiteli, a svi 99% furaju musava spigla

A neki od nas i dalje koriste nazovi "retro" kao primarni telefon.

...
ma daaajjj...u duhu vremena korištenje tih muzejskih primjeraka je u najmanj ruku neodgovorno od pojedinca prema mreži koju koristi. oni tamo se trude omogućit net u svakoj zabiti sa 5G signalom svim blagodatima komunikacijskih appova a vi tu zagovarate 1G UMTS monochromatske "cigle"

ja sam se riješio svih tih mobitela jer nit imam volje za korištenje takvih nit mjesta za pohranu istih. ali kad neko baci koju sliju, rado se prisjetim i to je sve.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 09:00   #131
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Baš sam komentirao sa jednom osobom neki dan, CD je očito snimljen još u vrijeme prije nego što je DMCA utjerao strah u kosti svih autora i "kreativaca". Otvoreno se pjeva o Motorola i Nokia mobitelima, bez ikakvog ustručavanja i naglašavanja da je riječ o reklami, a u jednom su segmentu ubacili i Laru Croft, ako se ne varam isječak iz prvog filma Tomb Raider sa A. Jolie. Dok bi danas (koliko god kratko ili neprepoznatljivo bilo) takva opcija bila osuđena na propast i sudski progon.
Ne bi bio siguran u to. Pretpostavljam da su se dogovorili oko korištenja Lare Croft i stavili to na papir. U to vrijeme sam već imao poslovnog iskustva sa multimedijalnim streamingom i znam da se pazilo na te stvari. Imali smo suradnju sa bendovima, studijima, glumcima… nitko od mojih nije htio ništa upotrijebiti bez suglasnosti.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 13:22   #132
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ne bi bio siguran u to. Pretpostavljam da su se dogovorili oko korištenja Lare Croft i stavili to na papir. U to vrijeme sam već imao poslovnog iskustva sa multimedijalnim streamingom i znam da se pazilo na te stvari. Imali smo suradnju sa bendovima, studijima, glumcima… nitko od mojih nije htio ništa upotrijebiti bez suglasnosti.
Znaš, palo mi je i to na pamet ali mislim da to ipak nije slučaj, a budem ti i objasnio zašto.

Na CDu nema apsolutno nikakvih javnih klauzula, izjava ili zaštita. Recimo, da je stvarno korišteno sa dozvolom, očekivao bih da na CDu piše nešto tipa "Ime Lara Croft zaštićeno je autorsko pravo, blah blah blah, zabranjeno je kopirati, koristiti ili reproducirati na javnim mjestima"

Isto tako, očekivao bi da negdje piše klauzula o Motorola, Nokia i ostalim firmama koje se spominju.

U najmanju ruku bi CD imao nekakvu vrstu upozorenja, da ga je zabranjeno kopirati, dok su se na ovom našalili i napisali kako je "Zabranjeno presnimavanje, uništavanje i ignoriranje na tulumima". Jedino ako ovakva vrsta aplikacije, tumačenja autorskih prava nema, odnosno ne pripada u iznimku, obzirom da CD nije bio predviđen za prodaju (što je zapravo i jedina ozbiljna napomena na cijelome CDu)
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 14:19   #133
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Pošto sam od prvih dana bio Vipovac, nemam te CD-e kući, pa ako eto imaš volje, možeš slobodno nabacit negdje da se skine. Vjerujem da će se naći još netko osim mene kome će to biti nostalgija.

A ako netko ima uređaje koje rado želi poklonit/podijelit/zamjenit, tu smo.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 14:52   #134
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Sjećam se kad se VIPme pojavio da su prodavali mobitele (na bonove) u kutijama u obliku piramide.
Pokušavam iskopati neke slike po netu ali ne nalazim ništa.
Našao sam samo ovo (2002 godina):

__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 15:00   #135
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
piramida je bila u 1999 godini. ja ubo alcatel (plavi)
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 15:38   #136
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Pošto sam od prvih dana bio Vipovac, nemam te CD-e kući, pa ako eto imaš volje, možeš slobodno nabacit negdje da se skine. Vjerujem da će se naći još netko osim mene kome će to biti nostalgija.

A ako netko ima uređaje koje rado želi poklonit/podijelit/zamjenit, tu smo.
Nema problema, evo LINK

Nisam ga želio staviti jer nisam želio da ispadne kao reklama, ovo je nekakva siva zona rekao bi. Proizvod i dan-danas postoji pa se može tako tumačiti, ali se firma promijenila pa tehnički nije isto.

Edit
Forum luduje, već drugi ili treći put imam problema sa citatima i duplim kopiranjem sadržaja.

Edit2
Eto me u 2h u jutro, kopam po starim arhivima i gomilama digitalnih "uspomena". Našao sam kratke skečeve ... rekao bih inače "reklame" ali su prekratke i nema spominjanja firme pa pretpostavljam da su bili nekakvi inserti ili kratki skečevi koje je Tele2 objavio ranih 2000-ih godina. Iz vremena kad je maskota Tele2 još bila mafia, ako se sjećate? Onda kasnije je došla crna ovca Gregor, a nakon njega oni cirkusanti.

Uglavnom, imam ukupno 23 snimke od kojih je svaka dugačka tek nekoliko sekundi, i budem ih uploadirao pa ih možete poslušati.
LINK

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 19.10.2023. u 02:30.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2023., 07:48   #137
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Hvala ti, sve to vraća u lijepo doba kraja 90-tih i početka 2000-te. Tad je krenuo bum mobilne telefonije i mobitela, i kao što ću uvijek tvrdit - tad su mobiteli imali "dušu"

Moram nastavit skupljat ostatak koji mi fali...a nedostaje ih dosta
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2023., 15:26   #138
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Retro mobiteli

Bome je bio boom. Skoro nitko nije imao mobitel. 4kn+PDV minuta, 30ak kn+PDV mjesečne naknade za SMS plus 1kn+PDV po SMS poruci…. želiš prikaz broja pozivatelja? 30kn+PDV molim svaki mjesec :-/

Dođe VIPnet 01.07.1999. Cijene pale, uvedena je hrpa novih usluga (mnoge besplatno) i godinu dana poslije svi imaju mobitele

Tada smo prvi puta vidjeli što radi dolazak konkurencije.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2023., 17:21   #139
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Baš to. Konkurencija je pravo pomutila tržište i omogućila da svi konačno mogu kupit i koristit mobitel.

Kad se sjetim reklama na tv-u, a pogotovo paketa Nokia 3210...to mi je nažalost bio neostvareni san. Ali 2god nakon toga sam dobio Nokiu 3310 za rođendanski poklon, i još 3 dodatne maskice od uje iz Njemačke.

Pa dopisivanje i upoznavanje preko teletekst-chata...oh koliko sam bonova na to potrošio
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2023., 07:44   #140
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Sony Ericsson kamera. Novo. Stoji odavna. Ako kom treba nek da ponudu na PM.
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2023., 18:20   #141
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Da li je netko popravljao ili čistio ne kotačiće na sony ericssonimy p990 ili m600. Kada zakrenem koda prođu 5 redova a ne samo jedan.

Pitanje dva imam p990 koji ima phone lock? Mogu to nekako master reseta napraviti, ali ne radim mi vanjska tipkovnica cijela. Ako ne mogu ću zamijeniti matične sa drugoga koji ima neispravan ekran.
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na