Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2015., 15:02   #15271
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ali ako ga ne tjeram onda jeste. A na slici nisam pretjecanje ni prikazao, to je po zakonu prestrojavanje.


Dosta. Potpis.


Hala Madrid. (Hamm otključaj nogometnu temu )

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 08.06.2015. u 15:25.
  Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 15:31   #15272
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Inače, ovako se ja ponašam na cesti s dvije ili više traka u istom smjeru:


Donji slučaj je sigurno zabranjen. Ovaj gore nije, i mnogo se lakše izvodi na skuteru negu u atomobilu.
Donji slučaj i je problematičan svima, osim skuterašima. Gornji slučaj rijetko vidim dok je donji zastupljen na gotovo svakom raskrižju, a opasan je i ugrožava ostale sudionike u prometu.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2015., 16:09   #15273
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Naravno da ima mjesta na kojima je pretjecanje striktno zabranjeno. Ne smiješ nakon znaka zabrane, na raskrižju, na pješačkome i u blizini pješačkoga itd... Ali gdje god nije zabranjeno, dozvoljeno je ako je sigurno tj. nikoga ne ugrožava.
Ili ometa.

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Donji slučaj je sigurno zabranjen. Ovaj gore nije, i mnogo se lakše izvodi na skuteru negu u atomobilu.
Nije baš "čisto" - problem je što mora biti mjesta između vozila u traci, tj. ne smiješ vozilo natjerati na kočenje da bi zadržalo dovoljan razmak od tebe.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 19:20   #15274
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Isal sam danas sa Meganom tam negdje pored Cakovca iz Zagorja, bez autoputa. 3.7 litri sa preticanjima i voznjom kak se vozi po takvim cestama. 5.4 je svakodnevna prosjecna sa autoputom i jos pada. Auto je na 50 tisuca i potrosnja se smanjila u odnosu na proslo ljeto za skoro pol litre. Sve jos radi i osim kaj cujem da guma na suvozackim vratima negdje ne lezi bas najbolje pa malo susuti. Sve drugo radi 100%.

btw 400kn. poklopci od felgi kaj su mi maznuli i to je jos sa popustom..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 19:23   #15275
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Kad se već žalimo, meni smetaju biciklisti.
Turiste je milina gledati kad dođu s biciklima. Na njima kacige, reflektirajuća oprema, voze se fino jedan za drugim, ne vuku se, ne zaustavljaju bezveze po cesti, daju prednost, signaliziraju na raskrižju...

Čudim se odavno kako naš domaći vulgaris biciklist ima tako dug životni vijek. Otkad je zatoplilo gledam ga kako se bez kacige i u papučama vozi po pogrešnoj strani ceste, ne staje na semaforu, nema pojma kako raskrižje funkcionira, na momente se ponaša kao pješak, pa malo kasnije kao tramvaj. A "najjače" mi je kad dolazi s moje desne strane, ali pločnikom, i onda se ladno s biciklom zaleti preko pješačkoga ispred mene i čudi se ko pura dreku zašto mu trubim. Legendarno.

Kad vidim bilo kakvog biciklista odmah sam mnogo oprezniji nego inače, ali čim skužim da nema kacigu ponašam se prema njemu kao da je vepar. Ne smiješ mu ni trubiti ni blicati, ako se prepadne skočit će pod drugo auto.
  Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 19:45   #15276
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Kad se već žalimo, meni smetaju biciklisti.
Turiste je milina gledati kad dođu s biciklima. Na njima kacige, reflektirajuća oprema, voze se fino jedan za drugim, ne vuku se, ne zaustavljaju bezveze po cesti, daju prednost, signaliziraju na raskrižju...

Čudim se odavno kako naš domaći vulgaris biciklist ima tako dug životni vijek. Otkad je zatoplilo gledam ga kako se bez kacige i u papučama vozi po pogrešnoj strani ceste, ne staje na semaforu, nema pojma kako raskrižje funkcionira, na momente se ponaša kao pješak, pa malo kasnije kao tramvaj. A "najjače" mi je kad dolazi s moje desne strane, ali pločnikom, i onda se ladno s biciklom zaleti preko pješačkoga ispred mene i čudi se ko pura dreku zašto mu trubim. Legendarno.

Kad vidim bilo kakvog biciklista odmah sam mnogo oprezniji nego inače, ali čim skužim da nema kacigu ponašam se prema njemu kao da je vepar. Ne smiješ mu ni trubiti ni blicati, ako se prepadne skočit će pod drugo auto.
hahahaaaaaa dobra xD istina....
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 19:46   #15277
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Ne miješaj bicikliste i sezonce.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 19:51   #15278
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Kad se već žalimo, meni smetaju biciklisti.
Turiste je milina gledati kad dođu s biciklima. Na njima kacige, reflektirajuća oprema, voze se fino jedan za drugim, ne vuku se, ne zaustavljaju bezveze po cesti, daju prednost, signaliziraju na raskrižju...

Čudim se odavno kako naš domaći vulgaris biciklist ima tako dug životni vijek. Otkad je zatoplilo gledam ga kako se bez kacige i u papučama vozi po pogrešnoj strani ceste, ne staje na semaforu, nema pojma kako raskrižje funkcionira, na momente se ponaša kao pješak, pa malo kasnije kao tramvaj. A "najjače" mi je kad dolazi s moje desne strane, ali pločnikom, i onda se ladno s biciklom zaleti preko pješačkoga ispred mene i čudi se ko pura dreku zašto mu trubim. Legendarno.

Kad vidim bilo kakvog biciklista odmah sam mnogo oprezniji nego inače, ali čim skužim da nema kacigu ponašam se prema njemu kao da je vepar. Ne smiješ mu ni trubiti ni blicati, ako se prepadne skočit će pod drugo auto.
Imam ja takve, vozimo se po cesti i ja sad stanem na semafor cekam za ravno, on prode ispred tri trake, popne se na trotoar i onda nastavi preko pjesackog jer je tamo jos zeleno biloza ravno sto se tice kacige, na stranu sigurnost, po zakonu je nije duzan nositi nakon 16.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 20:12   #15279
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Naravno da ima mjesta na kojima je pretjecanje striktno zabranjeno. Ne smiješ nakon znaka zabrane, na raskrižju, na pješačkome i u blizini pješačkoga itd... Ali gdje god nije zabranjeno, dozvoljeno je ako je sigurno tj. nikoga ne ugrožava.
Prestrojavanje uz poštovanje ograničenja brzine i propisnu signalizaciju sigurno nije slalom. A bolje je da kraće traje, nećeš se vući ko crknuta mačka dok se prestrojavaš.

Inače, ovako se ja ponašam na cesti s dvije ili više traka u istom smjeru:


Donji slučaj je sigurno zabranjen. Ovaj gore nije, i mnogo se lakše izvodi na skuteru negu u atomobilu.
Sry, ali cisto zakonski, i ovaj gornji slucaj nije dozvoljen, to je cisti skolski slalom, stavio je Iv@n vec taj clanak zakona...

Citiraj:
Članak 75.

(1) Na cesti na kojoj postoje najmanje dvije prometne trake namijenjene za promet vozila u istom smjeru i na kojima su kolone vozila, vozač ne smije vozilom prelaziti iz trake u traku (slalom). Vozač može napustiti traku na kojoj se nalazi samo radi skretanja ulijevo ili udesno ili radi zaustavljanja, odnosno parkiranja vozila.
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 22:03   #15280
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Kaj se tiče biciklista...
Meni su počeli ić na onu stvar oni koji se spuštaju sa sljemena po cesti u krivom smjeru,idioti,naletio sam već dosta puta na njih u zadnjih 2tj.,najčešće ko za k baš u zavoju pa je par puta bilo skoro svega,onda se čude kad im spomeneš rodbinu,radi se o odraslim ljudima dakle nisu klinci koji možda ne znaju da je zabranjeno spuštanje u tom smjeru.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2015., 22:27   #15281
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Ja sam naletio na spuštanju sa Sljemena na šleper z drvima koji je išel u suprotnom smjeru... Super je to na navodno jednosmjernoj cesti...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 22:53   #15282
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Jbg nebu se valjda isao spustat dolje pa opet vracat gore zbog par trupci kaj mora pokupit uz cestu. Bas u ovo doba ima puno tih trupaca uz sumske ceste pa ih kupe. Naletim i ja cesto, vec znam koji su vozaci ludi, po kamionima. Crveno-rozi Merdo je najgori, pogotovo ak je pun.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 23:40   #15283
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Ekipa, opet malo o registraciji/osiguranju...

Imam doma buraza i starog s bonusom od 50%, nitko nije imao nijedan udes bilo njihovom ili tuđom krivicom.. Kako najjeftinije regat auto u slucaju kupovine neregistriranog? Prepisat na nekoga od njih kao 2. auto, koliko mogu bonusa ostvarit?
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 00:35   #15284
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Postoji obiteljski popust, tu bi i ti mogao dobit 50% al svi trebate bit ili u isto osiguravajucoj kuci ili na sljedecoj registraciji ic u istu kucu.
A ako zelis solo onda ti ide racunica godine staza x 5. Bar je meni tak reko tip kad sam isao registrirat auto.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 01:21   #15285
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Ima netko preporuku gdje bih mogao napraviti jos jedan kljuc za auto, znaci s daljincem, kljucem, kodiranjem... Zanima me jos jel se moze napravit daljinac s dvije tipke ako je trenutni s jednom (neznam jesam zakljucao pa se moram vracat do auta umjesto da samo stisnem zakljucaj ako imaju dvije tipke) ili to ovisi o kodovima... Poslao sam upit osoru, a u city centru je rekao 500 kuna s jednom tipkom.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 07:14   #15286
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Jbg nebu se valjda isao spustat dolje pa opet vracat gore zbog par trupci kaj mora pokupit uz cestu. Bas u ovo doba ima puno tih trupaca uz sumske ceste pa ih kupe. Naletim i ja cesto, vec znam koji su vozaci ludi, po kamionima. Crveno-rozi Merdo je najgori, pogotovo ak je pun.
Pa da, bolje da nekog ubije...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 07:33   #15287
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
Sry, ali cisto zakonski, i ovaj gornji slucaj nije dozvoljen, to je cisti skolski slalom, stavio je Iv@n vec taj clanak zakona...
Upravo to....čitam i ne vjerujem kakve pizdarije lik piše....čista slalomska voznja koja je zabranjena.....dobro da nije napisao ako ugradi krila da moze i ispod semafora proletit ako nikoga ne ugrožava lolčina
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 08:12   #15288
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Molim vas za savjet. Trenutno nisam pri novcima i zanima me jel mogu kasnije odraditi tehnički, ako platim osiguranje odmah? Moram na službeni put i ne ću biti u RH kad budem pri novcima.
Auto neće biti vožen dok me nema.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 08:35   #15289
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Postoji obiteljski popust, tu bi i ti mogao dobit 50% al svi trebate bit ili u isto osiguravajucoj kuci ili na sljedecoj registraciji ic u istu kucu.
A ako zelis solo onda ti ide racunica godine staza x 5. Bar je meni tak reko tip kad sam isao registrirat auto.
oke ista osiguravajuća kuća je tak jasna, ono što je najbitnije da se za ostvarenja tog popusta mora biti prijavljen na istoj adresi.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Molim vas za savjet. Trenutno nisam pri novcima i zanima me jel mogu kasnije odraditi tehnički, ako platim osiguranje odmah? Moram na službeni put i ne ću biti u RH kad budem pri novcima.
Auto neće biti vožen dok me nema.
možeš... ima onaj zakonski rok od 15 dana ako se ne odjavi auto pa dođe doma kazna, a do tada ako nisi u prometu ti je svejedno kada ćeš obaviti i osiguranje i tehnički.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 08:46   #15290
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
možeš... ima onaj zakonski rok od 15 dana ako se ne odjavi auto pa dođe doma kazna, a do tada ako nisi u prometu ti je svejedno kada ćeš obaviti i osiguranje i tehnički.
Ok. Thx.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 09:06   #15291
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nemoj samo da te murija uhvati na putu za tehnički

generalni savjet je da ne krećeš u promet sa neosiguranim kolima, tu ako te ulove si yebao ježa, ostalo se sve može dogovoriti u hodu
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 09:29   #15292
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Yup, svakak prije napravit policu pa onda ić na tehnički autom.

A za dupliciranje bonusa u užoj familiji svaka kuća daje neki svoj uvjet. Ergo i čini mi se Generali su tu najliberalniji.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 10:00   #15293
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nemoj samo da te murija uhvati na putu za tehnički

generalni savjet je da ne krećeš u promet sa neosiguranim kolima, tu ako te ulove si yebao ježa, ostalo se sve može dogovoriti u hodu
Imam 900 metara do stanice za tehnčki pregled. Naravno da produžujem policu odmah pa tek onda na tehnički.

Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Yup, svakak prije napravit policu pa onda ić na tehnički autom.

A za dupliciranje bonusa u užoj familiji svaka kuća daje neki svoj uvjet. Ergo i čini mi se Generali su tu najliberalniji.
Meni je, baš zbog tog obiteljskog popusta, sada osiguranje za oba auta skuplje 300kn od osiguranja za samo jedan auto. Drugi je gotovo gratis.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 10:27   #15294
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor ozren Pregled postova
Ja sam naletio na spuštanju sa Sljemena na šleper z drvima koji je išel u suprotnom smjeru... Super je to na navodno jednosmjernoj cesti...
Postoji dionica koja je dvosmjerna u određeno doba dana.

A ruku na srce, sa gtr-om, sigurno si se vozio po propisima?

Na sljemenu se biciklom vozim, i gore se ljudi dolaze ispuhat s autima, a ima jako puno biciklista i šetača, posebno ljeti, vozači uopće ne paze
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 10:53   #15295
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Što reći?

IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 11:30   #15296
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Što reći?

Tko zna kakva je bila situacija prije njega, odnosno kako su bili sparkirani oko njega kad je on došao - možda je morao tako stati.

Kad ste se već skutera dohvatili, jučer sam popizdio. Od Mlinova prema Šestinama u razmaku od 5 sekundi obilaze me u mojoj traci dva skutera, prvo jedan s desne strane auta, a onda drugi s lijeve. Ovaj prvi mi je skoro odnio retrovizor
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 13:56   #15297
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Passat TDI vrijedi za dva auta.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 13:59   #15298
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Što reći?

Ima različite ratkape.. ko zna koliko dnevno rubnika nahebe zbog vozača
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 14:31   #15299
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Ekipa, opet malo o registraciji/osiguranju...

Imam doma buraza i starog s bonusom od 50%, nitko nije imao nijedan udes bilo njihovom ili tuđom krivicom.. Kako najjeftinije regat auto u slucaju kupovine neregistriranog? Prepisat na nekoga od njih kao 2. auto, koliko mogu bonusa ostvarit?
Ima posebna tema o registracijama, al ajd...
Ako već nisi prepisao auto ranije na nekog od njih dvojice, možeš i sad odradit to darovnim ugovorom pa ti je trošak ovjera ugovora i nova prometna. Ako obojica imaju 50% bonusa(ili više, obzirom na uvjete od početka 2014.e), imaju pravo na ISTI bonus i na 2.,3., i svaki slijedeći auto koji posjeduju. Taj isti bonus koji ostvare na taj drugi, treći, itd. auto, mogu POKLONITI tebi, uz uvjet da imaš dovoljno godina vozačkog staža (5% po godini). Dakle, ako nemaš 10g vozačkog staža, ili opcija ići u neko osiguranje koje to ne gleda pa će ti odmah dati 50% na temelju očevog ili bratovog bonusa, ili se vozit na njihovo ime do 10g vozačkog staža pa da ti onda 'poklone' auto i bonus 50%.
Dakle, malo prošetaš po osig. kućama i znat ćeš sve, takva su vremena da svako ima svoje uvjete i mogućnosti....

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Molim vas za savjet. Trenutno nisam pri novcima i zanima me jel mogu kasnije odraditi tehnički, ako platim osiguranje odmah? Moram na službeni put i ne ću biti u RH kad budem pri novcima.
Auto neće biti vožen dok me nema.
Možeš, u roku od 15 dana. 16 dan ti već može (ali ne mora, ovisi o ažurnosti djelatnika mup-a, može doći tek mjesecima kasnije) doći kazna što nisi odjavio vozilo (iskustvo iz prve ruke, a vozimo 300 auta godišnje na regu ). Ako si duže od 15 dana od isteka rege odsutan, možeš ostavit osobnu nekom u familiji pa ti rega on kad dođeš do novaca.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 22:27   #15300
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Postoji dionica koja je dvosmjerna u određeno doba dana.

A ruku na srce, sa gtr-om, sigurno si se vozio po propisima?

Na sljemenu se biciklom vozim, i gore se ljudi dolaze ispuhat s autima, a ima jako puno biciklista i šetača, posebno ljeti, vozači uopće ne paze
Pa da, veći problem ako ja vozim brže neg kamion kaj ide u suprotnom smjeru di nesmije...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na