Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2010., 18:03   #301
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor mhadina Pregled postova
koliko kg imate?
meni isto izgleda čvrsto
ja ni ne geldam ak nema matalne noge
al opet - 110kg nije malo
mora izdržat ak dam 1100kn valda

Ja imam 90 kila.Kompletna konstrukcija je metalna.Nigdje nema plastike tako da stvarno ne znam gdje bi eventualno mogla puknuti.I teska je ko vrag
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 21:15   #302
Dak1lla
Premium
Moj komp
 
Dak1lla's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 119
Citiraj:
Autor scorpion098 Pregled postova
Evo ja sam uzeo ovu, isprobao i mogu rec da je za te novce i predobra. Pogledajte sami http://www.jysk.com/hr/120/122/3620021/a/catalog
Osao i ja danas u jysk po istu, malo mi se cudno sklapala, sarafi nikad dovoljno da ih zategnesh, al evo je ispod ne toliko velikog opterecenja (75kg), radi, na prvi dojam ugodna za sjedit,vrlo mekana sjedalica i velika, mehanizam za ljuljane je prava stvar, koliko sam vidio za 350kn nema bolje, probao sam neke skuplje i nisu kao ova, vidit cemo kroz par dana.
__________________
everyone wants to go to heaven but no one wants to die
Dak1lla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2010., 09:44   #303
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor Dak1lla Pregled postova
Osao i ja danas u jysk po istu, malo mi se cudno sklapala, sarafi nikad dovoljno da ih zategnesh, al evo je ispod ne toliko velikog opterecenja (75kg), radi, na prvi dojam ugodna za sjedit,vrlo mekana sjedalica i velika, mehanizam za ljuljane je prava stvar, koliko sam vidio za 350kn nema bolje, probao sam neke skuplje i nisu kao ova, vidit cemo kroz par dana.
ovu stolicu imam na poslu i mogu reći da je odlična stvarno, udobna i nakon više sati sjedenja(neboli guzica ), leđa ti "dišu" jer ima iza mrežicu onu, možeš se ljuljati i tako dalje preporuke svima koji imaju malo para, a žele kupiti kvalitetnu stolicu
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 10:01   #304
Dr.Cooler
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vrbani
Postovi: 87
I ja sam stokilaš i na poslu sam izmjenio već preko 4 stolice. No nije sve u razlici između plastike i metala, zaboravljate i na druge bitne stavke a to su kakve je kvalitete same sjedalice za guzu, jer se često na jeftinijim stolicama prvo ona ispreša isto kao i jakost ovog dijela koji nakon nekog vremena zna biti loše funkcije:




Uvijek mi je prvo to nastradalo i prije kotačića i svega drugog.
Dr.Cooler je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 14:58   #305
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Nije problem napraviti udoban stolac koliko udoban stolac koji se nece:
- rasklimati
- deformirati
- pokvarit dizalica
- imat kotace koji drapaju parket ko beba zvecku
- usmrdit i(li) upalačinkit spuzva
- poderat tkanina nakon x mjeseci
- puknut na zglobovima

Do sada sam prosao 4 stolca, cijenovni rang od 300 do 1200 kuna, sve se to raspadalo, poderalo, otisla hidraulika u k...c, otpadali kotaci, itd. Da ne pricam o mirisu nakon dva ljeta znojenja guzice (tusiram se 2-3x dnevno ljeti, da ne bi bilo pametnjakovica ).

I mislim da sam danas 99% sredio HM Aeron napokon, morao doslovno radit magiju da ga platim i dobijem odma, jer ni Tapo, ni Laurus whatever nisu sposobni prodat nesto normalne cijene i s normalnom isporukom. U Tapo sam isao danas OPET, pitao zasto mi nisu ni nakon 1.5 mjesec poslali ponudu, tip nema pojma o cem pricam, naravno nije bilo lika koji je radio kad sam bio tamo zadnji put. Zatim otisao u showroom od one firme Laurus nesto (net, obrt, bo?) - radno vrijeme 8-16h, nigdje nikog, zakljucano i rolete spustene. Znam, na webu pise da se najavim, al' nemam namjeru kupit nesto, platit unaprijed, od firme koja nema normalni ured i showroom i slicno. A i site im je radio Susjedov Mali™ za kikiriki, pa mi se ni ne cine pretjerano ozbiljni. Takvima ne dajem tolike pare.

Da bi na kraju preko Bratica Sestricnine Kceri™ uspio sredit kombinaciju. I dobit cijenu smijesno malu u odnosu na Tapo, Laurus i ekipu.

Dojmovi krajem tjedna ako sve prodje ok
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 15:18   #306
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Jebote patak,jel ta stolica kosta oko 7000+ kuna?
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 16:40   #307
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Oko 6000-11000 kn + PDV, ovisno o opcijama i ovisno kod kojeg zastupnika kupujes, dosta deru marze na stolac.

Inace je racun jednostavan. Recimo odlucis se za pocetni model, ili u istom cjenovnom rangu uzmes HM Mirru sa svim opcijama. Recimo 8000kn sa PDVom. I stolac ima 12 godina garancjie. Znaci 12g neces kupit novi stolac.

Onda pogledas ove koje sam ja ubijao u prosjecnom roku od oko 1.5 godine. Uzmes za prosjek da je jedan oko 100-120 eura, aj zaokruzimo na 800 kn. I da u njima bas i ne sjedis kao kralj na tronu, mozda nije lose, ali definitivno nije ni odlicno. Cijena je kroz 12 godina tu negdje, u Aeronu ili Mirri definitivno sjedis barem duplo bolje i pravilnije nego u svakom od ovih stolaca do 1000 kn, nema znojenja, raspadanja umjetne koze, mirisljavih spuzvi, poderanih tkanina, neispravnih hidraulika i slicno. Ako sam se necemu naucio u 17-18 godina provedenim za racunalom, na zdravlju se ne stedi, i zato jos (kuc kuc) neam zdravstvenih problema vezanih uz racunala. A ni dioptriju
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 17:37   #308
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ne znam sta bih ti rekao.Ja uzeo kutnu garnituru i stolic i za tu lovu,a nisam bas nesto gledao da se ustezem i ustedim
P.S
Ova na kaucu mi nije zena,haha
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 18:02   #309
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Pa ako na tome provodis 6-10 sati dnevno, super.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 19:59   #310
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Pa ne provodim,nego mislim da je ipak 7 keka puno za jednu "obicnu" stolicu.Ok,vjerovatno nije bas obicna,ali budimo realni,to je preseravanje.Ne mislim na tebe da se preseravas,ti vjerovatno hoces najbolje za sebe i svoja ledja,nego mislim na proizvodjaca te stolice.Nasrali su tu kojecega,i prodaju muda pod bubrege.Sto je najgore od svega,to je vjerovatno i najjeftinija varijanta neke preseratorske firme,pogotovo kad na to jos oderu 23% PDV-a i marze od 30%.Ali ajd 12 godina garancije je kao da i ja dam 12 godina garancije na kamen.If i can't broke it,no need for fixing.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2010., 08:15   #311
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Procitaj malo reviewe Aerona, i ako nadjes samo jednog korisnika koji bi htio nazad na stolac od 100njak eura iz Bauhausa, javi . Ja na to gledam kao dugorocno ulaganje u ledja i ustedu na kiroprakticaru, kompovi i sjedenje za njima su mi i posao i hobi, pa kad vec sjedim, da sjedim kako spada.

Ista stvar je i kad kupis Merc 400 CDI i radis 60k km godisnje, platis malo znacku, malo tradiciju, malo kvalitetu, a sve te kilometre si mogao i u Cliu Storia radit.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 08:54   #312
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Sve ima svoju cijenu. Jedan geodet koji se druži sa mojim starcima kaže da je kupio stolicu od preko 1000€ i kaže da mu je to jedan od boljih poteza. Kao cijeli dan je na kompu i razlika mu je ogromna.
Ako ti treba i možeš si priuštiti, zašto ne.
housel je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 11:26   #313
7carlos6
Premium
Moj komp
 
7carlos6's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Senj
Postovi: 233
Prije nekih godinu dana u firmi smo kupili 3 komada http://www.phoenixlifestyle.com.hr/uredske_stolice.asp ovih crveno crnih br. 532022. Cijena jedne je bila oko 2300 kn ako se dobro sjećam. Stolice su takvo smeće da je to milina. Nakon mjesec dana počeli su pucati šarafi, rasklimale su se.. ma katastrofa. Ne znam koju stolicu kupiti ali ovu svakako nemojte.
7carlos6 je online   Reply With Quote
Staro 17.09.2010., 15:48   #314
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Stigo Aeron, nakon sat vremena u njemu imam sam 1 rijec - RAJ . I kvaliteta izrade je besprijekorna. Sve se da nastimat, kvaliteta izrade je besprijekorna, dupetu je super, ledjima super. Da ne kenjam, preporuka svima koji si ga mogu priustit. Javim za 10 godina u kakvom ce stanju bit stolac i ledja
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2010., 20:29   #315
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Lako za kvalitetu i izradu nego daj ti nama tu vezu kod "Bratica Sestricnine Kceri™" da se tamo naruci jer 12000-15000 kolko kosta kod nasih gulikoza nedam ni pod razno . Za 8000-9000 bi se jos dalo razgovarat .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2010., 21:24   #316
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
Velinac dečki, Velinac
kill je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 03:17   #317
The Player
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Tu i tamo
Postovi: 335
Dak1lla čekam review

Citiraj:
Autor Dujo Pregled postova
ovu stolicu imam na poslu i mogu reći da je odlična stvarno, udobna i nakon više sati sjedenja(neboli guzica ), leđa ti "dišu" jer ima iza mrežicu onu, možeš se ljuljati i tako dalje preporuke svima koji imaju malo para, a žele kupiti kvalitetnu stolicu
Moze li se slomiti ako se malo jače zaljulja i da li se stalno ljulja ili se može i zaustaviti, je li dosta čvrsta, bi li mogla izdržati 100 kila.


A kakva je ova, dali ovu tko ima http://www.emmezeta.hr/namjestaj/ure...edska-stolica/

Zadnje izmijenjeno od: The Player. 18.09.2010. u 18:16.
The Player je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 16:23   #318
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Kako popraviti stolicu koja se spusta sama od sebe dok se sijedi na njoj?
Nije bas neke kvalitete stolica, ali zadnja kod koje se to dogodilo izdrzala je 4 godine dok ova jedva 1 :P
veve je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 16:31   #319
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Mislim da moras napunit cilindar ponovo ili tako nesto, sto je sizifov posao. Mozes ga fiksirat u nekoj poziciji sa malo improvizacije, ali to bas i nije trajno rjesenje. Jedino rjesenje je kupit kvalitetan stolac .
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 17:43   #320
b.b.
Premium
Moj komp
 
b.b.'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 113
@zwer: pošto si je platio ako nije tajna
b.b. je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 17:49   #321
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor The Player Pregled postova
Dak1lla čekam review


Moze li se slomiti ako se malo jače zaljulja i da li se stalno ljulja ili se može i zaustaviti, je li dosta čvrsta, bi li mogla izdržati 100 kila.


A kakva je ova, dali ovu tko ima http://www.emmezeta.hr/namjestaj/ure...edska-stolica/
imam ja ovu, meni je odlicna... pogotovo za leđa... ..i udobno je sjedit na njoj i duze sate... i ljeti se ne znojis sjedeci na njoj, a jedina mana mi ej malo previsoka i kad je skroz spustis, al to je subjektivno...

mislim, svakako preporuka za tu stolicu, jer je cijena vrlo mala za takvu stolicu..., al opet nadam se da znas da za 400 kn , nemozes ocekivat neznam kakav kvalitet s kožom...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 18:01   #322
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Mislim da moras napunit cilindar ponovo ili tako nesto, sto je sizifov posao. Mozes ga fiksirat u nekoj poziciji sa malo improvizacije, ali to bas i nije trajno rjesenje. Jedino rjesenje je kupit kvalitetan stolac .
Eh super... onda neka barem jos izdrzi neko vrijeme pa kad se skupi neka lova uzmem bolji stolac
veve je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 18:50   #323
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor b.b. Pregled postova
@zwer: pošto si je platio ako nije tajna
Mislis na moj HM Aeron? 4800 kn + PDV. U Tapo-u i nekoj drugoj firmi, ne sjecam se imena, su za isti model trazili ~6900 kn + PDV unaprijed sa rokom isporuke 2 mjeseca.

Odma i brzi dojam nakon 2+ mjeseca sjedenja... Bolova u ledjima 0, nema sanse da sjedis nepravilno u njemu, prisili me da se sjednem anatomski ispravno. Jedina mana je sto skuplja prasinu ko pas (vidi sliku) jer kroz ovu mrezu pada miljon malih vlakana sa obleke. Na ove kozne naslone za ruku se mogu oslonit sa punom tezinom i imam filing da bi izdrzale jos 50% moje tezine bez po muke (76 kg). Lumbalna podrska je podesiva samo po dubini i moram priznat da mi ne fali podesivost po visini jer mi stolac savrseno odgovara po velicini (medium model, ima jos mislim 20ak posto veci). Boja je grafit/mat crna, hidraulika radi ko prvi dan, stanga se nije savinula od ljuljanja (nema promjene nagiba kad se vrtim oko svoje osi). Da se podesit na fiksirani nagib ili slobodan da se moze ljuljat (ljuljanje je za filmove , fiksni nagib za programiranje ). Nula znojenja, plus ljubiteljima nezdrave prehrane je utjeha da mogu prdnut ko bomba a da nis ne ostane u spuzvi stolca - spuzve nema! Lufta ko bog! Najboljih "previse love" koje sam spi_kao.

Pito me frend kaj ce mi stolac radit kad se stalno zaposlim 8-17h... naravno da ide samnom na posao
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 20:15   #324
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Ja imam ovu:
http://www.jysk.com/hr/120/122/3620021/a/catalog


Imam samo riječi hvale, super udobna je, sjediš u prirodnom položaju, prozračna...

Ja sam je kupio za 350 na nekoj akciji, inače je 700. Svaki tjedan imaju tamo neku akciju na stolice pa škicni....
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 22:02   #325
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
ja imam jako slicnu tvojoj i nemogu ju bas nahvalit

sama konstrukcija nogica je dosta jaka, al kao stolica je meni dosta neudobna. Ova spužva na guzici dok sjednem prepadne mi skroz do iverice (valda je iverica xD) tak da sjedim prakticki na njoj, a ne na spužvi

naslonjac mi je jednom puknuo dok sam se zavalio ko konj na nju, al sad mi je kolega to žašvasal i stavio ojacanja od ČBR-a (armaturno željezo xD)

zakljucak: taj sic je ok za nekog do cca 70kg
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 22:35   #326
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Kud sreće da imam 70. Nažalost sam bliže 90, do sad sam ga maltretirao na razne načine i još je frižak.

Istina, imam ga samo 3 mjeseca, tvoje iskustvo je možda iz dužeg vremenskig perioda.

Meni je za sad dosta udobna, tjera te da držiš leđa u pravilnom položaju, što sam i želio, spužva mi još nije propala do iverice, i više se neću zavaliti ko konj da ne bi i meni trebao švajs aparat.

Uglavnom, za lovu koju sam dao za nju odlična stolica, za sad.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 22:38   #327
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
onda smo tu negdje, ja sam 85

istina ovo sto velis za pravilan položaj leđa, ali supcina me ubija xD
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 01:32   #328
tictac
Premium
Moj komp
 
tictac's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 63
tictac je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 08:59   #329
hrabar.dabar
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Nula znojenja, plus ljubiteljima nezdrave prehrane je utjeha da mogu prdnut ko bomba a da nis ne ostane u spuzvi stolca - spuzve nema!
Hahahhaa! Zweri, prava si živina!
hrabar.dabar je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 15:56   #330
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
da vam skrenem pozornost na prilično solidnu stolicu

http://www.jysk.com/hr/120/122/3699301/a/catalog

sada je na akciji za 650kn, svakako isprobajte
Buger je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na