Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2007., 01:58   #1
Pygm4li0n
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Požega
Postovi: 54
JPEG-terrorizam

Odlican clanak !

koji renesansno-beznadnim prstom, pokusava iskopati kvarno oko nashe dame Dekadencije, koja odavno vec naviruje i kroz otvor blende. Kad nam ne vreba unutar objektiva kakve kompaktne vrazije sprave za kradju dusha, mozemo je slutit' i kao sveopci odron vrijednosti i kriterija kojim' se ta danas tehnologijom osiljena zivina bespostedno hrani. Naravno jpeg je tek' predjelo u toj sveopchoj gozbi, gdje jedino Kvaliteta ostaje gladna. Tu su mp3, divx, 3gp i ostali darovi milostivih i sofisticiranih Bogova prakticnosti i kompresije..
Da ne spominjem personificirane poshasti najnovijeg zavjeta poput blogova i utube celebrityja. Svakim danom u svakom pogledu sve vishe i vishe se smanjujemo i korak nam sve vishe nalikuje onom' djece manjeg boga, sve dok Istog' u potpunosti ne protjeramo iz ovog' nanokindergartena i konacno likvor ne zamjenimo prikladnim elektrolitom.
Pygm4li0n je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 09:44   #2
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Da, dobar clanak, iako IMHO, autor je tek dotakao srz problema, bez da ga je stisnuo u zube, rasturio i ispljunuo kao rastrganu krvavu masu. Isto se desava na skoro svim poljima konzumerizma - pojeftinjenjem i dostupnoscu raznih tehnologija, prosjecni konzumeri su dobili alate da rade (skoro) sto god zele. Webcami, DV kamere, digitalci, diktafoni, prijenosni polu-profi muzicki studiji koji stanu na 1 CD i instaliraju se na Windoze... Logicno je da tolikim kvantitetom trpi kvaliteta.
Cudno mi je samo da autor nije povukao paralelu s igrama ili oruzjem - alati su tu da cinimo s njima sto zelimo, ali ipak to ovisi o nama samima, o nasim kocnicama u glavi, kako cemo te alate koristiti.
Sve je to opet povezano s kolektivnom retardacijom planeta, spominjanom u drugim threadovima. IMHO, sve to utice na globalno zagrijavanje planeta i promjene klime, koje ce otici u jos vece ekstreme, ako se nesto ne promjeni.

Let me explain - svi vjerojatno znamo za Darwina i njegovu teoriju evolucije. Ili bar njen manji dio. Dakle doticni bradati gospodin kaze - organi koji se ne koriste, odumiru. Kasnije i korisnici tih organa, ako se ne prilagode, takodjer odumiru. Ljudi, kao korisnici mozga, sve manje i manje koriste taj organ, te on postepeno odumire, te mu se smanjuje masa, a samim time i tezina ljudi. To dovodi do vec navedene kolektivne retardacije, ali takodjer i do smanjenja bioloske mase (ljudska rasa), te smanjenja ukupne tezine Zemlje. To pak uzorkuje promjenu u putanji Zemlje oko Sunca - zbog manje tezine, nas plavi planet se sve vise priblizava Suncu. Takodjer, manja masa planeta utice i na putanju Mjeseca, koji sve vise i vise oscilira i tako utice na plimu, oseku i gibanje oblaka.

U svakom slucaju, ako uskoro ljudski rod ne prebaci centar razmisljanja iz guzice nazad u glavu, s***ani smo, drugovi.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2007., 10:13   #3
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Ček malo....ti se šališ? Ili ne?

Što misliš da u ovom trenutku umre 2 milijarde ljudi, Zemlja bi naglo izgubila na masi? ROFL

Masa je u kemijskim reakcijama konstantna, materija ne nestaje samo tako. Točnije, treba ti anti-materija da uništiš materiju. Drugim riječima, čak i da svi ljudi na Zemlji umru, ne bi bilo promjene u putanji Zemlje oko Sunca.
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 10:28   #4
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Ček malo....ti se šališ? Ili ne?

Što misliš da u ovom trenutku umre 2 milijarde ljudi, Zemlja bi naglo izgubila na masi? ROFL


Citiraj:
Autor Lord_Calidor Pregled postova
Let me explain - svi vjerojatno znamo za Darwina i njegovu teoriju evolucije. Ili bar njen manji dio. Dakle doticni bradati gospodin kaze - organi koji se ne koriste, odumiru. Kasnije i korisnici tih organa, ako se ne prilagode, takodjer odumiru. Ljudi, kao korisnici mozga, sve manje i manje koriste taj organ, te on postepeno odumire, te mu se smanjuje masa, a samim time i tezina ljudi. To dovodi do vec navedene kolektivne retardacije, ali takodjer i do smanjenja bioloske mase (ljudska rasa), te smanjenja ukupne tezine Zemlje. To pak uzorkuje promjenu u putanji Zemlje oko Sunca - zbog manje tezine, nas plavi planet se sve vise priblizava Suncu. Takodjer, manja masa planeta utice i na putanju Mjeseca, koji sve vise i vise oscilira i tako utice na plimu, oseku i gibanje oblaka.
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 10:59   #5
Ribic
Cushion-first
 
Ribic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: N45°23' E15°58'
Postovi: 80
Prije svega, zahvaljujem na komplimentima članku.

Što se srži i širine problema tiče, svjestan sam da on seže i u druga područja (digitalna fotografija je samo jedan mali segmentić), ali nisam htio o tome naširoko pisati da od kolumne ne napravim knjigu, a i zato što je pametnome i malo dovoljno.

Ali da, baš sam nedavno s Berenom (ako se dobro sjećam, u nekoj pizzeriji) raspravljao o ovom problemu i na području glazbe - baš zbog toga što danas nije problem downloadati vrlo brzo i praktički besplatno cijele albume ili čak serije albuma nekog izvođača, pojedinačne pjesme i izvedbe smo počeli slabije cijeniti nego kad smo otišli u dućan, ceremonijalno kupili točno ciljani album, i fanatično ga slušali, analizirajući u njemu svaki najsitniji detalj.

Off-topic anihilacija, kad smo već zabrijali big time: materija se ne može uništiti u pravom smislu, nego se eventualno može pretvoriti u energiju (točno to se i događa u slučaju kontakta materije i antimaterije, kada se njihova masa u potpunosti pretvara u energiju po famoznoj E=mc^2. A opet, ukupan zbroj mase i energije u izoliranom sistemu je konstantan (kao i nekih drugih parametara, ali nećemo sad ovdje o tome).

Šalio se Calidor ili ne, čisto da ne stvaramo glavobolje učenicima drugih razreda srednje; da Zemlja ima i manju masu (a ne promijeni brzinu), ostala bi u istoj orbiti, jer bi ravnoteža centripetalne (u ovom slučaju gravitacijske) i centrifugalne sile ostala nepromijenjena, tj. svaka od njih bi se linearno smanjila za isti omjer koliko iznosi i ukupna redukcija mase. Radius orbite ovisi o tangencijalnoj brzini, ne i o masi orbitirajućeg tijela (barem tako dugo dok je orbitirajuće tijelo zanemarive mase u odnosu na zvijezdu - što je kod Sunca i planeta svakako slučaj; u suprotnom, mijenja se baricentar i stvar izgleda malo drukčije). Istina je, međutim, da bi ta promjena afektirala mjesec.

Ajme, dži, koji post. Vratimo se pothitno na temu!
Ribic je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 11:00   #6
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
aaaaaaaaaa....ja cu umrijet od smijeha... ...vec me trbuh boli...

mladez i droge?

ontopic: ribicu, dobra kolumna...ona zadnja mi nije nekako sjela ali ova je

...apsolutno se slazem s tobom oko teme...mene isto tako beskonačno nervira kada ljudi ispucaju 500 milijardi fotografija i onda te jos tlače da ih sve gledaš dok dodjes na kavu
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 11:03   #7
Clifton
humanoid carbon unit
Moj komp
 
Clifton's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: tamo
Postovi: 347
evo, ja bum povukel jednu paralelu, ak mi dopustite...

digitalna fotografija je kao i tange: svaka čast onom tko ju izmislio, i dabogda krepal onaj tko da svima da ju koristi

ak me razmete...
Clifton je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 11:11   #8
Ribic
Cushion-first
 
Ribic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: N45°23' E15°58'
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Clifton Pregled postova
digitalna fotografija je kao i tange: svaka čast onom tko ju izmislio, i dabogda krepal onaj tko da svima da ju koristi
He he he, zgodna paralela!
Nakon ove izjave, samo fali još dvosekundni bubnjarski solo.
Ribic je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 12:52   #9
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Sve navedeno u članku sam doživio. Stvarno je tako.

Zato sam ja otišao u malko u krivom smjeru u odnosu na masu ili pouku članka.

Nekada sam svoj Zenith koristio sa uslikavanje svih važnijih doživljaja. Kvaliteta fotografija je svemirska u odnosu na ove današnje digitalce jer sam koristio isključivo najkvalitetnije filmove i odlazio u foto studio koji je koristio najkvalitetnije materijale. Danas uživam gledajući fotografije uslikane tim đubretom od preko jednog kilograma. Ima ih more jer sam slikao sve, a kod njega nema glupih snimaka jer ćeš tri puta razmisliti da je to vrijedno postupka podešavanja. Sve je bilo na žgance.

Danas sam vlasnik mobitela koji ima kameru na razini osrednjih digitalaca (dakle, tek toliko) i aparata za koji su forumaši rekli da mi mobitel daje užasne slike i da kupim novi mobitel (radi se o digitalnom fotoaparatu, ne o mobitelu). I tako putujući po lijepoj našoj zapažam prizore koje bi trebalo ovjekovječiti. Onda razmislim o tome da li ću se primiti mobitela, da li ću to uslikati, hoće li biti dobro bez ručnih kontrola, hoće li to stati na karticu i, na kraju, hoću li to ikada razviti.

Rezultat je to da snimam daleko manje, daleko lošije fotografije mjesta koje bi rado imao uslikane Zenithom koji doma skuplja prašinu jer mi se ne da tegliti ga po svijetu. A kada bi ga i teglio, ne znam tko bi mi to razvio na način na koji sam navikao.

Rezultat? Fotografija je izgubljena u mom životu a kamera sa pokretnim slikama mi nikada nije legla kako treba. Guram se svugdje gdje vidim TV ekipu jer se jedino tako može znati da sam bio negdje na izletu ili ljetovanju.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 13:02   #10
Clifton
humanoid carbon unit
Moj komp
 
Clifton's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: tamo
Postovi: 347
Zenit je zakon. Ja si tek sad promišljam kupovinu jednog.

Pamet u glavu, film u aparat.
Clifton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2007., 13:32   #11
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Evo jedan zanimljiv tekst i razmisljanje kad je rijec o glazbi i modernim trendovima
http://stereophile.com/asweseeit/607awsi/
morph je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 17:41   #12
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
pa neznam kako vi svi imate problema sa prijateljima i njihovim fotografijama...

par puta sam bio u situaciji da mi frend servira oko 1500 slika od 5 dana ljetovanja i to bi pregledao u 10min jer sve nezanimljive bi pregledava ukupno 2sec...

sto se tice rasirenosti fotografija meni je drago da je tako da svatko moze slikati i da je svakome dostupan "fotic" jer od sve te kvantitete uvijek se nadje par ljepih fotografija od kojih zastaje dah a koje nebi bile uslikane da fotografija nije tako rasirena...

I na kraju osobno slikam puno slika ali kasnije pregledam i pobrisem one koje su lose tako da od npr 500 slika u 10 dana ostavim 100 i drago mi je da ih ispucam toliko jer je manja muka obrisati 400 slika nego nekome pokusati opisati kako je nesto trebalo izgledati.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 17:59   #13
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Clifton Pregled postova
Zenit je zakon. Ja si tek sad promišljam kupovinu jednog.

Pamet u glavu, film u aparat.
U mog ujaka ova Praktica još škljoca:
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:C...s-35mm-slr.jpg

Ja imam Minoltu iz neke '95.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 23:57   #14
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Čitam članak i ono...smjeh...
Danas starci dolaze sa prvog djela odmora...stari piknuo Prije 3-4 tjedna Lumix TZ1 i 2 gige karticu...
Evo prvih 5 dana na moru: Slika govori 1000 riječi
Još im je ostalo 9 dana koje provode sa rodbinom i tako...bit će slika

Prije je imo heben fotič...zoom do boga, savršena kvaliteta slika...od 32 slike 31 bude savršena te s guštom prolisam kad dođe iz foto studija...a sad...mogle bi opet sve biti savršene, heben je ovaj digitalac...al sad više nepazi kako slika...ipak ima 2 gige pa nije bed...
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 09:37   #15
Ribic
Cushion-first
 
Ribic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: N45°23' E15°58'
Postovi: 80
Oh, da me se ne shvati krivo, ja nisam nimalo protiv, dapače, zadovoljan sam što su digitalci omogućili praktički svakome da se upusti u ljepote fotografije.

Ono što me smeta je kad se vlasnici digitalaca, zbog nikakve cijene fotografija, raskalašuju fotografirajući kojekakve gluposti bez razmišljanja i onda, još gore, time teroriziraju bližnje i daljnje. Bolje napraviti samo dvadeset kvalitetnih slika, nego 5000 groznih slika iz kojih tih 20 dobrih treba upecati.
Ribic je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 10:33   #16
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318


tako je ribicu
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 13:08   #17
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Citiraj:
Autor Ribic Pregled postova
Oh, da me se ne shvati krivo, ja nisam nimalo protiv, dapače, zadovoljan sam što su digitalci omogućili praktički svakome da se upusti u ljepote fotografije.

Ono što me smeta je kad se vlasnici digitalaca, zbog nikakve cijene fotografija, raskalašuju fotografirajući kojekakve gluposti bez razmišljanja i onda, još gore, time teroriziraju bližnje i daljnje. Bolje napraviti samo dvadeset kvalitetnih slika, nego 5000 groznih slika iz kojih tih 20 dobrih treba upecati.

Ja sam u tim slučajevima dovoljno bezobrazan i bezobziran da kažem: "izaberi mi 50 slika koje zaista misliš da bih trebao i želio vidjeti, ostalo me ne zanima".
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 00:20   #18
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Ja sam za gigabajte i terabajte prostora za JPEGove. Ali samo kako bih npr. mogao otpucati 5 slika u komadu, svaku sa +/- 0.3 EV kompenzacije, ili sa drugim postavkama white balancea, ili... nesto slicno. Zasto da brinem da li sam dobro osvijetlio objekt, da li mi je izrezao dio, da li je nesto under-over eksponirano... uglavnom, daje mi kreativne slobode i mogucnost da umjesto 1 (ali vrijedne, ali isto tako velike mogucnosti da nesto s***em i ne dobijem nista), napravim 10 slika sa raznim postavkama, od kojih ce bar 2-3 bit dobre, a ostalo ide u risajkl bin.

The point is... od tih gigabajta prostora, neka 10% slika bude dobro, njih cu i zadrzati. Ostale se brisu ili spremaju negdje kao junk ili primjer ucenja slikanja za buduca pokoljenja. Tih 10% kvalitetnih slika je i dalje daleko vise od par filmova 36-ica koje sam prije nosio. A gdje su jos razne osjetljivosti filmova... ajme muke. Koliko puta sam se vracao sa praznim rolama 400-ca, dok mi je 100-ki pofalilo, i zbog toga sam ili slikao neadekvatnim filmom, ili nisam uopce slikao.

Drugi point is... to pokazivanje hrpe bezvrijednih snapshotova s jedne strane, ili manjeg broja probranih shotova s kartice (onih 10%, gore navedenih), moze savrseno posluziti kao dividing line izmedju Einsteinovih 98% i 2%, ilitiga po laicki, n00bova i l33tista.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 01:11   #19
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Pa čuj, ako želiš da ti automatika generira umjetničke fotografije, onda si imho više noob nego elitist. :P
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2007., 10:20   #20
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Vec sam mislio da nitko nece komentirati ovu smijuriju...

Citiraj:
Autor Ribic Pregled postova
Ono što me smeta je kad se vlasnici digitalaca, zbog nikakve cijene fotografija, raskalašuju fotografirajući kojekakve gluposti bez razmišljanja i onda, još gore, time teroriziraju bližnje i daljnje.
Pazljivije biraj prijatelje.

Citiraj:
Bolje napraviti samo dvadeset kvalitetnih slika, nego 5000 groznih slika iz kojih tih 20 dobrih treba upecati.
Ti bas nije jasno da za uhvatiti zeljeni kadar nekada treba i stotine ispucanih fotografija da bi bio bas kako treba? Da ces od 500 fotografija lakse izabrati 20 izvanrednih jer nacelno, na terenu nemas sanse ocjeniti je li fotografija ispala dobro, osim ako nemas prijenosni foto studijo ili workstation s visoko kvalitetnim vizualnim outputom, pa tih 20 "kvalitetnih" moze ispasti teska pusiona in the end?

Tvoji primjeri (koje vuces po svim kolumnama) su izolirane individue koje zloupotrebljavaju resurse. Najbolje da si svi odsjecemo pimpeke jer se s njima moze silovati, a ti imas prijatelja koji je mass rapist? Da ne bunimo ljude stranim rjecima, mozda je ipak najbolje da svi izvadimo Conere od 300njak MB zato jer moj susjed na svom disku od 400GB ima instalirano 7 verzija Photoshopa (sve legalno, naravno) i 24 razlicita antivirusa i firewalla a sistemska particija mu je zbog toga veca od one na kojoj drzi njavu?

Tvoj primjer u ovom slucaju mozda i je tocan i iritantan, ali kao globalna pojava je totalno benigan i irelevantan. Netko tko nema dovoljno osnovne kulture da izabere kvalitetne fotografije i ako vec mora, pokazuje ih nekome, nije direktan korolar iz cinjenice da na kartice stanu tisuce fotografija.

Totalno deplasirana tema. Osnovno nerazumijevanje benifita digitalne pohrane fotografija potkrijepljeno djecackim iskustvima kod frendice/rodice/cegavec - danas stvarno svatko moze biti "kolumnist"...

Citiraj:
Autor Lord_Calidor Pregled postova
Let me explain - svi vjerojatno znamo za Darwina i njegovu teoriju evolucije. Ili bar njen manji dio. Dakle doticni bradati gospodin kaze - organi koji se ne koriste, odumiru. Kasnije i korisnici tih organa, ako se ne prilagode, takodjer odumiru. Ljudi, kao korisnici mozga, sve manje i manje koriste taj organ, te on postepeno odumire, te mu se smanjuje masa, a samim time i tezina ljudi. To dovodi do vec navedene kolektivne retardacije, ali takodjer i do smanjenja bioloske mase (ljudska rasa), te smanjenja ukupne tezine Zemlje. To pak uzorkuje promjenu u putanji Zemlje oko Sunca - zbog manje tezine, nas plavi planet se sve vise priblizava Suncu. Takodjer, manja masa planeta utice i na putanju Mjeseca, koji sve vise i vise oscilira i tako utice na plimu, oseku i gibanje oblaka.
Heroin je na akciji u Pevecu?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2007., 10:46   #21
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Bubba... bio i ostao krvav
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2007., 12:27   #22
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
@Bubba
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2007., 12:46   #23
Ribic
Cushion-first
 
Ribic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: N45°23' E15°58'
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Tvoj primjer u ovom slucaju mozda i je tocan i iritantan, ali kao globalna pojava je totalno benigan i irelevantan. Netko tko nema dovoljno osnovne kulture da izabere kvalitetne fotografije i ako vec mora, pokazuje ih nekome, nije direktan korolar iz cinjenice da na kartice stanu tisuce fotografija.
Naravno da nije, to je induktivno jasno i iz mojeg ranijeg posta (koji bilo da nisi pročitao, bilo da si ignorantan, a vjerojatno i jedno i drugo). Ja sam zadnji koji bi se odrekao mogućnosti imaginarnih 64 TB kartica, ali to ne znači da stavljam mozak i oko na pašu kad fotografiram. (Ili, uostalom, proizvodim bilo kakav materijal na bilo kakvom mediju.)

A sad, opet jasno da je ovo u globalu benigan mali problem, ali naporan, a ako hoćeš kolumne u kojima se govori samo o "svemirsko dubinskim strukturalno semifilozofskim pitanjima", piši si ih sam, rođo.

Nadalje, čini se da zaboravljaš da ja, kad komentiram da je glupo napraviti 5000 fotografija, mislim na tipične škljocaše s kraja ulice koji su prekjučer uveli "brzog interneta" i kakvih ima mali milijun, a ne na nekoga tko to radi pažljivo i okida 200 fotografija kritičnog kadra s protusvjetlom i pažljivom raspodjelom dubinske oštrine i sl., jer želi izvući jednu dobru. Profesionalci i oni koji od fotografije žive ionako znaju svoj posao i zadnji su koji bi se na ovaj tekst trebali obazirati. Ako se ti osjećaš pogođenim, cool down, for Heaven's sake...
Ribic je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2007., 15:37   #24
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova

Ti bas nije jasno da za uhvatiti zeljeni kadar nekada treba i stotine ispucanih fotografija da bi bio bas kako treba? Da ces od 500 fotografija lakse izabrati 20 izvanrednih jer nacelno, na terenu nemas sanse ocjeniti je li fotografija ispala dobro, osim ako nemas prijenosni foto studijo ili workstation s visoko kvalitetnim vizualnim outputom, pa tih 20 "kvalitetnih" moze ispasti teska pusiona in the end?
Upravo tako,ja slikam sa razlicitim postavkama i onda doma ocjenim sto mi se svida a sto ne i najcesce ostane 20ak posto od svega usklikanog. Na foticu mi sve izgleda ok, ali kada to bacim na veci ekran onda deleted radi ko lud...i od tih 20ak posto sto ostane opet razvije samo par fotografija....
ma malo to listas te slike sto ti frend da,pa posaljes frenda po sok(ili pivu) skocis na zadnjih deset slika i to je to...
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2007., 08:14   #25
Ribic
Cushion-first
 
Ribic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: N45°23' E15°58'
Postovi: 80
Citiraj:
Autor giga Pregled postova
ma malo to listas te slike sto ti frend da,pa posaljes frenda po sok(ili pivu) skocis na zadnjih deset slika i to je to...
Zapravo, čak nisu niti frendovi najbrutalnija skupina (njima mi nije bed reći da mi je malo naporno prelistati 283,957 fotografija koje su snimili u zadnja 4 mjeseca), nego nekakve neizbježne tete koje dolaze po kavama ("Ijoj, kak si ti zrasel!!") koje ti, prije nego što i stigneš izmisliti da kasniš na sastanak s vanzemaljcima, u ruku uvale neki fotić koji onda moraš prelistavati s "Colgate osmjehom". Koma...
Ribic je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2007., 10:04   #26
FightingGeek
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 10
nevjerovatno...
ovaj razmetni sin sere a lot. "i onda meni frendica pokazuje slike, a ja ju teram u q-ratz, pa kak mozes stalno slikati, daj okini samo 30 slika, ali prije svake dobro razmisli i napravi plan/diagram slikanja!"
ti si, ribicu, jedan od onih koji ljudima uvijek pokvare ljetovanje (da pogodim, prva godina FERa?)

"Dakle, fantastična tehnologija nove generacije koja praktički nema nedostataka i s pravom je pomela prethodnu na smetlište. Je li tako?
S tehničke strane svakako jest, ali s gledišta ljudskog faktora, sve sam manje uvjeren da je tako."

OMG. Tu si u pravu. Ali nisu problem ljudi koji odu na more pa okinu 2k slika. nego su problem ljudi koji ce ih zbog toga kritizirati u svojim kolumnama. did i say kolumna?

"Budući da ih "ništa ne košta" fotografirati sve što stignu, ljudi su upravo to danas nažalost počeli i raditi."

Doslo je doba jeftinog hedonizma. opusti se i uzivaj.

smeta te kada se bitovi trose na "nepotrebne" fotke?
pogledaj kolike bitove smo potrosili na tvoju kolumnu i na komentare ovdje na forumu! what a waste!

mislim da dokle god ce ljudima kao sto si ti biti dozvoljeno pisati kolumne, one koji pune svoje kartice/HDDove gazilijunima slika uopce ne treba dirati.
FightingGeek je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2007., 10:08   #27
FightingGeek
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 10
a ovog Lord_Calidora necu ni komentirati...

ustvrdio je da ce zemlja izgorjeti zbog neracionalne upotrebe jeftine digitalne fotografije!
FightingGeek je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2007., 10:12   #28
FightingGeek
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 10
this just came in...

ej Lord_Calidor.
imam jednog prijatelja kojemu svakog cetvrtka i utorka izlazi kolumna u NY Timesu. svidio mu se tvoj tekstic i htio bi ga quotati u svojoj nadolazecoj kolumni (ovaj cetvrtak).

radi se o ovome:
"Cudno mi je samo da autor nije povukao paralelu s igrama ili oruzjem - alati su tu da cinimo s njima sto zelimo, ali ipak to ovisi o nama samima, o nasim kocnicama u glavi, kako cemo te alate koristiti.
Sve je to opet povezano s kolektivnom retardacijom planeta, spominjanom u drugim threadovima. IMHO, sve to utice na globalno zagrijavanje planeta i promjene klime, koje ce otici u jos vece ekstreme, ako se nesto ne promjeni.

Let me explain - svi vjerojatno znamo za Darwina i njegovu teoriju evolucije. Ili bar njen manji dio. Dakle doticni bradati gospodin kaze - organi koji se ne koriste, odumiru. Kasnije i korisnici tih organa, ako se ne prilagode, takodjer odumiru. Ljudi, kao korisnici mozga, sve manje i manje koriste taj organ, te on postepeno odumire, te mu se smanjuje masa, a samim time i tezina ljudi. To dovodi do vec navedene kolektivne retardacije, ali takodjer i do smanjenja bioloske mase (ljudska rasa), te smanjenja ukupne tezine Zemlje. To pak uzorkuje promjenu u putanji Zemlje oko Sunca - zbog manje tezine, nas plavi planet se sve vise priblizava Suncu. Takodjer, manja masa planeta utice i na putanju Mjeseca, koji sve vise i vise oscilira i tako utice na plimu, oseku i gibanje oblaka.

U svakom slucaju, ako uskoro ljudski rod ne prebaci centar razmisljanja iz guzice nazad u glavu, s***ani smo, drugovi."

sto kazes? ima li tvoje odobrenje?
postat ces slavan....
FightingGeek je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2007., 11:05   #29
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
FightingGeek, kao prvo opcija edit služi za dodatke u originalni post. Nitko ne želi gledati tvojih 20 postova za redom.
Kao drugo, smanji doživljaj i ne vrijeđaj ljude.
Kao treće, ako misliš da možeš bolje pisati, slobodno se javi u uredništvo PCE-a. Uvijek nam dobro dođe mladih i nadobudnih kao ti.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2007., 20:23   #30
FightingGeek
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 10
****************************

Zadnje izmijenjeno od: tor. 01.08.2007. u 20:40.
FightingGeek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na