Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2002., 22:19   #1
tipwdg
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: croatia
Postovi: 7
Overclocking celeron 300a ????

Probao sam ali mi je sistem na 450 MHz nestabilan (smrzava se). Zanima me, pošto imam ploču M726 na kojoj ne mogu mijenjati napon za procesor, dali mogu kako izvesti mijenjanje napona na procesoru, radi se o slot1, ili bar akose može otključati multiplier. Zahvaljujem se na prijedlozima, svi su dobrodošli !
tipwdg je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2002., 08:22   #2
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Re: Overclocking celeron 300a ????

Citiraj:
Originally posted by tipwdg
Probao sam ali mi je sistem na 450 MHz nestabilan (smrzava se). Zanima me, pošto imam ploču M726 na kojoj ne mogu mijenjati napon za procesor, dali mogu kako izvesti mijenjanje napona na procesoru, radi se o slot1, ili bar akose može otključati multiplier. Zahvaljujem se na prijedlozima, svi su dobrodošli !
multiplier se nemre otkljucati na Intelima (a da nisu ono prastari)... sto se povecanja napona tice, mozes isturpijat (skinut sloj provodljivog materijala) sa nozica na Slot1 procesoru... ja sam tako (davno je to bilo) digao Celeronov 333 napon na 2.4V (da napokon proradi na 515MHz) jer P2B nije mogao ici tako visoko... nazalost, ne sjecam se gdje ima prikaz svih nozica i kaj koja radi, te koje nozice u kombinaciji moras sredit da dobis napon koji zelis...

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 12.02.2002., 10:36   #3
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Pin koji treba izolirati za mijenjanje množitelja je B21, a za ostalo se ne sjećam.

Naravno da to ne treba raditi, ali kod nekih je radilo.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2002., 20:05   #4
tipwdg
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: croatia
Postovi: 7
Sa pinom B21 neradi, isprobano. Inače, kada stavim na 450 MHz comp mi se digne sve radi normalno, ali kada dodje do odredjenog dijela kod ucitavanja Windowsa, onda se smrzne i pokaze gresku:While initializing device IOS......, zna li netko kakvo rjesenje?
tipwdg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na