Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.06.2019., 14:39   #1
Fohp
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: Nis
Postovi: 3
Network cabble unplugged..

Pozdrav svima, pre oko 3 nedelje tokom igranja GTA V online desio mi se problem iz naslova. Naime ostao sam bez neta. Kada sam otisao u network adapter settings PC je non stop pokusavao da se poveze na net, prvo pise Network cabble unplugged, identifying.. i sve tako u krug. Problem mogu da otklonim tako sto cu da iskljucim racunar, zatim izvucem napajanje, sacekam par minuta pa ga ponovo ubodem. Probao sam sve zivo, evo juce sam cak i windows preinstalirao (nisam napomenuo da mi se ovo desava na svakih 20-ak min igranja.) i idalje isto. Sledece sto hocu da uradim jeste da kupim usb na ethernet adapter jer imam samo jedan PCI slot. Ako neko ima bilo kakvih ideja bio bih vecno zahvala. Pozz
Fohp je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2019., 15:12   #2
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
ili ti je lan na matičnoj riknio, tj uskoro će jer ti se dešava svakih 20ak min, ili ti je krivi driver.. imao sam sličan problem na win 10 i wlan adapterom, driver nije valjao i stalno se rušio svakih par min.. nakon što ga išetkam/uštekam opet proradi na kratko vrijeme..

probaj otići u device manager, otvori mrežnu (realtek vjerojatno) i napravi update drivera (kad otvoriš mrežnu u device manageru, drugi tab po redu nazivom "Driver" i onda odabereš "update driver") s ponuđene liste od win 10.. kad se meni to dogodi s mojim wlanom, win10 forsira update drivera (premda je ugašen, ali because win 10) i onda moram isto napraviti.. meni budu ponuđena 3 drivera, tebi možda bude više komada pa probaj dok jedan ne proradi

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 14.06.2019. u 15:45.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2019., 15:30   #3
Fohp
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: Nis
Postovi: 3
Okej, upravo sam to uradio i w10 je sam instalirao drajvere, samo je cudno sto do sada kada god sam probao jeste to da mi je uvek govorilo da imam najnovije drajvere. Testiracu PC pa javljam da li je pomoglo. Hvala
Fohp je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2019., 15:31   #4
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Fohp Pregled postova
Pozdrav svima, pre oko 3 nedelje tokom igranja GTA V online desio mi se problem iz naslova. Naime ostao sam bez neta. Kada sam otisao u network adapter settings PC je non stop pokusavao da se poveze na net, prvo pise Network cabble unplugged, identifying.. i sve tako u krug. Problem mogu da otklonim tako sto cu da iskljucim racunar, zatim izvucem napajanje, sacekam par minuta pa ga ponovo ubodem. Probao sam sve zivo, evo juce sam cak i windows preinstalirao (nisam napomenuo da mi se ovo desava na svakih 20-ak min igranja.) i idalje isto. Sledece sto hocu da uradim jeste da kupim usb na ethernet adapter jer imam samo jedan PCI slot. Ako neko ima bilo kakvih ideja bio bih vecno zahvala. Pozz
A jesi probao fizički provjeriti je li port na matičnoj dobro uštekan? Probaj ga malo rukom lijevo-desno, izvaditi van ili nešto treće.

Ako i dalje tako nastavi, ethernet port te počeo zezati.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2019., 15:52   #5
Fohp
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: Nis
Postovi: 3
Evo ga,b ponovo nakon 20-ak minuta. Sad sam siguran u cemu je problem. Nadam se da cu resiti problem tako sto cu uzeti USB na Ethernet adapter jer imam samo jedan PCI slot. Hvala na pomoci pa javljam nakon kupovine adaptera.
Fohp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na