Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2019., 18:42   #31
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pa 840 Evo je kostao u Linksu u 9-tom mjesecu oko 500kn za 120GB te 2014 i evo radi skoro 5 godina kod mene u laptopu i jos sata2 i gledam pa je brzi u testovima od tog Sparka debelo.
Taj Spark je izasao 2016 koliko sad vidim i da je tako degradirao ? Pa morao bi biti brzi prema nekim testovima po netu od prije...


Nista.. ovaj topic bi trebalo preimenovat u SSD Otpad i tu gurat reze onih ssd koji nakon xy godina se vuku ko prebite macke itd...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 11:58   #32
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa 840 Evo je kostao u Linksu u 9-tom mjesecu oko 500kn za 120GB te 2014 i evo radi skoro 5 godina kod mene u laptopu i jos sata2 i gledam pa je brzi u testovima od tog Sparka debelo.
Taj Spark je izasao 2016 koliko sad vidim i da je tako degradirao ? Pa morao bi biti brzi prema nekim testovima po netu od prije...


Nista.. ovaj topic bi trebalo preimenovat u SSD Otpad i tu gurat reze onih ssd koji nakon xy godina se vuku ko prebite macke itd...
Što se mene tiče može, samo pazi, moj nije bio star xy godina, nego 2 mjeseca.
Ja da sam i išao gledati review-e prije kupovine, vjerojatno bih svejedno kupio to smeće jer koliko vidim na svim review-ima to je kao sporiji SDD, ali nigdje nema tolikog drastičnog usporenja i latencije koliko je kod mene bilo.
Sumnjam da je ovo što sam ja kupio u biti napravljeno za neko tržište treće zemlje (konkretno za Indiju sudeći prema Googlu), jer tamo nitko nema moralne kočnice za prodavanje smeća, pa je nekim kanalima uspjelo doći do nas, dok su ovi iz review-a imali ipak puno bolje primjerke istog proizvoda.
trex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2019., 13:08   #33
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Ja imam Samsung 830, ni ne mogu se sjetit kad sam ga kupio. Od svih brandova ispada da je Samsung najbolji po omjeru cijena/brzina/izdržljivost. To što se nekome disk pokvari, taj je disk možda jedan od 10.000 proizvedenih iz te serije ali je vlasniku 100% kvar ako ima jedan jedini komad u upotrebi.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 13:24   #34
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Baš gledam pa takve podatke ima ocz solid 3 star 7 godina, a onda je bio među sporijim diskovima. WTF
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 16:19   #35
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Krivo ti se cini, kingston A400 je brzi, vidi gore.... njih 2 su unutar 15kn a brzi je recimo od Intela isto gore vidi... s jednom razlikom,
Intel daje 5 godina garancije a ovi imaju 3 godine. Obzirom da kupovina jeftinijih SSD je uvjek riskir ja sam procjenio da mi je 100kn koliko je Intel skuplji a nebitno sporiji, ipak bolje neko osiguranje.

50kn po godini je nist... no ako slucajno krepa u 4-toj za te pare sada placene bice i ssd od ~500GB kao zamjena.


edit:





Sad gledam, pa taj SSD je 550kn za 256GB ?

Pobogu, zasto bi to itko kupio kraj prije 850 a sada 860 EVO serije ?!?
Zato što je koštao 300 i sitno kuna, a Sami preko 500kn.Jednostavno?
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2019., 02:25   #36
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Nije li i A400 kvarljiv ako ćemo tom logikom?
http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=4129

Sve je isto u tom nižem rangu, i WD i Kingston i Adata i Patriot, razlike nema niti ćeš ju vidjeti.
Držati se Cruciala, Intela i Samsunga ako već želiš kvalitetu.
Evo i ja imam iskustva s ugradnjom SSD baš s Kingston A400, sve skupa ugradio 5 komada u različita računala koja rade doslovno svaki dan 8h na dan jedno računalo uopće negase sve to u svojoj firmi i nema nikakvih problema.

U svoj komp sam ugradio A400 od 480GB i gore vrtim tri virtualke u isto vrijeme za edukaciju. Znači nisam običan korisnik koji ima gore jedan OS, gleda email/forum/novine i koji puta zaigra neku bezveznu igricu.

Prijatelj isto tako ugradio par A400 u laptope u svojoj firmi i isto nema nikakvih problema.

Korisnici su prezadovoljni brzinom rada računala nakon ugradnje A400 od 120, 240GB.


Prema svojem iskustvu najbolji izbor kao jeftin i pouzdan disk bi bio Kingston A400, a sad ko ima više para nek ide na skuplje, brže diskove.
DANCI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na