Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2013., 09:16   #31
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
Mogao je sony ubacit neki quad procesor,nebi štetilo,cijena je previsoka za cijelih 1000kn
Politika svih firmi. Quad je rezerviran samo za flagshipove. Da su stavili quada u SP, tko bi onda kupio Xperiju Z, Z Ultra ili nadolazeći Honami?

To svi prakticiraju, ne samo Sony. Samsung koji bi si to mogao dozvoliti zbog velike zarade, to ne želi. A kamoli Sony da su puca u ionako slabe nožice.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2013., 11:25   #32
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Politika svih firmi. Quad je rezerviran samo za flagshipove. Da su stavili quada u SP, tko bi onda kupio Xperiju Z, Z Ultra ili nadolazeći Honami?

To svi prakticiraju, ne samo Sony. Samsung koji bi si to mogao dozvoliti zbog velike zarade, to ne želi. A kamoli Sony da su puca u ionako slabe nožice.
Koliku ulogu igra aluminij u svemu tome??
esc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2013., 11:55   #33
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Di si sada do aluminija došao?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2013., 15:10   #34
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Di si sada do aluminija došao?
Toliko poskupi uređaj ili?
esc je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2013., 15:24   #35
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
ne vjerujem. Samsung je plastika pa su skupi uređaji.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2013., 15:32   #36
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
ne vjerujem. Samsung je plastika pa su skupi uređaji.

Marketing je skup
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2013., 21:55   #37
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Marketing je skup
i to valjda,treba uvjerit svakog nekako da je upravo njihov smartphone najviše in i najbolji,ovaj sony mi ne vrijedi 3000kn nikako,da ima quad proc onda možda ali ovako ne
Chipoteka je počela uvozit povoljne NGM
esc je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2013., 23:49   #38
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
i to valjda,treba uvjerit svakog nekako da je upravo njihov smartphone najviše in i najbolji,ovaj sony mi ne vrijedi 3000kn nikako,da ima quad proc onda možda ali ovako ne
Chipoteka je počela uvozit povoljne NGM
A dobro, 3000 kn je otključani uređaj bez ugovora. Xperia Z je cca 5000, kao i ostali flagshipovi. Rijetko tko daje tolike pare za mob tu kod nas.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 12:53   #39
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
sve mi se sviđa, ali quad fali u toj priči.
radije bi kineski sa quadom za duplo manje novaca.
To "koliko je ime zvučno" mi ne igra ulogu nimalo.
  Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 13:17   #40
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
sve mi se sviđa, ali quad fali u toj priči.
radije bi kineski sa quadom za duplo manje novaca.
To "koliko je ime zvučno" mi ne igra ulogu nimalo.
A što ti to na mobitelu vrtiš da ti je dual core premalo pa neš cod igrat na mobu
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2013., 13:40   #41
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Quad na kinezu radi losije od dual kraita na sonyju ili htc-u. Isto kao sto je Vista radila lose na q6600 a sedmica na recimo i3 leti. Nisu svi quadovi isti,niti maticne,niti osevi. Kineza ne bih ni pod razno jer ne zelim uredjaj koji kosta 100usd a sve sto ima dobrog u sebi je quad proc. Ovaj sp je odlican uredjaj,nesto kao Xperia T james bond,a onaj koji je probao Xperiu T zna da se svaki kinez moze sakrit ispred Jamesa Bonda
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 13:53   #42
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Quad na kinezu radi losije od dual kraita na sonyju ili htc-u. Isto kao sto je Vista radila lose na q6600 a sedmica na recimo i3 leti. Nisu svi quadovi isti,niti maticne,niti osevi. Kineza ne bih ni pod razno jer ne zelim uredjaj koji kosta 100usd a sve sto ima dobrog u sebi je quad proc. Ovaj sp je odlican uredjaj,nesto kao Xperia T james bond,a onaj koji je probao Xperiu T zna da se svaki kinez moze sakrit ispred Jamesa Bonda
Vidio sam negdje da taj mtk quad 1,2ghz skoro pa isti kao exynos u sgs2, barem po nekim čmarkovima koje sam vidio još prije.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 13:55   #43
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Quad na kinezu radi losije od dual kraita na sonyju ili htc-u. Isto kao sto je Vista radila lose na q6600 a sedmica na recimo i3 leti. Nisu svi quadovi isti,niti maticne,niti osevi. Kineza ne bih ni pod razno jer ne zelim uredjaj koji kosta 100usd a sve sto ima dobrog u sebi je quad proc. Ovaj sp je odlican uredjaj,nesto kao Xperia T james bond,a onaj koji je probao Xperiu T zna da se svaki kinez moze sakrit ispred Jamesa Bonda
taj jam.b je loše prošao kod kritike,kako nisu isti quadovi??...nisu taktovi ali većinom su svi isti,imaš 1.2,1.5 i naviše taktovi a android je u svima isti JellyB,
kod kineza još dobiš i IPS ekran ili recimo ovaj NGM,po čemu je lošiji od SE SP
esc je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 13:57   #44
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
To su samo specifikacije. Treba ga uzeti u ruke,raditi s njim par dana,pa vidjeti koji je bolji. U svima je jelly bean. U teoriji svi bi trebali raditi isto ako imaju slicne specifikacije a znamo da nije tako
Ako SP ne bude imao djecje bolesti,jako pristojan telefon i jako dobar upgrade s xperie P i slicnih telefona te klase .
Nisu svi quadovi isti. Imas exynos,imas snapdragon s4 pro imas snap 800 ,600 pa mtk itd.
Sto se benchmarka tice,nije mjerilo za svakodnevnu upotrebu.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 31.07.2013. u 14:05.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 15:45   #45
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Ma pretjeruju opcenito sa guranjem hardvera, Quad je apsolutno nepotreban i isforsan i jako velika tezina lezi lezi u optimizaciji appova..
Cisto ako je netko koristio LG x4 i HTC one X znat ce o cemu pricam, pretjeruju pogotovo sa ovim zadnjim inacicama Snapdragon 800, mislim kakve su to aplikacije koje trebaju 4 jezgre na 2.3 ghz, 2gb rama i Gpu (u ovome slucaju Adreno 335) sa kojim najavljuju da mogu prikazati poligona koliko i ps3 i xbox360, mislim daleko da je to lose ali sve me podsjeca na slucaj Crysis, a u pravome svijetu ekipa koristi okrljastenu android facebook aplikaciju, instagrame i chat klijente, strasno mozda su zato u sony-u napravili mob otporan na vodu da ga preko ljeta mozes malo zaronit u vodu da se ohladi ne duze od pola sata i ne dublje od jednoga metra

Pretjeruju...

Bruno_RV:
Snapdragon 600 ti je isti kao i S4 pro sa vecim taktovima.

Drug Brko:
Iznenadio bi se koliko ekipe kupuje mob otkljucan bez ugovorne obaveze, kad je S3 izasao isao sam sa kompicem u tele2 da ga pokupi, cekao ga je 2-3 tjedna i jos nam lik kaze tamo da od 10 koliko su ih dobili u centru njih 7 je doslo da ga uzme bez ugovorne obaveze a sve siromasi jel
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 18:25   #46
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova

Bruno_RV:
Snapdragon 600 ti je isti kao i S4 pro sa vecim taktovima.
Po specsima ispada slican,ne isti. Iako imaju slican naziv (dodan T u oznaku), S600 je malo ubrzan ne samo u taktovima nego i u memorijskoj propusnosti sto znaci da nije samo clock u pitanju. Bar je tako opisan u specifikacijama iako si vjerojatno u pravu,samo su nabacili novi naziv i malo ga overklokali i predstavili ga kao NEW cpu.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 31.07.2013. u 18:30.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 20:57   #47
Necronomicon
सच्चाई यह है कि वहाँ से ब
Moj komp
 
Necronomicon's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 568
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
sve mi se sviđa, ali quad fali u toj priči.
radije bi kineski sa quadom za duplo manje novaca.
To "koliko je ime zvučno" mi ne igra ulogu nimalo.
Ja bi prije rekao da fali još gigabajt rama, njega nikad dosta a ovo je dovoljno jak proc, vjerujem čak i jači od onih kineskih quad cortexa A7, gpu da i ne spominjemo to je razlika u svjetlosnim godinama od single core power vr sgx544...
__________________
Necronomicon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na