Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2013., 09:34   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
Sony Xperia SP test

Testirali smo Xperiu SP.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 10:46   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
opa vidi vidi moj novi mob... sve odgovara imho.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2013., 10:50   #3
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Meni je neshvatljivo zašto TN ekran u tako skupom mobitelu?!
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 12:04   #4
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
opa vidi vidi moj novi mob... sve odgovara imho.
Čak i to što nema microSD utor

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Meni je neshvatljivo zašto TN ekran u tako skupom mobitelu?!
Z Ultra je još skuplja pa je i dalje TN. Očito Sony ima neku drugu filozofiju...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 12:06   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa 3k dućanske cijene nije sada nešto pretjerano.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Čak i to što nema microSD utor
to me nikada nije diralo... mobitel ne smatram nekim super izvorom bilo čega, tako da ne storagam na njega ništa osim appova i slika.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 12:08   #6
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Nije, taman 3x y300 i ostane za 30 pivi u lokalnoj "pivnici". A sa kinezom dobiješ i IPS ekran.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Z Ultra je još skuplja pa je i dalje TN. Očito Sony ima neku drugu filozofiju...
Da, ne znam čemu to, a ne vjerujem da je drastična razlika u cijeni.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 12:09   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ne bi ja iskreno kineza kao primarni (privatni) mob... oke za tablete, surfanje, gejm mašin, ali ovako bi ja rađe nešto "zvučnije".
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 12:13   #8
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Čak i to što nema microSD utor

mislim da ima microSD utor..
schetz je online   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 12:20   #9
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ne bi ja iskreno kineza kao primarni (privatni) mob... oke za tablete, surfanje, gejm mašin, ali ovako bi ja rađe nešto "zvučnije".
Ma može mi kinez imat IPS LCD SUPER OLED MEGA 4K ekran, ali dok nema RMA u EU, ni kune nedam za njega prije bi opet uzeo Sony TN-ca, budući me to ne smeta kao neke (što sam već ponovio 800 puta).
Taj SP je u Tele2 ponudi već cca 3 tjedna i nije baš pretjerano skup. Recimo, radije bi uzeo njega nego LG 4X HD da sada kupujem mob tamo.

Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
mislim da ima microSD utor..
piše na GSM areni da ima, ali krešo je napisao da nema SD kartice ja sam kriv, krivo pročitao. valjda je mislio da je minus što se kartica ne dobije sa mobitelom. Iskreno, ni ja sa XZ je nisam dobio...

A što se tiče benčamrka, vidim da stoji da Xperia Z daje 18000 u Antutu, moja daje 20100 sa stock 4.2.2.. Očito je to neki stari rezultat.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 25.07.2013. u 12:26.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 12:22   #10
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
dovoljno brz, max. ekran što bi ja išao negdje, oke baterija, težina je meni samo plus, šater za fotić, dobro poznato (meni) sonyevo viđenje androida - meni dosta iskreno.

ima štediti, ali nakon mora.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2013., 12:30   #11
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sviđa mi se mobitel, što se dizajna tiče. Više nego bilo koji Samsung.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 12:34   #12
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da i ovaj led stripe je zakon... neki dan smo darivali punca sa xperiom l i on ima dolje neke bright ledice koje su u biti ova fora samo puca u prazno.

fakat se ono vide notifikacije kada zasvijetli do đubre dolje i po danu, a po mraku betlehem i to mi je odličan fičr.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 12:38   #13
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
da i ovaj led stripe je zakon... neki dan smo darivali punca sa xperiom l i on ima dolje neke bright ledice koje su u biti ova fora samo puca u prazno.

fakat se ono vide notifikacije kada zasvijetli do đubre dolje i po danu, a po mraku betlehem i to mi je odličan fičr.
dobro služi i kao svjetionik kad ideš po noći drven na WC i natrag, da se ne zabiješ u krevet i probudiš babu
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 20:53   #14
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Nije, taman 3x y300 i ostane za 30 pivi u lokalnoj "pivnici". A sa kinezom dobiješ i IPS ekran.



Da, ne znam čemu to, a ne vjerujem da je drastična razlika u cijeni.
Imam xperiu P, imao sam U i imam y300.

Xperia ima 3x bolji ekran. Ne mogu si zamisliti da bi bio na y300. Bas zbog tog ekrana. Da ne pricamo o brajtnesu koji je majka kad si vani na suncu. Svi mobitele zaklanjaju rukom a ja uredno u 2 popodne po najjacem sucu tipkam i vidim tko me zove.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 21:09   #15
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ovaj Dual S4 pro uopce nije los u stvarnosti. Odlicno radi u kombinaciji s dobrim softwareom. S4 krait od 1ghz za HTC SV-u je radio odlicno i brzo,ovaj bi trebao letjeti bez problema.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 22:46   #16
Core2Duo22
Mucki provokator
Moj komp
 
Core2Duo22's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 299
Ja bi Sonyu zakonski zabranio da stavlja ovakva smeća od ekrana u svoje skuplje uređaje.
__________________

Core2Duo22 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2013., 07:14   #17
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Koje ste vi babe, pa to je strašno...
Obrisao sam spamaru, tema je Sony Xperia SP test - držite se toga.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2013., 21:09   #18
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Ekran i cijena. Al meni je općenito žao dat kunu za te stvari.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 13:37   #19
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
OK, istina da sam malo pristran i osobno zainteresiran, ali ako je proizvod A zamjena za prosizvod B onda bi u usporedbi osim proizvoda C, D, E, F, ... trebalabiti i usporedba sa predhodnikom, dakle B.
Imam vrhunski, da vrhunski mobitel, SONY Xperiu P i zanima me šta donosi njena "duhovna" zamjena kako ju je nazvao krešo. Osim što ima prevelik ekran, 4,6" umjesto dosadašnjih 4", i malo noviji hardware, dobije se što ?
Neću sada testirat svoj mob na isti način da vidim ... mislim da bi ubuduće u testiranje trebalo voditi i o tome riječ. Mislim Xperia P je još super mob i ne zanima me izmjena, ali me zanima samo kolko je bolja/lošija prinova ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 15:28   #20
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
OK, istina da sam malo pristran i osobno zainteresiran, ali ako je proizvod A zamjena za prosizvod B onda bi u usporedbi osim proizvoda C, D, E, F, ... trebalabiti i usporedba sa predhodnikom, dakle B.
Imam vrhunski, da vrhunski mobitel, SONY Xperiu P i zanima me šta donosi njena "duhovna" zamjena kako ju je nazvao krešo. Osim što ima prevelik ekran, 4,6" umjesto dosadašnjih 4", i malo noviji hardware, dobije se što ?
Neću sada testirat svoj mob na isti način da vidim ... mislim da bi ubuduće u testiranje trebalo voditi i o tome riječ. Mislim Xperia P je još super mob i ne zanima me izmjena, ali me zanima samo kolko je bolja/lošija prinova ...
Povećavanje dijagonale ekrana je globalni trend, pa tako i sony radi onda.
Ekran nije prevelik, navikneš se (imam xperiu P, te imam i lg optimus G sa 4.7"), pa ti je poslije ovaj od 4" bezveze.
Proc SP xperie je prilično brži od P-ovog.
Zadnje, ali imho najvažnije, baterija je skoro duplo većeg kapaciteta, što je imho, najveći minus P-a, dakle samo bi mi to bio razlog za prelazak da imam samo jedan mob, tj samo P-a.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 15:35   #21
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ovo je sasvim solidan apgrejd sa xperije p... imam i sam istu i valja njoj još malo soka dati u vidu cpu powah.

previše ja tu čekam na razno-razna loadanja.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 21:40   #22
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Ste razmisljali da ubacite testove baterije? tipa film u loopu, mjuza, surfanje?
Koliko je zapravo moguce, tj koliko je kod vas aparat na posudbi uopce?

Jerbo ovaj xperia sp mi se cini da ima poprilicno veliku bateriju, 2370mah barem za dual core, usporedujuci ostale koji trpaju od 1400mah pa do 1800mah baterije, ako pogledamo recimo jedan flagship prosle generacije tipa HTC One X koji je imao quad SoC uz to tegru a slabasnu bateriju od bijednih 1800mah...

Heh kad je oskudna recenzija pa moram takve informacije potrazit dalje :P
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 22:07   #23
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Ste razmisljali da ubacite testove baterije? tipa film u loopu, mjuza, surfanje?
Koliko je zapravo moguce, tj koliko je kod vas aparat na posudbi uopce?

Jerbo ovaj xperia sp mi se cini da ima poprilicno veliku bateriju, 2370mah barem za dual core, usporedujuci ostale koji trpaju od 1400mah pa do 1800mah baterije, ako pogledamo recimo jedan flagship prosle generacije tipa HTC One X koji je imao quad SoC uz to tegru a slabasnu bateriju od bijednih 1800mah...

Heh kad je oskudna recenzija pa moram takve informacije potrazit dalje :P
Znas da postoji druga i treća stranica recenzije?

Na drugoj je test koji se zove Battery Benchmark i poprilično je dobar za usporedbu jer koristi svakakve scenarije upotrebe.

Uz to, u otprilike tjedan-dva korištenja uređaja pokušavam dati i subjektivno mišljenje o trajanju baterije, a za ovaj telefon sam naveo kako ga je potrebno puniti nakon cca. dva dana česte upotrebe, što se može i produžiti.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 22:24   #24
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Znas da postoji druga i treća stranica recenzije?

Na drugoj je test koji se zove Battery Benchmark i poprilično je dobar za usporedbu jer koristi svakakve scenarije upotrebe.

Uz to, u otprilike tjedan-dva korištenja uređaja pokušavam dati i subjektivno mišljenje o trajanju baterije, a za ovaj telefon sam naveo kako ga je potrebno puniti nakon cca. dva dana česte upotrebe, što se može i produžiti.

Da vidio sam drugu stranu, vidio sam tablicu i vidio sam recenicu subjektivnog dojma no i dalje taj test, ta tablica i subjektivni dojam nedaju nikakvu tezinu...

Mislim nemoj me krivo shvatiti, nije ovo napad na tebe nego samo mi objasni sto znaci u TVOME smislu ucestalo koristenje?

Gledanje hd filmova, konstantno slusanje muzike, surfanje preko 3g-a, igranje igrica ili tu i tamo sync maila i 5 razgovora te ostalo stand by...

Po meni bi to trebala biti jedna od jacih strana tog mobitela recimo, neznam "subjektivno" bi joj dao malo vise prostora...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 22:29   #25
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Da vidio sam drugu stranu, vidio sam tablicu i vidio sam recenicu subjektivnog dojma no i dalje taj test, ta tablica i subjektivni dojam nedaju nikakvu tezinu...

Mislim nemoj me krivo shvatiti, nije ovo napad na tebe nego samo mi objasni sto znaci u TVOME smislu ucestalo koristenje?

Gledanje hd filmova, konstantno slusanje muzike, surfanje preko 3g-a, igranje igrica ili tu i tamo sync maila i 5 razgovora te ostalo stand by...
Pa to je nešto što niti kod jednog korisnika nije jednako nigdje na svijetu i ne vidim kako to može biti usporedivo i imati težinu. Ali kad već inzistiraš, za mene je to bilo primjerice igranje CSR-a, telefoniranje, surfanje na WiFi-u i 3G-u, korištenje RunKeepera itd.

Upravo zbog tog razloga su pametni ljudi izmislili benchmark koji će jednako opteretiti svaki uređaj. Isprobaj ga na svom telefonu pa ćeš dobiti "težinu".
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 22:43   #26
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Nda, nema smisla u pravu si
Iako taj RunKeeper je mjerodavan koliko i vremenska prognoza na HRT-u, no to je samo moje subjektivno misljenje
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 22:54   #27
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Nda, nema smisla u pravu si
Iako taj RunKeeper je mjerodavan koliko i vremenska prognoza na HRT-u, no to je samo moje subjektivno misljenje
Ma za rekreaciju je dobar (hodanje, šetanje psa), nije da premjeravam zemljišta za katastar s njim
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 23:01   #28
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Ma za rekreaciju je dobar (hodanje, šetanje psa), nije da premjeravam zemljišta za katastar s njim

A medjuostalom, trebao si za benchmark uzet Candy Crush Sagu, vjerujem da bi posramila svaku bateriju te ujedno mozes saznat na kojoj se temperaturi mob doslovno topi, pogotovo preko ljeta
Ujedno saznas i kvalitetu grade mobitela
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2013., 06:59   #29
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Ma za rekreaciju je dobar (hodanje, šetanje psa), nije da premjeravam zemljišta za katastar s njim
Ukradi metodu battery testa sa GSM arene
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2013., 08:51   #30
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ovo je sasvim solidan apgrejd sa xperije p... imam i sam istu i valja njoj još malo soka dati u vidu cpu powah.

previše ja tu čekam na razno-razna loadanja.
Mogao je sony ubacit neki quad procesor,nebi štetilo,cijena je previsoka za cijelih 1000kn
esc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na