Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.06.2011., 11:06   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,686
Shuttle XPC Barebone SH67H3 - Sandy Bridge HTPC

Testirali smo Shuttleov barebone za Sandy Bridge.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 11:33   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
krešimire, sad pazi šta ću te sljedeće pitati

1. da li na sendi briđevima on-die vga, tj. intel driveri imaju sljedeću mogućnost:



2. kad to stiže u hrvata?
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2011., 11:37   #3
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Dobar članak

Lijepo kućište, šteta što nema displej neki, makar s osnovnim informacijama jer puno podiže vizualni dojam uz korisnost.
Što se tiče zagrijavanja, vidi se da je hlađenje na limitu, a uostalom i naznačeno je da je tih 95W vršna vrijednost koju može podnesti hladnjak no dobro bi došla opcija undervoltanja u biosu koja je nažalost izostavljena.

Šteta što nema slike kućišta dok je napunjeno s komponentama, konkretno diskom, dvd romom, grafom te kabelima. I kakav je vent od napajanja, buka i zagrijavanje samog napajanja?


I nažalost, opet dobivam 404 kad pokušam otvorit onu sliku u tekstu. Izgleda da mi je komp uklet
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 11:44   #4
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pupo kako si mi točno pomogao sad ti?

imho ja nisam zagovornik displayeva naprijed pošto mi u mraku ti skakajući drekovi više smetaju nego koriste, ali eto svakom svoje... da ne spominjem kako redovno dižu 100+€ konačnu cijenu.

@krešo...

3. 2 x 3.5" hdd idu nutra bez beda? stane možda još negdje i 2.5" ssd?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 11:57   #5
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,686
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
krešimire, sad pazi šta ću te sljedeće pitati

1. da li na sendi briđevima on-die vga, tj. intel driveri imaju sljedeću mogućnost:

2. kad to stiže u hrvata?
Eto slika svih kontrola vezanih za boje al mi se čini da toga nema. Kad stiže nemam pojma, al ću pitati ljude u Shuttleu.

http://imageshack.us/photo/my-images/51/44842328.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/830/35889596.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/861/24474223.jpg/

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Dobar članak

Šteta što nema slike kućišta dok je napunjeno s komponentama, konkretno diskom, dvd romom, grafom te kabelima. I kakav je vent od napajanja, buka i zagrijavanje samog napajanja?


I nažalost, opet dobivam 404 kad pokušam otvorit onu sliku u tekstu. Izgleda da mi je komp uklet
Slika sad radi, a na vent od napajanja sam u potpunosti zaboravio jer je praktički nečujan.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
@krešo...

3. 2 x 3.5" hdd idu nutra bez beda? stane možda još negdje i 2.5" ssd?
Ne, ja sam za SSD koristio Corsairov adapter i jedno 3.5" mjesto. Možda bi ga mogao zgurati pa da visi, za to mjesta ima
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 12:06   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
hvala ti na trudu hvatanja slika... iz tog razloga već dvije generacije intela (g41 i g45) preskačem int. vga, što je imho šteta, i koristim ati pci-e neku truljagu jer mi ne treba samo da daje sliku.

kad je limited range, a po defaultu i ati i nevidija stavljaju limited jer prepoznaju telku, a ne monitor kao output device, onda je slika na plazmi katastrofa, na lcd-u tak svejedno

shvatit ću ovaj drugi dio kao potvrdan da stane 2 x 3.5" jer mi tako odgovara, a eventualni ssd može i visit što se mene tiče

bogati do neki dan sam planirao iskeširat 1500kn za lian-li htpc kejs koji ima prednje usb 3.0 i onda dođe ovo za maltene iste pare, ali ima i ostatak kompa... pure epic.

1 x pcie x16 za eventualnu vga i 1 x pcie x1 za tuner, di ćeš bolje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 12:14   #7
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,686
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
hvala ti na trudu hvatanja slika... iz tog razloga već dvije generacije intela (g41 i g45) preskačem int. vga, što je imho šteta, i koristim ati pci-e neku truljagu jer mi ne treba samo da daje sliku.

kad je limited range, a po defaultu i ati i nevidija stavljaju limited jer prepoznaju telku, a ne monitor kao output device, onda je slika na plazmi katastrofa, na lcd-u tak svejedno

shvatit ću ovaj drugi dio kao potvrdan da stane 2 x 3.5" jer mi tako odgovara, a eventualni ssd može i visit što se mene tiče

bogati do neki dan sam planirao iskeširat 1500kn za lian-li htpc kejs koji ima prednje usb 3.0 i onda dođe ovo za maltene iste pare, ali ima i ostatak kompa... pure epic.

1 x pcie x16 za eventualnu vga i 1 x pcie x1 za tuner, di ćeš bolje.
Da, da, cijena za sve što nudi je super. Utrpaš dobar proc i imaš zvijer od HTPC-a

Samo koliko vidim Shuttle nema distributera za Hrv, ali znam da rade na tome da ga nađu
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 12:15   #8
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
240€ nije baš 1500kn, a i kad to zaračunaš po našoj tarifi od x10, dobiješ skoro 2500 a i upitna je dobavljivost kod nas

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pupo kako si mi točno pomogao sad ti?
ke?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 12:22   #9
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma meni je i trenutni e7300 dosta, eventualno bi utrpao ssd pošto sad već image-keš i metadata od preko 200 filmova i ~1500 epizoda serija treba malo da se zalaufa

usb 3.0 je mandatory pošto sam okružen lijenim ljudima kojima je glavna "e daj mi donesi..." i onda ja gledam u ekran dok se prebacuje 50gb podataka na usb 2.0 ladicu.

ajde šatl, ajde kreni...

edit: @pupo... ja bi dao 2500 za tak integriran sistem bez beda, evo računaj recimo taj lian-li + psu + mbo + cooler uz opciju da uvijek možeš naletit na mbo ili neku kombinaciju mbo i komponente zbog kojeg komp neće u s3 recimo i dao si dreku pljusku.

Zadnje izmijenjeno od: syss. 14.06.2011. u 13:35.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 15:41   #10
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
iz tog razloga već dvije generacije intela (g41 i g45) preskačem int. vga, što je imho šteta, i koristim ati pci-e neku truljagu jer mi ne treba samo da daje sliku.
Ivy Bridge bi trebal ispraviti sve nedostatke koje Intel fura u posljednjim IGP generacijama, a AMD-ov Llano je već sad na dobrom putu da većinu slabašnih diskretnih grafičkih kartica pošalje u ropotarnicu povijesti.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2011., 15:55   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
sumnjam da ovo vide pod nedostatak jer ne postoji apsolutno nikakav trag na internetu gdje se spominje omogućavanje te funkcije na intel int. vga... pričam za doba g41/g45 dok sam pretraživao.

meni su performanse vga čipa apsolutno nebitne, neka ima hdmi i mogućnost full rgb spektra i dosta + ako idem na amd onda trebam i pečeve instalirati
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 16:02   #12
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
No, pa G41 i G45 su šrot naspram HD 3000, a to je pak amaterizam naspram Llano iGPU-u. Ivy Bridge sljedeće godine donosi DX11 iGPU i svu silu novih rješenja (pogledaj samo skok s G4x na HD 3000 IGP), a AMD bude poboljšal ovo postojeće i kombiniral s Bulldozer arhitekturom. Strpi se još malo, jer kak je krenulo na kraju budeš kupil novi procesor (Intel ili AMD) koji u sebi ima sve kaj ti treba, a ploča je krcata konektorima.
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ako idem na amd onda trebam i pečeve instalirati
That's so 2001.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 16:19   #13
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja samo hoću ono gore iz prvog posta, može imat 1000 3dmarkova2001 i pola pixel shadera što se mene tiče

nije "uglavu" sad čekati opet nešto pošto na ovom šatlu ostaje free x16 pcie, tako da nutra stavim neki odron kaj troši 20w u loadu i mogu jahat dalje... doduše šteta je ne iskorištavati sve mogućnosti int. rješenja, ali bože moj, tak imam i sad.

jedini minus (meni) je nepostojanje rca spdif-a da mogu paralelno u nekoj budućnosti furat multich i stereo, ali ajde nije sad to presudno pošto i cd fino obavlja svoj posao.

što se 2001. tiče... ja živim u prošlosti
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 16:28   #14
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Rekel bi ti Jobs da je problem u korisniku, a ne u proizvodu. To kaj tebi treba je čisto softverske prirode, jer Intel HD 3000 nije sranje od IGP-a za urede i blagajnice koje žele ići na more, a fala Bogu novu reviziju drivera lako slože. IMHO tebi bi i neka mini-ITX ploča s već ugrađenim Fusionom bila taman, kad ti ne treba sirova snaga, a IGP je taman i ploče dolaze s USB3.0, HDMI, DVI, DisplayLink i ostalim čudesima. Gledaj to ovak, čim više toga uguraju u sam procesor i čim povoljnije ga prodaju, tim više imaš na raspolaganju za Lian-Li HTPC kućište.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 16:33   #15
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa velim, na kraju ispada da ne koristim int. zbog glupe kvačice u drajveru, a pošto je htpc ujedno i torrent mašina koja radi cijele dane, bezveze mi je da vuče 10-20w više iz utičnice zbog takve sitnice.

mini-itx bi bio oke, ali onda bi čekao dugo na raspakiravanje 8gb rar-a ( )+ nemam mogućnost eventualne dodatne grafike jer moram i tuner negdje piknut.

nije mi čak ni taj lian-li nešto extra naočit, ali stvarno fali htpc usb 3.0 kejsova na tržištu... kod nas ima mislim 2 modela, oba od lian-li s tim da je jedan itx u koji mi ni 3.5 disk ne stane.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 16:41   #16
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Koji će ti vrag dodatna grafika, ako je ova u procesorima sve kaj ti treba. Ma, mobitel ti ima bolju grafičku od ove zasebne koju sad imaš. Dvojezgreni Llano + FM1 mATX ploča ili dvojezgreni Ivy Bridge + H75 mATX ploča i bog te veseli. Novije mATX ploče tak i tak većinom imaju po dva PCI-E x16, pa si miran. Procesori imaju sve, pa i više nego trebaš, ploče su ionak nakrcane s "milijun" načina spajanja skupa s nativnim SATA 3 i USB 3.0, a drivere budu doveli na nivo. Lian-Li vredi tih 1.500 kn.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2011., 05:12   #17
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Odlična stvar, ali brate. Ja ovo hoću sa AMD-om u nekom kučištu duplo manje visine, sa duplo većom širinom (tak me zaboli).

Očekivao sam iskreno da će do sada biti hrpa proizvoda na tržištu ali stvarno je spor prodor kod nas.
  Reply With Quote
Staro 15.06.2011., 09:06   #18
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@mcg... vidim da ću ti morat opalit fotke sa full range-om i limitiranim, pa buš skužio zakaj je ta kvačica tako bitna
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2011., 16:15   #19
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
No, pa ne velim da ti nije bitna, ali ako to čudo omoguće i na iGPU putem boljih drivera, onda nemaš više potrebu za ovim zasebnim karticama. To sam mislil.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2011., 16:26   #20
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
to mi i je cilj svakako.

krešimire, jesi zvao shuttle i kad dolazi ovo? kartica je spremna
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2011., 14:02   #21
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,686
Iz Shuttlea javljaju da za sada nemaju distrija u Hrv, ali da slovenski Sloga Tim šalje u Hrv.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2011., 15:44   #22
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
toga sam se i bojao... ta priča na kraju ispadne ko svetog petra kajgana
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 15:33   #23
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Dynamic Range opcija ti se sad nalazi u novim Catalystima za Llano APU, pa si korak bliže onome kaj tražiš od IGP-a.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 16:36   #24
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
itekako sam se približio... dfi p35 blood iron, e7200, 4gb ram, ati neka truljaga i preko 3tb diskova
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 21:37   #25
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Da, ali opet si na zasebnoj grafičkoj kartici i (za HTPC namjenu) brutali od procesora. Gigabyte Z68XP-UD3-iSSD + Pentium G800 serija ili Core i3-2100

Zadnje izmijenjeno od: McG. 30.06.2011. u 22:03.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 00:06   #26
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma znam, ali idem i na novi kejs i svašta nešto, a imam zapravo sve iz posta gore osim diskova (koje tak i onak moram kupiti)... e sad mijenjat kompletnu platformu zbog int. grafike mi se stvarno niti isplati niti da.

što se grafe tiče trenutne, to je truljava 4650, gore je malo prilagođen/izbrušeni gf 8400/8500 single slot heat-pipe pasivni kuler i na njega zakeljen zalman 92mm koji je spojen na vga header, tako da mogu iz ccc-a odmah staviti na nekih 55-60%, tj. minimalno prije cviljenja i grafa dela na -15c... load 5c i sve to na 200rpm
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 00:13   #27
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
No, pa ne budeš sad mijenjal, ali kad ovo kaj imaš jednog dana odlučiš zamijeniti, više nema razloga da ne ideš na iGPU, jer do onda budu procesori nudili još veću stopu integracije, a driveri se budu još dodatno ispolirali i unaprijedili. AMD je kolko se da videti već sredil drivere za iGPU i dovel ih do razine diskretnih modela, a Intel ne bude dugo čekal da i svoje složi kak spada, tj. da dodaju tih par opcija koje još fale.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 00:24   #28
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja bum čeko intel jer nemam zadnje pečeve za amd
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 00:43   #29
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Treba ti pod okriljem noći sve prebaciti na AMD, pa nakon par bezbrižnih mjeseci pitati kak radi.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 00:47   #30
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
to je lako... komp će bsod-at tu i tamo i onda bum skužil
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na