Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2008., 23:24   #31
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Citiraj:
Autor petar75 Pregled postova
Jesi probao možda sa Y usb kabelom?
Znam da Passport dolazi sa jednostrukim usb kabelom i dešava se ponekad
da ne dobije dovoljno struje preko usb-a.
Ja sam sa Simpletechom dobio Y kabel, a koristim i jednostruki.
Sa jednostrukim ponekad bude takvih problema, a sa dvostrukim nikada.
Znači da mu ponekad fali struje.
Bih da ga imam... Već dugo ga tražim i nigdje ga nema posebno sa kupiti.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@st-ri-dd
Disk će se pokrenuti, ali će prijenos podataka biti kriminalno spor (cca. 1Gb=30min). Kontroler bi možda pomogao, ali to ti nitko ne može zagarantirati.
Točno je da je usb 2.0 brzinu dobiješ sa SP1 od XP-a, kao i to da sa istim SP-om dolazi podrška za diskove veće od 128Gb. SP1 je uključen u SP2 tako da ti je dosta i instalacija samo SP2.
Nećemo pretjerivati. 1 GB se preko USB-a 1.1 prebaci za cca 15-20 min najviše jer ide oko 900-1000 kB/s.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 14:40   #32
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
Relativno Hitno!!!

šta mislite o ovome http://www.links.hr/index.php?option...kl=051.520.031

je ovako malo fensi šmensi ali mi se čini skroz ok i cijenom i kvalitetom.

p.s. nevjerojatno ali u HGŠROTa isti ovaj je 10kn skuplji hahahaha
__________________
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 05.08.2008., 13:03   #33
Cro=RocK=U=
Premium
Moj komp
 
Cro=RocK=U='s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: HRV. Zagorje
Postovi: 141
externi hdd vs hdd+ladica

imam pitanje kaj mi je bolje kupiti/napraviti
znači da kupujem externi hdd koji bi me koštao preko soma kn,ili da uzimam obični hdd mislio sam kod beštije 500gb sa 32mb+neku ladicu

jer trebao bi mi veliki prijenosni hdd a ovi od terabajta su mi još preskupi....ovisi sve o cijeni iphonea kad krene prodaja

al sve u svemu kaj se više isplati?
Cro=RocK=U= je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 23:50   #34
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Mislim da ti je nešto manja cijena da ga napraviš ali samo u 3.5, ne i u 2,5. Pogledaj malo po stranicama. odi na nabavu i izracunaj što bi te više došlo. Meni je osobno bolje napraviti za 3.5 jer imaš više izbora.
Ivanozo je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 13:32   #35
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 296
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova
Ja sam imao ovo:ICY BOX IB-360StUS-B-BL crno, 3.5'' SATA - USB 2.0 + SATA.U linksa dode trenutno 223 kn.Samo bih napomenuo da to kucise ima sata prikljucak(ne eSATA) i s njim se dobije sata barcket.Ladica ljepo izgleda ,ali joj je najveca mana abnormalno zagrijavanje diska u njoj.Ne posjeduje nikakav ventilator.Seagate Barracuda NS od 250 gb se grijao zimi preko 50+ stupnjeva.Brzo sam je se rijesio.Moj bi savjet bio da kod kupnje vise obratite paznju na hladenje ladice ,a ne fancy izgled.
Ja imam ovo ICY BOX IB-360StUS-BL i prije sam u njemu drzo HITACHI HDT725032VLA360 320gb i temreratura mu nikad nije prelazila 50 stupnjeva (sad se ne sjecam tocno kolko je bila, mislim par stupnjeva vise od sistemskog (isti disk)).
Sad je u njemu Samsung HD642JJ 640gb i temp mu je oko 40 stupnjeva, otprilike isto ko i WD 6400AAKS 640gb koji je sistemski i u kucistu.
Sad vec snima tv program u jednu particiju oko 45 min i u isto vrijeme je prebacio oko 30 gb s jedne u drugu particijiu i temperatura koju pokazuje Everest je 45.
U sobi mi je 28 stupnja

Po meni je ovo kuciste ipak za preporuku pogotovo u kombinaciji sa samsungom ili nekim drugim hladnijim HDD-om.
Pozdrav!
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 15:18   #36
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Eksterno kućište - SATA i eSATA

Kupit ću eksterno kućište, ovo:
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.612.005
ili ovo
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.603.077

Prvo ima SATA priključak, a drugo eSATA, pa ne znam koje od toga uzeti. Na kompu imam eSATA bracket koji na izlazu ima eSATA priljučak, a uz njega je došao kabel eSATA-SATA, znači u hard se uštekava ovaj obični SATA (tako sam radio do sada dok nisam imao eksterno kućište). Gledano tako, meni bi više pasalo ovo prvo kućište koje na sebi ima SATA priključak, dok bi za ovo drugo morao kupiti eSATA-eSATA kabel (na slikama na internetu ne vidi se dobro kakav točno kabel dolazi uz kućište). Razmišljam li dobro i je li možda moguće kabel koji završava SATA priključkom uštekatu u eSATA na ovom drugom kućištu? Evo slika zadnje strane jednog i drugog.
Ovo drugo ipak je modernije, postiže veću brzinu prijenosa...

EDIT: Ovog prvog sad odjednom nema više u ponudi, pa ostaje samo pitanje je li možda moguće kabel koji završava SATA priključkom uštekatu u eSATA na ovom drugom kućištu.
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600

Zadnje izmijenjeno od: prasak. 18.08.2008. u 15:47.
prasak je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 22:20   #37
NIGHT RID3R
Uber pwner
Moj komp
 
NIGHT RID3R's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb / Sesvete
Postovi: 188
Citiraj:
Autor prasak Pregled postova

EDIT: Ovog prvog sad odjednom nema više u ponudi, pa ostaje samo pitanje je li možda moguće kabel koji završava SATA priključkom uštekatu u eSATA na ovom drugom kućištu.
Neznam u kojem linksu si mislio kupovat, ali ja sam u subotu bio u Linksu u Zagrebu i uzo bas ovo kuciste sa linka (prvo) i bilo je ostalo jos dosta komada
NIGHT RID3R je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 23:11   #38
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Danas kad sam pisao post link je normalno radilo i pisalo je da je proizvod raspoloživ (u ZG), pola sata kasnije link baca na Linksovu početnu stranicu, a u rubrici eksterna kućišta više ga uopće nema. Sutra ću provjeriti...
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 23:48   #39
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 296
Citiraj:
Autor prasak Pregled postova
Danas kad sam pisao post link je normalno radilo i pisalo je da je proizvod raspoloživ (u ZG), pola sata kasnije link baca na Linksovu početnu stranicu, a u rubrici eksterna kućišta više ga uopće nema. Sutra ću provjeriti...
Jesi mozda na ovaj mislio

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.612.006
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 10:00   #40
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Na ovaj je mislio, a njega više nema koliko vidim...

http://www.raidsonic.de/en/pages/pro..._objectID=4259
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2008., 13:09   #41
St-Ri-DD
Registered User
Moj komp
 
St-Ri-DD's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 13
Eksterno kućište SHARKOON 3.5

... interesira me dali tko od Vas ima nekakva iskustva sa ovim:

- http://www.links.hr/index.php?option...kl=051.612.013
ili sa nekim drugim njihovim modelom externog kućišta za 3.5" diskove, te bih Vas zamolio za Vaše mišljenje o njima ?

... i u čemu je toliko bolji "razvikani" Icek... da ga se toliko preporučuje... npr... ovo:
- http://www.links.hr/index.php?option...kl=051.612.003

... koliko vidim, barem prema njihovom cjeniku, Sharkoon... ima dvostruko veću garanciju (a navodno... nemaju negativnih iskustava sa reklamacijama za njih, u odnosu na Icek)... stoga nije mi "jasno"... zašto se onda ta Sharkoon-ova ext. kućišta (i općenito njihovi modeli ext. kućišta)... nigdje ne "pojavljuju"... kada "čačkam" po razno-raznim tražilicama...

... dakle... dali je to kućište toliko lošije od Icy Box-a... kako bi se dalo isčitati komparirajući im cijene ?

... pomagajte druZje... (jerbo sad u subotu mi stiže rezervirano diskovlje... a negdje bih i WD6400AAKS trebao udomiti) !!



Edit 001:
... Što baš nitko nema nikakva saznanja o SHARKOON-u (pa kome ih oni onda tako uspješno prodaju ) ili nikom` nije do recenzija ?

Edit 002:
... mda... ni "drugovi" više nisu kao što su nekada bili (valjda su "evoluirali" u gospodu) ... riješih se dvojbi... WD6400AAKS je komforno udomljen u ICY BOX (IB-3218StU-B) .
__________________
K: - - -

Zadnje izmijenjeno od: St-Ri-DD. 31.08.2008. u 17:30. Razlog: x - Edit 002
St-Ri-DD je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 15:23   #42
pappo
Registered User
Moj komp
 
pappo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
pomoc pri kupnji harda

Naime razmisljao sam o kupnji externog hard diska od 500GB.Dvoumio sam se izmedu WD mybook essential edition i seagate freeagent oba 500GB,cijene su 630 kn za prvog i 700 za drugog u linksu.Onda sam procitao na raznim forumima da se i jedan i drugi dosta kvare i da nisu pouzdani bas,pregrijavanje,spori itd.Pa me sad zanima dal ima tko kakvu preporuku ili iskustva s ovim diskovima?hvala
pappo je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2008., 09:58   #43
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
St-Ri-DD, Icy Box puno više dolazi na reklamacije vjerojatno zbog toga jer ih se proda puno više pa je zbog toga i broj kvarova veći. Ista stvar kakva je prije bila s Maxtorima - svi se žale na kvarove, a nitko ne računa na to da je prije svaki drugi-treći disk u kompu bio Maxtor. Kako god, mislim da će te tvoj Icy Box dobro služiti kao što mene služi moj već jako dugo.

Pappo, to koliko se kvare ovisi i o načinu korištenja. Budući da se tu radi o 3.5" diskovima, treba biti puno pažljiviji nego kad su u pitanju 2.5" diskovi. Seagatea još nisam imao u rukama, ali za WD mogu reći samo da je prosječan disk, ni loš, a ni dobar. Loše je to što je kućište lakirano i plastično pa se nakon nekog vremena počinju vidjeti ogrebotine i otisci, a kasnije krene i škripuckati. Osim toga, ima samo dvije godine garancije. Ono što će jednome biti dobro, a drugome loše je to što nema sklopku za isključivanje nego se isključuje softverski i što disk nakon par minuta nekorištenja odlazi u standby.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline